Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Apr 2012, 21:38   #21
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Dansatorule nu mai fii asa agresiv.E viziunea omului si si-a implinit-o cand a vrut si cum a vrut el.N-am vazut filmul deci mai mult de atat nu ma bag.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2012, 22:14   #22
dansatorul_polimorf
Veteran
 
dansatorul_polimorf
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 223
Eram ironic, doar atit. Zici ca e viziunea lui de parca ar fi ceva personal, dar el a facut-o publica, cu riscurile de rigoare. Ma enerveaza primadonele astea din teatru care intra cu pretentii la film, vezi si Malaiele. Nici unul dintre ei nu a avut modestia sa inceapa cu niste scurt metraje si sa dovedeasca ceva, inainte sa se intinda la lung metraj. Am vazut filme facute de studenti, de zece ori mai bune.
dansatorul_polimorf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2012, 21:45   #23
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
L-am vazut astazi.Am fost dezamagit.Am intrat cu asteptari foarte ridicate in ciuda criticilor nefavorabile si ma asteptam sa fie un film care sa-mi placa.

Intai si intai,scenariul este slab.Unele personaje pot fi numite "personaje de fundal",deoarece Purcarete nu se straduieste sa le contureze pana la sfarsit,iar asa unele personaje interesante (dupa mine),precum Petrica Zile Grele,sunt lasate aproape fara vlaga.

Apoi,este regizat EXACT ca o piesa de teatru.Nu pot sa zic ca nu ma asteptam la asta,dar nu ma asteptam sa fie chiar atat de evident.

Actorii nu sunt excelenti,cei mai buni fiind Mihaita (care este genial) si Leoveanu (interpretul lui Gogu) care face ce poate cu materialul care ii este dat.

Cele mai impresionante elemente ale filmului sunt productia,imaginea si muzica.Decorurile se contopesc cu costumele astfel creand o compozitie fantastica,la care iti face placere sa te uiti.Muzica surprinde perfect spiritul Palilulei,fiind jucausa si totodata melancolica.

4/10
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 09:38   #24
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Originally Posted by Mistah J:
Măcar e o îndepărtare de minimalismul cinematografic al ultimilor ani...
O indepartare pozitiva.

La Tim, hm... Sa fim seriosi. Omul asta e de teatru.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2012, 17:47   #25
Padre-Padrone
Novice
 
Padre-Padrone
 
Join Date: May 2012
Posts: 3
E o tampenie incepand de la titlu. "Undeva IN Palilula" era titlul corect.
Padre-Padrone is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells