Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Oct 2012, 08:36   #4621
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=om6eqqqL7yY

Arbitre, sper sa mori.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 08:55   #4622
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
pacat de bara lui torje. cu toate ca lumea zicea ca olanda nu e intr'o pasa buna, aseara a parut ca nu s'au chinuit deloc. nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca erau pe teren robben si sneijder.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 09:11   #4623
Razvan600
Senior
 
Razvan600
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 99
Nu meritam sa pierdem la asemenea diferenta, ei au dat 2 goluri cu ajutorul arbitrilor, dar s-a vazut aseara ca n-am jucat la fel ca in meciul cu Turcia.
Razvan600 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 09:45   #4624
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
urat scor sincer sa fiu, nu ma asteptam sa luam 4 boabe, mai ales ca primele 2 din faze fixe...

astept cu mare nerabdare meciurile cu bozgorsland, alea sunt de mare interes...mai ales ca aia batura pe turcia cu 3-1...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 19:12   #4625
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Nu!De la Olanda! E de luat aminte,cand jucam cu Olanda ori luam multe,ori se mai uita si Dumnezeul lui Becali si mai facem un egal!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 19:15   #4626
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Am auzit una astazi de mai multe ori :ne-au batut olandezii pentru ca ei au mai multa experienta cu iarba
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 19:22   #4627
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Haz de necaz!Fotbalul romanesc e ca un om beat,poti sa-l furi pe fata,sa-l bati,sa profiti de el etc etc Si oricum fotbalul a incetat sa ma pasioneze ca privitor,pentru ca il consider un sport pentru cei redusi mintal,golani,huligani si totate soiurile de miriapode in plus fotbalistii nu mai sunt ce au fost odata!Numai vedetisme!Ca si activitate sociala,pai e alta treaba..
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 17 Oct 2012 at 19:24.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2012, 09:15   #4628
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Vortex:
pentru ca il consider un sport pentru cei redusi mintal,golani,huligani si totate soiurile de miriapode

te trezesti deodata si jignesti multe persoane.. o fi frumos?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2012, 12:09   #4629
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
dupa frumoasa etapa din liga 1 , trebuie sa rad de dinamo si de rapid! halal au ajuns aceste 2 cluburi mizere.
sa te baga acasa gloria bisnita? sa te bata acasa brasovu cu sorinaccio?
de cfr ce sa mai zic? aia e rusine adevarata, campioana noastra care joaca in champions league, sa ia bataie acasa de la viitorul, de la viitorul! doamne imi e rau, ce rusine ordinara.
asa e cand exista o echipa fara fani, fara istorie fara nimic.
oricum imi doresc ca la dinamo-rapid , sa se termina fix 0-0 sa se duca degeaba la meci.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2012, 14:36   #4630
Razvan600
Senior
 
Razvan600
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 99
M-ai trebuia sa ia bataie Vasluiul ca sa completeze lista echipelor care s-au facut de ras etapa asta.
Razvan600 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2012, 18:21   #4631
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Vortex:
pentru ca il consider un sport pentru cei redusi mintal,golani,huligani si totate soiurile de miriapode

te trezesti deodata si jignesti multe persoane.. o fi frumos?
Doar constat un adevar evident!Bine,poate am dat de inteles ca e o generalizare,evident mai sunt si exceptii,dar cred ca poti sa observi si tu publicul acestui sport in general din Romania,dar de ce nu si din afara...Maimutarisme si urangutanisme specifice acestui secol dar nu cu mult diferite fata de aceleasi de acum N ani!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2012, 18:37   #4632
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Vortex:
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Vortex:
pentru ca il consider un sport pentru cei redusi mintal,golani,huligani si totate soiurile de miriapode

te trezesti deodata si jignesti multe persoane.. o fi frumos?
Doar constat un adevar evident!Bine,poate am dat de inteles ca e o generalizare,evident mai sunt si exceptii,dar cred ca poti sa observi si tu publicul acestui sport in general din Romania,dar de ce nu si din afara...Maimutarisme si urangutanisme specifice acestui secol dar nu cu mult diferite fata de aceleasi de acum N ani!

cumetre daca nu ai spirit de suporter abtine-te.
oamenii pun peste tot in lume suflet in jocul asta , nu suntem noi necivilizati , in tari "civilizate" precum Belgia si Anglia numai luna asta au intrat suporteri pe teren si au dat foc la stadioane aproape .
uite ce pot face "maimutele " asa cum ii numesti tu. ...ma refer la suporteri. Nu m-am ma simtit de mult asa mandru ca-s roman dar cantand cu 53 de mii de oameni imnu` ....
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2012, 19:13   #4633
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by reivan:
Originally Posted by Vortex:
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Vortex:
pentru ca il consider un sport pentru cei redusi mintal,golani,huligani si totate soiurile de miriapode

te trezesti deodata si jignesti multe persoane.. o fi frumos?
Doar constat un adevar evident!Bine,poate am dat de inteles ca e o generalizare,evident mai sunt si exceptii,dar cred ca poti sa observi si tu publicul acestui sport in general din Romania,dar de ce nu si din afara...Maimutarisme si urangutanisme specifice acestui secol dar nu cu mult diferite fata de aceleasi de acum N ani!

cumetre daca nu ai spirit de suporter abtine-te.
oamenii pun peste tot in lume suflet in jocul asta , nu suntem noi necivilizati , in tari "civilizate" precum Belgia si Anglia numai luna asta au intrat suporteri pe teren si au dat foc la stadioane aproape .
uite ce pot face "maimutele " asa cum ii numesti tu. ...ma refer la suporteri. Nu m-am ma simtit de mult asa mandru ca-s roman dar cantand cu 53 de mii de oameni imnu` ....
Nu are nicio legatura cu patriotismul,aici este vorba strict despre fotbal si nu ma refer stric la suporteri,ma refer si la jucatori, aici, la specimenele noastre care sunt cum sunt .Pardon!,sa si-l puna unde vor ei atata timp cat se comporta civilizat,dar, inca o data educatia civica nu prea exista printre babuini!(Fara cea mai mica urma de intentie de a jigni doar ca termen de comparatie )
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 09:02   #4634
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vortex, chiar sincer nu te pot intelege.

ia cauta tu pe net, cazul cu jucatorul de la leeds care il pocneste in fata pe portarul de la sheffield, si a luat 4 luni de puscarie cu executare..

daca te referi si la jucatori, think la ce loaze sunt in liga 1. betivani care nu joaca mai nimic, o presa sportiva de tot rahatu care ii pupa in dos dupa o reusita si ii desfinteaza la esec.

anumiti patroni de echipe care vorbesc si turuie la tv dupa meci.

daca tu intelegi ca un suporter care merge de ani buni la meci, care indura frigul pe stadion sa isi vada echipa favorita , care canta si se bucura, tu il vezi urangutan, ai o mare problema.

ia sa iti zica si ghost90, ce se intampla la U. cum ies la marsuri saptamanal aproape, incercand sa schimbe mersul la echipa etalon a clujului.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 13:33   #4635
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by iiii:
vortex, chiar sincer nu te pot intelege.

ia cauta tu pe net, cazul cu jucatorul de la leeds care il pocneste in fata pe portarul de la sheffield, si a luat 4 luni de puscarie cu executare..

daca te referi si la jucatori, think la ce loaze sunt in liga 1. betivani care nu joaca mai nimic, o presa sportiva de tot rahatu care ii pupa in dos dupa o reusita si ii desfinteaza la esec.

anumiti patroni de echipe care vorbesc si turuie la tv dupa meci.

daca tu intelegi ca un suporter care merge de ani buni la meci, care indura frigul pe stadion sa isi vada echipa favorita , care canta si se bucura, tu il vezi urangutan, ai o mare problema.

ia sa iti zica si ghost90, ce se intampla la U. cum ies la marsuri saptamanal aproape, incercand sa schimbe mersul la echipa etalon a clujului.
Cam cati canta si se bucura 2%,3%?Ca multi se bat ,arunca petarde doamne de s-ar omori toti sa ne creasca PIB-ul!Nu am o problema cu ala care canta am explicat,dar in 90% fotbalul domle e plin de extremisme si excese !Si eu ce am zis despre jucatori?Nu acelasi lucru?
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 14:09   #4636
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vortex, cand ai fost tu ma ultima data la un meci pe stadion? sau ai fost vreodata?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 17:55   #4637
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Vortex:
Originally Posted by iiii:
vortex, chiar sincer nu te pot intelege.

ia cauta tu pe net, cazul cu jucatorul de la leeds care il pocneste in fata pe portarul de la sheffield, si a luat 4 luni de puscarie cu executare..

daca te referi si la jucatori, think la ce loaze sunt in liga 1. betivani care nu joaca mai nimic, o presa sportiva de tot rahatu care ii pupa in dos dupa o reusita si ii desfinteaza la esec.

anumiti patroni de echipe care vorbesc si turuie la tv dupa meci.

daca tu intelegi ca un suporter care merge de ani buni la meci, care indura frigul pe stadion sa isi vada echipa favorita , care canta si se bucura, tu il vezi urangutan, ai o mare problema.

ia sa iti zica si ghost90, ce se intampla la U. cum ies la marsuri saptamanal aproape, incercand sa schimbe mersul la echipa etalon a clujului.
Cam cati canta si se bucura 2%,3%?Ca multi se bat ,arunca petarde doamne de s-ar omori toti sa ne creasca PIB-ul!Nu am o problema cu ala care canta am explicat,dar in 90% fotbalul domle e plin de extremisme si excese !Si eu ce am zis despre jucatori?Nu acelasi lucru?
Deja m-ai facut babuin si...ai spus ca ti-ai dori sa ma omor ..nu personal ce-i drept dar mananci rahat cu polonicu
nu am mai avut altercatii cu alte galerii de ani buni desi sunt membru unei grupari extremiste de sustinatori ai unei echipe.si mai facem si deplasari. Am fost pe stadion 500 de oamnei impotriva a 14 mii de fani ai unei echipe rivale ..si dupa ce am castigat , cy toate ca ei erau cunoscuti ca fiind agresivi nu am avut incidente. Lucrutile s-au schimbat
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 18:46   #4638
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
De parca am cerut eu sa stiu ce faci tu la meci,eu doar constat ceea ce vad si anume ca fotbalistii,patronii etc etc sunt toti pe langa,iar masele de suporteri stresati care se injura,se bat,si mai stiu eu ce sunt la fel,ca exista un X sau un Y,care NU,am inteles,dar nu sunt aia majoritatea,degeaba mi te dai tu exemplu de bun cetatean,cand ai zis ca faci parte dintr-o grupare extremista ai spus tot,sa nu mai zic ca limbajul imi denota frustrare ,cu tine cumetre auf wiedersehen.
@iiii Am fost! Vad ca te-a lovit din plin remarca mea ,esti microbist/a sau ai doar compasiune pentru prietenul meu care se simte babuin(desi eu doar il foloseam ca termen de comparatie),da-mi tu asa niste argumente care sa-mi inchida gura.Realitatea ta e o alta realitate decat cea pe care o am eu!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 18:58   #4639
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
CFR face egal in seara asta .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2012, 20:13   #4640
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Vortex:
De parca am cerut eu sa stiu ce faci tu la meci,eu doar constat ceea ce vad si anume ca fotbalistii,patronii etc etc sunt toti pe langa,iar masele de suporteri stresati care se injura,se bat,si mai stiu eu ce sunt la fel,ca exista un X sau un Y,care NU,am inteles,dar nu sunt aia majoritatea,degeaba mi te dai tu exemplu de bun cetatean,cand ai zis ca faci parte dintr-o grupare extremista ai spus tot,sa nu mai zic ca limbajul imi denota frustrare ,cu tine cumetre auf wiedersehen.
@iiii Am fost! Vad ca te-a lovit din plin remarca mea ,esti microbist/a sau ai doar compasiune pentru prietenul meu care se simte babuin(desi eu doar il foloseam ca termen de comparatie),da-mi tu asa niste argumente care sa-mi inchida gura.Realitatea ta e o alta realitate decat cea pe care o am eu!


atunci abtine-te de la comentarii...daca nu-ti place footbalu` nu jignii oamenii carora le place..daca vrei injura-i pe patroni , jucatori dar nu pe fani /
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells