Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Cu cine votati in turul 2?
Traian Basescu 41 46.59%
Mircea Geoana 25 28.41%
Nu merg la vot 13 14.77%
Imi anulez votul 9 10.23%
Voters: 88. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Nov 2009, 13:45   #261
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Liviu-:
Asa e. Trezeste-te cu Voiculescu, Nastase, Iliescu, Geoana, Vanghelie, Hrebenciuc, Vantu, dupa cum ii poti vedea pe afisele PSD. Geoana poate fi taiat de pe lista ca e de forma oricum, deci noapte buna, somn usor ca o sa dormi mult mai bine cu persoanele de mai sus.

dar ce-ti fac tie oamenii astia?
acum ti-e mai bine cu udrea, ridzi, cocos, videanu, EBA, boc, mircea&traian basescu?
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 14:29   #262
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
eram prin tara intr-un loc unde nu prea se prindeau posturi si stateam pe radio romania. era o emisiune in care se facea reclama la nu stiu ce vin, ei povesteau despre podgorie tu ascultai dadeai raspunsul corect si castigai doua sticle de vin la set.

momentul apelului telefonic, pe fir un dorel dupa accent si exprimare. da baiatu raspunsu corect, felicitari, ce frumos si destept esti, bla,bla,bla si vine intrebarea cheie a prezentatoarei : cu cine ai vrea sa bei vinul ? cu elena udrea raspunde cu patos dorel. dar pentru asta trebuie mai intai sa il imbat pe basescu ca sa pot ajunge la udrea. gresise cumva cocoselul ?

eu as vrea cu roberta, daca e sa ma scol cu cineva.....

Last edited by victor : 26 Nov 2009 at 14:31.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 14:39   #263
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Si eu i-as pune-o lu' Roberta-n draci!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 14:43   #264
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
ne-am întors în urmă cu 9 ani: alegerile din 2000, doar că în loc de Iliescu e Geoană şi în loc de Vadim e Băsescu... same shit
în turul 2 ori îmi anulez votul ori votez Geoană (doar din motivul Johannis), deşi mi-e greaţă.


"dear God. So far this year you have taken away my favorite dancer Michael Jackson, my favorite actor Patrick Swayze and my favorite singer Stephen Gately and my favorite actress Farah Fawcett. Just so you know, my favorite politician is Traian Basescu. Regards."
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 15:37   #265
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation Rugăciunea mea:

Dear God,

So far this year you have taken away my favorite dancer Michael Jackson, my favorite actor Patrick Swayze and my favorite singer Stephen Gately and my favorite actress Farah Fawcett.
Just so you know, my favorite politician is Traian Băsescu.

Regards.


Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 15:40   #266
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
http://i.imgur.com/WCPAc.jpg
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 15:53   #267
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by Gloria:
mda, după cum spuneam, de data asta voi vota cu Geoană.

nu cred că e ceva mai cretin, dizgraţios şi profund imatur politic decât genul ăsta de campanie electorală bazat pe discreditarea prin orice mijloace a contracandidatului.

Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 20:21   #268
Nobody777
Senior
 
Nobody777
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 91
Traian Basescu loveste un copil cu pumnul în gura in 2004

http://www.youtube.com/watch?v=ea0lYbcPJCY
Nobody777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 21:02   #269
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ai gresit linkul, e cu o femeie care-i cere ajutorul fiindcä e evacuatä.

Oricum, tentativa are efect: pânä acum vreo lunä, eram aproape decis sä-mi anulez votul, dar la hotärârea mea de a vota cu Bäse au contribuit masiv si atacurile contra lui, prin trei caracteristici: surse, murdärie, sângäcie (ca în cazul de fatä). Când cineva e atacat chiar în HALUL ästa, nu poate fi atât de räu. (Intâmplätor, e si opinia lui Nae Caranfil, exprimatä într-o searä la '80, când eram la masä cu el, Andrei Gorzo si Sever Voinescu.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 21:20   #270
Nobody777
Senior
 
Nobody777
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 91
Originally Posted by Pitbull:
Ai gresit linkul, e cu o femeie care-i cere ajutorul fiindcä e evacuatä.

Oricum, tentativa are efect: pânä acum vreo lunä, eram aproape decis sä-mi anulez votul, dar la hotärârea mea de a vota cu Bäse au contribuit masiv si atacurile contra lui, prin trei caracteristici: surse, murdärie, sângäcie (ca în cazul de fatä). Când cineva e atacat chiar în HALUL ästa, nu poate fi atât de räu. (Intâmplätor, e si opinia lui Nae Caranfil, exprimatä într-o searä la '80, când eram la masä cu el, Andrei Gorzo si Sever Voinescu.)



Nu am grsit linkul, sec 15

Ei si ce daca la lovit , poate ma jnjurat, cum a spus Basescu
Nobody777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 21:29   #271
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ai dreptate - nu e gresealä, e defäimare deliberatä.
Copilul se tot bagä în fatä, iar Bäsescu îi face semn sä se dea la o parte. Copilul face un pas înapoi si continuä sä se uite la el, râzând.
Pentru cä zona unde mâna si copilul se apropie cel mai mult e obturatä de femeie, anti-bäsescienii (adicä pro-stänacii) au venit cu ideea sä speculeze cä l-ar fi lovit (mai mult: "cu pumnul în gurä" - adicä douä elemente care-n imagine nici nu se väd!). Nici nu putea sä-l atingä, ar fi trebuit sä aibä bratul cu vreo 20-30 cm mai lung (sau telescopic).
Sfat pentru pro-stänaci: încercati sä inventati minciuni credibile, nu d-astea care tot pe voi vä fac de cäcat.
Sau, vorba noasträ din popor: "Mai räsfirati, bäieti, mai räsfirati."

Last edited by Pitbull : 26 Nov 2009 at 21:32.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 21:44   #272
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Imi amintesc o tampenie comisa de Base cu ocazia primului Revelion ca presedinte. Am remarcat singura faza, ulterior parca s-a discutat si in presa.
Marinelu' a baut sampanie din sticla, dupa care a aruncat sticla goala in multime. N-am auzit daca a nimerit in capul cuiva, dar n-ar fi fost exclus!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 21:48   #273
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai sä zicem c-a nimerit - cä tot e campanie electoralä!
Se poate si mai bine: era o femeie gravidä, si a omorât-o cu copil cu tot!
(Avea tripleti; unu' n-a scäpat!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 22:09   #274
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Voi merge sa votez raul cel mai mic: Mircea Geoana. Desi am fost intotdeauna antiPSD, de data aceasta voi vota un psdist pentru ca nu am alta optiune. Oricum, votez un candidat la presedintie, nu partidul.
Pe zi ce trece, Base mi se pare tot mai periculos. Ma dezgusta si m-am saturat de el si de atitudinea lui populista.Voi chiar ati uitat de scandalul Ridzi? Nu v-ati saturat de curve (nu de Ridzi e vorba aici, ci de altcineva) in guvern si de ignorante in Parlamentul European?
Pe Anca Boagiu v-o amintiti? O alta ignoranta stearsa promovata de Basescu datorita relatiilor personale (ea a recunoscut ca il cunoastea de cand era mica).
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 23:03   #275
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
singurul lucru care ma face sa cred ca acea caseta e adevarata e urmatorul:

dupa ce a vazut caseta, basescu nu a negat imediat ca ar fi lovit vreodata vreun copil.

a trebuit sa astepte 3 ore pentru a se consulta cu stafful si a revedea caseta???

in rest, nici o expertiza nu va dovedi vreodata ce si cum s-a intamplat.
filmuletul cu asasinarea lui kennedy a fost vazut de milioane de ori si tot un singur vinovat a existat.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 23:22   #276
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
The problem is... Prezenta copilului acolo imi aduce aminte de anumite secvente din Forrest Gump! Are cineva un AVI la 1280x720?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 23:37   #277
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
hm....am mai vazut de cateva ori filmuletul...

dupa lovitura, copilul isi ridica mainile in sus, incercand sa se apere, in timp ce se da un pas inapoi.
mimica lui e cea a unui om surprins.
in plan secund se afla un barbat care il urmareste cu privirea pe copil, ca si cum ar vrea sa vada ce se intampla cu acesta.
inseamna ca si ala a vazut ceva ciudat intre basescu si copil.
probabil ca barbatul se astepta ca baiatul sa cada, din moment ce se uita atat de atent la el.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 23:44   #278
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
"Aşa preşedinte, aşa alegători"

Cunoastem si noi pe unii... nu?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 23:52   #279
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
e unu pe-aici, pe-aproape, un alegator.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2009, 00:25   #280
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by corinka:
Voi chiar ati uitat de scandalul Ridzi? Nu v-ati saturat de curve (nu de Ridzi e vorba aici, ci de altcineva) in guvern si de ignorante in Parlamentul European?
Pe Anca Boagiu v-o amintiti? O alta ignoranta stearsa promovata de Basescu datorita relatiilor personale (ea a recunoscut ca il cunoastea de cand era mica).
Sigur cä n-am uitat de scandalul Ridzi. Si nici de perdelele lui Udrea. Evident cä mi-o amintesc pe Anca Boagiu - si nu numai pe ea: si pe Videanu, si pe Berceanu...
..La fel de bine cum mi-l amintesc pe Nästase (cu tot pomelnicul lui de furturi si fraude), pe Rodica Stänoiu, care mânuia dosarele la ordinele nasului Bonbonel, pe Hildegarde Puwak, care bägase mâna pân-la cot în fondurile de la U.E., pe Oprisan, pe Sechelariu, pe Mischie, pe Mazäre... ca sä nu mai vorbesc de marii mafioti Mitrea, Hrebenciuc si Cozmâncä... Sau luna crizei 322, când tot parlamentul, sub conducerea de urgentä a lui Väcäroiu si Olteanu, devenise o masinä de votat pe bandä rulantä anularea tuturor reformelor Monicäi Macovei în justitie, färä sä se ascundä mäcar - erau atât de disperati, încât nici nu mai inventau scuze si pretexte, läsau sä se vadä cä de fapt îsi protejau propriul aparat al mega-coruptiei nationale.
...Da, Cori - mi-i amintesc bine pe toti, färä mäcar sä fie nevoie sä caut ozeneuri prin clipuri vechi din 2004...
Mä bucur cä unii sunt atât de candizi încât vor înapoi toatä fecalocratia asta - mä bucur nu pentru mine, nici pentru tarä, ci pentru ei: înseamnä cä au sansa unei fericiri perpetue.
Dar sper ca votul meu sä contribuie la o stare (de fericire sau nefericire) REALA, nu automincinoasä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells