Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jan 2012, 13:16   #1
MadalinaGabriela
Junior
 
MadalinaGabriela
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 36
Leonardo DiCaprio

Nu cred ca mai are rost sa dau copy-paste la vreo biografie a lui, consider ca e destul de cunoscut/popular incat sa trec peste aceasta etapa.
Dupa parerea mea, un actor foarte bun, a facut roluri extraordinare la varste destul de fragede(The Aviator de exemplu) insa mi se pare ca alearga cam mult dupa un Oscar. In ultimi ani alege cam aceleasi tipuri de personaje(The Aviator, J.Edgar, Shutter Island chiar si Revolutionary Road). Are noroc ca tipul asta de roluri ii ies de minune, are talent destul, dar simt ca intinde un pic coarda cu aceleasi tipar. Nu as vrea sa ajunga de exemplu ca Tom Cruise.
In concluzie, mi se pare unul din cei mai buni actori din prezent, insa aceste roluri pe care tot le accepta devin obisnuinta pentru el si nu cred ca ar mai putea cineva, in viitor sa-i accepte valoarea daca nu poate juca si altceva, totusi are doar 37 de ani..
Voi ce parere aveti de Dicaprio?
MadalinaGabriela is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2012, 21:00   #2
Nikolle007
Junior
 
Nikolle007
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 43
;)

Si mie mi se pare un actor stralucit. In fiecare film in care a jucat, a dat valoare filmului, poate chiar si originalitate, facandu-l deosebit prin interpretarea lui. De asemenea e si frumos, cel putin dupa gusturile mele

A jucat si in ''Lessie'' , era copilul acela mic de vreo sapte ani sau cati avea. Deci are o imensa experienta in lumea filmelor. Si de asemenea are o voce de neconfundat

Last edited by Nikolle007 : 11 Jan 2012 at 21:01.
Nikolle007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2012, 16:53   #3
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Mie imi plac filmele lui, nu chiar toate, dar isi alege roluri interesante.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells