Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Care sunt cei mai antipatici forumisti?
Neuptolem 7 9.33%
Alex Leo Serban 13 17.33%
Mistah J 10 13.33%
Ambra Blu 13 17.33%
Pauline Kael 10 13.33%
Pitbull 9 12.00%
illotempore2002 13 17.33%
Voters: 75. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jun 2009, 21:20   #161
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Alex Leo Serban:
e la fel de 'caraghios' k si a face un poll in care sa te incluzi

nesincer. ăsta e cuvântul potrivit. Gloria e dintre puţinele care au citit cum trebuie.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 21:22   #162
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
e la fel de 'caraghios' k si a face un poll in care sa te incluzi

nesincer. ăsta e cuvântul potrivit. Gloria e dintre puţinele care au citit cum trebuie.
asta zici tu ca o sa-ti asigure ne-bannarea pe vreo doua saptamani, nu?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 21:26   #163
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
amore, mă repet, ai răbdare să se nască nepotul şi promit să vă învăţ alfabetul pe amân2.
PS: nu Gloria decide şi nu Gloria nu mă place aci. dp meu dv ea are unul dintre marile defecte ale omenirii, şi anume indiferenţa. de data asta s-a întâmplat ca fata să citească corect. şi io să remarc. numia io, după cum se pare.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 21:39   #164
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Dragomara:
PS: (nu Gloria decide) şi nu Gloria nu mă place aci.
cele doua negatii ar da un q.e.d.
reformuleaza.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 22:14   #165
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
mai dar voi sunteti incuitati.
sa-mi explice si mie cineva ce este atat de anormal sa ma bag intr-un poll ? doar nu candidez la presedintie sau la conducerea cinemagiei, ce naiba aveti mai oameni buni, v-ati pierdut hazul?

ce e nesincer in asta, vreau sa ma faca cineva sa inteleg? nesincer adica cum? sunt nesincera fata de cine? (acuma dragomara o sa zica "nesincera fata de tine")? adica pe cine am pacalit, mintit, inselat, bagandu-ma in poll?

illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 22:16   #166
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
ea are unul dintre marile defecte ale omenirii, şi anume indiferenţa.
Asta-i ca si cum ai spune: porumbelul are unul dintre marile defecte ale omenirii, şi anume incapacitatea de a zbura. (Nu mä mir, Drago; tu preponderent citesti oamenii pe dos.)
Gloria e una dintre cele mai implicate, empatice, afectuoase si generoase persoane pe care le-am cunoscut vreodatä: dacä aflä cä tu, în Tasmania, ti-ai pierdut portofelul, se va repezi sä-ti trimitä bani prin MoneyGram; dacä ti-a murit pisica - sau cäteaua (!) sau papagalul - te invitä la un concert, la o bere, la o chiflä, ca sä-ti ia gândul mäcar pentru o orä, douä, de la ce-ai pätit. Dar în acelasi timp, e foarte modestä si interiorizatä, asa cä numai cine o cunoaste îi poate descoperi calitatea asta - si pe multe altele.

Last edited by Pitbull : 07 Jun 2009 at 22:20.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 22:43   #167
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by illotempore2002:
mai dar voi sunteti incuitati.
sa-mi explice si mie cineva ce este atat de anormal sa ma bag intr-un poll ? doar nu candidez la presedintie sau la conducerea cinemagiei, ce naiba aveti mai oameni buni, v-ati pierdut hazul?

ce e nesincer in asta, vreau sa ma faca cineva sa inteleg? nesincer adica cum? sunt nesincera fata de cine? (acuma dragomara o sa zica "nesincera fata de tine")? adica pe cine am pacalit, mintit, inselat, bagandu-ma in poll?


foarte bine ca te-ai bagat in poll.
primeai multe alte comentarii daca n-o faceai.
foarte bine ca als s-a votat singur. si eu as fi facut-o daca in pollul meu nu exista si... dar mai bine nu dezvolt ideea.
v-ati aprins de la un nimic, zau asa; concentrati-va pe dragomara, ca ea face show-ul la bara acum.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 22:45   #168
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
chiar ca.....daca nu ma bagam in poll, vorba ta, cred ca ma mancau de cur de-mi luam talpasita detot de aici....dar si asa, tot ma mananca de cur, dragii de ei
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 00:55   #169
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Gloria e una dintre cele mai implicate, empatice, afectuoase si generoase persoane pe care le-am cunoscut vreodatä
E maritata?
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 01:06   #170
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
ON:

Originally Posted by Dragomara:
Neupto - e unul dintre cei mai inofensiv useri
Nici un justitiar care se respecta nu cred ca si-ar dori sa lezeze pe cineva. dar astea s-au cam terminat, am realizat ca nu poti face dreptate pe net si e destul de complexa treaba.

Originally Posted by halebardu':
Neuptolem e acum soldat.
Uite cine stie! Tot nu-s hotarat intre John Connor si Marcus ori vreun terminaroid superior din seria 2000, inca neaparut in Salvamont, dar ma hotarasc dupa film.

Originally Posted by illo2002:
daca vrei sa fii ca neuptolem, tre sa fii aberant, pe langa subiect, extrem de sigur de tine (desi nu ai prea multe motive sa fii sigur de tine ca nu ai realizat nimic de fapt), si asa, cam tampitzel.
Extrem de sigur, nu cred. Dar am invatat sa fiu sigur pe mine in majoritatea cazurilor in care e imperios necesar, e o tactica de supravietuire, un scut de aparare, nicidecum vreo arma de asalt psihotronica.
---
Nu mi-am dorit niciodata sa fiu antipatic, nici simpatic. Corect, onest, demn si nonconformist, curajos sa spun ce altii nu au spus. De aici au plecat toate.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 01:12   #171
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Pitbull:
Gloria e una dintre cele mai implicate, empatice, afectuoase si generoase persoane pe care le-am cunoscut vreodatä
E maritata?
Nanofiorbiznis.
Originally Posted by Neuptolem:
Salvamont
Plätesti copyrightu'!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 12:05   #172
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ illo: nu esti 'nesincera' (ba as zice k uneori/adeseori esti prea sincera! ), esti 'decit imposibila'...

attention-starved...
quick-tempered...
self-centered...
confused...
messy

Last edited by Alex Leo Serban : 08 Jun 2009 at 12:11.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 13:16   #173
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
primele 3 (sau poate chiar 4) ti se aplica si tie.
ce te faci?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 13:45   #174
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu ma deranjeaza, pe tine?

da, stiu k sint imposibil & self-centered, but i couldn't be 'attention-starved' coz i'm attention-full
si nici quick-tempered: toate iesirile mele asa-zis 'quick' sint, de fapt, pre-meditate...
confused?! don't think so.
& i'm definitely NOT 'messy': e o ordine la mine-acasa & o disciplina in my lifestyle...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 14:06   #175
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
bineinteles ca nu ma deranjeaza (by the way, ce sa ma deranjeze, ca esti tu asa sau ca sunt eu?)

esti attention starved pt ca daca nu ai fi nu ai mai incerca sa atragi atentia, which you constantly do.
de aici se trage si consluzia fireasca de confused, pt ca de aia incerci sa atragi atentia, ca sa fii validat/ sa te validezi in ochii tai prin validari externe.

ordonat probabil ca esti.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 14:58   #176
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
haideti sa va spun ceva, desi sunt sigura ca ati observat si singuri.
scara valorilor este cu totul razna pe acest forum, si in viata in general.

observand cele 2 poll-uri cu antipatici si nesuferiti, ati constatat ca toata lumea isi doreste sa obtina locul fruntas, de "cel mai antipatic user". ALS, Eu, Chambord, Halebardul si altii am sustinut sus si tare ca vrem sa primim cat mai multe voturi.

Is there something wrong with us? E chiar asa un motiv de fala sa nu te iubeasca lumea, sa nu te suporte, sa nu te vrea? E o virtute sa ii calci pe ceilalti pe nervi, sa ii umilesti, enervezi, agresezi?

Chiar nu-si mai doreste nimeni sa fie amabil, de treaba, ingaduitor, tolerant, diplomat, afectuos si etc?

Partea a doua:

cand mi-am luat licenta/dreptul de utilizare pe un test psihologic de personalitate (unul din cele foarte scumpe, renumite, validate) care se aplica in organizatii si cand mi l-am aplicat, am fost foarte satisfacuta sa vad ca indicele A (agresivitate, proactivitate, energie, initiativa, leadership) este fabulos de mare....mi-am zis "wow, sunt tare".....problema este ca undeva la 70% dintre cei testati (de mine si de alti psihologi/utilizatori ai acestui test) au acest indice A (denumit metaforic "maciuca") foarte mare....mi-am ridicat doua probleme: una, ca am intrat in anonimat, doi ca toata lumea are o problema cu agresivitatea......

Asadar, noi cei care am obtinut voturile cele mai multe la cele doua poll-uri nesuferite, ce parere avem (aveti) despre treaba asta? E bine, e rau?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 15:19   #177
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...53#post1457153
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 16:18   #178
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Eu l-am votat pe Pitbull ca fiind cel mai antipatic user de pe Cinemagia, pentru ca [acest mesaj a fost sters de catre moderator]

Last edited by Gloria : 12 Jun 2009 at 17:36.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 17:04   #179
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
inseamna ca elimina toxinele foarte bine si nu mai e toxic in interior, motiv pt care nu e un tip agresiv, ranchiunos si stec.
and i mean it.

eu nu transpir niciodata, nici dupa 2 ore de aerobic nu iese un strop de transpiratie. si raman atat de toxica pe interior ca toata lumea zice de mine ca-s rea, acra, agresiva, diabolica, etc.

deci mai bine as mirosi urat.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 17:31   #180
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Papagalul Ambramblurit iar haleste[acest mesaj a fost sters de catre moderator]
Poftä bunä, pitigoi!
Dupä 25 de ani de fumat douä pachete pe zi, mai stäm de vorbä.
Si dupä 3 ani de la läsatul de fumat, iar stäm de vorbä.
(Aiurea; dac-as sta de vorbä cu un manechin uitat pe platoul de filmare, ar crede lumea cä am bäut ceva.)

Hai, pui, mai pâräste-mä o datä la Gloria cä te-am fäcut papagal - adeväru' doare, este?
Lasä, na, te scutesc - mä pâräsc singur. Gloriaaa! Uite - iar i-am zis ce specie de päsäricä e (d-aia cu clitorisu' încovoiat, si care vorbeste din gât, cä-cap n-are.)
Scuze, dar o cautä cu lumânarea. Te rog, nu-mi mai spune mie sä-l las în pace, spune-i lui sä treacä pe trotuarul älälalt când vede cä vin. Mi-e lene sä ocolesc, e mai economic sä-l calc în picioare (si, oricum, am scuza cä-i asa de imaterial, cä nici nu m-am prins.)

Last edited by Gloria : 12 Jun 2009 at 17:36.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:32.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells