Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Apr 2012, 17:09   #1281
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Du-te ma-n mormanti!
Presedintele is offline   sendpm.gif
Old 13 Sep 2012, 22:46   #1282
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
like what?

eu am o colecție faină de fier vechi în spatele casei. e de la primul terminat(or). vrei?
chuckyfan is offline   sendpm.gif
Old 15 Sep 2012, 09:43   #1283
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Mercutio:
Originally Posted by Malombra:
şi pentru că era cuvîntul afacere te-ai gîndit că aia e sursa, ignorînd ce altceva ţi-am mai scris. în fine, eu să desenez nu mă apuc.

sa desenezi? chipurile discursul tau e atat de profund ca nu oricine il patrunde sau ce? in realitatea, e doar obositor. iar ideiile, atatea cate ai, se pierd sau se sufoca.intr-un balast stilistic, plin de epitete, metafore, intorsaturi de fraza si alte figuri de stil, toate rezultand in ironii ieftine.
"norii atlanticului s-ar putea să-ţi bruieze clarviziunea şi să-ţi livreze idei fastfoodiste"?!?!?!?!?
give me a break! in loc sa te referi simplu la afirmatiile celuilalt, vrei mereu parca sa-ti demonstrezi calitatile literare, trebuie musai sa vii tu cu interpretarea, in mod literar, a gandirii interlocutorului.
nu e doar obositor, e si vexant. simplitatea e si ea o calitate, you know, in anumite circumstante.


Ma jur ca i-ai spus-o atat de bine incat ti-as da si un premiu.
reivan is offline   sendpm.gif
Old 15 Sep 2012, 10:31   #1284
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
merc, dar ţi-am spus , în primul meu mesaj, chestii atît de simple, că mai simplu ar fi doar desenul. or tu m-ai luat cu de unde îmi scot eu informaţiile. obositor eşti tu, pentru că atunci cînd nu ţi se dă dreptate, spui că oamenii vorbesc din surse mincinoase. read your cahiers du cinema, pal şi lasă-ne. cînd îţi vorbesc cu ştiu, am văzut, etc., nu-ţi convine, pentru că experienţa directă îţi infirmă teoriile umanitare şi infatuate. dacă nici experienţa directă a omului nuţ-i convine, nuş atunci, urmăreşte-ţi cnn-ul şi mergi înainte cu buletinul de global news din poştă. eu ştiu ce ştiu, mă aflu la faţa locului şi gogoriţe pe de altă planetă nu înghit.
reivan, te bucuri şi tu de succesul altuia, că pe tine oricum nu te duce capul. tipic pentru ciorile, pardon, reivanii vopsiţi.
__________________
m
Malombra is offline   sendpm.gif
Old 15 Sep 2012, 17:33   #1285
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Malombra:
merc, dar ţi-am spus , în primul meu mesaj, chestii atît de simple, că mai simplu ar fi doar desenul. or tu m-ai luat cu de unde îmi scot eu informaţiile. obositor eşti tu, pentru că atunci cînd nu ţi se dă dreptate, spui că oamenii vorbesc din surse mincinoase. read your cahiers du cinema, pal şi lasă-ne. cînd îţi vorbesc cu ştiu, am văzut, etc., nu-ţi convine, pentru că experienţa directă îţi infirmă teoriile umanitare şi infatuate. dacă nici experienţa directă a omului nuţ-i convine, nuş atunci, urmăreşte-ţi cnn-ul şi mergi înainte cu buletinul de global news din poştă. eu ştiu ce ştiu, mă aflu la faţa locului şi gogoriţe pe de altă planetă nu înghit.
reivan, te bucuri şi tu de succesul altuia, că pe tine oricum nu te duce capul. tipic pentru ciorile, pardon, reivanii vopsiţi.


asta cu ciorile a fost de prost gust.
si de cand ReiVaN inseamna ceva? E nick`ul meu si nu e inspirat de nicaeri si nici nu are traducere
Si bineinteles ca ma bucur cand vad ca sunt si altii care au aceeasi parere despre tine ca a mea.
Cand mai multi oameni iti spun ca esti bet , apai te duci s te culci.
Tu vorbesti ca Eminescu aici spunnd nimic dar inflorind in limbj poetic orice . Practic daca ti-as cere sa ma injuri as pute sa o iau ca pe un compliment de la tine. Tipic celor ce ajung "fete batrane".
reivan is offline   sendpm.gif
Old 16 Sep 2012, 01:28   #1286
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
fete bătrîne, lol. cred că-s mai tînără ca tine, puştane. iar cu eminescu, asta e limba voastră, fraţilor, ce să-i faci. prima mea limbă nu a fost româna, deşi am şi români în familie, şi mă miră cît de înjurată, tocită, banală, fără diacritice şi fără pic de imaginaţie e limba aia , considerată bună, în care ar trebui să comunic. oricum, scriu în limba asta, aşa parazitată cum e de metafore şi alte năbădăi, mai bine decît tine, raven-e.
în plus, ţi-am spus eu că eşti de pe stadion, unde fără pulă, pizdă şi altele asemenea nici nu ai ce căuta. nu-s eu de vină că tu receptezi numai din astea. ia-o drept compliment atunci dacă ţi-oi spune vreodată că eşti lobotomizat .
__________________
m

Last edited by Malombra : 16 Sep 2012 at 01:40.
Malombra is offline   sendpm.gif
Old 16 Sep 2012, 10:40   #1287
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Malombra:
fete bătrîne, lol. cred că-s mai tînără ca tine, puştane. iar cu eminescu, asta e limba voastră, fraţilor, ce să-i faci. prima mea limbă nu a fost româna, deşi am şi români în familie, şi mă miră cît de înjurată, tocită, banală, fără diacritice şi fără pic de imaginaţie e limba aia , considerată bună, în care ar trebui să comunic. oricum, scriu în limba asta, aşa parazitată cum e de metafore şi alte năbădăi, mai bine decît tine, raven-e.
în plus, ţi-am spus eu că eşti de pe stadion, unde fără pulă, pizdă şi altele asemenea nici nu ai ce căuta. nu-s eu de vină că tu receptezi numai din astea. ia-o drept compliment atunci dacă ţi-oi spune vreodată că eşti lobotomizat .


esti maghiara?daca da..o sa vezi ce inseamna om de pe stadion.
Apropo , copilu , daca nu-ti place limba...de ce nu vorbesti ungureste?Oricum o dai grav cu "î"-u.
Si trecand de asta , mai bine lobotomizat ca Nicholson pe stadion injurand decat un incuiat indragostit de sine.
btw..Ideeile tale se incheaga la fel de bine cum o fac apa si uleiul. Poti sa iei un cacat , sa-l parfumezi si sa pui flori pe el , dar la final...tot un cacat e Sper ca mintea ta limitata intelege.Si nu cred ca mi-am bagat eu pula in cineva de pe forumu` asta personal.
reivan is offline   sendpm.gif
Old 16 Sep 2012, 12:59   #1288
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Originally Posted by reivan:
esti maghiara?daca da..o sa vezi ce inseamna om de pe stadion.
Apropo , copilu , daca nu-ti place limba...de ce nu vorbesti ungureste?Oricum o dai grav cu "î"-u.
Si trecand de asta , mai bine lobotomizat ca Nicholson pe stadion injurand decat un incuiat indragostit de sine.
btw..Ideeile tale se incheaga la fel de bine cum o fac apa si uleiul. Poti sa iei un cacat , sa-l parfumezi si sa pui flori pe el , dar la final...tot un cacat e Sper ca mintea ta limitata intelege.Si nu cred ca mi-am bagat eu pula in cineva de pe forumu` asta personal.

nu sunt maghiară, puiu, nici în visele tale cela mai nasoale. era o diversiune, ca să văd ce zici. am văzut oameni de pe stadion şi mă îndoiesc că ai avea ceva nou de oferit, trollule oricum e numai vorba de tine, puţă, ameninţări pe forum şi nimic acţiune, eşti de plîns , omule, eşti luzerul perfect. iar cu *căcat*, ahaaa, îmi place enorm cînd omul îşi dă în sfărşit jos masca de onorabilitate forumistică şi se face de cacao în termenii cei mai josnici cu putinţă. eu scopul mi l-am îndeplinit, schmuck. iar despre *î*, aşa se scrie şi în presa românească de bună calitate, în DV (sau aşa se scria, pe vremea cînd mă preocupa şi me pine lecturarea ei).

şi ca să fiu on-topic (btw, am observat, că intervenţii gen *fiţi on-topic!* se servesc doar cînd lumea se simte bine, în rest, păruiala e binevenită, pentru că s ecrede că astfel userii-problemă află cum să se comporte şi sunt mai prietenoşi next time ) , mă enervează oamenii proşti. ca reivan. cum nu cred că pot scoate ceva benefic din discuţiile cu un troll, poţi să trollezi cu spor şi mai departe. de data asta nepedepsit. poţi să spui mersi naturii că nu te-a înzestrat suficient ca să pricepi cînd eşti înjurat. ignorance is bliss.
p.s. ideil mele nu se încheagă. ale tale lipsesc total.

din partea fetei bătrîne pentru lobo' lobo'

__________________
m
Malombra is offline   sendpm.gif
Old 16 Sep 2012, 13:30   #1289
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Malombra:
Originally Posted by reivan:
esti maghiara?daca da..o sa vezi ce inseamna om de pe stadion.
Apropo , copilu , daca nu-ti place limba...de ce nu vorbesti ungureste?Oricum o dai grav cu "î"-u.
Si trecand de asta , mai bine lobotomizat ca Nicholson pe stadion injurand decat un incuiat indragostit de sine.
btw..Ideeile tale se incheaga la fel de bine cum o fac apa si uleiul. Poti sa iei un cacat , sa-l parfumezi si sa pui flori pe el , dar la final...tot un cacat e Sper ca mintea ta limitata intelege.Si nu cred ca mi-am bagat eu pula in cineva de pe forumu` asta personal.

nu sunt maghiară, puiu, nici în visele tale cela mai nasoale. era o diversiune, ca să văd ce zici. am văzut oameni de pe stadion şi mă îndoiesc că ai avea ceva nou de oferit, trollule oricum e numai vorba de tine, puţă, ameninţări pe forum şi nimic acţiune, eşti de plîns , omule, eşti luzerul perfect. iar cu *căcat*, ahaaa, îmi place enorm cînd omul îşi dă în sfărşit jos masca de onorabilitate forumistică şi se face de cacao în termenii cei mai josnici cu putinţă. eu scopul mi l-am îndeplinit, schmuck. iar despre *î*, aşa se scrie şi în presa românească de bună calitate, în DV (sau aşa se scria, pe vremea cînd mă preocupa şi me pine lecturarea ei).

şi ca să fiu on-topic (btw, am observat, că intervenţii gen *fiţi on-topic!* se servesc doar cînd lumea se simte bine, în rest, păruiala e binevenită, pentru că s ecrede că astfel userii-problemă află cum să se comporte şi sunt mai prietenoşi next time ) , mă enervează oamenii proşti. ca reivan. cum nu cred că pot scoate ceva benefic din discuţiile cu un troll, poţi să trollezi cu spor şi mai departe. de data asta nepedepsit. poţi să spui mersi naturii că nu te-a înzestrat suficient ca să pricepi cînd eşti înjurat. ignorance is bliss.
p.s. ideil mele nu se încheagă. ale tale lipsesc total.

din partea fetei bătrîne pentru lobo' lobo'



Eu m-am abtinut sa te fac pe tine "looser". Sau prost / proasta pentru ca am o umbra de bun simt in mine.
Tu te crezi superioara tuturor. Dai tuturor sfaturi si daca cineva nu e de acord cu tine faci urat.
Nu esti superioara nimanui...esti doar o narcisista cu impresii.
Si in continuare ma voi abtine sa te jignesc grav pentru ca sincer mi-e mila. Tu traiesti in lumea ta mica unde tu esti regina.
Tipul asta de oameni care-ti vorbesc cu aere de superioritate dar care sunt atat de incuiati sa observe ca o dau in penibil ma enerveaza cel mai grav.
reivan is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 17:05   #1290
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
A, eu credeam ca un fals ipocrit e o persoana care se straduieste sa fie ipocrita, dar nu reuseste. Scuze.
White1 is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 17:41   #1291
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Apropo de haikuri, just a random thought - daca romanele sunt echivalentul literar al filmelor, atunci haikul e fotografie transpusa-n cuvinte. Sau ceva de genu'.

PS: Multumim domnului Reivan pentru excelenta propaganda pe care-o face culturii rap si de stadion. Societatea are nevoie de asta.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 19:06   #1292
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
reivan, nu ti cred
jurî pi Zdeaua!

om dintr-o bookată
Malombra is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 20:50   #1293
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
...si Paunescu a fost suporter. si asta nu l-a oprit sa fie si poet.
da` ce dracu` . ...pe langa asa genii nedescoperite...
Imi plac oamenii care vorbesc despre oamenii de pe stadioane , despre rap fara sa aibe treaba cu subiectu..doar asa din auzite...astia sunt baza ! astia-s oameni ma , stau cu zilele in cur pe scaun dar si rad de unii dintre putinii oameni cu spirit liber. Cum adica sa te duci la meci cand sunt -10 grade afara si ninge? De ce sa canti despre ceea ce te doare cand poti sa ...canti despre dragoste si vise?
Azi cand mi-am luat bilet la meci m-am intalnit cu un nene , fusese veteran de razboi , trecut prin puscarii comuniste si prieten cu un filozof de pe la noi ....el fiind de profesie psiholog....mi-a spus ca singurul loc unde oamenii se mai manifesta liberi in zilele noastre e stadionu`. Doar acolo mai sunt oameni care pun suflet pentru ceva ce nu le aduce castig material.
Uploaded with ImageShack.us
Genul asta de poezie-mi place!
reivan is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 21:00   #1294
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by omudindulap:
Gândeşti rar
Şi-ţi cad frunzele
Printre gânduri.

Gândesti atât de rar,
Că răsar păduri
Şi lumea toată
Şi tu eşti la amândouă marginile lumii,
Rar de tot.


Uite , asta-i frumoasa.
reivan is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 21:01   #1295
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
(this is just post hunting, really)
White1 is offline   sendpm.gif
Old 01 Nov 2012, 21:42   #1296
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by reivan:
singurul loc unde oamenii se mai manifesta liberi in zilele noastre e stadionu`. Doar acolo mai sunt oameni care pun suflet pentru ceva ce nu le aduce castig material.
Sa stii ca asa e! Chiar discutam despre asta cu ceilalti forumisti la casieria Cinemagia, unde ne luam fiecare salarul in functie de numarul de mesaje postate luna trecuta.
  sendpm.gif
Old 02 Nov 2012, 08:55   #1297
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
reivan, da tu pe tipele care poartă tricou cu a star is born le opreşti pe stradă şi le întrebi dacă-s steliste?

şi apropo, hip hopul românesc, mare parte a lui, chiar şi mostra aia pe care ai plasat-o pe aici, îngrijorat că reputaţia hip hopului e deteriorată de debilo skillz ăla, este de o rigoare verbală exemplară. nu vb de înjurături, vb de rime, asocieri de idei venite din rimele alea, etc. adică hip hopul e o redută pro-limba românească. mă întreb cum tu şi ţie asemănătorii nu v-aţi contaminat încă de rigoarea asta. v-a over-vaccinat stadionul oare? te lauzi că asculţi versuri grele, tralala, şi scrii ca un circopitec. e contradictoriu, dragă reivan.

între noi fie vorba, eu cred că cel pe care l-ai întîlnit pe stadion nu era altul decît Petre Ţuţea.

Last edited by Malombra : 02 Nov 2012 at 09:04.
Malombra is offline   sendpm.gif
Old 02 Nov 2012, 13:25   #1298
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Cu alte cuvinte,Malombra incearca sa zica ca poti sa scoti suporterul de pe stadion dar nu poti scoate stadionul din suporter.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   sendpm.gif
Old 02 Nov 2012, 14:24   #1299
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
kriss , cu alte cuvinte malombra se pierde in alte cuvinte .
Eu sincer sunt obijunit cu incoerenta , poate de asta inteleg ce vrea sa scrie , sa-mi transmita malombra , pentru ca incoerenta este un defect major al ei.
Eu stiu ca nu scriu corect , dar macar eu nu fac abuz de figuri de stil aiurea.
Toate ideile maombrei se pierd usor in epitete si metafore degeaba folosite , incearca sa se exprime cat mai artistic dar nu asa vorbesc oamenii normali. Are impresii , fite. Scrii atat de poetic pierzand idee dupa idee si apoi mai folosesti cate o prescurate de mes , care se ineaca la randul ei in alte si alte figuri de stil ca la final totul sa ajunga o gramada mare de nimicuri.
Poate-s primul care ti-o spune , dar nu cred ca sunt si primul care o gandeste. Paradox nu e ca eu nu pun accent pe felul in care scriu pe un forum cu toate ca-mi place sa vorbesc corect , paradox e ca tu , o fiinta superioara mai bagi cate-o prescurtare de mess cand scrii ceva inteligent.
Din cate stiu eu , Petre Tute si-a dat duhul acum multi ani , insa as fi dorit sa-l intalnesc personal . Nenea respectiv era un simplu om de 82 de ani , in scaun cu rotile care statea la coada la o casa de bilete . A stat acolo 2 ore jumate farqa sa-l oblige nimeni. astia-s oameni care merg si ei la stadion , inseamna ca sunt prosti sau gorile? Paunescu a fost si el suporter , si deasemenea a fost si scriitor , asta-l face gorila?
Bine a spus Petre Tutea ...omul ala chiar a facut puscarie pentru un popor de idioti. Si idiotii inca domina , dar intr-un stil fie el mai "exotic" fie mai violent fie mai artistic. Malombra parca-i un personaj a lu Caragiale , ii critica pe altii fara sa se uite la ea , eu unul macar recunosc ca-s redus , si-mi vorbeste cu atata superioritate...pun pariu ca nu are inca 30 de ani .
Si-acum propun sa terminam cu OFF topicul .
reivan is offline   sendpm.gif
Old 03 Nov 2012, 12:32   #1300
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
nu asa vorbesc oamenii normali.

m-ai auzit vorbind?

n-am 30 de ani, ofcorss, ar trebui să-mi fie ruşine?

îl dai pe trubadurul curţii ceauşiste drept exemplu, dar dai cu tifla în haiku. io, literatule !
Malombra is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells