Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Feb 2013, 09:46   #621
lobontzik
Novice
 
lobontzik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Originally Posted by iiii:
lobontica, ai 0 puncte acumulate la contributii filme si actori. deci dupa mintea ta, au fost sau nu a fost acceptata contributia ta?

În primul rând nu aș fi vrut un raspuns atât de tăios având în vedere că nu ne cunoaștem. În al doilea rând biografia de la Tom Hardy a fost tradusă de mine de pe imdb.com și dacă nu aș fi făcut-o nu aș fi avut reclamații. S-o fi produs vreo eroare și nu a fost înregistrată ca fiind trimisă de mine. Încă am documentul word în PC.
lobontzik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 09:52   #622
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vrei sa am si eu documentul in word pe pc meu? copiez imediat biografia si zic ca defapt e a mea
pare rau daca postul meu precedent a fost acid
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:03   #623
lobontzik
Novice
 
lobontzik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Originally Posted by iiii:
vrei sa am si eu documentul in word pe pc meu? copiez imediat biografia si zic ca defapt e a mea
pare rau daca postul meu precedent a fost acid

Îmi pare rău,dar nu sunt genul de persoană care să își atribuie lucruri pe care nu le-a făcut, iar în cazul de față nu am nimic de câștigat. Am făcut din plăcere traducerea respectivă deoarece este unul dintre actorii mei favoriți. Oricum părerea ta nu valorează absolut nimic și nu doresc să intru în polemici care n-au niciun rost. Așa cum am precizat mai sus s-a produs o eroare, pe care am vrut să o aduc la cunoștință, dacă nu se poate rectifica asta e. Având în vedere răspunsul tău „acid” la postul meu nu cred că-și avea locul, mai bine te abțineai. O zi fumoasa!
lobontzik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:32   #624
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
succes then in asteptarea punctelor.
dar mare branza nu e sa traduci de pe imdb, unde e originalitatea?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:39   #625
lobontzik
Novice
 
lobontzik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Originally Posted by iiii:
succes then in asteptarea punctelor.
dar mare branza nu e sa traduci de pe imdb, unde e originalitatea?

Multumesc!Originalitatea e acolo cand iti spui o parere despre ceva sau scrii ceva in domeniul literaturii etc. La o biografie n-ai cum sa aduci ceva original,daca e legat de viata pe care a avut-o respectivul actor. Și oricum ca sa o scrii tot ai nevoie de informatii din diferite surse. Nu cred ca sunt nici prima si nici ultima persoana care face asta.
lobontzik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:43   #626
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si o sa primesti fix 1 punct pentru contributia ta, asta daca o sa il primesti
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:49   #627
lobontzik
Novice
 
lobontzik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
[quote=iiii]si o sa primesti fix 1 punct pentru contributia ta, asta daca o sa il primesti [/QUOTE



Eu chiar am uitat de postarea mea de pe forum. Nu inteleg de ce ești atât de stresat de câte puncte primesc sau nu pentru contributia mea?! Faptul e consumat, nu-mi afecteaza cu nimic viata. A fost o simpla sesizare printre alte sute! Mi s-a parut ciudat ca a aparut si n-am fost anuntata. Atata tot!
lobontzik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 11:54   #628
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886

daca verificai mai bine, sunt zeci de useri care vin pe forum si cer socoteala despre contributiile lor, si s-au dat si raspunsuri implicit si explicatii .
Succes la traduceri.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2013, 12:14   #629
lobontzik
Novice
 
lobontzik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Originally Posted by iiii:

daca verificai mai bine, sunt zeci de useri care vin pe forum si cer socoteala despre contributiile lor, si s-au dat si raspunsuri implicit si explicatii .
Succes la traduceri.

Si totusi traducerea aia a fost pusa pe site,daca tot ma ataci atat cu ea.
Ghinion,mie nu mi s-a dat niciun răspuns și nu am mai făcut alte comentarii. Și ție succes in elaborarea cat mai multor raspunsuri „acide”.
lobontzik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2013, 13:24   #630
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by iiii:
si o sa primesti fix 1 punct pentru contributia ta, asta daca o sa il primesti

Ceea ce nu-i asa e foarte corect , cand peste tot suntem ameintati ca primim 20 de puncte Realitatea e ca eu am tradus ploturi lungi , ploturi scurte , am compus ploturi lungi , ploturi scurte , nu a contat absolut deloc , rezultatul a fost mereu acelasi 1 punct.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2013, 13:27   #631
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cosmin, eu am fix un punct la contributii actori, am tradus de pe wikipedia si fix, dar fix un punct am primit. nimic mai mult, si nu am venit aici sa ma smiorcai ca de ce numai 1 punct.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2013, 14:48   #632
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Pai nu ma smiorcai , constat ce fel zice cinemagia ca tine punctajul . Eu nu am ce face cu punctele lor de la contributii , nu am nevoie de DVD -urile lor , Ce naiba sa fac cu ele .?Eu am si gusturi mai elevate decat ar putea vreodata cinemagia sa imi ofere premiu , plus ca nu am unde sa le mai tin , doar sa dorm cu ele
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2013, 12:35   #633
nyuszi
Junior
 
nyuszi
 
Join Date: May 2008
Posts: 31
Trailerul e gresit:

http://www.cinemagia.ro/trailer/a-ro...u-vedere-1959/

Asta e trailerul de la versiune TV a filmului, din 2007, nu cel al versiunii din 1985. Ar fi bine de mutat daca e posibil.
nyuszi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2013, 12:57   #634
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Poster gresit

http://www.cinemagia.ro/filme/get-real-887/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2013, 12:29   #635
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 176
Nici acum nu am intrat in psosesia dvd-ului pentru activitatea de postari la sectiunea de Cinamgia te rasplateste.Nu este seriozitate la acest concurs...A trecut un an de zile...
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2013, 23:41   #636
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Nume gresit al filmului

Pagina http://www.cinemagia.ro/filme/the-ma...nselor-571001/ este dedicată filmului The Marriage Counselor, care de fapt se numește Tyler Perry's Temptation http://www.imdb.com/title/tt2070862/?ref_=fn_al_tt_1 .
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2013, 11:23   #637
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
M-am mai repetat cu un mesaj câteva luni bune în urmă, dar observ că fără rezultat. Pagina http://www.cinemagia.ro/actori/andrey-panin-133527/ ar trebui integrată/incorporată/supusă fuzionării cu http://www.cinemagia.ro/actori/andrei-panin-29883/ .
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2013, 19:17   #638
adrianasmoleanu
Novice
 
adrianasmoleanu
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Question Upload foto profil prin Wiki

Buna ziua,

Fotografia de profil pe care am atasat-o prin sistemul Wiki pe pagina sotului meu Tudor Smoleanu, actor, zace acolo de multa vreme, fara sa fie aprobata de administrator. Ce trebuie sa fac pentru ca acest lucru sa se intample intr-un final.

Multumesc.
Adriana Smoleanu
adrianasmoleanu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2013, 22:27   #639
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu cred ca filmul Neverackers s-a mai facut...cel putin eu nu l-am mai gasit pe nicaieri,exceptand cinemagia.El apare,insa in filmografia lui Rodriguez.S-ar putea sa ma insel.Totusi, daca cumva am dreptate...fix it!

http://www.cinemagia.ro/filme/nerverackers-34176/
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2013, 17:58   #640
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Persoana care a scris sinopsisul de la Laurence Anyways (2012) evident n-a vazut filmul. Partea a doua a primei propozitii e eronata. Macar permiteti modificarea lui de cineva care stie despre ce e vorba in film.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells