Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jun 2007, 14:10   #1
parfumat
Novice
 
parfumat
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Alpha Dog ?

Salut! Cateva pareri despre Alpha Dog?
Mie cel putin mi s a parut un film destul de previzil si cam la asta m am gandit si cand am vazut afisul si un film cu JT(principalul motiv pt.care am vrut sa vad filmul).Nu am inteles dc a fost 18+ dar asta conteaza prea putin.Nu l am mai vazut pe Jt "actor" poate doar ceva de genu Saturday Night unde mi s a parut chiar hazliu mai ales pentru acele vremuri.In rest filmul mi a dat un sentiment interesant la trecerea brusca d la sex droguri petreceri fericire la un final "tragic" care skimba total peisajul.Oricum pustiul "rapit" nu i am retinut numele mi s pare un actor bun si interesant poate de perspectiva.
In rest astept parerile voastre, nu am vrut sa fac o analiza sau ceva , doar o simpla parere.Din respect pot sa spun k i`am remarcat in film si pe Bruce si Sharon, insa doar atat pt k rolurile lor cred k puteau fi interpretate foarte usor de orice actor(chiar si anonim) insa asta a fost doar pt imagine cum prea bine stim.
Btw stiu ca filmul a aparut in Usa acum 2 ani parq si poate ati facut deja o analiza doar k eu deabia acum l am vazut, knd a rulat la noi.
In cazul in care se va face o "cronica", sau cum numiti voi incercarea lui Pitbull de a comenta un film, tin sa i dau cateva sfaturi:
1.Am inteles ca ai un limbaj bogat si poti sa t exprimi elevat, dar cateodata exagerezi.
2.Daca ai face o clasificare in acea "cronica" si nu ai mai expune foarte multe fraze doar sa umple pagina ar putea parea ceva mai interesant si nu greoi si plicticos.

Multumesc Catalin L.
parfumat is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2007, 15:14   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Multumesc. Omul cât träieste învatä - chiar si de la cei care pierd ocazia sä tacä (si, de obicei, nu tocmai în sensul preconizat de ei).
O singurä nedumerire am: dacä nu-l väd? Dacä nu-l analizez? Ce ne facem?... Bunätate de sfaturi, duse pe aräturä... Naspa de tot.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2007, 17:36   #3
Chantal
Junior
 
Chantal
 
Join Date: May 2003
Location: Bucharest
Posts: 66
Pe JT ar fi trebuit sa-l vezi in "Black Snake Moan", insa nu de dragul rolului sau, ci pentru filmul in sine care este foarte bun (Christina Ricci intr-n rol exceptional).

Nu am vazut inca "Alpha Dog". Dar poate de dragul lui Mr. Sexyback, am sa fac acest efort.

Pitbull, keep it up. Adica tine-o in sus!
Cine nu e in stare sa faca saltul in sus, sa comande cartofi prajiti.
__________________
… We are such stuff
As dreams are made of, and our little life
Is rounded with a sleep.
(The Tempest, IV, 1, 17)
Chantal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 07:35   #4
sade
Junior
 
sade
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 60
Re: Alpha Dog ?

Originally Posted by parfumat:
1.Am inteles ca ai un limbaj bogat si poti sa t exprimi elevat, dar cateodata exagerezi.
2.Daca ai face o clasificare in acea "cronica" si nu ai mai expune foarte multe fraze doar sa umple pagina ar putea parea ceva mai interesant si nu greoi si plicticos.

Multumesc Catalin L.
ca sa vezi si sa nu crezi
__________________
"you go in, it's there, it's pissed & it's gonna eat us... so please go right ahead"
sade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 08:21   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Un necaz nu vine niciodatä singur.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 08:23   #6
sade
Junior
 
sade
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 60
cum sa nu. daca sunt 2 nu 1ul care nu gusta viziunea si vocabularul tau deja sunt necazuri. e bine de stiut. te cam afecteaza nu-i asa ?
__________________
"you go in, it's there, it's pissed & it's gonna eat us... so please go right ahead"
sade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 08:27   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-am väzut filmul, asa cä no comment, no off-topic.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 15:29   #8
parfumat
Novice
 
parfumat
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Cea am spus in primul post este doar parerea mea sper k n am deranjat pe nimeni, revenind , imi pare rau k nu a vazut aproape nimeni filmul sau nu posteaza o parere aici!

P.S.:Multumesc pentru sugestie o sa ti spun parerea mea despre filmul
"Black Snake Moan" imediat ce o sa l vad!Salutare
parfumat is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2007, 00:28   #9
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
L-am vazut eu. E cam acelasi subiect din "Bully" (cred ca nici pe asta nu l-a vazut nimeni), adolescenti americani fara griji care o iau pe aratura de la prea mult soare si MTV. Inspirat si asta dintr-un caz real.
Astea sunt filme exotice pentru noi, ma uit la ele cam cum se uita ei la "California dreaming" al nostru.
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2007, 09:18   #10
sade
Junior
 
sade
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 60
Originally Posted by Pitbull:
Un necaz nu vine niciodatä singur.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
... sau, cum spune francezu: un malheur n'arrive jamais seul...
hmmm
__________________
"you go in, it's there, it's pissed & it's gonna eat us... so please go right ahead"
sade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells