Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: O banam pe Dragomara?
Da 7 25.00%
Nu 21 75.00%
Voters: 28. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Mar 2008, 12:09   #1
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Banarea lui Dragomara

mai multe rugaminti (de genul "calmeaz-o, bai, pe-aia") ma obliga sa lansez acest vot. Aveti trei zile pentru a decide daca prezenta Dragomarei este binevenita pe acest forum. Votul se inchide luni la ora 14.00.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 13:54   #2
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Votez NU cu toate ca si pe mine m`a cam disperat acu` ceva timp .. dar am inteles ca asa e felul ei de a fi .. si cel mai bun lucru pe care il poti face cand cineva te enerveaza e sa`l ignori
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 14:11   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am votat NU, pentru cä:
1) E fatä de treabä.
2) Nu face cu intentii rele ceea ce face.
3) Actiile si reactiile ei agresive nimeresc obligatoriu pe-aläturi întotdeauna (e neatentä si când citeste, si când scrie), deci nu pot fi vätämätoare.
4) Am väzut-o pe webcam si nu-i Anton Chigurh.
5) Are papagal si la propriu (cum si eu am pitbulli si la propriu).
6) Vibrez empatic si afinic cu romantismul orasului Cernavodä.
7) Mä învioreazä si fortificä exercitiul pästrärii calmului si ratiunii în dialog cu ea.
8 ) Cine n-are räbdarea mea poate oricând s-o ignore...
9) ...sau sä se amuze.
10) Comunicä foarte dinamic cu Neuptolem.
11) Imi place sä-l väd pe Leo luptând.
12) Imi place sä-l întärât(e cineva).
13) Imi place s-o întärât splitând când posteazä off-topic (adicä f. des).
14) Ador când zice "Läsati omul în pace".
15) Juisez când zice "Ce topic tembel "
16) Ne iubim.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 14:29   #4
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by Pitbull:
16) Ne iubim.

si esti sigur ca papagalul ei va supravietui pitbull-ului tau?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 14:52   #5
legardere
Veteran
 
legardere
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rasnov-BV
Posts: 157
Pitbull ai uitat un detaliu,

ceeea ce a condus la acest topic e agresivitatea ei PROVOCATA, daca ea e banata (ceea ce sper sa nu se intample) ar trebuii ce putin avertizati instigatorii, daca nu mai rau chiar, pentru ca ei poarta minim 70% din vina.
Cine se aboneaza la esafod alaturi de Drag"a"mara? Mai are sineva bunul simt sa recunoasca ca vina pe care o are in aceasta problema?

Sunt chiar curios.
__________________
Le Conte De Neveres
Chevalier De Lagardere
legardere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 14:52   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pitbullitele mele (nu "...ul meu") iubesc, adoptä si ocrotesc tot ce-i mai mic si mai slab ca ele: copiii, cätei, mâte, maidanezi, hamsteri, päsärele, päsärici, etc.
Dar nu se pune problema - n-am zis cä sä ne si luäm. Nu ne iubim josnic, vulgar, lumesc, carnal, osos, cartilaginos, umoral, imoral si amoral, ci platonic, spiritual, superior, elevat, la nivel înalt, prin mansarde... (cä tot e luna lui Marte)...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 15:18   #7
savoria
Veteran
 
savoria
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Posts: 149
si eu votez NU. sunt inregistrata pe site de putina vreme dar am avut timp sa citesc ce a scris si imi place de ea
si cu atat mai mult cu cat pitbull scrie "ne iubim". de ce sa banam o astfel de "relatie"? 8)
savoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 15:31   #8
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ca sä fim obiectivi.
De foarte multe ori, Dragomara atacä spontan, neprovocatä.
Dar, cam tot de-atâtea ori, ripostele sunt foarte over-reacting. Si cum nici ea nu se lasä, se lasä... cu luat la omor.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 15:33   #9
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by legardere:
ceeea ce a condus la acest topic e agresivitatea ei PROVOCATA, daca ea e banata (ceea ce sper sa nu se intample) ar trebuii ce putin avertizati instigatorii, daca nu mai rau chiar, pentru ca ei poarta minim 70% din vina.
in afara de als, care kiar s-a comportat plebeu (ca sa evit alta "distinctie"), nimeni nu a provocat-o pe dracumara, doar ca ea priveste viata (kiar si filmul) printr-o lentila ftizica ce-o impinge spre periferia ratiunii (vezi isteria ei despre filmul de arta).

dar in compensatia la tratamentul primitiv la care a supus-o als, eu ma abtin de la vot.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 15:36   #10
savoria
Veteran
 
savoria
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Posts: 149
Originally Posted by Pitbull:
Ca sä fim obiectivi.
De foarte multe ori, Dragomara atacä spontan, neprovocatä.
Dar, cam tot de-atâtea ori, ripostele sunt foarte over-reacting. Si cum nici ea nu se lasä, se lasä... cu luat la omor.

so what? go girl!
savoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 18:30   #11
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by marx:
nimeni nu a provocat-o pe dracumara

Originally Posted by mai demult, marx:
buey, miss isteria, nu mai face scandal ca-ti inkid topicul.

More to the point, chestia cu banatul incepe sa fie folosita excesiv. Da, tipa e incoerenta si nu deosebit de luminata dpdv cinematografic, dar e dreptul ei sa se exprime si e obligatia moderatorilor si adminastratorilor sa elimine sau sa mute mesajele ei offtopic.
Insa contributia ei negativa nu e atat de ampla incat sa justifice o banare.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2008, 22:26   #12
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Vai, nu vãzusem chestia asta! Mulþumesc celor care au comentat favorabil, tocmai vroiam sã-mi tai venele! Glumesc.

Cazimire - ai crescut în ochii mei.

----

Despre voturi sã nu mai vorbim, suntem încã-n România.

----

Pitbull - într-un cu totul alt context þi-aº fi mulþumit. :love:

----

ªtefane - fã ceva pentru mine: redã-mi sexul ºi salveazã Limba Românã, te rog! Hai sã corectãm
: Banarea Dragomarei!

...ºi acum iar am sã fiu "rea" dacã aº putea sã mã întorc în timp nu aº modifica ºi nu aº scoate din context absolut nicio postarea de-a mea. ªtiu, ºtiu, numai boul are idei fixe! LOL! Dar dacã mãcar noi nu suntem consecveþi în afirmaþii ºi fapte, nimeni nu o va face-n locul nostru.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2008, 10:10   #13
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
Iti dai seama ca frustratul de alecs a cerut banarea ta, nu?
Asa face cand e bagat in corzi..

Cat despre limbajul de cartier pe care-l foloseste, aici nu se mai sesizeaza nimeni? Si va mirati ca Nume era sa-l ia la bataie ?

Cat despre calitatea moderatorilor-redactori pe cinemagia, asta se vede!!
Dar trebuie sa intelegi ca ei sunt legati de als precum otv-ul de dan diaconescu!! Oricum e demn de mila noastra... la 60 de ani o freaca pe mirc si e facut varza de pustoaice pe forumuri..

Viata e frumoasa !!!!!!!!
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2008, 12:08   #14
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Costo - habar n-am avut ce vârstã au "formatorii de opinie" de pe-aici! Mã rog, ºtiam de Pitbull, pentru cã el mi-a zis-o, ºi chiar a rãmas oarecum mirat cã nu am cãutat informaþii despre el pe Net. La urma urmei de ce aº face-o, ar trebui sã fii abslolut identic pe oricare site ºi forum ai posta, nu?

Acu'mã puse dracu' sã dau un Google pentru nenea Alex, ºi nu micã mi-a fost mirarea sã aflu cã mai are 1 an ºi împlineºte 50! Personal nu i-aº fi dat nici mãcar 15 ani! ªi colac peste pupãzã mai e ºi zodia mea! Îi ºtiam foarte romantici ºi iubãreþi, puþin înzestraþi intelectual, fãrã umor, foarte calzi ºi devotaþi, da'totuºi deloc mitocani, pe bãrbaþii din Rac!
-----

Sunt de-a dreptul ºocatã, ºi-am sã urmez îndemnurile unor puºti:"tristeþea e atunci când un om merge pe la alt om ºi beau mult".
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2008, 13:12   #15
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
votat impotriva,la fel ca in cazul lui neuptolem(din principiu nu agreez genul asta de pedeapsa),dar prevad ca va fi exmatriculata.
nu e problema de langaj sau de atitudine(ca vorbeste civilizat,comparativ cu abundenta de horori si de cuvinte de 4 litere pe care le presaram noi pe aici)insa tine pe loc topicuri,obliga lumea sa-i dea atentie...chestii care obosesc si plictisesc in cele din urma.asa cum au facut-o si neuptolem,bubu...etc.
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2008, 19:21   #16
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Comunicä foarte dinamic cu Neuptolem.
Asta Neuptolem decide, ma mai gandesc, desi s-ar putea sa fie adevarat.
Vot 17 - NU!
Tac si le fac, ma'am. (' = d).
(Revin si-o next week, sunt plecat sa-mi regasesc inspiratia existentiala a scrisului.)
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2008, 20:24   #17
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by Neuptolem:
Revin si-o next week, sunt plecat sa-mi regasesc inspiratia existentiala a scrisului.
Nu-i nicio graba.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2008, 14:15   #18
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Rezultatul s-a notat, subiectul este inchis.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2009, 15:47   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Din päcate, subiectul a revenit în actualitate. Stefan (cred) l-a atentionat pe Judex, apropo de un anumit mesaj, cä Dragomara se îndreaptä spre bannare.
In toate cazurile trecute, ea a crezut cä eu as fi instrumentat (prin culise) bannärile ei (din motive pe care nu le dezvälui aici - oricum, nu au nici o legäturä cu mine, ci cu anumite antecedente dureroase).

Ca atare, acum declar cu toatä täria.
Fatä de modul cum se comportä în ultima vreme, NU sunt de acord sä fie bannatä.

Motivatii:
- chiar si când atacä, foloseste un limbaj civilizat (cu exceptia cuvântului "prost / prosti", care e un automatism infantil, usor de trecut cu vederea; si Dem. Rädulescu, într-un scheci la TVR, zicea: "Prostule!", si nici chiar comunistii nu l-au cenzurat);
- remarcele ei jignitoare, prin care-i face pe ceilalti (incomparabil) mai prosti si mai imorali decât ea, sunt involuntare si inocente (nu-si dä seama cä jigneste, crede sincer cä are dreptul legitim de a emite asemenea judecäti, în folosul societätii), si oricum nu au decât valente abstracte; nimeni nu i le ia în serios; dimpotrivä, sunt foarte amuzante;
- faptul cä e împrästiatä, distratä, neatentä, este inefabilul ei, farmecul ei; mesajele off-topic, în care încurcä andrisantii, räspunde unor mesaje färä sä le fi citit (total, partial sau mäcar atent), etc., are un haz irezistibil - iar atunci când întrece mäsura, se remediazä usor, prin merge, move, edit sau delete.

In fine, mai am si un argument personal:
- Imi place mult sä-i räspund rational. E un exercitiu intelectual foarte antrenant.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2009, 15:59   #20
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu sint PRO bannarea ei - definitiva, daca se poate!

iar motivul nu tbuie cautat prea departe: she's a disaster about to happen...
a fost bannata & reprimita & iar bannata de enshpe ori - ce sperati, sa devina mai echilibrata?!
ma rog, faceti ce vreti, da eu va spun k va jucati cu focul: she's NOT going to get well

eu am gasit solutia = o ignor
asta, dupa ce m-a spamat pe bloguri diverse, mi-a trimis emailuri peste emailuri & mp-uri & linkuri spre blogu ei (multe dintre ele, devastatoare in ceea ce va priveste!) - ce mai, hartuiala in toata regula...
e nuci
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells