Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

View Poll Results: Cate seriale vei urmari in toamna aceasta?
Nici unul... 3 23.08%
1 sau 2... 3 23.08%
3, poate 4... 3 23.08%
peste 5 seriale... 4 30.77%
Voters: 13. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Sep 2012, 17:19   #1
Harry1516
Novice
 
Harry1516
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 12
Cel mai bun serial din anul 2012

Am intrat in toamna si odata cu primele frunze ruginii dau si primele episoade din serialele pe care le iubim sau pe care le descoperim pe micile ecrane...Care crezi ce este cel mai bun serial al anului 2012, atat in materie de drama cat si de comedie? Pe care le astepti narabdator si care sunt cele pe care le vei urmari?

Last edited by Harry1516 : 30 Sep 2012 at 17:21.
Harry1516 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2012, 17:33   #2
Razvan600
Senior
 
Razvan600
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 99
Singurul serial de drama pe care l-am urmarit anul acesta a fost "Touch" si pot spune despre el ca este un serial reusit.Si la capitolul comedie cred ca de departe "Anger Management" este cel mai bun serial la ora actuala.
Razvan600 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2012, 17:38   #3
Harry1516
Novice
 
Harry1516
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 12
ca sa fie clar, ma refeream si la seriale ca continua cu un alt sezon anul acesta, nu doar cele ce au debutat...
Harry1516 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2012, 01:09   #4
NmpN
Junior
 
NmpN
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 39
Awake , mi-a placut foarte mult . Cu toate ca are doar un sezon , este un serial foarte bun
NmpN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2012, 22:36   #5
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Cel mai bun serial al momentului e cu siguranta Homeland. Tind sa cred ca e la nivelul The Wire.

Braking Bad si Mad Men vor reveni in 2013, deci asteptam. Va reveni si Game of Thrones, dar nu-mi mai pasa, sezonul doi a fost sub asteptari.

The Walking Dead a iutit putin ritmul, si a devenit astfel mult mai bun. Chiar astept cu entuziasm noile episoade, fata de sezonul 2 cand il urmaream mai mult din inertie.

Dexter a revenit putin schimbat in noul sezon, mai bun decat precedentul. Oricum nu putea sa fie altfel decat mai bun, pentru ca sezonul 6 a fost un dezastru. Noul sezon are potential.

Din premierele din toamna asta, cel mai bun e Last Resort. Inca nu e ceva grozav, dar e cel putin decent si poate deveni mai bun, daca se va dori.
Are potential si Arrow, dar pe langa elementul cool, are si ceva ce enerveaza din primul minut, anume stilul Gossip Girl. Cred ca e facut de acelasi post TV chiar.

Dezamagire totala e Revolution. Nici nu stiu de ce am avut asteptari, e creat de cei care au facut Lost.

Cam asta e grila mea de vizioanare.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2012, 19:14   #6
richardro
Novice
 
richardro
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 2
The Walking Dead mi se pare cel mai bun serial momentan
richardro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2012, 22:22   #7
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Eu am ramas in urma cu incercatul noilor seriale.Oricum, au aparut foarte multe seriale noi care, din cate am vazut..promit multe
Pai...serialul care a uimit si a placut la tot publicul este The Walking Dead, eu aflandu-ma in multimea care statea in suspans pana la urmatorul episod. Dexter in momentul de fata mi se pare cel mai bun serial care ruleaza pe micile ecrane.Sunt constient ca sunt seriale poate mult mai bune dar pentru mine, nu`are rival
Alcatraz l-am incercat cand a aparut si promitea multe insa...a fost intrerupt.
Touch este foarte bun, te pune pe ganduri cu fiecare episod
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 16:58   #8
Geary
Junior
 
Geary
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
In momentul de fata cele mai bune mi se par Homeland, Dexter, TWD si Boardwalk Empire.
Geary is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 22:22   #9
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
robbiex2 ,imediat dupa ce am citit comm-ul tau am vizionat primul episod din Touch. OMG, ce serial; am fost oarecum dezamagit de premierele toamnei din acest an si chiar aveam nevoie de un serial care abordeaza un subiect care pe mine ma fascineaza de ceva timp: numerologie, simbolism si c'mon:Fibonancci ....fiind un fan declarat al romanelor lui Dan Brown, filmul asta e pentru mine cel mai perfect cadou de Halloween..

Bun, sa amintesc si eu serialele mele preferate...Desigur, revelatia suprema o reprezinta fara doar si poate "Game of thrones"; un serial care se diferentiaza de toate celelalte, situandu-se undeva la un alt nivel; poate britanicii sunt de vina (amintesc "The Tudors").
La "The walking dead" apreciez actiunea, efectele speciale (era nevoie de un serial cu zwo ombie); insa am fost in situatia aceea ciudata cand am renuntat la un serial foarte promitator doar din cauza personajului principal..
Si desigur raman fidel Supernatural si ultimului sezon din Fringe..

Comediile sunt aceleasi, geniale: The big bang theory, Two and a half men, Modern family, How I met your mother...

Inca o data , mersi pentru "Touch"..
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2012, 20:00   #10
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Revin cu Dexter, dupa ultimul episod. Sezonul asta e un cacat la fel de mare ca precedentul. Serialul asta trebuie sa moara, e din ce in ce mai jalnic. Cred ca trebuia sa se termine la sezonul 5.

The Walking Dead e din ce in ce mai bun in schimb. Episodul de duminica a fost excelent.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2012, 21:25   #11
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Inca nu l-au prins astia pe Dexter ? Nu l-am mai vazut de 3-4 ani.
Unde va mai uitati la seriale ca anuntau astia ca au inchis vplay.ro sau folositi torentii ?
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2012, 15:57   #12
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
cauta pe google "watch [nume show] online" si gasesti o multime. Le iei la rand sau aleatoriu pana dai de unul care-ti merge. Trebuie sa ai conexiune buna la net, ca le vezi streaming. Cu timpul ai sa gasesti multe site-uri care au majoritatea serialelor, le pui bookmark. Uneori gasesc un site sa vad un show, si ala mai are inca 50 cu episoadele la zi, si aleg de acolo.
Nu te mai complici cu torente, si nici nu mai nici un risc tu, ca nu faci decat sa consumi continut, nu distribui nimic.
La fel si pentru filme, desi eu nu mai am rabdarea sa vad un film altfel decat la cinema.
Pe viitor, cand voyo va avea serialele la zi, alea cele mai bune de Emmy, imi voi face abonament, la ei, sau la alt site de profil. Pana atunci, voyo nu imi ofera nimic. Ce naiba sa vad, Tanti Florica, Las Fierbint, si aia cu Lala band? Bitch, please!
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2012, 18:54   #13
Harry1516
Novice
 
Harry1516
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 12
hai sa ne indobitocim cu totii ascultandu-i si privindu-i pe ,,copiii cantaciosi''...mersi protv, dar NU!
Harry1516 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2013, 20:44   #14
naski2000
Novice
 
naski2000
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3
Originally Posted by bremen1980:
Inca nu l-au prins astia pe Dexter ? Nu l-am mai vazut de 3-4 ani.
Unde va mai uitati la seriale ca anuntau astia ca au inchis vplay.ro sau folositi torentii ?
vplay nu mai merge de mult timp klumea. Nu stiu de ce , dar, pur si simplu , nu mai marge. Eu iti recomand cel mai tare site, dupa parerea mea, la momentul asta : serialepenet.ro. Faci un cont, platesti un abonament modest si vezi SUPER-TARE cam tot ce vrei in materie de seriale. Am si eu un cont aici si merge beton site-ul. Bravo alora ce-l administreaza. Torentii sunt mai greu de folosit si nici nu merita.
naski2000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2013, 10:24   #15
monicarusu25
Novice
 
monicarusu25
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 15
Red face

Originally Posted by Harry1516:
Am intrat in toamna si odata cu primele frunze ruginii dau si primele episoade din serialele pe care le iubim sau pe care le descoperim pe micile ecrane...Care crezi ce este cel mai bun serial al anului 2012, atat in materie de drama cat si de comedie? Pe care le astepti narabdator si care sunt cele pe care le vei urmari?

minti criminale.
monicarusu25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2013, 10:25   #16
monicarusu25
Novice
 
monicarusu25
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 15
Red face

peste 5 seriale.
monicarusu25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2013, 22:04   #17
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Homeland mi s-a parut cel mai bun, dupa parerea mea.
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2013, 22:51   #18
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Homeland e bun pentru zilele in care nu ai ce vedea sau nu e un "el clasico" la tv, dar atat. Sa il compari cu The wire e mult prea mult. Ce mi-a placut in primul rand la The wire a fost naturaletea, nimic nu parea hollywoodian. Homeland este entertaiment si atat, sunt atatea lucruiri trase de par si ireale incat nici nu te mai obosesti sa le comentezi.

Am vazut de curand o stire ca vestul salbatic nu era asa de sangeros cum e prezentat in filme. Celebrul masacru de la Toombstone sau victimile luiBbilly the kid au fost umflate din diverse motive. Peste ani vom afla ca teroristi gen Abu Nazir precum "decedatul" Osama au fost umflati si ei din motive obscure, hollywoodiene.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 18:19   #19
Tyybi1
Senior
 
Tyybi1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 105
Episoadele din Breaking Bad au fost colosale.
Tyybi1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells