Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jun 2009, 16:35   #41
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Chambord:
Essential Lynch 4 me are (beside serialul Twin Peaks): Mulholland Drive (cand l-am vazut m-am clatinat de uimire, literally) si Blue Velvet (la care mi-au trebuit 3 vizionari ca sa il prind si sa ma aresteze, in conditiile in care FOARTE rar ma uit la ceva de 3 ori).

vad ca si Liviu a prins cam aceiasi pesti.

si mie tot astea doua mi-au placut cel mai mult. Si Lost Highway are momentele lui tari dar overall, nu mi se pare atat de tare ca celelalte.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2009, 16:35   #42
saureign
Junior
 
saureign
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
eram adolescent pe vremea lu' "Twin Peaks", nu prea intelegeam eu multe, dar ma fascina...
N-am reusit sa vad toate filmele sale, mi-a placut in mod deosebit "Inland Empire" - mi se pare o suma a tuturor temelor sale preferate. Am fost f concentrat la vizionarea in cinema (Scala, 3 insi) si am reusit sa prind shpilu' chiar atunci, ma mandresc cu asta, m-am surprins singur) Formidabil film, cum reuseste sa jongleze intre povestile paralele, intre personaje, intre idei, fara sa le piarda sirul... Impresionant.
"Mulholland Drive" e interesant, desi are cam multa nuditate pt ce vrea el sa spuna...
"Wild at Heart" mi-a placut mult cand l-am vazut in cinema prima data ('90? '91?), cand l-am revazut mai apoi, nu mi-a mai placut asa mult.
saureign is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2009, 13:15   #43
Mateii
Junior
 
Mateii
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 62
Am vazut cam toata filmografia lui Lynch, exceptand seria "Twin Peaks", "Dune" si "The Straight Story". Pot sa spun ca din toate creatiile lynchiene, cea care m-a impresionat cel mai putin este "Inland Empire". In rest, cred ca celelalte filme ale sale imi plac in egala masura.
Mateii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2012, 23:30   #44
karenin08
Senior
 
karenin08
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 78
Mulholland Drive si The Lost Highway sunt,dupa parerea mea,printre cele mai bune mind-twisting-uri din toate timpurile,insa cred ca a cam intins coarda la Inland Empire sau o fi fost pe ceva "licori bahice" cand l-a gandit!
karenin08 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells