Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

View Poll Results: Poate acest film sa detroneze succesul SW3-ROTS?
DA 4 17.39%
NU 19 82.61%
Voters: 23. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 May 2005, 23:15   #1
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
War of the Worlds

Dupa febra Star Wars ne mai linistim un pic si apare War of the Worlds. Steven Spilberg nu se lasa si ne loveste cu o adaptare dupa nuvela lui H. G. Wells. Data de aparitie 29 Iunie. Din primele imagini pare un fel de ID4. Sper sa nu fie o dezamagire gen "The day after tomorrow" unde actiunea s-a bazat mai mult pe familie decat pe dezastru, desi pe site-ul lor am vazut scris: "Battle for the future of humankind through the eyes of one american family fighting to survive it". Se pare ca extraterestrii care vin sa invadeze pamantul nu sunt de pe Marte (asa cum era in carte). Discretie totala privind look-ul lor. Cost de productie 200 mil $!
This summer, the earth goes to war!
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2005, 07:22   #2
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Re: War of the Worlds

Originally Posted by GhitzaCartitza:
Data de aparitie 29 Iunie.
Premiera mondiala si aici... Intr-o zi de miercuri... (ss. Petru si Pavel ) Peste succesul lui SW3, cu greu se va ridica, dar eu am mari asteptari de la el. Oricum, muzica tot de John Williams...

P.S.: Nu e gen ID4. ID4 e gen "War of the worlds".
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2005, 14:06   #3
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Re: War of the Worlds

Originally Posted by MinRep:
P.S.: Nu e gen ID4. ID4 e gen "War of the worlds".
Corect! M-a luat valul :happy: !
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2005, 18:19   #4
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
premiera in Romania pe 1.07.2005.Intr-o zi de vineri.filmul asta nu detroneaza Star Wars,nici intr-un an.Dar orice se poate intampla.Un film cu o distributie excelenta.Tom Cruise,Dakota Fanning+regizorul Steven Spielberg ce preia regia.NE asteptam la un film mare.La o saptamana,apare si Batman Begins.Atunci vedem batalie in Romania.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2005, 19:09   #5
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Nu degeaba a amanat Tom Cruise "Misiune Imposibila 3" pt. a termina "War of the Worlds". Cred ca ne astepta ceva deosebit. Posibil sa aiba mai mult succes decat ROTS, dar in timp. Nu cred ca se vor inghesui oamenii asa cum au facut-o la ROTS (curiozitatea era mare ). In schimb, daca o sa fie bun (si eu sper), s-ar putea sa avem o surpriza. Cred ca asta e singurul film din acest an care poate sa se puna cu Star Wars!
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2005, 15:39   #6
TODUT LUCIEN
Novice
 
TODUT LUCIEN
 
Join Date: May 2005
Location: Salonta
Posts: 9
Send a message via ICQ to TODUT LUCIEN
RASPUNS

PREITENE S.W.3 GREU POATE FI DEPASIT. POI CINE SA O DEPASEASCA PE NATALIE PORTMAN ?
__________________
TODUT LUCIEN
TODUT LUCIEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2005, 16:58   #7
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Sunt fan SW de cand m-am nascut! The force is with me, dar orice film bun e o placere. Nu m-ar deranja sa vad ca 'War of the Worlds' i-o ia inainte la incasari per total. Cum am zis: recordul la incasari in primul week-end va ramane al ROTS forever!
Daca cineva are stiri despre WOTW please, go ahead! Am gasit foarte putine lucruri concrete despre scenariul filmului. Cartea lui H. G. Wells am citit-o, dar filmul este o adaptare asa ca sa avem incredere in Spieberg. Pana acum a facut filme in care extraterestrii erau buni (E.T., Intalnire de gradul trei) acum o sa vedem o invazie! (Yoda like)Secret mare acest film este. Rabdare trebuie sa avem.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2005, 17:05   #8
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Pentru cei interesati... http://spielbergfilms.com/warworldsnews.html (cred ca gasiti si spoilere... eu n-am citit prea mult). Also, prin aceeasi zona gasiti si despre proiectul si mai secret al lui Spielberg, despre Jocurile Olimpice de la Munchen, in '72.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2005, 13:43   #9
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Re: RASPUNS

Originally Posted by TODUT LUCIEN:
PREITENE S.W.3 GREU POATE FI DEPASIT. POI CINE SA O DEPASEASCA PE NATALIE PORTMAN ?

misto scris.Unde l-ai invatat.
Natalie Portman mi s-a parut cea mai tare parte din film,nu transformarea lui Anakin sau altceva.
P.S.Suntem la War of The Worlds,nu la Star Wars 3.Vorbe pt.Star Wars 3,numai si numai la Star Wars FANatics Unite.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2005, 15:31   #10
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
nea.no way

Sw-serie...WotW-film

nu compara un singur film cu o serie.big mistake

zic eu.vedem
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2005, 17:15   #11
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by WraIth:
Sw-serie...WotW-film
nu compara un singur film cu o serie.big mistake
zic eu.vedem
Intrebarea din chestionar este: "Poate acest film sa detroneze succesul SW3-ROTS!" E vorba doar de Episodul 3 din seria SW! EU cand am zis de SW m-am referit numai si numai la Episodul 3. Nu incepeti sa comparati "WotW" cu toata seria SW. Nu ar fi corect! Si mai fac o precizare: aici nu e "War of the worlds vs. Star Wars". Mi-am propus sa vad cati oameni cred ca "WotW" va strange mai multi bani decat al treilea film din seria SW.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 06:36   #12
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
well exactcly my point.
nu poti lau numai episodul 3. Cand aud SW ma gandesc la sith,death star,luke,yoda,etc adik la toate la un loc.

dar ca sa iti raspund asha cum doreshti,tot raman la ideea ca WotW nu va detrona episodul 3.A fost mult prea mult ashteptat ca sa nu cashitge asha mult.va aduce shi War of the Worlds ceva banutzi,dar sa fim serioshi.

will wait and see
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 10:01   #13
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Tocmai am vazut ultimul trailer la WotW. OH MY GOD! Au bagat si secvente in care se vad partial masinariile extraterestrilor. Super! Dati un click aici sa va minunati! http://www.apple.com/trailers/paramo...cal_large.html
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 12:32   #14
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by GhitzaCartitza:
Originally Posted by WraIth:
Sw-serie...WotW-film
nu compara un singur film cu o serie.big mistake
zic eu.vedem
Intrebarea din chestionar este: "Poate acest film sa detroneze succesul SW3-ROTS!" E vorba doar de Episodul 3 din seria SW! EU cand am zis de SW m-am referit numai si numai la Episodul 3. Nu incepeti sa comparati "WotW" cu toata seria SW. Nu ar fi corect! Si mai fac o precizare: aici nu e "War of the worlds vs. Star Wars". Mi-am propus sa vad cati oameni cred ca "WotW" va strange mai multi bani decat al treilea film din seria SW.
am votat NU pentru ca asta nu se va intampla niciodata... chestia e ca la Star Wars s-a dus jumatate din mapamond ... ca toata lumea a auzit de Star Wars si de ala negru de respira greu ... dar de H.G Wells nu a auzit asha de multa lume... bagatzi de seama ca suntem o natzie cu o densitate de manelishti foarte ridicata pe "metru patrat" ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 17:11   #15
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Originally Posted by GhitzaCartitza:
Tocmai am vazut ultimul trailer la WotW. OH MY GOD! Au bagat si secvente in care se vad partial masinariile extraterestrilor. Super! Dati un click aici sa va minunati! http://www.apple.com/trailers/paramo...cal_large.html

da.am vazut trailerul. imi plac genurile astea cu exterminarea rasei umane,etc.am sa vreau sa ma uit,mai ales sa vad nishte efecte,etc.
dar NU va depashi cota de la SW. that's life
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 18:48   #16
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
sunt de acord cu denis..nu cred ca vreun film in urmatoarele luni(ani) va putea intrece SW pt ca acest film a fost asptat ce cativa ani! este filmul care incheie o serie, la peice du resistance...pe cand wotw este un film nou...nu asa de multa lume a auzit de el!
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 19:03   #17
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
sunt de acord cu denis..

cu cine?!
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 20:07   #18
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by Gaandalf:
... bagatzi de seama ca suntem o natzie cu o densitate de manelishti foarte ridicata pe "metru patrat" ...
:lol:

La Star Wars3:ROTS merg fanii care au vazut toate filmele din serie + umplutura care a venit "sa se rada de pustiu verde". Cunosc foarte multe persoane care nu au vazut nici un film SW si nu s-au dus nici la ROTS pt. ca oricum nu intelegeau nimic. In schimb WotW este un film care se adreseaza tuturor categoriilor de spectatori. Nu doar unei parti. Asta s-ar putea sa fie avantajul WotW. De exemplu ID4 a strans 306,169,255 $ in 5 luni de la lansare (asta in 96') si ca gen este foarte apropriat de WotW. Multi vor dori sa vada WotW pt. ca este un film facut de Spielberg. Multe vor dori sa-l vada pe Tom Cruise :love: . Oricum sunt curios sa vad ce se va intampla. Asteptam un film bun in orice caz! Daca nici WotW nu se va apropria de succesul la incasari al ROTS, va mai trece mult timp pana va aparea un nou concurent pe masura. Doar daca se hotaraste Lucas sa continue cu Episodul 7 :w00t: !
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 20:29   #19
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
[quote="GhitzaCartitza"]

La Star Wars3:ROTS merg fanii care au vazut toate filmele din serie + umplutura care a venit "sa se rada de pustiu verde". [quote]

nu neaparat.cien spune ca daca nu ai vaz restu nu poti sa vezi shi pe asta..mai els ca nu au fsot facute in ordine.de acuam ar trebui sa te uiti in continuare la 4,5 shi 6. tot nu am inteles de ce le-a ecranizt in felul asta,dar i go with the flow.

despre ID4..nu fost cel mai reushit film,mai ales ca l-am vazut la tv shi era in perioada cand era ferm convins ca la tv dau numai kkturi.oricum fiind printre primele filme cu man extinction pe care le-am vazut.
sunt surprins ca a strans atat de mult,dar totushi 5 luni pt intreaga planeta este un timp destul de indelungat.
WotW va face furori,dar nu va crea ceva extraodinar.
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 20:38   #20
radu83
Veteran
 
radu83
 
Join Date: Oct 2004
Location: Pe undeva prin Regie
Posts: 231
nu se pune problema ca War of the Worls sa detroneze SW Episodul III. Se pare ca o sa fie intr-adevar unul din filmele de succes anul acesta, dar e prea mult sa spunem ca va depasi incasarile sau forfota creata in jurul Star Wars.

Un lucru pe care il ignorati este faptul ca seria Star Wars are un fan-base foarte bine conturat. Desi sunt anumite persoane care nu se duc sa vada Episodul III pe motiv ca nu au vazut si celelalte filme, dar intentioneaza sa se duca la alte productii recente (inclusiv WotW), numarul celor care merg mai rar la cinema dar au mers sa vada Revenge of the Sith e mult mai mare.
__________________
Radu.
radu83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells