Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jun 2009, 10:17   #1
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
The Hangover

Mi s-a parut mai haios decat Tropic Thunder care am crezut pana ieri 12 iunie 2009 ca e cea mai haioasa comedie.Am gasit ceva mai haios de atat si se cheama The Hangover.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 09:31   #2
RinTinTin
Veteran
 
RinTinTin
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 249
Tropic Thunder e o basina de film. Zici ca asta e misto?
__________________
Zee Moviez
http://zeemoviez.blogspot.com
RinTinTin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 10:02   #3
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
sunt f. diferite, poti incerca, hangover e o comedie pentru americani frustrati (care o fac rar lata, dar atunci o fac lata de tot), dar are scene amuzante
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 15:13   #4
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Tropic Thunder ii cea buna satira la adresa industriei hollywoodiene si cea mai buna chestie pe care a facut-o Ben Stiller de la Zoolander incoace.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 15:28   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Wednesday, it's nothing personal, da-ncearcä sä scrii "e" sau "este", nu "ii", cä-mi aminteste de fraze gen "Al. Leo Serbänescu îi un cäcat", sau "Domnul Corneliu Vadim Tudor îi singuru patriot adevärat."

Last edited by Pitbull : 16 Jun 2009 at 20:58.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 15:35   #6
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Ah, sorry, imi mai scapa, prea multe ore de chatuiala cu prieteni din Cluj si Arad.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2009, 15:58   #7
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by miercuri:
Ah, sorry, imi mai scapa, prea multe ore de chatuiala cu prieteni din Cluj si Arad.

Nu ii vorba de mine .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 16:11   #8
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Originally Posted by RinTinTin:
Tropic Thunder e o basina de film. Zici ca asta e misto?

La Tropic Thunder doar Robert Downey Jr a fost amuzant (foarte ). Hangover pare foarte promitator.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 11:34   #9
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
In general inainte sa ma uit la un film..obisnuiesc sa intru pe site-uri gen cinemagia sau imdb, sau sa ma uit la ce zic userii de pe diverse site-uri de torrente despre filmul respectiv.
La fel am facut si la acest film...toata lumea spunea despre el ca este "bestial..super tare..marfa rau " si alte chestiuni de genul acesta...deci..ma asteptam la o comedie la care sa rad atat de tare incat la un moment dat sa strig in gura mare "au,fac pe mine" ... dar..spre dezamagirea mea..nu a fost asa...
Au fost intr-adevar anumite faze hazlii si amuzante..dar nici una la care sa rad zeci de secunde in sir...
De plictisit nu te plictisesti la acest film, poate si datorita necunosctului...ma refer binenteles la incercarea celor 3 protagonisti de a-si recapitula pasii din seara trecuta
Per total un film placut, nu extraordinar de haios..dar placut... E bun ca film de relaxare,dar ma indoiesc ca va ramane mult timp in mintea celor care l-au vizionat.
Incercati-l, s-ar putea sa va placa
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 17:10   #10
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Haide, omule, chiar asa sa fie? "Tropic Thunder" se vedea din trailer ca nu o sa tina (in afara de fazele super amuzante cu Robert Downey Jr.), dar asta e mai mult decat promitator.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2009, 11:15   #11
Anita
Junior
 
Anita
 
Join Date: Oct 2008
Location: Bucuresti
Posts: 52
"Hangover" e fun, but not that fun! Ceva ii lipseste - unele scene mi-au amintit de "Lock, stock and two smoking barrels" dar ......filmul lui Guy Ritchie are mai multa substanta de comedie as zice.
Pentru o dupa-amiaza in care vrei sa zambesti, merge!
__________________
"Shadows and dust"
Anita is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 10:31   #12
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
M-am amuzat bine uitandu-ma la Hangover. Mi se pare o chestiune greu de realizat, sa cladesti un film pe o succesiune de surprize care trebuie sa fie una mai mare si mai comica decat cealalta, si din acest punct de vedere, zic ca a iesit bine. In plus, actorii sunt toti simpatici, si cumva imi place de fiecare data cand ii vad pe fostii reporteri din The Daily Show primind roluri importante in diversele comedii ale prezentului.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2009, 09:24   #13
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Din cate comedii am vazut in 2009....doar The Hangover mi-a placut ! Are multe elemente amuzante si o poveste care ne ofera si surprize. Galifianakis este absolut incredibil... personajul care da savoare si calitate acestei pelicule... un tip dezinvolt si complet rupt de realitate care ne face sa radem cu lacrimi. Si iata ca si cu actori nu atat de celebri a iesit un film bun. Stiu ca nu sunt multi cei care ma aproba, deorece scenariul e un pic "fumat"....dar bonusul apare abia la final. Pozele sunt mortale... Merita vazut
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2009, 16:05   #14
saureign
Junior
 
saureign
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Originally Posted by miercuri:
Tropic Thunder ii cea buna satira la adresa industriei hollywoodiene si cea mai buna chestie pe care a facut-o Ben Stiller de la Zoolander incoace.

de acord! Ben Stiller are un stil de umor mai aparte, se apropie de Sacha Baron Cohen...
saureign is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2009, 23:49   #15
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Prefer pe Stiller totusi, de departe.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2009, 20:11   #16
nutzu13
Novice
 
nutzu13
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Originally Posted by Anita:
"Hangover" e fun, but not that fun! Ceva ii lipseste - unele scene mi-au amintit de "Lock, stock and two smoking barrels" dar ......filmul lui Guy Ritchie are mai multa substanta de comedie as zice.
Pentru o dupa-amiaza in care vrei sa zambesti, merge!
Film pentru copii retardati din America,umor previzibil
nutzu13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2009, 08:40   #17
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by nutzu13:
Originally Posted by Anita:
"Hangover" e fun, but not that fun! Ceva ii lipseste - unele scene mi-au amintit de "Lock, stock and two smoking barrels" dar ......filmul lui Guy Ritchie are mai multa substanta de comedie as zice.
Pentru o dupa-amiaza in care vrei sa zambesti, merge!
Film pentru copii retardati din America,umor previzibil

si de unde stii tu de copiii retardati din America si la ce se uita ei ?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2009, 09:15   #18
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
e la moda sa zici ca americanii e retardati.
noi suntem cei mai destepti.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2009, 09:55   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Anita are dreptate, si eu am avut tot impul impresia cä-i "lipseste ceva"... Desi dupä grämada de labe triste din ultimii ani, în special vomele lui Judd Apatow si clismele lui Aaron Seltzer, am ajuns sä nu mai suport asa-zisele lor comedii licentiose - dar aici merge: subiectul justificä poantele indecente, si sunt construite corect, färä exhibitionismul gratuit din celelalte cazuri. Imi dä însä senzatia unui simt sl umorui limitat: amuzä, dar nu te îndoaie de râs - ceea ce ar fi fost obligatoriu: se voia o comedie träsnitoare, nu una discretä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2009, 12:14   #20
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Pitbull:
Anita are dreptate, si eu am avut tot impul impresia cä-i "lipseste ceva"... subiectul justificä poantele indecente, si sunt construite corect, färä exhibitionismul gratuit din celelalte cazuri. Imi dä însä senzatia unui simt sl umorui limitat: amuzä, dar nu te îndoaie de râs - ceea ce ar fi fost obligatoriu: se voia o comedie träsnitoare, nu una discretä.

asta poate pt ca realizatorii si-au taiat singuri din elanul obraznic (prezent la fratii Farrelly)...din teama sa nu dea chix, nu stiu...de ex scene "trasnitoare" au fost aratate doar in timpul genericului de la final...desigur nu aceste scene ar fi trebuit bagate in timpul filmului din moment ce protagonistii au uitat ce au facut in noaptea respectiva
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells