Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jul 2010, 09:01   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De la lume adunate (perle din comentariile de pe site)

Aveam în clasa a II-a douä surori, Sutoi Eugenia si Sutoi Nicoleta - repetentele clasei, locuiau în niste cocioabe pe la Ciurel. Cea mai sadicä distractie a clasei era când Tovaräsa ne citea compunerile lor.
Dar erau Virginia Woolf si Hortensia Papadat-Bengescu - pe lângä unii care posteazä comentarii la noi pe site - fie direct la filme si cineasti, fie la articolele noastre.
La sugestia lui Liviu-, deschid aici acest topic de râsu' lumii!

Reactii la articolul meu despre Stallone, scris de ziua lui:
http://www.cinemagia.ro/stiri/la-mul...tallone-15926/

johnnyg pe 6 iulie 2010 19:00
Cligghanger i-a readus pe linia de plutire cariera de actor si filmul nu e nici decum un cacatis. Assassins e un film plin de stil, foarte bun de altfel. Iar comediile lui mi se pare, nu reusite, ci spectaculoase. Rolul comediilor e sa te faca sa razi. Eu cand am vazut Oscar, a fost pentru prima data cand tin minte ca am cazut din pat din cauza rasului!
Sly are CARISMA! Si cu asta punct. Lumea il va tine minte pana la sfarsitul vietii lor.

romica pe 6 iulie 2010 19:17
imi place cum a jucat in terminator in rambo si in filmul acela cu box e un acotor foarte bun cu multe castiguri mari si bune

stallone pe 6 iulie 2010 22:36
sa spui despre filme ca Demolution Man, Assassins sau Cliffhanger ca sunt "cacatisuri", insemna ca ori esti de-a dreptul stupid ori nu ai nicio treaba cu lumea filmului...si cum tu nea Mihnea Columbeanu lucrezi la Cinemagia, nu ramane decat prima varianta! (esti ruda cu Monica cumva?)

ofelik_cat pe 6 iulie 2010 23:50
indiferent ce s-ar spune ,stallone alaturi de arnold si van damme ,au idoli peste tot in lume si sunt cei mai buni....se mai fac si acum filme ,dar nu in genul celor in care au jucat ei...stallone este foarte cunoscut datorita filmelor :rocky ,rambo,capone etc.....


claudiu-daniel-lugoj pe 7 iulie 2010 11:55
La multi ani,cum trece vremea si acus vom vorbi de ei la trecut,pacat mare pacat.Sper ca regizor sa lase ceva filme bune facute de el.

Blondie pe 7 iulie 2010 15:04
Ultimu Rambo e un film chiar bun, ca celeui care a scris articolu nu ii place violenta ....asta e alta treaba, probabil omu prefara filmele romantice sau ceva de genu.

Alex_Adrian pe 7 iulie 2010 23:50
Pai D-nu' Mihnea,daca Rambo 4 a fost penibil,atunci cum de a avut incasari asa mari?La un film prost,vestea se duce.Eu am impresia(dupa ce am citit si cronica la Predators)ca dvs. a-ti pierdut sensul cuvantului penibil,daca comentati favorabil,doar filmele care va plac.Eu stiu ca un adevarat critic de film,ar trebui sa fie impartial si nu,sa-i induca in eroare,pe cei care ii citesc articolul,prin descrieri de genu:"penibil" "dezgustator"etc...
Din fericire,majoritatea nu iau in seama acest gen de articole,si merg la cinema.Singurul efect este ,ca pe unii articolul ia facut cioburi,si sant ocupati cu cautarea farasului.....
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 09:04   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Trei reactii DELICIOASE, de pe blogul de comentarii al cronicii la "Predators", postate pe site:

http://www.cinemagia.ro/stiri/predat...5936/?pagina=2

Makedonu' pe 7 iulie 2010 18:24
sa mor eu daca am mai vazut un critic ca mihnea asta ,omu' ii face pe stallone si arnold ca nus cine stie ce actori ca predators nu a fost bun ,asta macar stie despre ce vorbeste fratilor astai clar GAYLORD

Marin10 pe 7 iulie 2010 20:03
Bai criticule tu macar ai vazut filmul de vorbesti asa aiurea? Eu unul am citit scenariul (downloadat de pe net) si mi s-a parut foarte bun ca idee (poate chiar mai bun decat primul film, chiar daca nu e cu Arnold (OARE chiar nu e cu Arnold? Asta ramane de vazut)). Un film poate avea succes si fara omul care l-a facut mare, daca sti cum sa-l abordezi. Iar Robert Rodriguez (chiar daca este doar producator) are stilul de regie de geniu al lui Q. Tarantino, ceea ce spune multe. Asa ca eu nu cred ca filmul va fi chiar asa slab cum spui tu, criticule.

Blondie pe 7 iulie 2010 20:37
Makedonu' - tiind sa cred ca ai dreptate sau cel putin la tipu (sau tipa?) asta nu ii plac filmele de actiune si cu violenta, probabil daca Alice Braga s-ar fi indragostit de un predator si invers, atunci i-ar fi placut filmu.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 09:10   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Noutäti la "Predators":

AlexOneX pe 8 iulie 2010 01:56
Alooo domnule critic. Era cat pe ce sa te cred pana la faza cu "tantalaul Dario Argento". Daca ai avea cat de cat o urma de inteligenta probabil ai avea habar cine e ala si de ce NU e tantalau. Daca ti-ai stegre mucii de la nas si nu ai mai sta cu mana pe fata tot timpul poate ai observa ceva cat de cat. Alien 3 e un film bun cu o idee originala dupa tine - probabil esti singura persoana care spune asta. Critici de carton sunt peste tot si se pare ca tu nu faci exceptie. Lasa-te ca ne-ai convins si pe viitor e probabil sa te alegi cu scuipati si injuraturi nicidecum cu un dram de recunostinta macar.
@ofelik_cat : commenturile tale sunt prilej de ras , ma jur. Debordezi o inteligenta similara cu a Fernando de la Caransebes dupa ce a luat la bord vreo patru sticle de vodca. Filmul e bun ca au aia costume bine realizate ? Nu pot spune decat : hahahahahahaha !

Andu pe 8 iulie 2010 09:32
Nu m-ai suport sunt fan Predator da la 8-9 de cand l-am vazut pe primul, abia astept s-al vad, mie mi-au placut si AVP-urile au fost foarte interesante.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 09:30   #4
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
...Si vreo douä de la "Eclipse":
(Acolo-s asa de multe, cä n-am timp sä le iau acum la puricat!)

anuska21 pe 3 iulie 2010 17:50
Am vazut ieri filmul Eclipsa si fara sa comentez foarte mult am de spus numai atat este un film extraordinar in ciuda unora care vin repede si fac comentari de prost gust si care nu au citit macar cartile.Filmul a urmarit in buna parte cartea si sincer sunt gata sa il revad cu aceasi placere si a doua oara.Felicitari tuturao care au lucrat la acest ambitios proiect cinematografic si abia astept sa vad cat de mult va fi premiat.

posemaria pe 3 iulie 2010 20:49
Avand in vederea abundenta de invective, vulgaritati si intorsaturi de conndei, dupa parerea ta, "foarte destepte" ,dar, in fapt pline de aroganta, venin si suficienta de sine nici nu ma mira ca nu ti-a placut filmul. Te simti foarte bine in pielea ta de om destept, cinefil adevarat care critica si judeca cu atat usurinta oamenii care plac filmul. Nu il consider o capodopera, ii recunosc neajunsurile . E un film romantic. delod realist, nu este moralizator dar frumos prin povestea de dragoste, prin jocul celor trei protagonisti, in special.Nu este pentru cei care termina fiecare o fraza cu o injuratura. PENTRU TINE AR FI FOST BUN MACAR PENTRU DEPRINDEREA UNUI LIMBAJ DECENT, PENTRU A DESCOPERI CA EXISTA PASIUNE SI DRAGOSTE MACAR IN FILME DACA IN VIATA TA PATETICA NU AI PARTE!!!!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 09:47   #5
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Adevarul e ca faza cu "tantalaul Dario Argento" m-a amarit un pic si pe mine. Adevarul e ca esti cam repezit cu verdictele citeodata - vezi si faza cu David Slade si filmele sale anterioare, al caror singur atu e ca "au fost votate de cei citiva prieteni", verdict dat in necunostinta de cauza.
E drept, sufar si eu de hiba asta citeodata, recunosc, nobody's perfect...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 16:27   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
D-ale lu' Sherlock Holmes:
http://www.cinemagia.ro/stiri/prima-...-holmes-14370/

cristibox pe 30 decembrie 2009 10:52
Ati desfiintat filmul acesta,iar cinematografele din intreaga lume sunt pline(in ciuda cronicii dumneavostra).M-ati convins sa vad acest film,deoarece nu iubesc filmele `` de fesitval`` pe care criticii le ridica in slavi.Suntem un grup de prieteni ,``devoratori`` de filme;le dam note dupa vizionare,iar la sfarsitul anului facem un top.Astea sunt parerile care conteaza,ale celor care vizionam filmele fara sa fim influentati de cronici stufoase,scrise de vesnic nemultumiti.

George pe 30 decembrie 2009 12:12
majoritatea filmelor care vin la cinema sunt pentru public ca si acesta filmele care sunt adulate de critici sunt acele filme care sunt difuzate numai la festivalui si care nu are niciun succes si sunt regizori care fac fime pentru public si regizori pentru critici si pentru premii eu cred ca mai inportanti sunt oameni care vin sal vada decat niste critici

valy13iony pe 30 decembrie 2009 13:23
daca toti am asculta de critici, am ajunge sa citim numai ce ne recomanda ei si sa urmarim numai ce filme vor ei! slava Domnului ca ne-a facut pe toti diferiti si ca suntem liberi sa avem propriile gusturi! abia astept sa vad acest film, cu toate ca d-l critic l-a desfiintat complet!

Lucian pe 30 decembrie 2009 13:28
Cred ca sunt 100 de filme Sherlock Holmes, iar daca as vrea neaparat sa vad un film care sa respecte cartea as avea de unde alege. Nu am vazut ultimul film, insa din trailer mi se pare destul de interesant si dinamic. Mai mult, citind aceasta cronica penibila ma face sa doresc sa vad mai mult acest film.... daca ar trebui sa ne luam dupa cronici nush daca am mai avea voie sa ne uitam la filme in ziua de astazi.... dumneavoastra ramaneti cu cronica si cu vesnice nemultumiri, insa nu ne luati noua bucuria de a vedea si aprecia filme... doar pentru spuneti dumneavoastra care e bun si care nu...

vorba lunga saracie pe 30 decembrie 2009 14:58
filmu e acceptabil, si nu voi citi aceasta cronica dezlanata, nicio cronica nu poate influenta pe nimeni, mai intai vezi filmul si pe urma citesti cronici, dar serioase, nu saracii.

TycheroS pe 30 decembrie 2009 15:30
E o vorba geniala ca suna ceva de genul: GUSTURILE NU SE DISCUTA!!!
Ma asteptam la o parere cat de cat impartiala, dar ca de obicei "expertii" de la cinemagia o dau in bara lamentabil.
Spre exemplu nu inteleg ce relevanta au expresii de genul: "Nici nu-i de mirare c-a rezistat opt ani pe post de Mr. Madonna." sau "Nu putem ignora nici genericul (grupat integral în final) care, la fel ca la "300" de Zack Snyder, constituie categoric cea mai bună secvenţă din tot filmul."
Vorbe de genul denota o MITOCANIE crasa din partea domnului Mihnea Columbeanu, iar eu nu intru pe acest site ca sa vad mitocanii in actiune... asa ca va rog, macar putin respect...

iuliatrifan4 pe 30 decembrie 2009 23:29
Draga Mihnea Columbeanu! iti inteleg frustrarea fata de "americanisme" si chiar fata de Nicolaescu dar... caci este un DAR...ei fac filme la care se duce lumea ca la Maglavit. Iar noi facem unele de pleaca lumea din sala. Lasa premiile la Cannes si altele, ca la alea ne venise rindul ca am fost cuminti si am intrat in NATO si UE! Dar lumea nu se duce la ele ci la "prostiile" americane! Asta e! Cind o sa facem si noi filme fara expresia "lasa ca merge si asa" o sa le poti critica si pe ele linistit si salile o sa fie pline! La multi Ani!

sabyy pe 31 decembrie 2009 01:47
Ce e mah, mori de ciuda ca James cameron si Guy Richie bat recorduri la Box-office ?!
Nu mor caii cand ejaculeaza mihnea.

stenci pe 31 decembrie 2009 11:18
Filmul este realizat dupa o serie de benzi desenate, nu romanele originale. Intreaga frustrare exprimata in cronica este canalizata prost, ca sa zic asa. Incearca-le pe cele mai vechi, care au la baza literatura originala.

jingsaw112 pe 31 decembrie 2009 15:38
Sunt multi aici care distrug tot farmecul unui film. Daca as citi autopsiile pe care le fac, in special moderatorii acestui site, as renunta sa ma mai uit vreodata la vreun film. Altii sunt si mai penibili, iti dezvaluie sfarsitul filmului si daca tu inca nu l-ai vazut, iti va lasa un gust amar. De ce mai pun astia trailere cand tot ei ti-l detaliaza in cuvinte. Sa revin la subiect: eu urmaresc trailerul si nu ascult parerea unui imbecil(a) care se crede deasupra tuturor.

mihaela pe 31 decembrie 2009 18:41
Eu cred ca trebuie de ocolit facutul filmelor dupa carti, caci filmele nu vor ajunge niciodata la asteptarile oamenilor care au citit cartea XD

Si... favoritele mele;


un tata revoltat pe 30 decembrie 2009 15:02
mah copii, nu va lasati influentati de niste randuri ganduri ale unuia care nu stie sa scrie o cronica k lumea. cronicile trebuie sa fie impartiale, nu pline de chestii sufocante care n-au legatura cu filmul, n-am inteles mai nimic din ea. si daca ar fi un film slab, k divertisment e ok.
rusine acestui site ca influenteaza copiii sa nu vada filme! rusine celor care scriu cronici fara pregatire !

John pe 2 ianuarie 2010 23:34
Un film bun (de vazut la cinema in w\e), si nu comparati ca cartile, este o fictiune la fictiune (personaje poveste ... tot). Si domnul critic hai sa injuram si Shrek sau late filme de gen care ne-au distorsionat imaginea care am acumulato in copilarie. (un critic ar trebui sa fie mai `open minded) RUSINE DOMNUL CRITIC PENTRU COMENTARIUL VULDAR. Ramai la Palm D`or si lasa comercialului ce e al comercialului !!

...Bine cä nu "VULVAR"!

Last edited by Pitbull : 08 Jul 2010 at 16:30.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 16:42   #7
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Bai, pe bune, astora ar trebui sa li se interzica dreptul la existenta de mici!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 17:32   #8
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
nu e vina lor.
capitalism...cu bune, cu rele...
(reteta e secreta, sau nu?)
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 18:56   #9
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Ce e foarte interesanti e ca in toate comentariile e aceeasi reactie psihologica de a-si apara convingerile... cu sigla : Noi nu ne vom lasa influentati !!! Bine ca saliveaza la toate trailerele si advertise-urile filmelor...
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2010, 23:46   #10
Kramer
Guru
 
Kramer
 
Join Date: Apr 2009
Location: Targoviste
Posts: 387
Send a message via Yahoo to Kramer
Quote:
Nu mor caii cand ejaculeaza mihnea.

Am avut o criză de râs la aberaţia asta!
Kramer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 09:06   #11
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
silviu1985, la filmul "Centurion"

"din ce vad in pozele postate aici pare un film bun din punctul meu de vedere
sabi, arcuri , topoare un film bun...."
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 10:30   #12
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am râs zguduit la faza asta!
Ce misto e CONSTRUITA comunicarea:

pare un film bun din punctul meu de vedere
(bine cä e sincer! Si acum, sä-i vedem punctul lui de vedere: )
sabi, arcuri , topoare
(si concluzia - scurt, sec, färä nici o tranzitie, o virgulä mäcar: )
un film bun....
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 11:33   #13
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
dottore pe 11 decembrie 2009 00:44
parerea mea zici , ha ? ... buuun !!!
pai nici nu stiu de unde sa incep , poate ca mai intai ar trebui sa spun ca filmul este bestial , insa , finalul , ...
nu se poate un film atat de tare sa se termine in halul asta , ar fi trebuit sa se termine ca si Swordfish , cind john travolta scapa basma curata .
prea au labarit-o la sfarsit , adica te tine tot timpul filmului in suspans , iar la sfarsit primeste negreteu' un mail (o fi fost sefu' STS al romaniei , dreq stie) in care i se spun neste date si de acolo incepe sa se lege ceva si pentru politie , care pana in momentu ala era pe langa pe tot parcursul filmului , iar faza cu bomba ?! ba dao draq de bomba , pai ma sa lasi u geanta in mijlocul camerei ?! si copii aia de gradinita o ascundeau mai bine .
Astea sunt cele doua faze care eu cred ca au stricat filmul , parerea mea
P.S. : Ar trebui sa ii faca un "different ending" asa cum au facut in "I am legend" ... atunci as fi si eu multumit , oricum jos palaria , cel mai bun film din anu asta ... acum sa vedem ce ne ofera "Avatar"
Ciao !!!

nemultumire mare la tipul asta! da' , nici el nu stie prea bine de ce.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 11:36   #14
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-ai spus la ce film!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 12:29   #15
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Pitbull:
N-ai spus la ce film!
pai, credeam ca e clar, dupa cat de "inteligibil" e comentariul :"Law abiding citizen".

si altul, postat la filmul cu nume de joc de carti:

Domnule stefando , daca erai critic.. de filme si eu chiar un prost copil un cocalar cum spui tu.. poate chiar nu ma uitam la ce vrei tu sa zici.. dar din catte am invatat de cand tot vizionez filme.. poate peste 3000 de filme( pirat, cumparate ) nu au importanta.. dar filmu prezinta cum incepe viata a 4 tineri a caror prietenie a fost legat o partida de poker... iar tema ce vrea sa o redea nicolaescu in acest film este ca :"VIATA E CA UN JOC DE POKER!" .

dupa "minunatia de comentariu" de mai sus, raps09(ca despre el e vorba), a tinut sa mai adauge:

cel mai bun film artistic romanesc dupa 1989 in sfarsit am vazut un film artistic romanesc un personajele nu recita filmu ca po o poezi si chiar intra in piele lor..

Last edited by rvn : 09 Jul 2010 at 12:53.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 12:58   #16
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
si tot o "perla", gasita pe pagina amicului raps:

Raps09
a scris despre Dear John / Dragul meu John. Pacat

Singura drama care ma impresionat ... a fost drama tata- fiu in rest odl story ,pacat...
17 apr, 13:29 · Comentează
porcushor 7 mai, 13:44
dute bre si suie-te pe pula caprei cu asa comentarii! Muie celor care se caca astfel prin comentarii!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 15:18   #17
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
GENIALE!!!
(Luati-le la bani mărunţi, că merită!)
Le-am ales unu' şi una!


De pe pagina filmului "Predators":

http://www.cinemagia.ro/filme/predators-43106/

bocadaniel91 pe 09 Iulie 2010 01:07
Frumos
Un film frumos dar nu excelent! Totusi predatorii sunt Best off

marianc27 pe 07 Iulie 2010 10:48
marian
bun rau film de vazut la cinema nu de nustiu ce sait abia astept sal vad

Jenny_pisica pe 28 Iunie 2010 20:00
Pare foarte bun !
am vazut alien VS predator . este vorba de de acelasi predator?

gdf83ro pe 26 Iunie 2010 16:19
PORCARIE
Predator 2 nu are nici o legatura cu filmul PREDATOR 1 care a fost superb , in predator 2 se impuscau predatorii cu traficantii de droguri , porcarie , primul avea ideea unui rasboinic care e in stare singur sa distruga toata planeta cu armament avansat ajuns din gresala pe pamant in jungla ]

Barbaru pe 23 Iunie 2010 18:53
asteptare care doare deja
sa speram ca o sa fie bun . actori buni sunt , efecte ( din ce vezi in 4-5 min ) par bune . ori cum dupa ce il vad o sa imi spun o parere mai clara . stelele le dau ce cred ca va fii.

dacoda pe 04 Iunie 2010 11:54
dacoda
Cred ca va fi un film frumos , avand in vedere ca si celalte parti au fost frumoasa si interesante , acum asteptam si vedem ce a iesit

Adry95 pe 26 Mai 2010 19:08
Predator
deabia astept le-am vazut pe toate parerea mea despre film este: Cel amia fain film mor de nerabdare

Al3xX09 pe 04 Mai 2010 23:23
AL3xX010
Dupa mine va fi cel mai bun film din 2010,mie toate filmele din seria alien si predator mai ales Avp 1 si 2!!


lucian_304 pe 03 Mai 2010 21:11
superb
crd k va fi ceva superb ... avand in vedere ultimul film pe kre l-am vazut ... alien vs predators 2

Katalin02 pe 26 Aprilie 2010 21:02
Povestea destul de interesanta, sa ii captureze pe cei mai temuti criminali de pe pamant, si sa ii vaneze sa vada care rezista ce si cum, dar se stie ca tatal lor a fost primul Predator. Sa fim sinceri cu toti eram curiosi sa vedem cine bate din temutul Predator care era un expert in vanat oameni si marele Arnold care bate tot ce ii iesea in cale . Cum a spus si regizorul "We can't compete with Arnold Schwarzenegger, so it's much better to go in the other direction " oricum astept sa vad filmul, nu cred ca va dezamagi.

psihologu pe 11 Aprilie 2010 16:52
OK !!!!
am urmarit secvente din trailer si din culise, cu totii si in special fanii ALIENS SI PREDATOR astepta cu nerabdare acest film, eu personal urmaresc trecerea lui Adrien Brody de la THE PIANIST la soldatul fara temeri din acest film, mai ales ca l-am urmarit pe parcursul intregii sale cariere.....

trustme pe 10 Aprilie 2010 22:25
fan predator
din trailer pare sa fie destul de bun , continuarea la primu in jungla ... sper sa il puna si 3d :X atunci chiar o sa fie crima .. stie careva daca e si 3d?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 17:37   #18
BarbuAlina
Novice
 
BarbuAlina
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 4
August Rush:




matmircea pe 07 Martie 2010 21:15

am ramas gura casca....deci eu in consider unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut vre-o data...parerea mea


Mihaela pe 04 Ianuarie 2009 10:49

Foarte bun. Pentru cine mai are un pic de suflet...i se va umple de "diverse sentimente" in timpul vizionarii.


iuly12iuly pe 24 Ianuarie 2010 15:08

foarte frumos filmul eu am plans cand lam vazut si te cate ori am sal vad


ruxyy pe 02 Mai 2010 00:35

o capodopera
in film este vorba de 2 care sse intanlesc la o petrecere ea canta la un instrument iar el cu vocea
s-au despartit brusc pt ca tatal fetei nu a vrut sa aiba o relatiecu baiatul acela
dar ea a ramas insarcinata
cand avea copiilul venea tot timpul la locul lor unde ar fi trebuit sa aiba prima lor ontanlire
fata are un accident de masina ajungand la spital tatal o minte ca a pierdut copilul
copilul a crescut la un orfelinat.........unde spunea toata lumea ca e nebun deoarece isi astepta parintii
a reusit sa fuga de acolo si l-a gasit un om cu harul muzicii care punea niste copii sa cerseasca
copilul a fugit si de acolo ajungand la corul bisericii vazand directorul cat de bine se pricepe la dus la opera
acolo lautestat ,cei de acolo au fost uimiti de cate poae sti u copil atat de mik
la cancertul pe care la dirijat au veni parintii lui
THE END


Emyboss7 pe 27 Mai 2009 01:55

ATENTIA SONORA,simte,traieste inspira, si da mai departe ce ti-a daruit Dumnezeu,,MUZICA ADEVARATA
N-am cuvinte ca copil crescand la orfelinat,,am trait muzica in suflet si inca o mai traiesc,, am vazut filmul de foarte multe ori,,chiar ma regasesc pe mine insu-mi aici ,,parca chiar eu asi fi in locul pustiului,,cred,sunt convins ca joaca mai bine ca cel din Herry Poter,,de 3mi de ori mai fain,,sa-l ajutre Dumnezeu,,poate candva va face donati copiilor de la casele de copii din Romania,,n-am cuvinte sa spun de film am jucat si eu in 3 filme dar nam primit lauda ca a lui August,,el cred ca o merita,,bravo celor care sau gandit sa scoata asa ceva,,muzica intra la suflet e cereasca chiar cemi placea si mie,,chiar m-am apucat sa invat acest stil de muzica ptr.biserica unde cant la orga,clape si chitara,,e fain,Dumnezeu sa scoata la lumina si alti talentati care cred ca sunt multi in lume,,dar care nu-s apretiaci de loc.




ULTIMUL COMENTARIU E GENIAL!!!!
BarbuAlina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 18:39   #19
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
INGLOURIOS BASTERDS: Tarantino facut harcea-parcea.
Ia vedeti:

Ok. Mi-am facut si eu cont Cinemagia cu gandul de a face lumina in cazul intoarcerii unuia dintre cei mai mari maestri din cinematografia contemporana, Quentin Tarantino. Va pot da o idee despre cum este filmul. Am urmarit fiecare detaliu din secunda 1 de cand am auzit de el si am citit scenariul.

1. Filmul este, istoric, o porcarie. Nu este bazat pe fapte reale si nu inveti nici un gram de istorie, decat ca nazisti au ocupat Franta, undeva candva. Filmul este pur fictiv. Dar asta nu va distruge nimic din esenta filmului.

2. Acest film nu este insultator. Poate doar in cazul Neo-Nazistilor.

3.In niciun caz NU VA LUATI DUPA TRAILER! Trailerul promite doar un film cu Brad Pitt si mult sange. Filmul este unul mult mai inteligent decat baia de sange oferita de trailer.

4.Nu va duceti sa vedeti filmu doar pentru ca e Brad Pitt in el. Brad Pitt nu este in rolul principal. Este un film "ensemble", un film fara roluri principale.

Aveti incredere in mine. Am vazut filmul in Anglia.
Mergeti sa-l vedeti. Nu veti regreta. Numai Tarantino poate oferi o asemenea experienta.

P.S: Asta nu inseamna ca veti scapa de violenta. Filmu are si asta. Dar va fi ultimul lucru la care va ve-ti gandi.
film

cica tipul este"enervat la culme"

Imi place cum face omul asta filmele. Nu stiu daca ati observat dar filmele lui par foarte lungi, la fel Pulp fiction, ca si asta...sunt scene foarte lungi cu multa vorbaraie. Nu doar poc-poc, bum-bum.

sau asta si mai tare:Fara sa fiu acuzat de grandomanie, cred ca in locul lui Brad Pitt as fi putut juca si eu, cu acelasi "succes"."..foarte amuzant )


Pe langa faptul ca filmul este o mare porcarie, am mai stat si langa una care a ras tot timpu' de zici ca era drogata (ori eu sunt tampit ori lumea s-a intors cu curu' in sus.....voua vi se pare amuzanta belirea unui scalp fara nici o perdea?...cred ca s'auzea pana in patele salii rasul aleia).Trecand peste toate astea, toti actorii si-au jucat rolurile de nota 10. Tarantino trebuie sa se mai gandeasca....regia in felul asta nu cred sa mai prinda....

Last edited by rvn : 09 Jul 2010 at 19:02.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 20:31   #20
SMC
Guru
 
SMC
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 491
Ok,I'm in...!Bai,fratilor,dar imi scot palaria in fata voastra,ca se pare ca deslusiti ceva indeslusibil - la commenturile de sub cronici,adica...
"I never lose - not really"
Jeff Costtelo,Le Samourai,J.P.Melville.
SMC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells