Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Aug 2011, 08:06   #1961
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
oare cat va mai dura fanatismul religios in Romania. Acum am vazut stirea cu oamenii care inconjoara manastirea Nicula in genunchi. Oare n-au minte. Mai exact, de unde a aparut obiceiul asta?

Si totusi, daca ar exista o divinitate, cu ce te-ar ajuta daca tu inconjori o manastire in genunchi?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 09:00   #1962
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Chucky, intrebarea ta e atât de stupidă că nici să râd nu pot.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 21:34   #1963
mapmatolmzyk
Novice
 
mapmatolmzyk
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 14
Sunt sigur ca majoritatea lucrurilor care ma enerveaza pe mine , va enerveaza si pe voi si nu are rost sa le insir (credeti`ma e o lista luuuuuunga )... dar cel mai mult ma enerveaza ca nu le pot schimba.
mapmatolmzyk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 20:42   #1964
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Mi-am luat vara asta 8 tricouri +am mai primit altele cadou si vad ca n-am apucat sa port nici macar jumatate .Ma atasez de unul ,si-l port la greu ,se murdareste ,il spal si iarasi il port .Cumpar haine si pe urma doar daca ma obisnuiesc cu ele le port .Cele noi parca ma irita .
Ma gindeam sa-mi cumpar niste tricouri cu imagini din filme dar pe la noi vad ca nu se prea gasesc. Nu vreau chestii gen :''Avatar ,Cars 2 ,Thor '' .Il vreau pe Haneke pe mine ,pe Bunuel ,pe Dreyer sau Bergman . Stie cineva pe unde se vind asemenea minuni ??
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 21:03   #1965
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
De ce ai purta tricouri cu numele lor? Cauti sa ii promovezi si ai senzatia ca asta o sa mearga? Sau vrei sa afirmi ca esti elitist intr-un mod ostentativ?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 23:59   #1966
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Originally Posted by bremen1980:
Mi-am luat vara asta 8 tricouri +am mai primit altele cadou si vad ca n-am apucat sa port nici macar jumatate .Ma atasez de unul ,si-l port la greu ,se murdareste ,il spal si iarasi il port .Cumpar haine si pe urma doar daca ma obisnuiesc cu ele le port .Cele noi parca ma irita .
Ma gindeam sa-mi cumpar niste tricouri cu imagini din filme dar pe la noi vad ca nu se prea gasesc. Nu vreau chestii gen :''Avatar ,Cars 2 ,Thor '' .Il vreau pe Haneke pe mine ,pe Bunuel ,pe Dreyer sau Bergman . Stie cineva pe unde se vind asemenea minuni ??

Nu stiu astfel de magazine, dar iti poti imprima pe tricouri ce imagini vrei tu, in magazinele speciale. Ma indoiesc ca nu stiai de ele
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2011, 09:32   #1967
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu zic sa incerci sa cauti pe site-uri din afara... si poate ai noroc si gasesti
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2011, 10:35   #1968
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by danonino:
De ce ai purta tricouri cu numele lor? Cauti sa ii promovezi si ai senzatia ca asta o sa mearga? Sau vrei sa afirmi ca esti elitist intr-un mod ostentativ?
Nu sunt elitist (nefiind un lucru rau sa fii elitist ) ,nici promovare nu are rost sa fac.Degeaba as avea eu un mesaj elitist care sa faca trimitere la o replica celebra din ''Mulholand Drive'' sau din ''Apocalypse Now'' si eu m-as plimba prin Ferentari .N-o sa se prinda nimeni de mesaj .
As vrea un tricou personalizat pentru ca ar fi mai degraba o apropiere mai mare intre printul de pe tricou si mine . In locul unul logo de tipul : ''AMERICAN BOYS 1955'' sau '' Drink Soda'' cred ca ar merge mai bine astea :




Last edited by bremen1980 : 16 Aug 2011 at 10:38.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2011, 07:22   #1969
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ma enerveaza soferii care nu baga in seama motociclistii si nu ii respecta in trafic
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2011, 17:00   #1970
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci mor de nervi cand vad copilasi cu trandafiri ( trandafiri care nu miros ) care merg din terasa in terasa si incearca sa ii vanda... evident pusi de niste tigani infecti.

ma enerveaza cersetorii agasanti, femeile care vin si pretind ca sunt de nustiu ce ONG, si strang bani pentru copii bolnavi.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2011, 09:06   #1971
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ma enerveaza foarte tare cand politistii care merg bauti la volan si provoaca un accident nu sunt testati cu alcool-testul si pleaca linistit acasa iar un om ce nu detine functia de "politist" in aceeasi situatie are alte reguli
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2011, 09:23   #1972
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
m-am saturat de caldura asta. in timpul zilei nu se mai poate sta afara, trebuie sa stau inchis in casa.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2011, 11:09   #1973
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
isteria creeata de nunta lu Borcea.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2011, 08:43   #1974
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ma enerveaza cand unii se dau mari cu nunti de milioane de euro de parca nu tot cu doua maini mananca
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2011, 07:16   #1975
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 176
Ma deranjeaza reclamele de pe site-ul acesta care -ti umple monitorul si se tot "plimba" cand vrei sa citesti un articol, sa vezi o fotografie.
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2011, 09:40   #1976
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by xerses:
Ma deranjeaza reclamele de pe site-ul acesta care -ti umple monitorul si se tot "plimba" cand vrei sa citesti un articol, sa vezi o fotografie.
ma, din cate am studiat eu, e Xerxes nu Xerses
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2011, 23:03   #1977
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by xerses:
Ma deranjeaza reclamele de pe site-ul acesta care -ti umple monitorul si se tot "plimba" cand vrei sa citesti un articol, sa vezi o fotografie.
cine te pune sa te uiti la monitor?

Noroc ca nu te pune nimeni sa te uiti in oglinda, nu ai rezista socului, stomacul mai mult ca sigur da pe afara

Originally Posted by danonino:
Noroc ca nu te pune nimeni sa te uiti in oglinda, nu ai rezista socului, stomacul mai mult ca sigur da pe afara
sunt liber profesionist si am o burta de tractorist

Compensezi tu cu antebratul ala bine lucrat. Doar privind baia putem deduce ca esti perseverent.

Last edited by vave : 04 Sep 2011 at 23:44.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 10:07   #1978
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 360
danonino, nu stiu ce legatura are ce ai zis tu cu reclamele care apar aiurea. Nu stiu de ce va place sa luati asa, la misto si sa jigniti lumea, nu ca m-ar interesa dar nu vad rostul in toate astea.

Pe fiecare ne enerveaza ceva si iata ca si pe mine ma enerveaza prostia altora , si nu fac aluzie la ce am scris mai sus.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 10:36   #1979
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Prostia omeneasca ma enerveaza la culme... Si cand mai e insotita si de infatuare si de sensibilitate exagerata... i-as da cu ceva in cap la baba aia nebuna cu care am vorbit acu' vreo ora. 10 minute nu mi-am revenit din soc!!! Jesus! Ce complet idioti sunt unii!!
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 14:31   #1980
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Ma enerveaza oamenii care isi vand votul pentru o punga cu ulei si faina.Pe urma se plang 4 ani ca o duc rau.Tipic romanesc.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells