Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Sep 2012, 16:16   #1
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Terapie de cuplu

Probabil ca publicul tinta al filmului nu sunt forumistii Cinemagia, sau - ca sa fiu mai putin blanda - nu stiu cati dintre forumisti vor merge sa vada Hope Springs, dar risc si fac un topic pentru acest film, acum la cinema.

Povestea e a unui cuplu de vârsta a treia jucat de Meryl Streep si Tommy Lee Jones, care vrea să retrăiască prima tinereţe, într-o relaţie armonioasă, în care apropierea fizică să redevină o constantă. Cu ajutorul psihoterapeutului Dr. Bernie Feld (Steve Carell), cei doi încep o serie de exerciţii...

M-a enervat cum a filmat regizorul David Franke (The Devil Wears Prada) "exerciţiul mângâierii". Perspectiva lui Meryl Streep ar fi fost suficientă, dar Frankel pare voyeurist, filmânu-l pe Jones din toate poziţiile, inclusiv dintre picioare (din fericire e imbracat)...

Filmul merită văzut dacă eşti mare fan Meryl Streep, Tommy Lee Jones ori Steve Carell. Si pe mine a reusit sa ma faca sa empatizez cu personajul femininn, Kay.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 20 Sep 2012 at 16:33.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2012, 14:34   #2
truesensation
Novice
 
truesensation
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 3
Thumbs up

Meryl Streep, Tommy Lee Jones si Steve Carell joaca fenomenal... Este o comedie spumoasa mi-a placut
truesensation is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells