Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Veti citi cartea inainte sa apare la noi in librarii?
Da, pe net 1 10.00%
Da, din strainatate cumparata cartea 2 20.00%
Prefer sa o am in romana 6 60.00%
Nu ma intereseaza acest subiect 1 10.00%
Voters: 10. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Jan 2003, 20:54   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Bucurie pentru fanii HP!

Adica, Harry Potter
Cartea a cincea va fi lansata pe data de 21 iunie, anul curent, si este cu 1/3 mai lunga decat partea a patra...o stire senzationala, pentru mine cel putin, pe care am asteptat-o deja de cand am terminat de citit prima carte...sa dea Domnul, sa treaca repede luniile ce vor urma!
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 21:04   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Deci in sfarsit s-a hotarat madam Rowling sa lanseze volumul 5... Dupa ce ne-a tinut un an "in sah" tot amanand lansarea...
Mai groasa decat vol. 4? Interesant... inseamna ca vol. 7 o sa aiba 1000 de pagini! Dar nu conteaza, de abia astept sa apara.
Am votat ca prefer sa astept aparitia ei in limba romana (asa sunt eu mai conservator...).
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 21:19   #3
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
Yuck, deja "The Goblet of Fire" era prea lung pe alocuri pentru firul narativ, ma intreb cum o sa fie "The Order Of The Phoenix" daca e cu 64.000 de cuvinte mai mare... oricum o sa fie un cosmar sa o ecranizeze intr-un singur film, cand va veni momentul.

Normal, o sa o cumpar din afara, pentru ca nu-mi imaginez sa citesc in alta limba decat in engleza... no "vajhat" for me, thanks.

"'It is time,' he said, 'for me to tell you what I should have told you five years ago, Harry. Please sit down. I am going to tell you everything'."

Salutari,
Andrei
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2003, 05:05   #4
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Si eu am votat ca (sper) sa citesc cartea in engleza... n-o sa mai pot astepta pina o sa joace din nou M-elle Iepureanu rolul ei de traduttore/tradittore. Dar desigur ca o voi cumpara si in româna!

Nu ma deranjeaza miile de pagini... daca are ceva de spus autorul/autoarea... si pina acum a avut, imho!
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2003, 05:48   #5
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Filmul va deveni practic o problema deja de la a patra carte, cred eu...e aproape dubla fata de prima, deci...
Oricum, pana la urmatorul film mai este mult timp.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells