Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ce fel de votant esti in 2012
Uslas 8 25.00%
Pedeu 5 15.63%
Domnu' Dan 2 6.25%
Altceva, oricum nu prea stiu cum merge treaba 7 21.88%
Iresponsabil, apolitic, vreau "sa mi se dea" 10 31.25%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Aug 2012, 13:56   #681
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Eh lasa ca cel mai bun presedinte al Romaniei care a existat si va exista vreodata, ala pe care il iubesti tu s-a intros de o mie de ori intr-o zi, vei supravietui acestei "dezamagiri" fatarnice. Nu te vad insa foarte afectat ca votul de la referendum a fost sechestrat si invalidat impotriva realitatii si dorintei populare.

7.5 > 0.9

|-----||-----||-----||-----||-----||-----||-----||--|
|----|

E clar cine trebuie sa se care, nu ? Antonescu evident. Referendumul a fost grav impotriva lui Basescu si de partea lui Antonescu iar cei care l-au scapat pe Base a fost CCR si nu populatia.

PS: Deci cum e cu sondajele ale Twinsen ? Gata, ai aruncat pisica moarta si o lasi in drum ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 14:07.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:13   #682
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
tu ai facut segmente???? ca la clasa a 2-a sa mor de nu..... ))
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:19   #683
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Aici avem indivizi care au probleme cu numerele deci am zis ca daca tot sunt asa talentat la desen, sa fac unul pentru cei care nu inteleg numerele si ce reprezinta ele.
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:20   #684
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Quote:
PS: Deci cum e cu sondajele ale Twinsen ? Gata, ai aruncat pisica moarta si o lasi in drum ?
Poate ca m-am inselat, asa imi aminteam. Daca ne uitam insa pe cifrele exacte date de USL, exista cam 18 milioane de romani cu drept de vot, din care 3 milioane sunt in strainate si 0.5 milioane au actele expirate. Repet, astea sunt cifrele date de USL. Din astia 7.5 au votat pentru demitere.

Am vazut ca-ti plac demonstratiile la nivel de scoala elementare asa ca hai sa te ajut:

Populatie cu drept de vot: 18 milioane (conform USL)
|------------------|
Pentur demitere: 7.5 milioane
|-------|
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:30   #685
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Te ajut:

|------------------| <-Populatie cu drept de vot
|--------| <-Demitere 2012
|-----| + un scuipat parizian <-Ales 2009
|-----| <-Geoana 2009
|-| <-Impotriva demiterii 2012

Uite, te-am ajutat sa vezi intreaga imagine nu doar ce iti place tie.

Originally Posted by Twinsen:
Quote:
PS: Deci cum e cu sondajele ale Twinsen ? Gata, ai aruncat pisica moarta si o lasi in drum ?
Poate ca m-am inselat, asa imi aminteam. Daca ne uitam insa pe cifrele exacte date de USL, exista cam 18 milioane de romani cu drept de vot, din care 3 milioane sunt in strainate si 0.5 milioane au actele expirate. Repet, astea sunt cifrele date de USL. Din astia 7.5 au votat pentru demitere.

Twinsen, nu vorbeam nici de USL si nici de votanti, cati romani sunt ci de sondajele aduse in discutie de tine si absenta orcarei legatura intre cei ai enuntat, TU, si apoi concluzia trasa tot de TINE. Deci cum e pana la urma cu sondajele alea si popularitatea lui nea Bas ? Pisica e tot pe drum. Ia-o si ingroap-o nu o mai lasa sa imputa atmosfera.

Problema nu e ca ti-ai amintit prost, se intampla ci ca numerele respective nu justifica ce ai spus tu. Deci cum e o scadere de la 33% la 17% o dublare a inchinarii la Bas ? Sa zicem ca ai gresit numerele, cum totusi sa ajungi la o asemenea concluzie cu numerle in fata ? Tu citesti ce ai scris sau ti se dicteaza ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 14:38.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:35   #686
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si trebuia sa faci o liniuta , cu sageata unde sa scrie twinsen

acum stau si ma gandesc cum or rade cei din occident de noi.... de clasa politica din romania, de incapabilitatea ptiministrului.... de revenirea lui base....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona

Last edited by iiii : 21 Aug 2012 at 14:39.
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:45   #687
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Redy:
Problema nu e ca ti-ai amintit prost, se intampla ci ca numerele respective nu justifica ce ai spus tu. Deci cum e o scadere de la 33% la 17% o dublare a inchinarii la Bas ?
Unde am vorbit eu de o scadere?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 14:56   #688
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
In postul tau unde ti-am cerut explicatii suplimentarea pentru ca ce ai spus tu nu are sens, matematic. Vad ca si pe tine te-a apucat lenea sa cauti ce ai spus in urma si ai uitat de la mana pana la gura, ca si prietenul aramis. Si tu scrii dupa dictarea ? Uiti ce ai scris acum 30 de minute ?

Uite:
Originally Posted by Redy:
Originally Posted by Twinsen:
Eu imi amintesc ca in sondajele facute imediat dupa suspendare Basescu avea cam 17%, iar la cele chiar inainte de vot avea 33%.

Sondaje ?

Cronologic:
In sondajul inainte de vot era 33%
In sondajul imediat dupa suspendare avea 17%

Deci inainte de vot avea 33% si dupa 17% si asta arata ca s-a dublat "popularitatea" lui Basescu ? Twinsen, te-ai imbatat sau esti in nirvana ? Fii coerent te rog, atat de mult cat pot tu sa fii. Fa un efort. Sigur nu ai vrut sa spui altceva ? 100-33= ?

Ah, sa stii ca si un PPDD cred ca si-a inzecit votul in ultimul an, asta nu inseamna decat ca sunt o minoritate un pic mai mare.

TU ai zis ca imediat dupa suspendare avea 17% si inainte de votul pentru suspendare avea 33%. Ti-am subliniat cu rosu unde ti-am cerut mai multe informatii. Procentele alea sunt venite de la tine, nu de la mine. Dar ca sa punem in perspectiva "dublarea popularitatii" sau visul tau umed impaturit intr-o analiza a realitatii:

Originally Posted by Redy:
Te ajut:

|------------------| <-Populatie cu drept de vot
|--------| <-Demitere 2012
|-----| + un scuipat parizian <-Ales 2009
|-----| <-Geoana 2009
|-| <-Impotriva demiterii 2012

Ia uite cat s-a dublat !!!!
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 15:02.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 15:02   #689
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Redy:
TU ai zis ca imediat dupa suspendare avea 17% si inainte de votul pentru suspendare avea 33%.
Unde am zis asta? Da-mi un citat exact, nu un mesaj de 3 pagini.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 15:04   #690
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Si tu te faci ca nu intelegi si nu poti sa citesti ? Ti-am citat cronologic. Ce nu e clar. Hai ca mai incerc o data:
Inainte de vot era 33%
Imediat dupa vot era 17%

Acum, ce numar e mai mare, 33 sau 17 ? De la 33 la 17 este o scadere sau o crestere. Hai ca e simplu.

Vrei sa te citez, nu iti aduci aminte ce ai zis ? Ti-am spus eu ca tu aici pe forum pe threadul asta scrii dupa dictare si unii erau sceptici. Uite ma:

Originally Posted by Twinsen:
Originally Posted by Redy:
TU ai zis ca imediat dupa suspendare avea 17% si inainte de votul pentru suspendare avea 33%.
Unde am zis asta? Da-mi un citat exact, nu un mesaj de 3 pagini.

Originally Posted by Twinsen:
Eu imi amintesc ca in sondajele facute imediat dupa suspendare Basescu avea cam 17%, iar la cele chiar inainte de vot avea 33%.

Nu intelegi ce ai scris tu cu manuta ta ? Acum iti e clar ce ai spus ? Ti-ai adus aminte ce ai zis acum 30 de minute ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 15:09.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 15:10   #691
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Greu cu limbarita asta. Eu iti cer un citat, tu tii o teza aici.

Credem ca e de la sine inteles ca vorbesc de votul populatiei, nu de votul pentru suspendare.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 15:16   #692
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by Twinsen:
Greu cu limbarita asta. Eu iti cer un citat, tu tii o teza aici.

Credem ca e de la sine inteles ca vorbesc de votul populatiei, nu de votul pentru suspendare.
Twinsen, acum sincer, vorbesti ca sa nu taci. Cum adica ai vorbit de votul populatiei ? De orice vot ai fi vorbit, procentul suporterilor lui, din care faci si tu parte, e mai mic decat inainte, nu a crescut si teoria ta, bazata pe cai verzi pe pereti si cunostinte precare de matematica, e ca a crescut..

Asa, si daca vorbeai de votul populatiei cum zici tu, cum se face ca procentele alea arata ca popularitatea lui Bas s-a dublat ? Cum ? Zi mah cum, cu subiect si predicat si folosind matematica ca doar tu ai adus in discutie dublarea popularitatii si niste procente care arata fix inversul a ceea ce ai vrut tu sa spui.

Sa vedem daca esti in stare si de altceva decat sa copiezi desenele mele si sa ti le insusesti intr-un mod stupid crezand ca tu poti sa imi explici mie ceva vreodata in materie de matematica.

Nici un suporter al Basanaului nu stie sa lucreze in procente ? Ce v-a apucat pe toti mah ? Ati facut clasele primare tot la seral ? Sunteti toti poeti sau pur si simplu nescoliti pentru ca nici in exprimare nu spargeti topuri ?

Originally Posted by Redy:
Te ajut:

|------------------| <-Populatie cu drept de vot
|--------| <-Demitere 2012
|-----| + un scuipat parizian <-Ales 2009
|-----| <-Geoana 2009
|-| <-Impotriva demiterii 2012

Unde s-a dublat ? Ti-am si colorat.

Originally Posted by iiii:
si trebuia sa faci o liniuta , cu sageata unde sa scrie twinsen
Twinsen, rifa si paul_aramis sunt 3 punctulete care alcatuiesc linia respectiva, ca doar ne aflam pe cinemagia.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 15:33.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 16:47   #693
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Va fac si eu desen
Populatia Romaniei cu drept de vot ( sa spunem 18 milioane cu toate ca sunt undeva sub 16 )
|----|----|----|----|--|
|----|----| Oameni care au iesit la vot la referendum
|----|---| Voturi Da
|-| Voturi NU
|---| Populatie maghiara , maghiarii nu au votat .
|----|--| Romani carora li se rupe pula de politica sau apolitici.
Amin.
Basescu si toti pupincuristi lui , chiar si aia care scriu coemntarii pe stirile protv cred ca cei ce nu au votat la referendum ;l-au sustinut pe Zeus, deci la noi toti trebuie sa sustina pe cineva , nimeni nu e apolitic.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 16:56   #694
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
imi place faza cu desenele

hai si eu o schema :

Basescu ---> Controceni
Antonescu ---> La culcare
Merkel ---> hahaha
americanii ---> hahahahaha
Ponta ---> disney channel
CFR ---> Basel ---> 2-0 Basel
Romania ---> prapastie
Euro ---> UP
leul ---> DOWN
Patriciu ---> free
GiGi ---> la oi
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 17:00   #695
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
USL nu avea decât să mărească/reîntregească salariile şi să dea înapoi banii reţinuţi ilegal pensionarilor. Cu un PDL decimat în opoziţie şi un Traian Băsescu prăbuşit în sondaje, nici că ar fi avut nevoie de mare lucru.

"Performanţa" USL a fost că a reuşit să reinventeze PDL-ul şi pe Traian Băsescu, transformându-i în adversari redutabili în perspectiva alegerilor parlamentare de la finalul acestei toamne. În jurul PDL s-au grupat o serie de formaţiuni de centru-dreapta care până la sfârşitul lui august îşi vor formaliza colaborarea într-o alianţă electorală. În plus, democrat-liberalii şi-au rezolvat, cel puţin pentru moment, problema prezidenţiabilului, Mihai Răzvan Ungureanu fiind agreat pentru o candidatură la prezidenţiale, fie că vor fi acum, fie la termen, peste doi ani.

Cât îl priveşte pe Traian Băsescu, dincolo de calculele politicii interne, USL a reuşit să distrugă un mit pe care, cu migală, şi PSD, şi PNL l-au construit în ultimii ani: că nimeni nu îl bagă în seamă. Când Jose Manuel Barroso, Angela Merkel sau Viviane Reding sar în ajutorul său, iar administraţia Obama îşi trimite un emisar special la Bucureşti, e un pic cam greu să mai spui că nu face nici două parale.

Articol complet: http://www.gandul.info/puterea-gandu...litica-9956904
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 17:00   #696
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Gata, ai lasat-o cu procentele ? Bine ai facut.

Daca tot veni vorba de Gandul, postul pe care mi l-as sters in mod abuziv paul_aramis arata destul de clar ca atunci cand votul a fost fraudat pe banda video Gandul scria: "votul fraudat". Intre ghilimele ca nu era clar acum totul este cu litere mari.

Permite-mi sa imi bag picioarele in jegosii aia de la Gandul. Mersi. Inca un lucrul, aia este parea respectivei si nu un adevar in viata. Esti de acord cu ea pentru ca te gandila la ureche, atat. Doar pentru ca lucrezi la Gandul nu inseamna ca ai si anvergura necesara pentru a analiza astfel de momente, 99% nu o au si in materie de politica sunt repetenti. Pana la urma nu a cumparat nimeni ziarul ala de rahat si au ramas pe interneg cu Zoso, Hotnews si restul de aparat de propaganda si isterie.

Ah, si CTP-ul e al mai mare sclav de pe acolo si in 2009 facea in pantaloni cand a auzit ca Basescu va reveni si a spus "sa speram ca se va schimba". Dementa completa. Negrutziu ala i-a dat peste nas de cateva ori cand CTP-ul o tine ca Basescu nu va accepta sa revina cu asemenea vot, cunoscatorul poporului. Si cand incerca el sa fie mare critic cineast o dadea in garduri mai ceva ca Basescu dupa un chef cu Udrea, Cocos, Videanu si compania de mafioti.

Ia de aici niste democratie marca Adrian Sarbu: http://www.gandul.info/politica/dupa...un-hot-7328594

Originally Posted by iiii:
imi place faza cu desenele

hai si eu o schema :

Basescu ---> Controceni
Antonescu ---> La culcare
Merkel ---> hahaha
americanii ---> hahahahaha
Ponta ---> disney channel
CFR ---> Basel ---> 2-0 Basel
Romania ---> prapastie
Euro ---> UP
leul ---> DOWN
Patriciu ---> free
GiGi ---> la oi

O singura modificare as face: Basescu ->Cotroceni -> Bulau in rest sunt de acord.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 17:48.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 18:55   #697
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Daca cineva vrea sa inteleaga cum a reusit Basescu sa invinga de fiecare data, sa remarce ca acum Basescu tace. In locul lui, oricare tolomac de lider USL s-ar fi repezit sa dea declaratii si sa afirme victoria. Basescu tace. Cine poate sa priceapa ce inseamna un politician cu instinct, are ce observa. Restul pot sa abereze cu dictatorul etc.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 19:18   #698
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Pai ce sa zica ca poate maine iar se razgandeste si pe la un pranz iar o intoarce, acest politician cu instinct. Basescu a fost impus, a ciupit de fiecare data, a fost impus prin frauda de 3 ori deja, ultima oara prin control evident asupra institutiilor statului de catre oamenii din arealul sau si a slugilor sale. Nu-i instinct, e si el marioneta in mana altora. Mai usor cu Zeus pe scari.

In ceea ce priveste "dictatorul" Basescu ti-as reaminti cum din curtea aia a dictat si altii au executat deci oricat de mult ai vrea sa ignori realitatea, ea te contrazice de fiecare data. Tie cine iti dicteaza toate poeziile astea cu Basescu ? Poate ar trebui sa urmezi aceasi cale ca si Basescu daca e asa buna pentru ca in afara de monoloage de la pedele nu aduci mai nimic prin prezenta ta fatarnica. Sa iti aduc aminte la randul tau negai evidenta si spuneai ca nu esti fan pedele si Basescu. Cate minciuni mai ai de gand sa imprastii pe aici ?

Stii cine se mai poza cu constitutia in spate ? Sarah Palin. Stii cine se declara Republica Democrata ? China si Coreea de Nord. Cine isi asuma flacara olimpica a democratiei si vorbeste despre institutiile independente ? Cel care le controleaza, daca nu personal cei pe care ii reprezinta, Basescu. Nu te suspectez ca esti atat de naiv ci doar ca esti fatarnic si duplicitar pe acest subiect.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 19:30.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 20:45   #699
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Dati acuma pe Antena 3 ca sa vedeti presedintele in functie al Romaniei cerand oamenilor sa iasa in strada impotriva unui adversar politic al domniei sale.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2012, 21:21   #700
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by Twinsen:
Dati acuma pe Antena 3 ca sa vedeti presedintele in functie al Romaniei cerand oamenilor sa iasa in strada impotriva unui adversar politic al domniei sale.

Urmaresti Antena 3 mai mult decat cei pe care ii acuzi ca urmaresc Antena 3. Ce s-a intamplat a fost o hotie. Au furat voturile la fel cum au facut-o si in 2009, la fel cum au facut-o si in parlament cu Anastase in frunte si apoi pusa in circuit de Basescu. Lumea iese datorita HOTIEI, IMPOSTURII si PRESIUNII puse de catre sistemul bolnav ce il are in frunte pe Basescu. Antonescu este adversarul lui Basescu in mod conjuctural si nimic altceva. Protestul este justificat si reprezinta doar o mana dintre cei care se simt furati de catre aceasta ceata de mafioti de la PDL si a slugilor care ii servesc din postura de "instututii ale statului".

Tu stai acasa la ordin asa ca nu vad de ce ai fi atat de isteric cu niste proteste juste, democratice atunci cand voturile sunt furate si ignorate in pofida evidentelor, aceea ca lumea nu il mai vrea pe Basescu acolo unde se va intoarce printr-un ARTIFICIU adus in discutie de slugile lui Basescu. Au ajuns acum hotii sa faca reguli de referendum si apoi se fac ca nu inteleg. Inteleg dar le prieste sa fie smenari.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 21:24.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells