Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Nov 2010, 20:50   #601
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Originally Posted by MariaMona:
Ce parere aveti de Mad Men? Eu pur si simplu l-am devorat. Mi se pare foarte bun. Abia astept sezonul urmator.

A devenit unul din serialele mele preferate. Sunt de acord, e foarte bun. Sezonul 4 mi-a placut cel mai mult.

Ah, recent m-am apucat de "In Treatment", acum sunt la jumatatea sezonului 2. Imi place, e un serial destul de bun. Iar Gabriel Byrne e...
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2010, 22:04   #602
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by StefanDo:
mie-mi place tot mai mult Modern Family
Am vazut primele 5 episoade, e primul sitcom de 'generatie noua' ca sa zic asa, care m-a facut intr-adevar sa rad.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2010, 22:56   #603
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
What about The Big Bang Theory?
Eu am ras...Bazinga!
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2010, 23:04   #604
Quentin
Novice
 
Quentin
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 4
Originally Posted by alextreme93:
@danonino,trebuie sa vezi The Wire.E serialul suprem.Nu degeaba-i serialul preferat al criticilor(si al lu' Obama) si are o nota extraordinar de mare pe imdb(9,7 depaseste si The Sopranos cu nota asta).Eu miercuri am terminat de vizionat serialul(in 2 sapt.am vazut cele 60 de ep.)si nu regret nicio secunda din el.

Daca as fi remarcat thread-ul asta as fi scris intai aici. Am 3 seriale favorite: The Sopranos, The Wire si O.Z. Eu le-as pune pe toate trei ca fiind seriale supreme .
====================================
Sincer, LOST mi s-a parut o tampenie. A inceput bine insa in afara de prima serie restul le-am vazut cu degetul pe tasta de FFW. Eram doar curios cum o sa se termine. Atata au tot lungit-o cu fanteziile ca pana la urma nu mai stiau pe unde sa scoata camasa. Cred ca si de asta a si fost (daca nu ma-nsel) pe site-ul oficial un concurs pentru fani, in care li se cerea sa spuna cum ar dori sa se termine serialul. Da' poate ca nu-s eu tocmai new wave...

Last edited by paul_aramis : 25 Nov 2010 at 23:25.
Quentin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2010, 02:55   #605
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by omudindulap:
What about The Big Bang Theory?
Eu am ras...Bazinga!
Pana acum n-am vazut niciun episod, desi tot intentionez. Am asteptari, dar nu ma pronunt.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2010, 12:04   #606
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by StefanDo:
mie-mi place tot mai mult Modern Family
Am vazut primele 5 episoade, e primul sitcom de 'generatie noua' ca sa zic asa, care m-a facut intr-adevar sa rad.
Weeds ai incercat? Nu e sitcom, dar risul e cu lacrimi.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2010, 13:14   #607
dooma
Veteran
 
dooma
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 162
weeds rupe norma intr-adevar. ideea in sine e super funny, iar mary louise parker a fost nascuta sa faca rolul asta
dooma is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2010, 16:08   #608
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Dexter, House M.D., Lie to me, The Big Bang Theory, True Blood.
Astea sunt cele mai bune pe care le-am vizionat in ultimul timp. Astept sa apara sezoane noi la ele. O sa incerc The Wire, m-ati facut curios.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2010, 16:11   #609
gigea
Novice
 
gigea
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 12
Originally Posted by omudindulap:
What about The Big Bang Theory?
Eu am ras...Bazinga!

You're in my spot !

Intr-adevar, un serial care a primit multe laude in ultimul timp.. nu a fost de la inceput foarte apreciat. Am devorat 3 sezoane in maxim 5 zile lucratoare ( <30 min/episod) .. nu-i vreun record, sau ceva, vroiam sa evidentiez ca mi-a placut foarte mult. Si acum, astept cu nerabdare fiecare episod.
Are ceva unic .. care ma atrage.. poate ca scoate "geek-ul" din mine...
..

Last edited by gigea : 02 Dec 2010 at 16:15.
gigea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2010, 18:15   #610
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Am dat sarci si nu apare pe forum. Va recomand un serial intitulat Rubicon, despre o agentie formata din analisti care storc informatiile pentru a depista teroristi, acte teroriste sau ce mai e nevoie. Nu e o capodopera dar merita o vizioanre.

http://www.imdb.com/title/tt1389371/
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance

Last edited by victor : 16 Dec 2010 at 08:19.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2010, 17:48   #611
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
am vazut primul ep din Rubicon dar nu m-a determinat sa continuu vizionarea

Last edited by klaudya_e : 16 Dec 2010 at 17:50.
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2010, 12:36   #612
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Dupa ce m-am autoflagelat cu Kidnapped doar ca sa vad ce solutie tampita au ales pentru finalul seriei am dat de Brotherhood. Am vazut primul episod si promite. L-a vazut careva?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Dec 2010, 09:41   #613
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
am vazut duminica pe hbo comedy doua episoade din smack the pony. mi-a placut foarte mult, tipele sunt delicioase si umorul de calitate. va recomand
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 15:50   #614
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Futai cu Mia in Californication, din nou.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 22:46   #615
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Ca tot veni vorba de Californication, mi-a placut sfarsitul epsidoului 2 (s4).
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2011, 21:56   #616
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Am inceput sa vizionez Lost. Ba chiar am terminat si primul sezon.
Wow. Super tare serialul, imi place mult. E misterios, are rasturnari de situatie. Regia si efectele sonore lucreaza la unison.Unii actori mi se pari slabi, la fel si unele personaje. Este un serial in genul lui Prison Break (primele 2 sezoane PB), dar Lost e cu putin mai slab, unele dialoguri nu sunt reusite, iar jocul unor actori lasa de dorit.

Irakianul, Locke, Doctorul, Sawyer si baietasu' din Coreea mi se par a fi cele mai interesante personaje.

Mi se par penibile tentativele serialului de a o arata pe Evangeline Lilly (Kate) ca fiind aceasta femeie fatala. Tipa e average, cam uratica. In schimb, Blonda (negestanta) si Asiatica sunt "bunute".
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2011, 07:37   #617
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Te sfatuiesc sa ramii la primul sezon. It's all down from there.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2011, 12:39   #618
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Vorbesc de serialul Lost.

Maaama! Deci as bate-o pe negresa cu ranga. I-as rupe oasele pe rand. Fara mila, fara compasiune, fara regret.
Ma refer la mama lui Walt, Susan, cu care moartea a fost blanda.
Ea era la facultate cand a ramas gravida. Asa ca, Mike a renuntat la cariera lui, la visele lui, s-a dus sa munceasca pe santier ca un salahor numai ca sa o intretina pe Susan in facultate. Pe langa faptul ca muncea, el mai statea si cu copilul.
Tipa termina facultate, isi gaseste un loc de munca bun aproape de casa. La scurt timp, i se ofera un post peste ocean, ea il accepta, fara sa discute cu Mike. Ajunge acasa, ii spune lui Mike ca pleaca la Amsterdam si ca ia si copilul cu ea, pe el nu il ia, ca altfel nu putea sa se f**a in voie cu seful ei.
Ca sa fie sigura de treaba, il pune pe Mike sa renunte la drepturile paternale, bagandu-l pe copil la inaintare, drept motiv, ca va primi playstation2 cand va fi mare.

Negrul ala, Mike, e prost. Daca as fi fost in locul lui, as fi luat-o pe aia la bataie. O dadeam cu capul de fiecare centimetru patrat al casei, as fi batut-o cu lantul. As fi schilodit-o bine-bine, dadeam cu masina peste ea, ca sa fiu sigur bagam si marsarier, fara a avea nici cea mai mica urma de ezitare.
Toate astea nu sunt pentru ca l-ar fi parasit pe bou, ca ar fi luat copilul cu ea. Ci pentru ca a cerut caderea din drepturile parentale, folosind ca pretext viitorul copilului, cand ea se gandea doar la p**da ei.

Nu cred ca am mai urat atat de mult un personaj dintr-un film.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2011, 23:15   #619
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
@ Windom

Deci ai avut dreptate... din pacate.
Am vazut primele 5 episoade din sezonul 2. Nu imi place, iar directia, pe care serialul o urmeaza, imi displace mult. Nu mai e mister, cel putin nu unul bine realizat.

Primul sezon a fost foarte bun. Avion prabusit, ursi polari pe o insula tropicala, mesajul SOS vechi de 16 ani, Ethan baiatul junglei, hubloul. Toate elementele astea au fost bine realizate, bine construite. Totul de un bizar ce te obliga sa iti pui anumite intrebari. "Da' de ce?/ Cum?". Era un bizar, un mister tangibil, sustinut de cateva legaturi ancorate intr-o posibilitate reala. Totul era posbil, uneori chiar probabil.

Acum, in sezonul 2, imposibilul e la putere. Nu are nici o umbra de sens, nici o noima.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 15:18   #620
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Gata, am renuntat la serial.

Ana-Lucia e complet enervanta, imi provoaca repulsie. Ea este aceasta fata dura, extraordinar. Vorbeste ragusit, nervoasa tot timpul... Oribil personaj, mai interesant mi s-a parut grasul. Probabil ca personajul arata bine pe hartie, dar actrita lasa de dorit, e slaba rau. E penibila tentativa ei de a parea periculoasa. O mai omoara si pe tipa buna din serial.

Primul sezon a fost misto. Mister, enigme. Personajele au fost bune.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells