Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jan 2010, 15:04   #141
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dick cancer

nu te inghesui la cinema pentru dr. parnassus, nu e rau, dar arata ieftin
__________________
This is not THE END...

Last edited by StefanDo : 20 Jan 2010 at 15:08.
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2010, 15:15   #142
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Mai suparator ,pentru mine, decat faptul ca le aduc cu intarziere e faptul ca pe unele care- de acord- nu vor avea succes la public, nu le aduc deloc si a caror absenta e de-a dreptul scandaloasa.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2010, 15:35   #143
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Chiar si asa, imi voi rezerva dreptul de a edita toate postarile care se refera la downloadul ilegal de filme de pe net. Cinemagia este impotriva acestor practici.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2010, 10:53   #144
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Gloria:
Cinemagia este impotriva acestor practici.
Cred cä o politicä mai rationalä ar fi:
Cinemagia este neuträ în privinta acestor practici, asa cä preferä sä nu-i fie folosit spatiul pentru sprijinirea lor practicä, prin postarea de linkuri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2010, 15:40   #145
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pai StefanDo tocmai a zis sa nu ne obosim pana la cinema daca vrem sa vedem Dr. Parnassus
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2010, 16:55   #146
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
da, corect. Pirateria e EVIL. Cah, cah...
Cildren around the world, i stand here before you, a destroyed man, to serve to you asa an example. Don't do torrents, kids. Also, drugs.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2010, 23:17   #147
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Nu exista piraterie pe net.Asta e o aberatie.Pe net gasim doar informatii.Cine creeaza ceva are tot dreptul de a-si proteja opera de arta si are tot dreptul sa-si ia toate masurile de precautie pt. asta.

Nu trebuie sa zbiere intru-na : piraterie,piraterie...ca un copil mic si decat atat....

Cred ca se confunda furtul de filme si vanzarea acestora in masa cu gramada de biti care o gasim pe internet.

V-am mai dat un exemplu: eu fur un film si apoi trimit mii de copii prin posta la toate adresele care le stiu sau la nimereala.Ce credeti....aia care le primesc nu trebuie sa vada ce e pe acel DVD?
..PIRATERIE FRATE!

Last edited by cremaxx : 21 Jan 2010 at 23:20.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2010, 03:17   #148
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by cremaxx:
ca un copil mic si decat atat....
Try again.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2010, 07:35   #149
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Art. 139-8. - Constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 1 la 4 ani sau cu amenda punerea la dispozitia publicului, inclusiv prin internet sau prin alte retele de calculatoare, fara consimtamantul titularilor de drepturi, a operelor sau a produselor purtatoare de drepturi conexe ori de drepturi sui-generis ale fabricantilor de baze de date ori a copiilor acestora, indiferent de suport, astfel incat publicul sa le poata accesa in orice loc sau in orice moment ales in mod individual
Art. 139-9. - Constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 1 la 4 ani sau cu amenda reproducerea neautorizata pe sisteme de calcul a programelor pentru calculator in oricare dintre urmatoarele modalitati: instalare, stocare, rulare sau executare, afisare ori transmitere in retea interna.
Art. 143 - (1) Constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amenda fapta persoanei care, fara drept, produce, importa, distribuie sau inchiriaza, ofera, prin orice mod, spre vanzare sau inchiriere, ori detine, in vederea comercializarii, dispozitive ori componente care permit neutralizarea masurilor tehnice de protectie sau care presteaza servicii care conduc la neutralizarea masurilor tehnice de protectie sau care neutralizeaza aceste masuri tehnice de protectie, inclusiv in mediul digital.
(2) Constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amenda fapta persoanei care, fara a avea consimtamantul titularilor de drepturi si stiind sau trebuind sa stie ca astfel permite, faciliteaza, provoaca sau ascunde o incalcare a unui drept prevazut in prezenta lege:
a) inlatura in scop comercial, de pe opere sau de pe alte produse protejate, ori modifica pe acestea orice informatie sub forma electronica privind regimul drepturilor de autor sau al drepturilor conexe aplicabil;


A fi ipocrit nu inseamna a nu fi sincer!
A fi ipocrit inseamna sa crezi in niste valori doar de dragul de a crede. A fi ipocrit inseamna sa minti desi stii ca nimeni nu te crede. A fi ipocrit inseamna sa nu-ti asumi responsabilitatea a ceea ce faci. A fi ipocrit inseamna sa spui ceva doar de dragul de a spune.
Sau nu am zis bine?
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2010, 09:47   #150
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Cat a donat CINEMAGIA SI ACTORII SI TOATE STARURILE DIN ROMANIA PT ORICE FENOMEN NEASTEPTAT CARE S_A LASAT CU MORTACIUNI PRECUM CEL DIN HAITI?

Niciun leu! Dece? Fiindca noi piratam.

Peste 200o de ani.......

Cat a donat CINEMAGIA SI ACTORII SI TOATE STARURILE DIN ROMANIA PT ORICE FENOMEN NEASTEPTAT CARE S_A LASAT CU MORTACIUNI PRECUM CEL DIN HAITI?


Niciun leu! Dece? Fiindca noi nu avem MERTANE din 4010!!!!!

Peste inca 2000 de ani ( e cifra rotunda daca va intrebati):Cat a donat CINEMAGIA SI ACTORII SI TOATE STARURILE DIN ROMANIA PT ORICE FENOMEN NEASTEPTAT CARE S_A LASAT CU MORTACIUNI PRECUM CEL DIN HAITI?

Raspunsul este: au donat mertanele dar din cauza ca si-au luat avioanele.

Abia astept sa-mi fac o sala de cinema 3 d cu suround ca sa vezi daca ma mai duc sa vad avatare la moll...Prostilor.Imi bag si motoare la scaune ca sa fie 5D si tot tacamu.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2010, 12:43   #151
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Ca să fiu neutră şi totuşi să răspund la întrebarea Cine încurajează pirateria?

Păi... să fie piraţii?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2010, 15:42   #152
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Si eu incurajez pirateria, absolut.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2010, 21:41   #153
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Oricum ne-am plange, ce-i acuma e net net net superior fata de ce era acuma cinci ani. Poate nu la Bucuresti, dar in Timisoara erau trei cinematografe, din care unul dadea filme europene, si doua erau axate pe filme mai mainstream. Pai asteptati dupa niste filme cu lunile, ca sa nu spun ca majoritatea nu veneau.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2010, 17:15   #154
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
La capitolul piraterie, eu zic sa arunce piatra cine n-a facut-o niciodata, altfel sa ramina ca la Ploiesti. Oricum cinematografia americana se bazeaza pe atragerea talentelor straine in ograda lor, asa ca ei n-ar trebui sa aduca in discutie copiile de filme pirat, iar alte tari sint mai putin vehemente. Ca sa nu mai spun ca americanii au practicat ba chiar s-au imbogatit cu succes de-acum 100 de ani pe ceea ce acum condamna. Un exemplu ar fi asta:

http://www.imdb.com/title/tt0000417/trivia
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2010, 17:20   #155
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by illotempore2002:
Si eu incurajez pirateria, absolut.
Auleo, sä te-audä lupii moralisti ambrabluriti (sau ...blurati - dintre care cel mai preistoric încä mai are acces p-acilea), ce mai terminologie reproductiv-zäbräuteascä ti-ar mângâia urechiuzdele!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2010, 15:41   #156
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Pirateria era o idee secundara in post-ul original. Poate nu m-am exprimat bine, dar am incercat sa-mi exprim frustrarile pe faptul ca as vrea sa dau mai des bani la cinematograf, si nu pot, ca mi se baga aceleasi filme pe gat timp de 2-3 saptamani. Dar nu-i bai, mai este teatru, mai e opera, dar si aici nu ai o varietate atat de mare, lucru de inteles de altfel, pentru ca un spectacol de teatru inseamna foarte multa munca, nu se pot baga la foc automat unul dupa altul. Mergi o luna, si ai vazut toata stagiunea.
Deci, ideea era ca ma enerveaza sa citesc despre un titlu nou aparut si sa trebuie sa astept, mai ales cand net-ul e la indemana. M-a enervat ca am asteptat Public Enemies, desi in tara era de 2 saptamani, m-a enervat ca am asteptat District 9, care rula in Chisinau de 2 luni, ma enerveaza sa astept Dr. Parnassus. Sunt foarte enervat.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2010, 18:48   #157
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Si pe mine ma enerveaza cat trebuie sa mai astept pentru The Road, desi probabil se termina rabdarea mea inainte sa-l vad la cinema.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2010, 18:49   #158
mamitau
Banned
 
mamitau
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4
Filmele piratate sunt ca un cadou pentru voi,asa ca nu faceti nazuri.Bucurativa de ele si multumiti celor care vi le ofera.
mamitau is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2010, 23:22   #159
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Pfff...am rezistat cat am rezistat, fiindca Gloria mi-a spus ca va aparea Parnassus in cinematografe, dar nu mai am rabdare .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2010, 19:55   #160
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by buticut:
Pfff...am rezistat cat am rezistat, fiindca Gloria mi-a spus ca va aparea Parnassus in cinematografe, dar nu mai am rabdare .
Hai, mä Booty, c-a apärut!
Tu pânä si pe Jack Sparrow îl piratezi? Esti Depplorabilä, pe cinstea mea!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells