Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 May 2013, 12:31   #3381
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Uneori durează mai mult acceptarea pozelor. Restul contribuțiilor și mai mult. Răbdare

Last edited by v3nom : 19 Apr 2018 at 20:37.
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2013, 19:21   #3382
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Gasiti logica in acest sinopsis:

Sinopsis Taking Back My Life: The Nancy Ziegenmeyer Story
Filmul, bazat pe o poveste adevarata, are la bază trista intamplare a lui Nancy Ziegenmeyer, o victimă a violului care a susţinut în faţa întregii lumi că nu victima este cea care cauzează violul, revenind astfel la o viaţă normală şi inspirând alte fete aflate în aceeaşi situaţie să procedeze la fel şi să se apere.
Trecand peste faptul ca filmul bazat are la baza
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2013, 06:23   #3383
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Joy121:
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Probabil era prea bun plotul , ori se stie pe cinemagia nu se accepta din start lucrurile prea bune ( cred ca pt ca ii complexeaza pe cei care se ocupa cu aprobarea , ori nu sunt in stare sa inteleaga , ori sunt pur si simplu limitati.) Si mie mi s-au respins o gramada de descrieri excelente , niciodata insa nu am primit explicatii de ce ..Conculzia cu complexarea am tras-o vazand ce ploturi (|multe dintre ele ori fara legatura cu filmul , ori pline de greseli de ortografie de sens sau de logica )sunt aprobate . Oricum si daca ti-l aprobau mai mult de 1 punct nu-ti dadeau , desi in regulament scrie de 20.Eu am renuntat sa mai trimit ploturi, pt ca m-am saturat sa nu se aplice regulamentul.Eu nu vreau niciun DVD de lla cinemagia.Am destule . In plus cine stie e porcarie de film nou mi-ar fi trimis.(sau intre ce mizerii as fi avut de ales )

Esti simpatic!

Propui cumva un test de IQ pentru cei care lucreaza la cinemagia? Eu iti stau la dispozitie!

Inclusiv pentru situatia in care vrei lamuriri vis-a-vis de motivele pentru care "descrierile tale excelente" au fost respinse.

O zi excelenta!


Nu e vorba ca descrierile mele respinse au fost neaparat excelente , oricum pe langa unele descrirei aprobate sunt adevarate capodopere, daca vrei pot sa iti dau exemple de zeci de sinopsisuri aprobate care frizeaza imbecilitatea , sau care au numeroase greseli de logica , gramatica , care sunt traduse mot a mot de pe imdb ( nu zic ca e rau sa traduci de pe imdb , dar , Raining cats and dogs nu inseamna ca ploua caini si pisici ) care denatureaza continutul filmulu , dar sunt convins ca le stii si tu ....Eu nu dau vina pe cei care le trimit ci cum e logic pe cei care le aproba. Dupa cum nu se acorda niciodata 20 de opuncte pt un plot desi asa scrie in regulament.In conditiile astea eu ma mir ca mai sunt oameni ( a se citi fraieri) care mai trimit ploturi , doar ca sa fie bataia voastra de joc .Cat despre faptul ca sunt simpatic , stiu ca sunt mi-a zis-o multa lume , as vrea insa , daca se poate sa nu isi mai bata joc aproabatorii de ploturi si de poze de munca mea , pt ca pot deveni si foatte antipatic
Mai Cosmine, ai dreptate
Intru totul - din pacate...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2013, 07:37   #3384
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by Namaste:
Originally Posted by cosmin742000:
Eu intrebam ce ai facut tu pentru acest site , de te dai asa viteaz ??Inteleg sa se ia de mine cineva care a facut ceva sau sa primesc lectii de la cineva care a facut mai mult decat am facut eu.

E ca si cum ai zice ca daca venim la tine in vizita si ne servesti cu un platou plin de rahat esti ospitalier, pe cand omu' daca nu ne da nimic e nepoliticos.

Absolut superb!
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2013, 14:19   #3385
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
pofta buna marillion
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2013, 20:34   #3386
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by cosmin742000:
pofta buna marillion

Dar ai înţeles greşit, cosmin742000, eu nu doresc, aşa că îţi va rămâne ţie un platou plin de bunătăţi ca în Salo, tot să te ospătezi.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2013, 22:45   #3387
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Dupa cum ziceam multi mancatori de rahat pe lumea asta , si se jura ca nu pun gura dar gura lor miroase . In alta ordine de idei uitati alt hal de sinopsis aprobat aici :
George este un tanar singuratic, care a facut totul pana in anul de absolvire, mai putin o zi reala de munca. El se imprieteneste cu Sally, o fata populara, dar complicata, care recunoaste in el un spirit inrudit.
Filmul este The Art of Getting By (2011)
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2013, 13:30   #3388
george_eu25
Novice
 
george_eu25
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 1
Am postat un comentariu la White House Down si vad ca a fost sters.Nu continea cuvinte urate sau obscene si doar parerea mea despre film,facand si o comparatie cu alt film....Mai are rost sa comentam filmele daca voi (moderatorii) stergeti comentariile????
george_eu25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2013, 18:11   #3389
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
[quote=Joy121][quote=cosmin742000]
Originally Posted by Rose:


Esti simpatic!

Propui cumva un test de IQ pentru cei care lucreaza la cinemagia? Eu iti stau la dispozitie!

Inclusiv pentru situatia in care vrei lamuriri vis-a-vis de motivele pentru care "descrierile tale excelente" au fost respinse.

O zi excelenta!


Pana una alta mai ia o descriere competent aprobata aici ;

La filmul China 9 Liberty 37 ma umfla rasul cand vad ca e tradus " Pistolarul". Titlul original al filmului este Amore piombo e furore si e productie , italia | Spania nu SUA .Ia uitati insa ce sinopsis are filmul :

"Filmul este o combinatie intre scoala de film western de la Hollywood si genul practicat la scoala Italiana de film spaghetti western, imprumutand cele mai interesante elemente de la fiecare.

Clayton (Fabio Testi) este un tintas de elita salvat in ultimul moment de sub mana calaului. Cei care au obtinuit gratierea sunt de fapt un grup care vrea ca precisul tragator sa omoare un fermier Matthew (Warren Oates) care refuza sa le vanda pamantul. Ca parte a planului, Clayton de imprietenste mai intai cu victima si chiar se incurca cu sotia acesteia, Catherine (Jenny Agutter). Problema se complica din aceasta cauza iar in momentul in care capetenia cartelului ce l-a angajat insista sa-si duca la capat misiunea, el refuza.

Poate ca titlul original nu are un titlu prea usor de excplicat, dar vizionand pelicula, totul capata sens: ferma lui Warren Oates este la noua mile de orasul China, si la 37 mile de orasul Liberty."

Filmul nu e nicio combinatie intre scoala de film western de la Hollywood si spagetti western , e chiar 100% spaghetti western
Ma amuza folosirea cuvantului tintas in loc de pistolar , marturisesc ca nu am mai auzit pana acum ca un bun pistolar sa fie numit " precis tragator".Apoi deja grupul se transforma in cartel
Bomboana de pe coliva este insa ultima fraza , incepand cu "Poate ca titlul original nu are un titlu prea usor de excplicat,"si apoi deodata totul capata sens ( noroc ca am fost luminati ). Ce nu stie cel care a facut plotul este ca titlul original al filmului estedupa cum am mai zis more piombo e furore. La asa un plot e pacat sa risipesti puncte (1 e de ajuns ). Ce nu inteleg cei de la inemagia insa este faptul ca u toti sunt la fel.

Si exemplele de abuz la limba romana , la lo ogica elementara , sau exemplele in care sinopsisurile nu au legatura cu filmele pot continua la nesfarsit .

Ce nevoie sa mai am e test iq cand totul e atat de evident )))))

Last edited by cosmin742000 : 05 Aug 2013 at 12:12.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2013, 15:56   #3390
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Dupa cum mai spuneam si in alte randuri , din ciclul eu spun eu aud . nu inteleg de ce la filme unde IN MOD SIGUR , nu se pot face rost de poze din alte parti nu mi se accepta pozele. Pana acum mai era cum mai era , mi se aprobau , putine e drept , si poze din filme , in ultimele 3 -4 luni insa mi s-au aprobat doar postere..
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2013, 01:09   #3391
ionutzoo7
Novice
 
ionutzoo7
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 22
Serialul danezo-suedez Broen nu are pagina,dar remake'ul american are deja.Ciudat,nu?
ionutzoo7 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2013, 18:31   #3392
cosmin_kedii
Senior
 
cosmin_kedii
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 89
,,,,,,,,,,,,,,ma baiatu se crede cel mai destept de pe site ,el are filme ,,,noi nu avem ,,,el se uita la filme ,,,,,noi nu ne uitam ,,,,,, el le stie pe toate si noi nu stim nimic,,,,,,,,,,,,,,, el e cel mai tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeee

Last edited by cosmin_kedii : 12 Sep 2013 at 18:39.
cosmin_kedii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2013, 21:47   #3393
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Hei...eu o ard prin combustie spontana, arunc in aer concertu'
Copiii astia n-au coloana nu stiu ce-nseamna respectu'
Netu e baza ei se-nroleaza, se camufleaza
Prea putini simt, se mint, comenteaza si fabuleaza
Pagini se-ncarca, nervi se descarca tot se-ncearca
C-o remarca-acida sau stupida gen : daca, parca...
Daca ''X'' poarta toale de marca, daca are conturi in banca
Parca era mai ''under'' si-acum prea comercial parca
Gata sa-nceapa lupta la prima sageata cu substraturi
Si ceata cu ceata se cearta pe forumuri si chat-uri
Latrati in laturi sau alaturi? Satul de rahaturi-
In camera mea suspendata la inaltime de sase cut-uri
De la batrani iau o multime de sfaturi, toti maturi
Ma sustin sa dau pe tabla vietii altora maturi
De la tovarasi putine shot-uri exploram naturi
N-o dam pe nasturi ca nu faceti voi plata la facturi
Vreti cut-uri, link-uri, site-uri, host mergeti pe blaturi
Va servesc crema fina, da' voi mancati tot c***t-uri .
Carbon....
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2013, 15:44   #3394
Adel1na
Novice
 
Adel1na
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
Thumbs up

Originally Posted by Tyson_Kyd:
Hei...eu o ard prin combustie spontana, arunc in aer concertu'
Copiii astia n-au coloana nu stiu ce-nseamna respectu'
Netu e baza ei se-nroleaza, se camufleaza
Prea putini simt, se mint, comenteaza si fabuleaza
Pagini se-ncarca, nervi se descarca tot se-ncearca
C-o remarca-acida sau stupida gen : daca, parca...
Daca ''X'' poarta toale de marca, daca are conturi in banca
Parca era mai ''under'' si-acum prea comercial parca
Gata sa-nceapa lupta la prima sageata cu substraturi
Si ceata cu ceata se cearta pe forumuri si chat-uri
Latrati in laturi sau alaturi? Satul de rahaturi-
In camera mea suspendata la inaltime de sase cut-uri
De la batrani iau o multime de sfaturi, toti maturi
Ma sustin sa dau pe tabla vietii altora maturi
De la tovarasi putine shot-uri exploram naturi
N-o dam pe nasturi ca nu faceti voi plata la facturi
Vreti cut-uri, link-uri, site-uri, host mergeti pe blaturi
Va servesc crema fina, da' voi mancati tot c***t-uri .
Carbon....
Ai mare dreptate Tyson .
Adel1na is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2013, 11:34   #3395
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Dupa ce ca nu se aproba nicio poza ci doar doar coperti , sau poate tocmai de aia nu merg butoanele dd incarcat poze

Last edited by cosmin742000 : 20 Sep 2013 at 15:37.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2013, 16:41   #3396
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
As vreac si eu sa stiu daca se mai accepta poze din filme ? Raspunsul daca s-ar putea sa vina de la cel care aproba pozele.Multumesc ( desi stiu ca nu am pentru ce, pentru ca se pare ca nu prea intereseaza pe cei care ar trebui sa ii intereeze cum merge siteul, pot sa jur ca intrebarea va ramane fara raspuns)
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2013, 12:37   #3397
DarkNight00
Junior
 
DarkNight00
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 29
Voi chiar nu realizati ca acest forum e mort? Sau in moarte clinica. Au plecat 90% din useri.Acum 1 an aici era veselie.Acum e pustiu.
DarkNight00 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2013, 12:40   #3398
DarkNight00
Junior
 
DarkNight00
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 29
Aici pe vremuri erau Omul din Dulap, Freak Doll, Libelula, Copila Satanista, Ghost 90, pustiu ala care desena frumos nu mai stiu cum il cheama ,si altii.Care mai sunt acum? Nici unul.Toti sunt pe Facebook.Aici deja s-a ales praful de acest forum.
DarkNight00 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Oct 2013, 17:07   #3399
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Poate e din cauza ca treburile merg asa de bine ca nu mai e nimik de reprosat moderatorilor)))
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 19:28   #3400
cotzofica
Senior
 
cotzofica
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 96
Se mai aprobă poze (capturi) din filme mai vechi de anii '70? Parcă aşa era regula....Dacă da, de ce nu-mi sunt aprobate?
cotzofica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells