Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Feb 2015, 11:01   #261
NoMerCYyo
Novice
 
NoMerCYyo
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Unhappy

Buna tuturor,

in Film este vorba despre ceva soldati americani care au o misiune sau misiuni in afganistan ..sau cel putin asa pare..tin minte o faza anume in care un soldat american statea jos langa celula unuia si vorbeau.. pana la urma americanu a ajuns sa gandeasca precum ca tipul inchis nu e un om rau si ca ar fii nevinovat.. si asa mai departe..mai tin minte ca respectivul soldat respectiv era foarte mahnit de ce se intampla acolo si de brutalitatea soldatilor fata de detinuti sau ce erau.... faza respectiva e asemantoare cu filmul misiune la Guantanamo daca nu chiar tota ideea filmului..anyways cand am vazut trailerul acuma ceva vreme mi-sa parut filmul foarte tare si asteptam sa apara doar ca am uitat de el.. acuma mi-am reamintit de film dar nu mai stiu cum se numeste
NoMerCYyo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2015, 15:02   #262
milocek
Novice
 
milocek
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
Caut un film

Buna, caut un film in care era vorba de un tip si o tipa care mor si ajung in Rai. La judecata de apoi sunt chemati fiecare si li se povesteste viata. Tipul nu prea facuse multe lucruri bune in viata, dar ea facuse numai bine si cei din juriu aveau numai cuvinte de lauda. Ma rog intr-un final ei se indragostesc, dar au fost repartizati fiecare pe alt plan acolo in ceruri si-mi amintesc la final cand vin autobuzele sa-i ia pe cei ce trebuiau repartizati el incearca sa se suie in autobuzul ei. In rolul tipei cred ca era cineva cunoscut poate Meryl Streep!! nu stiu. Poate-si aminteste cineva!
milocek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2015, 13:18   #263
lupascu_paula
Novice
 
lupascu_paula
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Am privit cu ceva timp in urma un film rus.

Erau o fata si un baiat impreuna,cu timpul ei insa s-au despartit din cauza fetei. Fata avea nevoie de bani pentru tatal ei si din aceasta cauza ea s-a casatorit cu un alt baiat mai bogat.Ei au nascut o fata.Iar baiatul cu care mama fetei se intilnea, s-a indragostit deacum in fiica ei.Si au ramas impreuna.

Spuneti-mi va rog cum pot sa il gasesc sau daca stine cineva cum se numea.
lupascu_paula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2015, 17:41   #264
sergiu_buta
Novice
 
sergiu_buta
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
gomorra

cine stie daca se mai filmeaza sezonul 2 din serialul gomorra
sergiu_buta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2015, 19:40   #265
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Stiu doua faze din filmul pe care il caut:
-unu' electrocuta o broasca moarta. Cred ca voia sa dovedeasca ca poate aduce ceva mort la viata...
-pe la mijlocul filmului, un tip e pe moarte si scrie pe un perete cu sange NO37. Dar, de fapt, citit invers, era LEON.
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2015, 18:17   #266
cornuletz12
Novice
 
cornuletz12
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Originally Posted by isofache_florentina:
Am vazut candva un film cu un carnavalla Venezia, cu o tipa care avea masca pe fata si se ducea si se culca cu mai multi barbati, noaptea,pe intuneric. Toata noaptea se ducea dela o casa la alta, si facea sex, o tot astepta unu cu o barca si o plimba de la o casa la alta. u mai stiu cum se cheama....imi poate spune cineva?




Cred ca se numeste Venetiana
cornuletz12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2015, 11:12   #267
raven200979
Novice
 
raven200979
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Camorra

Salut! Am vazut in anii '90 o miniserie italiana ceva cu ''Camorra''.... un super film cu mafie! Imi aduc aminte vag ca la un moment dat rolul principal (Tony parca il chema) se casatoreste cu o fata din familia rivala. Familiile se macelaresc intre ele, isi omoara fratii.... si parca faza finala este intr-un cimitir la o inmormantare, baiatul (rolul principal) era intr-o masina cu geamuri blindate iar oamenii sotiei lui (de care se despartise intre timp) trag in geamurile de la masina lui in timp ce sotia lui se uita din alta masina. El fiind satul de atatea crime, lasa geamul de la masina jos si astia il omoara! va rog poate are cineva vreo idee ca il caut de cativa ani si ....nimic!!!!!!!
Are cineva idee? Nimeni? Nimic?
raven200979 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2015, 11:28   #268
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by raven200979:
Salut! Am vazut in anii '90 o miniserie italiana ceva cu ''Camorra''.... un super film cu mafie! Imi aduc aminte vag ca la un moment dat rolul principal (Tony parca il chema) se casatoreste cu o fata din familia rivala. Familiile se macelaresc intre ele, isi omoara fratii.... si parca faza finala este intr-un cimitir la o inmormantare, baiatul (rolul principal) era intr-o masina cu geamuri blindate iar oamenii sotiei lui (de care se despartise intre timp) trag in geamurile de la masina lui in timp ce sotia lui se uita din alta masina. El fiind satul de atatea crime, lasa geamul de la masina jos si astia il omoara! va rog poate are cineva vreo idee ca il caut de cativa ani si ....nimic!!!!!!!
Are cineva idee? Nimeni? Nimic?

http://www.cinemagia.ro/filme/compli...itti-un-38384/ ?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2015, 12:00   #269
raven200979
Novice
 
raven200979
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by raven200979:
Salut! Am vazut in anii '90 o miniserie italiana ceva cu ''Camorra''.... un super film cu mafie! Imi aduc aminte vag ca la un moment dat rolul principal (Tony parca il chema) se casatoreste cu o fata din familia rivala. Familiile se macelaresc intre ele, isi omoara fratii.... si parca faza finala este intr-un cimitir la o inmormantare, baiatul (rolul principal) era intr-o masina cu geamuri blindate iar oamenii sotiei lui (de care se despartise intre timp) trag in geamurile de la masina lui in timp ce sotia lui se uita din alta masina. El fiind satul de atatea crime, lasa geamul de la masina jos si astia il omoara! va rog poate are cineva vreo idee ca il caut de cativa ani si ....nimic!!!!!!!
Are cineva idee? Nimeni? Nimic?

http://www.cinemagia.ro/filme/compli...itti-un-38384/ ?

Nu este filmul asta. Din cate imi aduc aminte, rolul principal (parca Tony), seamana putin cu actorul Dylan Walsh din serialul Nip/Tuck (Prietenie pe muchie de cutit).
raven200979 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2015, 21:42   #270
eduardo_andreea
Novice
 
eduardo_andreea
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
film

am vazut de mult tare un film de comedie(eu cat am ras la el nu am mai ras la nici un alt film) in care cativa tipi au plecat pe luna,(2 barbati, o femeie si parca si o maimuta-nu mai stiu exact) si dupa ce au trecut prin mai multe teste, in drumul lor pana la luna intrau in niste chestii care le inducea somn, iar unul si-a prins piciorul in ea si nu a mai adormit si le a mancat alora toata mancarea...
eduardo_andreea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2015, 21:55   #271
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by eduardo_andreea:
am vazut de mult tare un film de comedie(eu cat am ras la el nu am mai ras la nici un alt film) in care cativa tipi au plecat pe luna,(2 barbati, o femeie si parca si o maimuta-nu mai stiu exact) si dupa ce au trecut prin mai multe teste, in drumul lor pana la luna intrau in niste chestii care le inducea somn, iar unul si-a prins piciorul in ea si nu a mai adormit si le a mancat alora toata mancarea...

RocketMan (1997)

http://www.cinemagia.ro/filme/rocket...pe-marte-1447/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2015, 19:46   #272
Cristi_Dusmanu
Novice
 
Cristi_Dusmanu
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Salut, am vazut acum cativa ani un film despre o fata pe care tatal sau o lasa la o matusa si pleaca spunandu-i ca o sa se intoarca, dar acesta nu se mai intoarce. Dupa cativa ani matusa ei o obliga pe fata sa se marite cu varul ei de care avusese grija pana atunci. Dupa acest lucru se muta in alt oras unde fata se indragosteste de un vechi prieten al varului ei impreuna cu care il omoara pe acesta din urma... dupa ceva timp incep sa se teama de ceea ce au facut si isi dau seama ca lumea a aflat ce au facut si se otravesc pe malul lacului in care l-au omorat pe varul fetei si mor imbratisati... va rog sa ma ajutati, imi doresc foarte mult sa revad filmul asta.
Cristi_Dusmanu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2015, 14:57   #273
mashi_andrei
Novice
 
mashi_andrei
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Helllppp !!!

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine. Este vorba despre un film chinezesc cu un tip care vrea sa se razbune pe cel care ia omorat sotia dar nu poate ajunge la el pentru ca e bine pazit de aceea se foloseste de o tipa gasita pe strada care era o drogata si se afla in sevraj , o ia la el o ingrijeste , o ajuta sa isi revina apoi o antreneaza si ii spune care este misiunea.O taie in 3 locuri , ii introduce un pistol in ea si ii spune ca odata ajunsa acolo trebuie sa deschida ranile , sa scoata piesele pentru a asambla pistolul si sa il ucida pe rivalul lui. Ea are la dispozitie timp de 20 min iar el o va astepta afara cu o ambulanta pentru ai coase ranile sa nu moara.
Daca stie cineva cum se cheama acest film va rog mult sa imi spuneti si mie.Tin sa mentionez ca filmul este din 2013 sau 2014 ( nu mai stiu exact )
VA MULTUMESC IN AVANS
mashi_andrei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2015, 23:13   #274
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
@mashi_andrei

http://www.imdb.com/title/tt3141912/
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2015, 15:49   #275
tudor.cretu
Novice
 
tudor.cretu
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Am văzut în urma cu 7-9 ani un film în genul final destination, dar cu vreo treizeci și ceva de persoane, iar ultimul, al treizeci și șaselea sau șaptelea supraviețuiește, deși nu asta ar fi trebuit să se întâmple. Parca aceasta persoana este salvata dintr-o mașina în urma prăbușirii unui pod.. Mulțumesc în avans!
tudor.cretu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2015, 23:10   #276
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
The Mothman Prophecies (2002).
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2015, 09:37   #277
tudor.cretu
Novice
 
tudor.cretu
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Originally Posted by Puferiu:

Multumesc frumos! Am vazut ca mi-ai raspuns si pe SP. Acesta este filmul, il voi revedea in weekend, mersi inca o data!
tudor.cretu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2015, 00:20   #278
dragos_2015
Novice
 
dragos_2015
 
Join Date: May 2015
Posts: 1
Salut !
Caut si eu un film pe care l-am vazut prin 2002 .E vorba de un tip tanar care gaseste intamplator un cliseu cu niste poze compromitatoare ale unui tip cu o prostituata cred care a omorat-o.Stiu doar ca
fratele tipului incriminat era senator,iar tanarul avea o motocicleta.In film mai apare si un lincoln continental mark 3 negru.Filmul cred ca fost turnat prin 70-80.
dragos_2015 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2015, 22:37   #279
samuel_the_biker
Novice
 
samuel_the_biker
 
Join Date: May 2015
Posts: 2
Salut tuturor. Am mare nevoie de voi cinefililor :d Am vazut un film undeva prin 2006- 2007 si il caut de nebun nu stiu cum ii spune . Este vorba de o familie din rusia cu un copil care se imbolnaveste de ceva si are nevoie urgenta de bani tatal isi vinde afacerea dar nu ii ajung banii apoi este contactat de un mafiot rus care ii cere sa il impuste pe alt mafiot si isi va primi banii jumate inainte jumate dupa .. dupa ce il impusca pleaca sa isi ceara banii dar mafiotul nu este altceva decat un amarat neavand banii . disperat se cearta cu sotia sa apoi cineva ii baga banii in cont , Copilul este operat si se face bine afla cine i-a dat banii este exact sotia mafiotuluii pe care l a impuscat . Plin de remuscari pleaca sa ii marturiseasca sotiei acestuia cele intamplate iar apoi este si el omorat de o ruda a mafiotului care il impuscase .....

Va rog mult mi-a placut foarte mult filmul dar nu mi-l pot aminti dupa nume . Multumesc anticipat
samuel_the_biker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2015, 22:45   #280
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
E sirbesc filmul. Se numeste Klopka - The trap.

http://www.imdb.com/title/tt0478813/?ref_=fn_al_tt_2
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells