Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jan 2011, 21:13   #621
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Iti recomand sa nu renunti. Sezonul 2 e considerat de majoritatea cel mai slab, la mare competitie cu ultimul sezon care si el a fost sub asteptari, dar ai sezoanele 3, 4 si 5 care sunt cel putin la fel de bune ca primul.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 21:48   #622
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Oricum, daca te hotaresti sa nu renunti, urmareste-le acum fiindca daca astepti 2 ani, cum am facut eu, nu mai intelegi nimic... Un serial mai incurcat ca asta n-am vazut neam...

Eu ma uit acum la Oz. Intr-adevar... de exceptie. Dur, dar foarte fain. Merita vazut.
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 23:11   #623
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
O colega mi-a recomandat Misfits. L-a vazut cineva? E bun?
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 00:16   #624
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Rapture:
O colega mi-a recomandat Misfits. L-a vazut cineva? E bun?
Go ahead, e bun. Se strica oarecum pe la sezonul 2, dar the fun factor e foarte mare, iar serialul e mult mai fresh decat ceea ce vezi in mod normal pe la americani avand acelas subiect.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 13:52   #625
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by MariaMona:
Eu ma uit acum la Oz. Intr-adevar... de exceptie. Dur, dar foarte fain. Merita vazut.

Oz este motivul principal (sunt si altele) pentru care A prophet nu apare in Top10-ul meu de la topicul cu sondajul. Dupa ce ai vazut Oz orice film cu tema asta pare mic. Mai mic decat ar merita.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2011, 13:36   #626
psihologu
Senior
 
psihologu
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 100
American Idol
__________________
DVM QVOD NOS IVNGIT IVNGAT, NIHIL IMPOSSIBLIS ERIT
psihologu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2011, 23:20   #627
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by Rapture:
O colega mi-a recomandat Misfits. L-a vazut cineva? E bun?
Go ahead, e bun. Se strica oarecum pe la sezonul 2, dar the fun factor e foarte mare, iar serialul e mult mai fresh decat ceea ce vezi in mod normal pe la americani avand acelas subiect.

Gata, vazut. Ai avut dreptate in ceea ce priveste sezonul 2, insa mi-a placut oricum.

Acum sunt la episodul 5 din Boardwalk Empire . Inceputul nu ma impresionase, insa acum incepe sa-mi placa tot mai mult.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2011, 07:21   #628
kene
Junior
 
kene
 
Join Date: Jan 2011
Location: Bucuresti
Posts: 27
Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by MariaMona:
Eu ma uit acum la Oz. Intr-adevar... de exceptie. Dur, dar foarte fain. Merita vazut.

Oz este motivul principal (sunt si altele) pentru care A prophet nu apare in Top10-ul meu de la topicul cu sondajul. Dupa ce ai vazut Oz orice film cu tema asta pare mic. Mai mic decat ar merita.

Ai dreptate, dar aici depinde un pic, actiunea in A prophet se petrece in Franta, iar cea din Oz in America. Trebuie sa te gandesti ca sunt prea multe diferente intre sistemele din puscarie. De exemplu, in Oz blocul de celule unde era filmat mi se parea un fel de hotel de 5 stele , iar in A prophet stateau in mizerie... si tot asa
__________________
Strength does not come from physical capacity. It comes from an indomitable will.
kene is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2011, 23:04   #629
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Gata, am renuntat la Lost. Am vazut 4 sezoane. Dialogul e slab in majoritatea cazurilor, unii actori sunt slabi, sunt cateva personaje mult uzitate. Misterul si suspansul sta la baza serialului, de mentionat ca tre' sa ii ingadui depasirea limitei posibilului cu putin.

O sa incerc serialul The Wire.

De Entourage ati mai auzit ceva? Ma refer la sezonul 8.
Californication imi da senzatia ca se repeta, luand-o de la capat cu "Hai sa ne combinam cu Karen"

House e din ce in ce mai slab, usor-usor devine un sitcom. Personajele de acum sunt niste caricaturi daca le compari cu cele din primele 3 sezoane sau chiar primele 5.
Episodul cu scriitoarea mi s-a parut a fi un episod tipic House, ciudat, obsedat, interesat de caz, viclean, cinic, sarcastic in discutiile cu si despre pacient. Ma gandesc sa reiau serialul de la inceput.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2011, 09:25   #630
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
^ John Locke si Sawyer nu pot fi personaje slabe. Al doilea are cele mai tari replici. Eu am ajuns la sezonul 3 si voi continua sa-l vad. The Wire mi l-a recomandat si mie cineva, e considerat foarte bun.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2011, 09:51   #631
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Actor care il interpreteaza pe Sawyer e slab.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2011, 12:27   #632
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
O fi slab in alte roluri, nu stiu, nu l-am vazut, insa in Lost e foarte bun. Terry O'Quinn e cel mai bun din Lost, personajul sau are si o poveste foarte interesanta. Serialul are la baza o teorie pe care am intalnit-o si in Donnie Darko.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2011, 15:15   #633
dynuc
Novice
 
dynuc
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 7
Recomand Breaking Bad insa va avertizez ca scara voastra valorica privind serialele se cam duce dracu ! E un spectacol superb si complex ! BREAKING BAD & DLZ

Last edited by dynuc : 06 Mar 2011 at 15:20.
dynuc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 05:01   #634
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
M-am uitat la cele trei episoade din The Borgias de pana acum. Exploateaza foarte fain ideea de clan mafiot renascentist. Sper sa nu ajunga tot la fel de dezlanat ca The Tudors, altfel productia se aseamana destul de mult. Pronuntia numelor italienesti si a frazelor ocazionale in latina ma cam zgarie pe urechi, dar se poate trece cu vederea.
Neil Jordan e producatorul. Si Jeremy Irons e in rolul principal.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2011, 13:02   #635
theoreme
Novice
 
theoreme
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 22
Eu sunt in perioada "Curb your enthusiasm". Un serial foarte fain cu Larry David in propriul rol, scris de mintea lui geniala. Apar chiar si Seinfelzii, intr-un episod, in care se turneaza un nou episod Seinfield
theoreme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2011, 13:08   #636
theoreme
Novice
 
theoreme
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 22
Si de 3 zile ma mai uit la Stingray Sam, de la regizorul lui American Astronaut, cu el in rol de regizor, producator, actor, scenarist, o minte geniala in orice caz. Serialul s-ar potrivi bine si la sectiunea Iconoclast, este opusul serialelor de tip HBO, trateaza cu sictir ideea de umor clasic, personajele fac lucruri aberante iar ca limbaj cinematografic sunt folosite foarte mult colajele (atunci cand trebuie relatata o poveste prea complicata si prea lunga de exemplu) si fotografia. oricum, ideea principala e ca este cu totul anticanon, e un serial inovator100% si simti cum ti se relaxeaza creierul pt ca serialul apasa pe o zona nesolicitata pana acum a lui. Nota 11 din 10.
theoreme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2011, 11:26   #637
theoreme
Novice
 
theoreme
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 22
http://www.youtube.com/watch?v=d5s0Q...eature=related

O mostra din Stingray Sam
Anyone?
theoreme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2011, 17:51   #638
andu7zu
Junior
 
andu7zu
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 25
Unhappy

pare interesant dar sincer nu-mi place
andu7zu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2011, 01:23   #639
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Urmareste cineva Camelot? As dori sa aflu ceva pareri inainte de a ma apuca de el.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 09:36   #640
valydx
Novice
 
valydx
 
Join Date: May 2011
Posts: 10
a

mi-e imi place serialele romanesti de pe acasa
valydx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells