Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Cine merge pe Tron?
Bărbatul 1 100.00%
Femeia 0 0%
Voters: 1. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Nov 2019, 12:14   #1
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Ce cred forumiștii?

Cu ce să încep?

Mai sunt până în 50 ore până aflăm numele noului om înscăunat pe Tronul României...
Unii zic că va ieși Bărbatul, fiindcă e răul mai mic, că-i de dreapta, că-i bine să fie continuitate, că...
Alții zic că va ieși Femeia, fiindcă e femeie, fiindcă e cea mai muncitoare, că-i de stânga, că...
Unii zic că vremea, nepăsarea, inexistența educației politice, inexistența informării cum-se-cuvine fiindcă jumătate din țară nu are acces la presă și ziare (TV-ul fiind ignorat) și dorul după comunismul de odinioară o să-l bată pe Bărbat.
Alții zic că intelectualitatea, tineretul și mobilizarea în masă o s-o bată pe Femeie.
Alții zic că dacă iese Femeia, intrăm în 82 ani de comunism și peste (42 cu Ceaușiștii + 30 cu psd-iștii + 10 cu vioriștii), fiindcă PSD-ul există din 1921! (schimbându-și mereu hainele, dar năravul ba)
Alții zic că dacă iese Bărbatul, ne va fi mai bine, iar peste 5 ani om vedea ce oameni avem atunci... de dreapta!
Și mai sunt și cei ca mine, care zic că-i bine să ieșim la vot, fiindcă avem drept de vot doar de 81/101 ani... (din 1938 - femeile / din 1918 - bărbații).
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2019, 11:06   #2
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
Pariem ca Ardealul va salveaza? La noi inca e toamna , soare ,maine la pranz vor fi 14 grade, azi numai 12.Ar mai fi multe de spus.Mie cel putin nu-mi plac proastele.Dar exista si la noi ca oriunde in lume.
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2019, 11:44   #3
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by lili22:
Ardealul (...) La noi inca e toamna , soare ,maine la pranz vor fi 14 grade, azi numai 12.

N-am înțeles niciodată de ce vremea ar fi un factor influențator într-o țară
cu 4 anotimpuri (sau mai nou cu 2).


Dacă proveneai dintr-o țară tropicală, înțelegeam. (așa cum au zis fetele care au fost la Paris, zilele astea, că le e greu să stea afară pentru că nu sunt obișnuite cu temperaturile atât de joase...).
Dar când stai într-o țară ca România? Bine, bine, iarna nu-i ca vara.
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2019, 00:56   #4
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Iohannis4ever
Am fost implicat la alegerilea istea. Voiam un Barna si Iohannis tur doi. Asta e.
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2019, 15:27   #5
1MicuCelUmilSiViril
Guru
 
1MicuCelUmilSiViril
 
Join Date: May 2015
Posts: 535
Acum, cand zarurile au fost aruncate si Viorica a dat numai 2-1, nu mai ramane de spus decat ca trebuie contactat urgent dl Constantinescu si rugat sa-si ispaseasca cei 6 ani de mandat prezidential care i-au mai ramas, deoarece toti presedintii de dinaintea lui au, acum, cate 10 ani. Are suficient timp sa se gandasca la asta.
Asta inseamna o treaba bine facuta, numai asa dam dovada de stabilitate!
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2019, 10:53   #6
1MicuCelUmilSiViril
Guru
 
1MicuCelUmilSiViril
 
Join Date: May 2015
Posts: 535
Continuare:
Iar daca nu vrea, eu propun sa-l punem pe bancnota de 100 de lei, omagial!

Alta continuare:
Cand Viorica n-a stiut aria cercului, trebuia sa sune un prieten, preferabil tenor sau soprana.
Lasand gluma asta la o parte si vorbind politiceste, trebuia sa stie ca orice e legat de cerc, arie, lungime, etc, are in compozitie arhicunoscutul pi, de la aia a ma-si, ca asa ramane mai repede intiparit pe creier.
La orice gaura nu se poate fara pi! Probabil de aici reiese si denumirea pasaricii, adaugand sufixul zda.
Contracandidatul ei, your higness, a ras. Multi nu au inteles, si asta nu le-a fost pe plac. A ras in germana, de aia nu a inteles mai nimeni!
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2019, 11:46   #7
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Hihi, dincolo de amuzament, eu visez la ziua când TOȚI votanții ȘTIU cu cine au de-a face.
Astăzi, câți știu că a fost o bătălie între dreapta și stânga? Și eu doream o bătălie între 2 drepte...
Mai visez și la ziua conștientizării semnificației votului. Și la votul celor 9. 130. 715 persoane care s-au abținut. De fapt, visez la ziua când toți abia așteaptă să se ducă la vot și să fie un motiv de sărbătoare.
Cer prea mult?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2019, 12:15   #8
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
Ce vorbiti! Cand l-am vazut pe Barna la Oradea jignind o legenda a fotbalului romanesc, pe
Emmerich Jenei , singurul antrenor care a luat o cupa si ne-a dus la un mondial....Sa ii dea un autograf! In loc sa il roage frumos sa ii dea Jenei unul. Am stiu eu de mult ca omul nu are charisma si cultura politica.Dar sa nu aiba un barbat cultura generala, ca era nascut in 1986.Si-a mai si falsificat filmuletul de pe fb, cel original e pe Youtube.A primit ce a meritat.
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells