Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Mar 2010, 12:22   #21
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Blugii sunt pt muncitori. De aia au si fost inventati. Dincolo de asta, chiar au aspect muncitoresc, sunt aspri, duri si se murdaresc si se lasa urat. Si va baga pe toti in anonimat. Rectific, pe toate. Am oroare de blugi. La barbati mai merge daca-s combinati cu o camasa faina sau cu un tricou cu vreun imprimeu intelectualish, nu stiu. Nici la barbati nu sunt grozavi dar nah, sa zicem ca ei nu au atat de multe variante.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 12:35   #22
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Am fotografiat vizual odata o strada , in timp ce asteptam. 8-10 persoane purtau blugi.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 12:47   #23
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Cum se numeste programul ala cu care pui poze aici, doamne ce lapsus am??????????
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 12:48   #24
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Si ca sa dau in metaforic va zic:

Mi-am propus sa incerc sa-mi seduc colega de apartament. Ziua ei de nastere a fost exact in ziua in care s-a mutat la noi. In noaptea aia ne apropiasem unul de altul in cel mai politicos mod. De ceva vreme discutiile noastre sunt mai degraba teasere, dar la fel de politicoase. Are un aer matur sau cel putin incearca sa exprime asta. I-am propus sa vada un film romantic fiindca deh , o simt ca o fire sensibila. M-am asteptat sa ma intrebe si de ce vreau sa vad un film romantic cu ea, dar n-a facut-o. A acceptat si am ramas impotmolit la faza , care film ? Mi-a venit in minte Days of Summer si stiu si de ce asta . Fiindca eu sunt mai tinerel, ea e cu vreo 3 ani mai in varsta, si filmul vorbeste despre un cuplu in care tipa e mai in varsta , daca nu ma insel. Evident ma voi aseza cat mai aproape de ea cat sa-i aud respiratia, sa-i simt tremurul si evident voi incerca sa discut cu ea pe tema filmului. Dupa ,voi putea spune ca o cunosc mai mult ca inainte de film sau macar voi avea impresia asta.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 12:50   #25
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Uai hellsteed cât de tare se potriveşte ceea ce ai scris cu propria-ţi semnătură!!!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 13:39   #26
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Bafta hellsteed, desi ai un stil cam ciudat de kung-fu, ceva combinatie intre respect, admiratie si timiditate. Pare atat de nebunesc incat s-ar putea sa functioneze.
Desi nu cred ca-ti aprob scopul acestui efort, "sa ai impresia ca o cunosti mai bine".
Shoot first, ask questions later, i always say.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 13:41   #27
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Marius, ne sperii dom'ne, vbesti ca un Casanova plictisit de cate femei a innebunit, fetelor, aveti grija cu el, ca o sa ne zapaceasca!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 13:43   #28
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Nu te speria, Illo. Sunt un Casanova innebunit de o singura femeie. La propiu innebunit, ma scoate din sarite.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 13:52   #29
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
temporar sau, hm, permanent?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 14:14   #30
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Bocancii de munte, daca sunt intr-adevar de munte, ar trebui purtati doar pe munte sau in contexte similare
Dar altfel, unii bocanci pot fi a fashion statement, Doc Martens (si toate variatiunile pe aceeasi tema) de exemplu.
Topicul asta insa mi se pare ca s-a transformat intr-o parada cam gratuita cu ce au unii prin dulap, is it realy necessary?
On the other hand, nu ma pot abtine sa nu mentionez pasiunea mea mistuitoare pentru bluza asta pe care am ezitat sa mi-o cumpar din magazin acum o saptamana si de cateva zile numai la ea imi sta gandul. One way or another it shall be mine fara sa platesc prea multe taxe postale.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 14:34   #31
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Miercuri, nu tre sa fii scortzoasa, e un topic despre haine, EVIDENT ca o sa vbim cu totii despre ce purtam, ce avem, ce ne-am dori. mare lucru. Daca era un topic despre masini, toata lumea ar fi spus ce masina conduce si ce si-ar dori, si ce-i place la masina lui/ei si ce nu. As simple as that.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 14:48   #32
movie4
Guru
 
movie4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 360
mie-mi plac gecile de piele
http://store.dolcegabbana.com/dolceg...at_536/gender/
vreau si eu
__________________
I am the one hiding under your stairs. Fingers like snakes and spiders in my hair.
movie4 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:02   #33
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Nu vreau sa fiu scortoasa, dar mi s-au parut un pic ostentative unele enumerari de pe prima pagina.
Cat despre rochiile Irinei Marinescu (chestia asta e valabila pentru aproape toti designerii romani), arata amatoricesc. Ideile sunt in principiu bune, dar materialele si felul in care sunt cusute le dau de gol - ateliere mici unde lucreaza oameni fara experienta. La acelas pret si poate chiar mai ieftin, unele chestii de la Topshop arata mult mai bine, chiar daca sunt produse in masa.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:03   #34
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Pai pe principiul asta, si Coco Chanel scoate uneori niste zdrente de ti-e jena sa te uiti la ele, daramite sa le porti
p.s. cat despre Irina marinescu, isi aduce materialele tocmai din portugalia si sunt toate de foarte buna calitate, dar nu stau sai fac ei marketing doar pt ca vrei tu sa demonstrezi nu stiu ce

Last edited by illotempore2002 : 16 Mar 2010 at 15:06.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:10   #35
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Eu sunt înnebunită după jambiere, în special cele tricotate.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:14   #36
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
eu nu ma omor dp toale de firma. chiar evit sa dau bani gramada. decat pe bocanci dau mai mult . in rest.. chiar nu am avut mari probleme in a-mi gasi haine kre sa ma avantajeze la preturi rezonabile. la blugi sunt mai mofturoasa (foarte) dar dupa indelungi cautari gasesc eu
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:17   #37
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
In liceu purtam numai haine largi, in primul rand pentru ca erau foarte comode si in al doilea rand am o slabiciune pentru curentul Hip-Hop. Insa pe parcurs am renuntat la ele din cauza vanzatorilor care se uitau la mine de parca m-as tira cu toata marfa...
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 15:28   #38
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Zara. Singurul loc unde gasesc haine de-mi plac. Simple, culori netipatoare. Blug pe picior, un tricou simplu, o camasa simpla, un sacou, sau un palton. Costa mai mult, dar prefer Zara, la barbati. La femei nu mi se par la fel de buni, dar la barbati sunt stilul meu.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 18:18   #39
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Zara face parte din grupul Inditex,la fel ca Pull and Bear,Bershka si Stradivarius(doar femei),este adevarat ca astea sunt mai funky,dar gasesti si acolo acelasi stil de haine,modele putin diferite.
Si eu prefer Zara,dar spre exemplu cand nu imi place un detaliu la o rochie sau ceva de genul dau o raita prin astea mai sus mentionate si nu plec acasa fara ceva ce mi-am dorit!
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2010, 18:20   #40
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Originally Posted by movie4:
mie-mi plac gecile de piele
http://store.dolcegabbana.com/dolceg...at_536/gender/
vreau si eu

Eu mi-am luat in toamna ceva de genul dar cu capse,stil biker,de la Pull and Bear,e super comoda si geniala geaca,dar vad ca sezonul asta toate pitzipoancele au geaca de piele,acum caut ceva stil Balmain.
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells