Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Feb 2012, 14:56   #4001
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
totusi nu uita ca zambia a scos senegalu, ghana, si coasta de fildes.....

coasta de fildes nu a scos nici un nume mare... apoi, coasta de fildes nu a primit gol in timpul regulamentar in acest turneu... ma refer in timpul regulamentar
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 15:15   #4002
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Zambia n-a mai primit gol din sferturi.Nu vreau sa le stric performanta realizata,bravo lor dar finala asta trebuia transata de ivorieni.N-au avut nici o scuza,tinand cont de lotul lor si ca majoritatea din ei joaca in Europa,unde au acumulat o gramada de experienta.La fel se poate spune si despre Ghana.
Probabil ca se instaleaza o stare de relaxare datorita reputatiei celor 2 echipe si de aia nu ajung sa castige trofeul.Pacat ca a lipsit Egiptul,castigatoarea ultimilor 3 editii inainte de aceasta,ar fi fost mult mai interesanta competitia.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 15:18   #4003
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
fie cum o fi dar din pacate n-a castigat favorita mea, Botswana . Poate turneul urmator.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 15:23   #4004
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by chuckyfan:
fie cum o fi dar din pacate n-a castigat favorita mea, Botswana . Poate turneul urmator.

Poate daca il aduce pe Herve Renard ca antrenor sa faca niste minuni cum a facut cu Zambia.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 16:13   #4005
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aaaaa
si era sa uit un aspect relativ important : locul 3 Mali,.... dupa ce a castigat in fata ghanei
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 15:54   #4006
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hai sa va aud cu pronosticuri.... ghost... kriss.... tonka... am sa zic eu primu ....

OL -APOEL 0 - 1

BAYER LEVERKUSEN - BARCELONA 0 - 2
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 16:03   #4007
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Lyon-Apoel 2-0
Ar fi cazu sa mai castige si astia ceva,si in momentul actual cred ca doar UCL le-a mai ramas.Si cel mai solid argument ar fi ca am pus pe ei la pariuri .

Leverkusen-Barcelona 1-2

La fel si in cazul Barcelonei.Bine ar mai fi cupa regelui desi ala ar fi un trofeu pentru statistica doar.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 16:24   #4008
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by ghost90:
Lyon-Apoel 2-0
Ar fi cazu sa mai castige si astia ceva,si in momentul actual cred ca doar UCL le-a mai ramas.Si cel mai solid argument ar fi ca am pus pe ei la pariuri .

Leverkusen-Barcelona 1-2

La fel si in cazul Barcelonei.Bine ar mai fi cupa regelui desi ala ar fi un trofeu pentru statistica doar.

Lyon nu mai e ce-a fost odata.Azi castiga,maine pierde.Mi-e ca iese de-un x acolo.
Barca e echipa slabuta in deplasare,in CL cel putin.Scoate rezultatul favorabil dar chinuit si de multe ori si cu ajutorul arbitrilor.Pare corect un 2 sau x2 acolo dupa parerea mea.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 16:29   #4009
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Vine meciul Stelei peste 2 zile. Ceva pronosticuri............asta daca nu se amana.

Eu merg pe un 2-1 pentru Steaua.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 16:33   #4010
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by iiii:
hai sa va aud cu pronosticuri.... ghost... kriss.... tonka... am sa zic eu primu ....

OL -APOEL 0 - 1

BAYER LEVERKUSEN - BARCELONA 0 - 2

lyon - apoel 1-2
bayer leverkusen - barcelona 1-1
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 17:17   #4011
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Lyon nu mai e ce-a fost odata.Azi castiga,maine pierde.Mi-e ca iese de-un x acolo.
Barca e echipa slabuta in deplasare,in CL cel putin.Scoate rezultatul favorabil dar chinuit si de multe ori si cu ajutorul arbitrilor.Pare corect un 2 sau x2 acolo dupa parerea mea.


Da stiu,Lyon se prezinta deplorabil in prezent,plus cea mai rusinoasa calificare din grupe din istorie.Dar sincer,sincer nu vad Apoel sa mearga mai departe.Ma mir ca a ajuns si pana aici.Barcelona ramane Barcelona chiar daca trece prin momente destul de grele.Daca nu se califica,Real are cale deschisa spre castigarea trofeului.Si asta ma rog in fiecare seara precum jucatorii Zambiei la penalty-uri sa nu-l castige.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 18:31   #4012
ARGINTUL
Novice
 
ARGINTUL
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 10
patroane Rapidul castiga campionatul
ARGINTUL is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 22:52   #4013
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Arbitrajul de care beneficiaza Barcelona devine penibil,daca nu a devenit pana acum.Faza aia cu Busquets si Castro a fost jenanta.Una peste alta,nu am fost asa departe cu pronosticele .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 23:09   #4014
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
N-am fost foarte atent la meci dar se vede ca nu mai duc mult astia de la Barca.Intr-un an la revedere cu tiki taka si intangibilitatea lor.

N-am fost departe nici eu decat la Lyon care a fost x dar doar la pauza
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 08:45   #4015
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by ghost90:
Arbitrajul de care beneficiaza Barcelona devine penibil,daca nu a devenit pana acum.Faza aia cu Busquets si Castro a fost jenanta.Una peste alta,nu am fost asa departe cu pronosticele .

Am prins și eu finalul meciului (cam ultimele 15 minute). Chiar ziceam că a fost mai mult decât aiurea cartonașul ăla galben primit de florile mărului.
Totuși... atunci când am întrebat cine joacă înțelesesem că Liverpool. Și eu țin cu ei, din principiu (datorită unei formații venită de acolo), dar apoi când am aflat că nu sunt ei, mi-am dat seama că nu îmi mai pasă de cine câștigă. Și uite așa s-a rezolvat "problema".
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 09:15   #4016
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
mda... asa e. nu mai duc foarte mult. au avut doar 72 la suta din posesie, au marcat cand au vrut, nu s-au panicat cand au luat gol si da... sunt de-a dreptul matuzalemici. messi (24), sanchez (23), Pique (25), fabregas (24), iniesta (27), thiago (20), busquets (23), pedro (24). ce mai? trebuie pusi in muzeu.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 09:34   #4017
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu , cu pronosticurile mele , pierdeam la pariuri...

barca ma asteptam sa nu ia gol, cred ca as fi pus ca bayern lever. nu da gol...

cat la ol cu apoel... mda...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 10:20   #4018
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
pareri AC Milan - Arsenal si Zenit - Benfica ?
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 11:34   #4019
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by vave:
Totuși... atunci când am întrebat cine joacă înțelesesem că Liverpool. Și eu țin cu ei, din principiu (datorită unei formații venită de acolo), dar apoi când am aflat că nu sunt ei, mi-am dat seama că nu îmi mai pasă de cine câștigă. Și uite așa s-a rezolvat "problema".


Welcome to the club babe .Liverpool tre sa mai astepte cativa ani pana sa-i mai vedem in competita asta,sadly.

Cat despre meciurile de diseara,sper intr-o victorie a tunarilor pe San Siro cu dinozaurii milanezi,desi va fi foarte greu.Ala de la Sankt Petersburg ii cam cu cantec.Benfica e echipa mai buna,mai tehnica,eu o vad favorita la calificare.Dar(pentru mine e un mare "dar"),avand in vedere frigalaul din Rusia,s-ar putea sa ramana jucatorii Benficai fara cojones pana sa se dea lovitura de start din cauza gerului.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 11:44   #4020
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by ghost90:
Welcome to the club babe .

Ai apăsat greșit pe tastatură?

Other than that... nu am venit să stau. Fotbalul nu mă mai pasionează de multă vreme. Și oricum nu mai știu cine, ce și unde mai joacă. Mai ales că eu eram strict legată de campionatele mondiale și europene.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells