Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Nov 2014, 19:08   #3701
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by bremen1980:

As fi vrut un Johannis mai viu , mai sexy, un mascul alfa cu nadragii in flacari . Are fizicul lui Arnold Schwarzenegger , dar din pacate si dictia lui .

Hahah .. you`ve made my day. Ca sa fiu on topic ma enerveaza extraordinar de rau sarpele ala de Ponta. Si absolut toti cei care refuza sau le este lene sa voteze.
++ 1
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2014, 21:34   #3702
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Am urmarit "dezbaterea" intre Ponta si Iohannis... vai de noi. Ce nivel redus, unul un demagog periculos, celalalt un habarnist care se ascunde dupa un zambet suficient. Si moderarea praf si emisiunea praf... o ora intreaga invartindu-se numai in jurul diasporei, un subiect secundar. Basescu a fost un noroc chior, la propriu si la figurat. Acum o sa ne invaluie iar "mandria" de a fi nationalisti, mincinosi, corupti, merge si asa...
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 08:34   #3703
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Vad ca il lauzi pe Basescu, ce spui de cele 2 gafe monumentale facute de el, prima ca l-a schimbat pe Boc cu Ungureanu, fapt ce a dus la Ponta prim ministru si 2 ca in 10 ani nu a pregatit o persoana care sa ii ia locul si sa ii continue actiunile(bune dupa parerea ta) Adica dupa el ramane praful. Daca acum a fost o discutie intre un habarnist si un demagog(demagog e si habarnistul fie vorba intre noi,aletele mai grave sunt bubele lui Ponta) este vina lui Basescu. Si-a indepartat pe rand toti oamenii care l-au sustinut. A ramas cum singur spune cu Boc si Udrea.

Doar 2 gafe ca hai sa fiu indulgent, cocotarea Ebei in parlamentul european poate a fost doar acte de pupincurism de la acoliti, desi.....

Ramane totusi misterul retragerii lui Antonescu care l-ar fi batut clar pe Ponta. Sau poate ordinele nu se discuta.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance

Last edited by victor : 12 Nov 2014 at 08:46.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 10:51   #3704
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by victor:
Vad ca il lauzi pe Basescu, ce spui de cele 2 gafe monumentale facute de el, prima ca l-a schimbat pe Boc cu Ungureanu
Era an electoral si Boc devenise foarte nepopular. La ce ar fi folosit sa mai stea cateva luni si apoi sa plece oricum dupa alegeri.
Originally Posted by victor:
in 10 ani nu a pregatit o persoana care sa ii ia locul si sa ii continue actiunile(bune dupa parerea ta) Adica dupa el ramane praful.
Pai pe cine sa pregateasca? Da-mi tu un nume. Tocmai l-ai criticat ca a incercat cu Ungureanu, care e un tip prezentabil, foarte inteligent si cu orientare occidentala, dar care n-a fost in stare sa se descurce in hatisul mizeriei politice si populiste. Ani de zile i s-a reprosat lui Basescu ca e badaran si hahait, dar pana la urma electoral de asta e nevoie intr-o tara de badarani care vor sa se hahaie.
Originally Posted by victor:
Adica dupa el ramane praful.
Nici vorba. Timp de 10 ani a tras tara spre valori democratice si a dat niste lovituri cumplite sistemului corupt. Voiculescu la puscarie. Vantu, care se relaxa cu prezidentiabilul Geoana, la puscarie. Adrian Nastase la puscarie. Sau un exemplu foarte recent, doar acum cateva zile, Hrebenciuc pus sub acuzare. Baronii locali care taiau si spanzurau, acum sunt fie in puscarie, fie acuzati, fie tremura ca le vine randul. A tinut Romania ferm in alianta cu America si departe de Rusia. A existat libertate adevarata in tara, o gramada de posturi TV si ziare au putut sa-l injure zilnic fara nicio problema. S-au luat masuri nepopulare, cum ar fi introducerea camerelor video la Bacalaureat, care a scazut mult rata de promovabilitate, dar a adus lucrurile pe fagasul corect, ca furtul si copiatul nu sunt admisibile. Au fost zece ani in care "mandria de a fi roman" a fost tinuta sub frau si in loc au fost promovate cat s-a putut valori corecte: respect fata de lege, libertate de expresie, reducerea pomenilor pentru diverse categorii de paraziti sociali. Astea nu sunt praf si au lasat urme adanci in societatea romaneasca. Insa nu poti sa faci din rahat bici si sa si pocneasca. Atata timp cat o mare parte din populatie e saraca atat material cat si spiritual, va trage mereu inapoi tara si nici un presedinte din univers nu poate transforma complet asta.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 13:10   #3705
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
sunt un antibasist convins. Basescu are muuulte bube negre. De la interventii anticonstitutionale pana la dosare penale. A pus in functii importante un grup de familiali sau apropiati (vezi ficele, vezi fosta familie cocos, etc.) si a preluat controlul a tot ce inseamna justitie, fonduri, influente.
Acum sa nu vina nimeni sa imi spuna ca justitia si-a facut datoria in cazul familiei si apropiatilor lui Basescu. E clar ca a inchis ochii.

Ceea ce ma sperie insa e ca Basescu a avut o mana de oameni pe care i-a imbogatit si i-a protejat. A fost in felul lui un tiran. El a fost partidul si partidul a fost el. Dar ceea ce va veni intr-o saptamana este groaznic. Vine o organizatie de sute de mii de membrii, o retea de baroni locali, judeteni si nationali. O alta clasa numeroasa asteapta sa iasa din puscarii, pentru ca asta sigur se va intampla. Si de aici inainte dezastrul.
Justitia va fi la fel ca in cei 21 ani de dinainte de regimul basescu. Adica supusa, nu ca in regimul basescu nu ar fi fost, dar macar in acesti ultimi 2 ani s-a miscat ceva. S-au facut arestari. Unele dosare sunt cusute nu cu ata alba ci cu funie alba, funie de aia groasa cu care se andoca ambarcatiunile. Dar toti stiam ca acei oameni erau putrezi de corupti. In fond, nici Capone nu a intrat pentru zecile, poate sutele de crime pe care le-a comis....

Dar ascultati aici la Mama Omida ce va spune: In 1-2 ani de mandat al partidului rosu, Basescu, un smenar si un afacerist cu tigani, VA AJUNGE EROU AL ROMANIEI ! Va fi declarat martir.
Eu cred ca sigur va fi trimis in judecata... cu dosare unele facute, altele (destule si suficiente) pe bune... Dar prin ceea ce vor face astia, Basescu va fi martirizat si se va plange dupa el ca dupa Ceausescu...

Din rau in mai rau, asta e destinul romaniei!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 14:00   #3706
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by alali:
Acum sa nu vina nimeni sa imi spuna ca justitia si-a facut datoria in cazul familiei si apropiatilor lui Basescu. E clar ca a inchis ochii.
Stii ca fratele sau e la puscarie, nu? Sau ca fostul sot a Elenei Udrea a fost arestat in plina campanie electorala, lucru departe de a o pune in lumina favorabila. Sau ca Ioan Oltean secretar general PDL si Adriean Videanu prim-vicepresedinte PDL au fost pusi sub urmarire penala, primarul PDL al Clujului Sorin Apostu e la puscarie si mai sunt destule exemple.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 16:28   #3707
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
sau ca Monica Iacob Ritzi condamnata in prima instanta. Stiu! Frate-sau ar fi scapat probabil daca n-ar fi venit ciuma rosie la putere. Asa, nu cred ca va scapa fiind vorba ca partidul comunist are de platit niste polite domnului fost ministru al transporturilor.
Cocos a dezertat din club si de aceea poate fi condamnat fara a "leza prea tare" imaginea partidului nou format de presedintele apolitic.
Ca tot veni vorba despre fratele presedintelui. Tu chiar esti atat de naiv sa crezi ca Basescu nu era implicat deloc? Hai sa fim oameni maturi... Plus ca mai sunt cateva dosare... vezi flota, casa din Mihaileanu, Casuneanu, etc.
Dar asta e normal in orice tara ca, fiind la putere sa nu te ancheteze. Nici pe Sarcozy nu l-a anchetat nimeni cat a fost atotputernic. Dupa e problema. Iar pentru tot ce a facut cred Basescu, si aici nu ma refer la adevaratele fapte de trafic de influenta, de abuz, de luare si dare de mita, de spalare de bani, nu! Ma refer la ce a facut condamnand psd-isti si incalcand un fel de pact ce fusese instaurat pana atunci cum ca nimeni nu atinge politicieni. Nici ei pe ai altora nici ai altora pe ai lor. Pentru toatea asteasunt sigur ca nu scapa de puscarie dupa alegeri. Chiar daca trebuie astia sa ii fabrice dosare gen dosarul telepatia sau dosarul transferul calitatii pe care si el le-a fabricat la randul lui. Cel putin motivarile din aceste dosare sunt halucinante...

Oricum Basescu e istorie, viitorul e rosu! Comunismul e in tara lui in Romania!

Last edited by alali : 12 Nov 2014 at 16:34.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 17:40   #3708
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Ca tot zicea cineva mai jos ca este un antibasist convins va ofer un mic articol scris de Andrei Plesu.

http://inliniedreapta.net/monitorul-...istii-citeste/
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 19:04   #3709
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
la cnm nu imi consum "hartia" sa ii raspund... O suporta ea orice, dar nu si un raspuns la afirmatiile tale. Totul are o limita

Cat priveste cealalta postare, eu nu fac nici propaganda, nici anti-propaganda. Am parerea mea, fundamentata pe modul meu de a filtra informatiile, si deocamdata nu mi-o poate schimba nemeni. Ca eu cred ca a facut multe nereguli, ilegalitati si falsuri, ma bazez pe ce exista deja.

Ca tot eu ajung sa il regret, (doamne, si unde mai pui ca inca nu a plecat), iarasi ma bazez pe ce au de gand deja sa faca comunistii-psd. Sa pregatesti amnistii, legi, gratieri pentru oameni care au furat tara din 90 in coace, e strigator la cer.
Credeti ca dupa ce iese ponta o sa mai auziti de dosarul Microsoft, de 43000 ha de padure furate, de dosarul asta nou care se pregatestea cum edsa (sau asa ceva), de cele 7 (SAPTE) dosare penale ale lui ponta, de problemele lui Tariceanu? Credeti ca veti mai auzi ceva de toate astea? Ma indoiesc!

iata de ce cred ca nu va scapa: Kovesi: Dosarele "Flota" si "Casa din Mihăileanu", investigate când Băsescu nu va mai avea imunitate... http://www.romanialibera.ro/actualit...unitate-320826
Asta o spune o apropiata a lui Traian Basescu...


http://deschide.md/ro/news/romania/4...n-7-dosare.htm
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 19:07   #3710
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
un last edit, ponta e scris intentionat cu litera mica, ca iarasi ma trezesc ca ma trage de urechi consonistul nostru coleg... CVM (corneliu vadi_m?)
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 21:32   #3711
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
@twinsen

faptul ca nu vezi gafa facuta cu schimbarea lui boc denota faptul ca nu poti analiza detasat actiunile lui basescu, doar partizan.

1.cum adica mai ramanea cateva luni pana la alegeri?
-. pana la alegeri a l-a numit pe ponta cand a cazut ungureanu si astfel si-a luat avant victor viorel. pierzand guvernarea a pierdut orice sansa sa mai castige alegerile parlamentare.
-. a facut mutarea de capul lui fara sa se consulte cu pdl si astfel si-a pus toti apropiatii in cap, unpr a trecut dincolo si a pierdut majoritatea. ca de atatea ori nu a ascultat de nimeni, a facut ce a vrut, p... lui far sa se consulte
-. cand il dai jos pe boc si spui ca a fost cel mai bun prim ministru nu numai un intelectual dar si un moromete se intreaba, adica ce, vrea sa ne prosteasca, schimba doar asa ca sa ne abureasca?

2. nu eu trebuie sa dau nume, de persoane potente politic. el era cel care sa caute si sa aduca in prim plan. cand a creat pdl a spus ca o sa mizeze pe tineri. unde sunt? daca nu a reusit sa atraga pe cineva de viitor inseamna ca nu a putut sa prosteasca pe nimeni nu ca nu exista persoane capabile. un conducator este puternic cand isi creaza o echipa valoroasa. el insa nu s-a inteles cu nimeni. cand nici pe plesu nu poti sa il tii langa tine inseamna ca ai o problema. nu mai este nimeni langa el din cei cu care s-a lansat.

3 cand mizezi pe udrea si spui ca ea e cea care poate fi presedinte inseamna ca esti jos de tot, inseamna ca are acelasi nivel cu udrea. cand renunti la pdl numai ca nu ti-a iesit udrea presedinte de partid, cand iti pleaca oamenii din pimp pentru ca inteleg ca pimpul e un patitd facut doar pentru un om inseamna ca nu lasi nimic in urma, inseamana ca asta e tot ce poti realiza. chestia cu justitia e mai mult decat discutabila faptul ca au intrat unii in puscarie nu inseamna justitie ! faptul ca tu ai tinichele de coada(apropo ponta daca iese presedinte cu 7 dosare e in aceiasi situatie cu basescu, si el avea dosare si s-au intrerupt din cauza imunitatii) si justitia se uita la altii si nu la tine ca ai imunitate nu trebuie sa il faca sa se bata cu pumnii in piept.

mitocania lui a facut sa spuna despre constantinescu ca nu a lasat nici o dara in urma. el lasa o dara in urma , odara urat mirositoare.

nu imi place ce am de ales, nu ma voi duce la vot, dar ce o iesi, indiferent ce o iesi va fi mai bine decat in epoca basescu. am avut momente cu basescu cand l-am regretat pe iliescu si asta ma face sa imi dau cu pumnii incap.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 21:59   #3712
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Prietene Victor, (sper ca doar o coincidenta si ca nu dialogam cu un prezidentiabil ). Desi m-am demascat in public ca fiind un antibasist convins, pot sa iti spun ca nici tu nu esti obiectiv ci partinitor. Nu stiu cui tii partea, dar e evident ca ai o parte,(pot doar sa o presupun).
Si la fel iti spun ca te inseli in ultimele 2 rationamente.
In urma lui base raman un numar impresionant de dosare finalizate. Daca cele mai rasunatoare, Nastase, Voiculescu, chiar si Jiji sunt trase rau de par, celalalte sunt cat se poate de reale. Sa iei 43000 ha dintr-o tara; e prea mult. Voi stiati ca toata Andora are 440km2? Ei, astia au furat 430km2. Ganditi-va la o parcela lata de un km si lunga de 430, cam ca distanta dintre Iasi si Bucuresti....
Asa ca, oricat de inversunat as fi anti basescu, nu pot intoarce privirea de la evidente. Cate condamnari au fost in ceilalti 21 ani de psd+pntcd? Nici una!

Cat priveste ultimul rationament... Aici esti, IN AFARA JOCULUI ! Iarta-ma ca iti spun, oricat imi place ca dialoghez cu un antibasist, sa afirmi ca oricine (a se citi ponta), e mai bun decat base... ... ar trebui sa fie infractiune considerata...
Tu, si altii, chiar nu vedeti ca toata academia romana, toate televiziunile, incepand de la tvr si sfarsind cu pro-ul care tot timpul s-a dat unde batea vantul, toate sunt anti ceea ce fac astia din psd. Nu anti ponta ca asta e doar o marioneta. Dar stenogramele alea, coruptii din varfurile structurilor de conducere, totul te indeamna sa fii anti.
Plus ca toata strainatatea, de la compatriotii nostrii pana la oficialii europeni si ziaristii straini sunt anti psd. Crezi ca acest curent este doar asa... aiurea, in stil mioritic?
Pana si echipa dexonline.ro a ajuns sa fie anti psd... Tot ce mai gandeste.n tara aia e anti comunism...

Last edited by alali : 12 Nov 2014 at 23:13.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 22:37   #3713
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
draga alalai, un om care a calcat si el in strachini a spus ca daca pui o stire pe prima pagina are o importanta, daca o pui la pagina 3, aceiasi stire are alta importanta. desigur ca tin si eu cu o parte, uneori cu pagina 1 alteori cu pagina 3. am spus ca duminca nu am pagini pe care sa pun stampila(si nu pentru ca nu e udrea pe lista) .

nu raman in urma lui basescu condamnarile din simplul motiv ca nu pentru asta punem un presedinte. daca iese ponta si peste 2 ani castiga opozitia fata de psd alegerile parlamentare ponta nu va mai avea putere pentru ca nimeni nu isi va mai putea perimte sa faca ce a facut basescu, sa calce constituitia in toate directiile posibile.

alta este menirea unui presedinte.

bravo pentru condamnari, dar sistemul nu a picat. si nu va pica, se vor inventa cai mai subtile, asa cum slava domnului s-a inventat fmi in dauna razboaielor. decat sa vin de la razboi amputat sau in coparseu, platesc dobanda la credit, cumpar marfuri importate, suport pierderile sistemul energetic energofag, etc.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 23:40   #3714
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
ceea ce spui tu e perfect normal si logic intr-o democratie civilizata. Nu e menirea lui sa ajute la finalizarea dosarelor, adica sa ceara acest lucru procurorilor. Asa e! Dar e normal intr-o tara profund corupta ca a noastra care in 21 de ani nu a avut niciun corupt condamnat, desi s-a furat o tara si asta chiar de mai multe ori.

Mai spui ca a calcat si el in strachini. DA! Aici suntem perfect deacord. De aceea nu imi plac cei ce au ochelari de cai si il divinizeaza pe basescu spunand ca evidenta nu e evidenta. Are dosare penale, a facut tot felul de manarii, a facut trafic de influenta, el si familia lui si protejatii lui, etc. De aia si spuneam ca eu unul cred, mai mult ca sigur ca va intra la puscarie... Si pentru ce a facut si pentru a se plati niste polite pentru cei intrati la inchisoare, sau bagati, cum vrei sa-i spui.

Cat priveste pierderea alegerilor de catre psd pe viitor, e o utopie cam ca si zicerea: romania o tara dezvoltata. Psd-ul se pregateste sa nu mai piarda alegerile muuult timp de acum incolo. S-au fript cu nastase acum sufla si in iaurt.

Uite cum se vrea subjugarea intregii tari: http://www.voceavalcii.ro/2013031091...ua-tabere.html

Acest tip de administrare a dus Spania in coada europei. Nu aveti de unde sa stiti ce inseamna acest tip de administrare, dar e de rau. Baronii vor conduce regiuni mari, de 2-3 judete. Nu vor putea fi trasi la raspundere de centru pentru ca inainte trebuie sa fie trasi la raspundere de alesii regiunii, un fel de parlament regional. Abia apoi daca se hotaraste asta pe plan local vor fi predati la centru pentru a fi cercetati. Cam ca ce se intampla acum in catalunya unde presedintele a recunoscut ca a facut evaziune fiscala timp de 40 de ani, neplatind taxe, dar nu poate fi judecat pentru ca il sustine parlamentul catalan... O intreaga masinarie mult mai usor de controlat de cumparat de santajat... Asta e aceasta regionalizare. Iar modul in care vrea psd-ul sa o faca e mai rau ca o lovitura de stat. Macar atunci stii exact ce si cum.
Acum ei vor sa dea fiecare regiune pe mana unui baron local timp de 2 ani, el sa pregateasca terenul, cam cu a facut iliescu in 90 si dupa doi ani, cand ai pregatit masinaria, sa se mearga la vot pentru a alege parlamentul regional... Mai clar de atat nu se poate... decat daca esti orb nu vezi aceste evidente.

Last edited by alali : 12 Nov 2014 at 23:49.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2014, 00:15   #3715
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by victor:
cum adica mai ramanea cateva luni pana la alegeri?
Se numeste cronologie.
Originally Posted by victor:
pana la alegeri a l-a numit pe ponta cand a cazut ungureanu si astfel si-a luat avant victor viorel.
A uitat sa se uite in globul de cristal cand l-a numit pe Ungureanu.
Originally Posted by victor:
cand a creat pdl a spus ca o sa mizeze pe tineri. unde sunt?
Udrea iti spune ceva? Ca de Ungureanu vad ca nu-ti place.
Originally Posted by victor:
nu mai este nimeni langa el din cei cu care s-a lansat.
Boc mi se pare ca e langa el, desi il cainezi ca a fost "demis".
Originally Posted by victor:
cand mizezi pe udrea si spui ca ea e cea care poate fi presedinte inseamna ca esti jos de tot
Perfect, spune tu cine ar poate fi presedinte. Ah, am uitat, nu stii. Basescu trebuia sa mearga prin organizatiile de tineret, prin licee, prin facultati, sa gaseasca un baiat talentat pe care sa-l creasca la sanul sau. Asa se formeaza oamenii politici...
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2014, 19:21   #3716
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ceea ce se intampla la antena 3 e o mizerie de cea mai joasa speta.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2014, 02:43   #3717
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
care antena3? Mai exista? Muoahahahaha!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2014, 10:48   #3718
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aseara cand butonam, dupa ora 21, toate posturile anuntau victoria lui iohannis, NUMAI pe antena 3 era sondajul pro ponta! era badea si gadea bubuiau de nervi, le bubuia vena in ei de draci
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2014, 22:31   #3719
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Cel mai tare ma enerveaza prostia. Urmatoarea la rind e euforia prosteasca amestecata cu exacerbare iar in cazul de fata, fix ieri, cel mai tare m-au enervat toate 3 venind de la o prietena, pe care, sincer, azi, nu stiu daca o mai pot numi asa, care pur si simplu nu a acceptat ca nu sint la fel de entuziasmata ca ea de schimbarea din Romania, spunindu-mi ca sint negativista. Daca a vedea lucrurile limpede fara aburii euforiei relativ la viitorul Romaniei inseamna ca sint negativista, atunci accept ca sint asa, ce ne facem cu aia care nu-i accepta pe cei care se comporta si gindesc diferit de ei. In fine, mi-a trecut azi sint mult mai calma decit am fost ieri.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2014, 21:52   #3720
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
@anaemona nu stiai ca politica,religia si pozitia misionarului sunt subiecte tabu? sper totusi sa ramaneti prietene,astea nu sunt motive de a rupe o prietenie.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells