Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jun 2009, 20:59   #381
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by halebardul:
Dragi si simpatici moderatori, cam ce ar trebui sa mai manance Suspect de bizar ca sa-si ia bannare definitiva? Sunt ocupat acum dar mi-as face putin timp pentru un Tourette de rutina.

Chiar va place sa umblati prin tot forumul sa faceti curatenie pe unde trece animalul asta?
Cine pune pariu că ăsta are un Portret mare a lui ALS în cameră?
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 21:10   #382
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
POSTAT DIRECT IN OFFTOPIC ASYLUM:

Pitbull sau cine modereaza aici, rugaminte: nu-i mai mutati mesajele suspectului aici, lasati-le unde sunt, in toata splendoarea lor. Faceti apoi curatenia dupa bannare.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 21:13   #383
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Lasä, cä aici e chiar mai bine: Gloria sau Stefan le vor vedea adunate la un loc, nu împrästiate prin tot forumul...
Apropo, ti-ai sters mesajele de-aici? Cä de-aia l-am descuiat, la insistentele tale. Pot sä-l încui la loc?
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:11   #384
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
E o cronica f proasta,nu stiu de ce se incapataneaza sa scrie cronici,pt asta iti trebuie talent,n-am citit decat"Am sapte ani" inceputul si mi-am dat seama ca scrie iar la persoana intai.Sunt sigura ca s-au incalcat si multe reguli gramati-liceale.Cand te lauzi cu o cronica,e bine sa stii care e cererea si care oferta(.Dar orgoliul si nevoia patologica de a fi in centrul atentiei oricum e inconstienta/ subconstienta si nu e de la Adler,Jung Freud)


Quote:
illotempore2002 cronica mea pe liternet.
e cu spoilere, pt disperatzi!

http://agenda.liternet.ro/articol/92...-je-taime.html
"Disperatilor",nu e "cu spoilere",tipa doar povesteste tot filmul la persoana intai,dar n-a comentat absolut nimic! Extraordinar,cata lipsa de originalitate.Ce orizont ingust.

Last edited by Pauline Kael : 01 Jul 2009 at 10:13.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 11:31   #385
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
@illo: Multumesc ptr cronica. Acum k stiu ce se intampla in firul povestii, ma pot concentra asupra detaliilor.

P.S. Sper k ai prins si ghilimelele.
Sihaya is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 13:59   #386
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
sihaya, pai am spus tocmai, ca ARE spoilere.
ce anume nu s-a inteles?

p.s. nu pleca urechea la tot ce ti se spune despre unul si altul, riscul e sa nu stii ce poti pierde insa sa stii ce poti castiga (un conflict, o antipatie total gratuite) vbesc asa, in general.

Last edited by illotempore2002 : 01 Jul 2009 at 14:23.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 14:30   #387
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
pauline, esti f. aproape de un avertisment

daca o mai ataci pe illo nemotivat (daca spoilere-le alea erau anuntate, de ce-ai mai dat click pe link?) o sa-l primesti uite-acus.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 14:37   #388
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
@ill: Ceea ce este vizibil k nu ai inteles este cum se face cronica de film. Nici eu nu stiu mare lucru, da' sunt sigura ca nu inseamna sa dai toate secretele din casa, k atunci nu s.ar mai duce nimeni la film. Si k sa ai si tu idee despre cum se face, uite un link.
http://life.hotnews.ro/stiri-prin_or...ere-fatale.htm

P.S. Honey, am ochi sa vad, am invatat sa citesc, si din cand in cand mai pun cap la cap doi cu doi, si surprinzator... imi da 4. Cat despre restul.... ce sa spun: I'm sofu cik n'scared.

P.P.S. Da, sunt si de data aceasta ghilimele.


P.P.S.S. (sau ce litere s.or mai pune) By the way, Stefan (si o spun in cel mai respectuos mod) m.as putea auto-banna pentru vreo 2 zile, k sa.ti mai usurez umarul de ceva responsabilitati.

Last edited by Sihaya : 01 Jul 2009 at 14:40.
Sihaya is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 14:48   #389
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
p.p.s.s.-ul tau sa insemne "da, si eu o atac pe illo nejustificat"?

hai s-o lasam asa
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 15:52   #390
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Quote:
illotempore2002 a scris:
auzi, dar daca iti spun ca articolul pe care mi l-ai trimis tu, despre Le Mepris nu l-am citit, pt ca dupa primele 10 randuri m-a taiat o plictiseala sora cu moartea, ma crezi?



poate ca mai incolo este interesant, dar prima pagina este.....crunt de mediocra



puteti vedea si voi, dragi forumisti, doar este postat aici.

stai ca vin cu citate.

Uite,Stef un atac nejustificat din partea lui ilot (asta dupa ce tot ea a postat toata cronica lui ALS la "Le mepris") impotriva reputatului critic ALS ,nu ca el ar avea nevoie de aprecierile unor anumite persoane.Eu doar am criticat o cronica,atat.NU e vb de nici un atac justificat sau nu.Mie mi-ar fi rusine sa-mi ia partea mereu adminul,gandeste-te ca multi forumisti vor sa migreze in alte parti din lipsa de dialog constructiv si de plansete si icneli...nejustificate.(In paranteza fie spus,e nejustificat cum s-a purtat ea cu anumiti useri pe forum,si nu erai acolo cu nici un avertisment,multumesc).
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...t=86394&page=6

Last edited by Pauline Kael : 01 Jul 2009 at 16:00.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 16:02   #391
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@Pauline
Linisteste-te, inspira adanc si nu te mai stresa.

@Stefan
Nu cred ca e cazul ca userii sa primeasca avertismente pentru ca au excese de sinceritate, atata vreme cat pastreaza limitele bunului simt. Cand cineva scrie o cronica proasta nu ar trebui sa se simta atacat daca primeste critici. Sa nu exageram!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 16:19   #392
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
n-am nicio problema cu excesele de sinceritate, atata timp cat nu apar in fiece postare a unei useritze care deplange lipsa dialogului constructiv, plansetele si icnelile nejustificate

@pauline kael

illo a primit un avertisment de la gloria in timpul conflictului cu als
__________________
This is not THE END...

Last edited by StefanDo : 01 Jul 2009 at 17:36.
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 17:37   #393
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
ce se mai caca astea pe ele, doamne doamneeeeeeee
sarace fiinte fara scop, logate nonstop, cu un singur scop (absurd stiu): banarea lui illo




p.s. am fost banata de 2 ori si am la activ cel putin 3 avertismente phaaaaaaaaa obositelor! (ca sunteti toate trecute de prima tinerete, femei maritate, in toata firea)

p.s. 1: si nu , nu puteti cere acum pt aceasta postare banarea mea, pt ca voi de 2 zile incoace ma tot muscati de cur pe ici pe colo, v-a atras Stefan atentia

Hai pupici, mersi, faceti-va actrite!


p.s. o si legat de cronica mea, Jeeezus, vreti sa spuneti ca Razvan Penescu de la liternet e un incapabil? Dragelor, el mi-a selectat cronica, ce vina am eu?

Last edited by illotempore2002 : 01 Jul 2009 at 22:26.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 17:58   #394
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
cu un al doileae si ultim avertisment dat lui illo astazi, urmand banarea la cea mai mica abatere, cred ca sunteti acum even si va puteti intoarce la discutia despre filme.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 11:00   #395
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Ce misto le-a pus Gloria la punct.
Cred ca Illo ar trebui apreciata pt originalitate, cronica e o nisa poate neexploatata, nu am citit tot dar finalul nu trebuie divulgat, bagat pe la sfarsit ceva profund si destept cum se pricepe ea sa scrie a.i. eu renunt sa mai citesc.
Illo ar merita debannata din cand in cand (cel putin ea are un fundament cultural in spatele joke-ului) iar Pauline chestia cu "o data la 6 luni".
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 11:09   #396
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Lasa,Neupto,ramai tu pe forumul asta
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 11:16   #397
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pauline Kael:
Lasa,Neupto,ramai tu pe forumul asta
Nu raman. Eu sunt invitat special, apar decat la evenimente. Nu am timp de forum ca tine.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 11:17   #398
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Te oftici ca am timp? Bine,cum zici tu.Pacat uneori ai putea fi simpatic,dar nu...poti.Sunt in conced.Suntem off topic nu mai raspund.
Am comentat filmul pe site...

Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Pauline Kael:
Lasa,Neupto,ramai tu pe forumul asta
Nu raman. Eu sunt invitat special, apar decat la evenimente. Nu am timp de forum ca tine.
nu apar decat
apar doar
nu apar deloc
apar ca sa vb prostii comme toujours
...

Last edited by Pauline Kael : 02 Jul 2009 at 11:22.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 11:25   #399
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pauline Kael:
Te oftici ca am timp?...
No, in niciun caz. Doar pe Illo o invidiez ca are timp, atat. Pe nimeni altcineva.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 13:32   #400
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Mie nu mi-a displacut foarte mult cronica respectiva. Unghiul subiectiv e interesant, dar deloc o abordare originala!!! Mai mult decat lungimea in sine a textului, eu sunt nemultumit ca autoarea nu a folosit perspectiva pustoaicei pentru a forta si o analiza filmica propriu-zisa. In aceeasi conventie, neverosimilul s-ar fi transformat intr-un fel de a treia saritura peste ax.
Judex is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells