Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 May 2007, 07:21   #1
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
vreau capul lui CARMINE GALANTE

DA
ASTA VREAU
in primu rind o kestiune d metodologie: cine puii mei isi inkipuie amaritu asta ('amaritu' e din vocabularu lui - vezi raspunsul dat lui silver_boy!) k e - k sa 'recomande' inkiderea topicului & sa s si execute numaidecit?! ha? e cineva la ordinele acestei gorile (= bodyguard la buftea)? aud? va place sa fiti injurati & scuipati d cite ori intrati p forum? va e frik d el - d c poate scoate p gura, k altminteri (sa fim serioshi) doar gura d el...

deci - dragii moshului - lucrurile stau in felu urmator: ORI EL, ORI EU!

cine e d acord cu banarea DEFINITIVA a acestui amarit sa scrie aici!

(oricum, vad k - din pacate - herbert a si iesit d p forum, d sila... ASTA doriti, voi administratori?? sa iasa alde herbert, gionloc, egon si - cu voia dvs, ult p lista, als - si sa ramineti cu carmine galante!?)
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 09:08   #2
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Ba tu chiar nu esti cand sa te opresti. La revedere ! (sa speram ca pentru ultima data, ai mai deschis zeci de astfel de subiecte).

Propun stergerea acestui topic, prea sunt atacat pe degeaba non-stop.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 09:19   #3
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Carmine Galante:
Propun stergerea acestui topic, prea sunt atacat pe degeaba non-stop.

te simti o victima acum?! hmm...
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 10:09   #4
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
subscriu propunerii lui a.l.s.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 10:15   #5
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Incepe sa se-nfiripe ceva din Braveheart pe aici.
Eu vreau doar BMW-ul ala de care amintea cineva.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 11:55   #6
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
Re: vreau capul lui CARMINE GALANTE

Originally Posted by Alex Leo Serban:
DA
ASTA VREAU
deci - dragii moshului - lucrurile stau in felu urmator: ORI EL, ORI EU!

cine e d acord cu banarea DEFINITIVA a acestui amarit sa scrie aici!

wow! situatia incepe sa se agraveze. pana acum am crezut ca asta e stilul forumurilor, dar treaba incepe sa devina serioasa.
nu am pretentia sa cred ca parerea mea va conta in vreun fel, dar data trecuta cand als a iesit de pe forum au plecat si altii si nu prea mai aveai cu cine sa discuti. (ramasese pitbull ultimul mohican). i-am si spus de altfel ca regret plecarea lui. Deci nu vreau sa se mai repede.

pe Carmine nu il cunosc si motivul certurilor dintre el si als imi sunt foarte vagi. In ultimul timp am avut schimburi de pareri destul de corecte, dar in perioada cand il chema "nume"(daca e vorba despre aceeasi persoana) era infernal de agresiv.
deci daca e sa aleg, fiindca asta e miza topicului, sunt cu als. tin la calitatea discutiilor. vine festivalul de la Cannes, avem cu ce sa ne ocupam

Dar as fi preferat sa se rezolve altcumva situatia.
Nu e cale de impacare?
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 12:10   #7
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
Nu cred ca e cazul, dle Serban.

Nu sunteti Basescu sa polarizati audienta in pro si contra, fie doar si pentru faptul ca problema dvs nu e de importanta nationala.

Vreti capul lui Carmine ? Fine. Si ce legatura avem noi cu asta ?

Eu unul imi ofer dreptul de a fi neutru in aceasta disputa.
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 13:50   #8
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
dle airlight
aveti tot dreptul d a ramine impartial; dar 'neutralitatea' putea fi exprimata (si) prin simpla neparticipare la ac discutie, nu?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 15:11   #9
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Deci, domnul Leo ar putea din partea mea sa serveasca si un cap de peste. Toata poliloghia asta a inceput-o el pentru simplul fapt ca nu ma inghite. Limbajul meu a fost sarcastic dar cat se poate de decent, dansul si-a pierdut uneori cumpatul. Personal am sa-l ignor total de acum inainte ca sa se termine acest circ care nu dureaza de azi de ieri ci de vreo 2 ani de zile. In fond sunt aici pentru filme nu ca sa citesc ce scrie Leo Serban.
Pentru toti fanii lui, bafta la citit & sa invatati cat mai multe.

Ultimul cuvant apartine lui StefanoDo, caruia ii spun si public ca santajul da roade si sper sa se ia o decizie corecta, complexul de interese sa fie, macar de data asta, dat la o parte. Multumesc, este ultima oara cand am sa ma pronunt pe aceasta tema.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 16:06   #10
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
carmine galante + decenta = NEVER EVER!

as vrea sa reiau c a spus indi-vidu asta - nu acu 2 ani d zile (cind a trecut direct la 'trafic' d poze p forum), ci zilele & sapt trecute:
1 k sint 'homo'
2 k sint penibil
3 k sint un om d 50 d ani cu o minte d 14
4 k am limbaj d conducator d atelaj cu tractiune animala (stiu, e prea lung & suna k dracu, dar e 'gaselnita' individului...)

CEL MAI GRAV: a scos d la naftalina un conflict mai veki (cre k d cel putin un an) intre mine & el in kre - desi am facut demonstratia INDUBITABILA a nevinovatiei mele! - m-a acuzat in continuare d plagiat!!!
(asta - numai apropo d mine!)
in leg cu ceilalti a avut un limbaj MULT mai dur & mai urit :sick:
ACEST tip d limbaj si ACEST tip d comportament (ambele suburbane) nu sint d dorit p un forum kre s respecta...

in general, trebuie aratat k elementul acesta este mereu agresiv, nu-si poate cenzura limbajul (invatat probabil in familie) si este MEREU alaturi d subiect, singurul lucru kre-l intereseaza fiind sa puna la punct p toata lumea, in virtutea unei 'superioritati' total imaginare!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 16:28   #11
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
ti s-ar potrivi noul meu avatar
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 17:25   #12
Pui
Junior
 
Pui
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 73
scuzama a.l.s da stai la rand









PS:io nu mash multzumi cu capu
__________________
"Prostii mor da' prostia ramane.."(I.L. Caragiale)
Pui is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 17:28   #13
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
singura solutie rezonabila si matura la acest conflict este un duel. maine la 5 dimineata, la padurea baneasa. aduceti-va pistoalele.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 17:50   #14
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
sorry jeleu - dar in niciun roman rusesc nobilii nu dueleaza cu mujicii!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 18:12   #15
george becali
Novice
 
george becali
 
Join Date: May 2007
Posts: 1
am fost anuntat de catre un angajat de-al meu (baiat destept, se uita la filme de fazbinder) ca aici se produce o nedreptate.
uite cum sta treaba, eu n-am timp acu. dar daca pana vineri nu este banata aceasta hahalera carmine galante, voi cumpara cinemagia dupa care o voi inchide.
hai dinamo
george becali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 20:10   #16
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by george becali:
hai dinamo
+
Tornadele din Bihor.
=
Bilete la "Apocalipsa"!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2007, 20:25   #17
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
Originally Posted by Alex Leo Serban:
sorry jeleu - dar in niciun roman rusesc nobilii nu dueleaza cu mujicii!

"There can be only one!" 8) acu' care va fii Duncan MacLeod?! daca tot vrem capatani! 8)
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2007, 15:02   #18
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
se rezolva odata cumva conflictul asta? sau macar sa apara elemente noi... biletele sau alte dovezi incriminatoare intr-o parte sau intr-alta... altfel it's getting kinda old!

PS. i'm with als! si cu toti cei care protesteaza prin a nu posta! WE WANT U BACK!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2007, 21:42   #19
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
prea mult ati ingropat si dezgropat aceasta secure thorica pe care doar voi o puteti manevra. Ca sa fiu neutru (nu de alta das nou si nu stiu ce-a fost before- nu ca m-ar interesa ) as propune ca cei doi sa fie dusi pe o insula pustie, si poate acolo din singuratate sau dorinta de a supravietui ba vor deveni prieteni si vor sta pe plaja discutand despre nush ce filme si autori ale unor carti celebre, ori se vor vana unul pe altul intr-o disputa animalica... pana la ultima picatura de sange... Oricum finalul acestei povesti luciferice va semna interesul personal nicidecum nevoile acestui forum. E normal sa existe antipatii dar nu e mai frumos cand acestea genereaza fel si fel de discutii care oscileaza de la amprenta suburbana la lirismul eminescian. Cine e mai destept aici ? Eu zic ca ala care are rabdare. .... ca doar pana la urma si canibalii s-au saturat de oameni
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2007, 04:28   #20
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
Un lucru e limpede: cei 2 nu pot coabita ( la als si Cacarmine, mã refer...si la forum)
Ce folos armistiþii efemere, nãvoade pacifiste aruncate de unii, perioade de acalmie, de iluzorie uitare, atîta timp als and C.G. nu se înghit. Funciarmente. Ba mai mult, fac parte din specii diferite...Conflictul e vechi, profund si iremediabil. Si vine pe fondul unui derapaj incalificabil al celui din urma. Faza cu pozele. Dar Carminume nu are puterea si curajul sa recunoasca, barem , k a fost de kkt ce-a facut, iar daca cineva i-o aminteste vine cu Off-topicuri, celebrari ale Zilei Recunostintei in varianta neaoºã, onomatopee si dosare de NKVedist. Ca om real, mi-e greu sa spun cum e... sa stai 10 minute la o bere, e greu sa cunosti pe cineva, si cit a fost , a fost ok , dar ca user ( si depre asta vorbeam) e rigid, resentimentar si previzibil.
Si ( ca multi altii) incapabil de auto-ironie, calitate rarã, pe forumuri si aiurea. Aaa, ca are si posturi la obiect, argumentate, despre filme, ca mai stie una alta, e partea a 2-a, dar asta nu scuza ( dupa opinia mea) iesirile violente in decor...
Atita timp cat vor fi prezenti pe acelasi forum se vor haitui reciproc, fiecare cu armele lui ( als-ul ultratehnologizat, atacand cu Eurofightere, (ne)Galante, umplîndu-si vesnic catapulta cu rahat )
deci il sustin pe Nume ...lol
:lol:
pe als, pe als....evident
of course, suprimarea userului e mai mult simbolica, poate reveni oricand cu al ip tralalala, but is talk about a..ground rule
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells