Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Sep 2012, 16:29   #4541
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
reivan... perfect de acord cu tine...acolo sa ii bagi, nu cu estonia

ceachi, de la estonieni stiu un portar, joaca la chiajna parca, dar nu-s sigur
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 16:31   #4542
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by iiii:
reivan... perfect de acord cu tine...acolo sa ii bagi, nu cu estonia

ceachi, de la estonieni stiu un portar, joaca la chiajna parca, dar nu-s sigur


Da , Lepmets. E al 2-lea sau al 3-lea portar din lotul lor , nu prinde primul 11
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 16:35   #4543
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
despre estonia , ideea e ca au jucat baraj, nu mai stiu cine i-a scos dar ideea e ca au ajuns pana acolo... noi nu!

dar cum am mai zis, sunt optimist. sper sa luam 6 puncte.
oricum eu astept cu mare interes meciurile cu ungaria
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 16:40   #4544
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
`tu-le mama lor de unguri. Cred ca ala o sa fie singuru meci la care ma bucur sincer daca batem si nu-mi pasa cine a dat gol sau cum a jucat echipa.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 16:40   #4545
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
tre' să le rupem fâșu la unguri. și ei au primul meci cu andorra. bine ar prinde o surpriză
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 16:42   #4546
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu sigur sigur o sa merg pe national arena cand jucam cu unguria, sa vezi ce o sa iasa

eu la tragerea la sorti de zielle trecute de la europa league , ma rugam sa picam cu videoton, dar deh, ne-a picat d-zeu cu molde, dar e ok..


la meciul cu ujpest de acum ceva ani, la sud, si eu tineam banneru ala cu celebrul banc.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2012, 11:39   #4547
Cmd93
Veteran
 
Cmd93
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 165
Originally Posted by Valex:
de acord cu tine, insa Cmd93 a zis ca s-a vazut ca Steaua are probleme cand da de o echipa cat de cat buna(vezi Vaslui), eu am vrut sa subliniez ca vaslui e o echipa buna a campionatului, care in meciul cu Steaua a fost dominata clar 60 de min, si doar norocul(sau ghinionul stelei) a facut sa castige, fara merit. Nu am nicio simpatie fata de vaslui.

"Vaslui e una dintre cele mai bune echipe de la noi"...ai spus acelasi lucru ca si mine..e una dintre cele mai bune, nu e cea mai buna. Si nu s-a vazut ca are probleme?..Recunosc ca nu am vazut foarte mult din meci, insa am vazut un rezumat mai amplu. Steaua are 2 mari probleme: portarii si faptul ca nu marcheaza din ocaziile pe care le au, are nevoie de 6-7 ocazii ca sa dea un gol sau in cel mai bun caz 2 goluri. Si mai e inca o chestie..dupa ce primesc gol parca sunt blocati, nu mai reusesc nimic (vezi Trnava, Vaslui, chiar si Otelul). Cand spun ca nu reusesc nimic, ma refer la tabela.
__________________
Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramane constanta.
Cmd93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2012, 17:14   #4548
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
frate ghost,

imi pare rau cand aud ce se intampla la U. Sper sa rezolvati odata problema, si sa stirpiti raul ala numit prodanca din ideea clubului etalon al Clujului.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 12:01   #4549
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Chelsea offers $70M +Torres for Falcao. Atletico rejects the offer, they only want the $70M.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2012, 21:25   #4550
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
v-am spus că-i batem pe eschimoși? v-am spus?
v-ați îndoit de puterea mea de a prevedea viitorul

prevăd că o să ne chinuim cu andorra, dar o să-i batem.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2012, 07:35   #4551
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
acum ar fi frumos sa facem un egal cu andorra..

ma amuza optimismul oamenilor din presa sportiva! faza gen : rio venim!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 13:58   #4552
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Am incredere in tricolori...am putea ajunge la baraj! Andorra va primi in seara asta vreo 4-5 boabe sa-i saturam de tot!
Stiu ca meciurile grele abia luna viitoare le vom disputa, dar sunt optimist! De mult nu m-am mai bucurat pentru nationala noastra...incerc sa fiu mai roman decat romanii !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:08   #4553
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
da frate medicate, sa vedem si sa vedem. sanse sunt dar sa nu ne umflam in pene. iti dai seama ca multa lume doreste romania back la mondiale,dar pentru asta e nevoie de multa munca din partea jucatorilor, apoi presa asta sportiva care e de cacat, sa nu ii mai pupe in dos tot timpul dupa un meci cu rezultat pozitiv.

uite de exemplu ce scandal a iesit ca de ce nu e si sanmartean la lot . asta e decizia lui piturca, el stie mai bine, dar sa vedem ce si cum.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:21   #4554
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Da, boss, am inteles ce zici!
Dar...romanul tot timpul este nemultumit! Daca nu am fi batut Estonia, ar fi tipat, injurat, urlat, etc. etc. ca suntem prosti, incompetenti, nu avem antrenor, jucatori, fizioterapeuti, etc. Acum nici cand castigam nu e bine: "am jucat cu o echipa de desculti, pfff ne speriam de astia, etc." Niciodata nu va fi bine. Sa apreciem victoria cu Estonia, sa apreciem si victoria de diseara cu Andorra si sa apreciem si alte rezultate bune, nu sa aruncam de fiecare data cu pietre in jucatori, antrenori, etc.

Ziceai de Sanmartean...eu nu l-as lua la nationala daca as fi antrenor. E indolent, figurant, etc. E talentat, dar puturos si trece de la o stare la alta foarte rapid. Nu e un jucator pe care sa-l ai in echipa, poate strica atmosfera oricand. Nu mai avem caractere pozitive in lotul actual...hai sa le dam pace sa creasca. Perioada de tranzitie de la o generatie la alta vad ca n-a incetat, eu mai am rabdare cu ei!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:30   #4555
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sti zicala aia? sa nu ne imbatam cu apa rece!
ca bati estonia, da, e un rezultat pozitiv, cele 3 puncte sunt in dreptul romaniei, dar estonia e un adversar net inferior! daca bateam turcia la istambul sau olanda la ea acasa. atunci pot zice ca da! bravo tricolorilor!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:33   #4556
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Net inferior ? Nu cred. Au ajuns la baraj, sunt peste noi in clasamentul FIFA, eu zic ca e mai multe decat echitabil rezultatul obtinut. Las' ca-i articulam si pe turci si pe olandezi ca inainte de Euro 2008 cand le-a bagat mingea-n poarta Goian ! Chiar am sperante la primul loc in grupa ! Nu mi-e frica, nu mi-e frica de Bau Bau !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:35   #4557
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886

niste cifre si un clasament nu insemana si adevarul!
daca erau mai buni, iti dai seama ca scorul putea fi invers,

zice acum unu la radio, ca s-a dus la national arena sa ia bilete, si casele inchise si cica vb cu unu de la bgs, si ala ii zice : "s-a dat numai un inel" si cica nu mai sunt bilete, dar bisnitarii sunt pe posturi.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:36   #4558
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Stau hienele la panda dupa lesuri !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:38   #4559
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
dap.
dar eu nu inteleg ceva
de ce mama masii, meciu asta cu andorra, care e un meci simplu... nu l-=au facut in provincie? cluj, piatra neamt, ploiesti, etc?
de ce? ca sa vanda bilete la un singur inel si apoi sa zici ca nu vine lumea la meci? macar in provincie era stadionu plin, ca se venea la meci.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2012, 14:41   #4560
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Am citit o stire cum ca s-ar fi vandut 8000 de bilete si au suplimentat la casele de la Arena Nationala bilete. Se asteapta undeva la 15-16000 de suporteri!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells