Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 May 2011, 15:28   #1181
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by arnoldroland:
Ba chiar zilele astea am auzit ca e considerat "idolul noii generatii" (alaturi de Lady Gaga, pe care o apreciez mult )

Am vazut pe Youtube un videoclip al lui Bieber cu 535,909,358 views! OMG! Stiu ca gusturile nu se discuta dar nu vad nici un talent in Justin Bieber.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2011, 17:12   #1182
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Rebecca Black e si mai varza....ma bucur, totusi, pentru ca nu este apreciata.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2011, 18:30   #1183
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Ma enerveaza tot ce tine sau are legatura cu India ( religie, obiceiuri, oameni, port popular, mancare, filme [ mici exceptii ], muzica.
Singurul lucru bun la ei e Taj Mahal pe care o sa-l vizitez cu prima ocazie.

PS: Daca n-ar mai fi cei care il "urasc" pe Bieber asta, n-ar mai fi atat de mediatizat.
"Documentarul" mai are putin si bate orice record in ceea ce priveste nota de pe IMDb.

BTW, uitati ce screen am gasit pe un tracker unde i-a fost postat "documentarul"


Astept pareri in care sa imi spuneti ce isi rade ca eu habar n-am.

Last edited by chuckyfan : 08 May 2011 at 18:42.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2011, 19:08   #1184
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Isi rade fatza, ca are prea multe fane .
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2011, 18:18   #1185
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Filmele alea americane, in care actiunea are loc in Ardeal ( Transilvania pentru ei si pentru unii unguri ) unde un grup de tineri sunt omorati vezi doamne de vampiri.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2011, 21:41   #1186
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Ma enerveaza cand personajele unor filme (horror) coboara in pivnita casei si binenteles ori se arde becul ori nu functioneaza instalatia electrica.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2011, 22:56   #1187
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ma enerveaza cand nu ma lasa lumea in pace...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2011, 11:16   #1188
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Interesul scazut fata de Cannes 2011.In alte (i)epoci zbirniau forumurile ,ziarele si revistele trimiteau armate de cronicari la fata locului ,televiziunile bagau materiale de calitate.De 2-3 ani parca a scazut total interesul pentru acest megafestival.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2011, 11:23   #1189
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by bremen1980:
Interesul scazut fata de Cannes 2011.In alte (i)epoci zbirniau forumurile ,ziarele si revistele trimiteau armate de cronicari la fata locului ,televiziunile bagau materiale de calitate.De 2-3 ani parca a scazut total interesul pentru acest megafestival.

Pai daca in Romania au trecere mai mult emisiuni gen Irinel vs Monica Columbeanu sau Pepe vs Zavaronca .
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 10:45   #1190
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
De citiva ani a devenit o moda sa revalorizam munca ,in special munca fizica.
In perioada anilor'80-'90 se vorbea la greu de :epoca postindustriala ,virsta de aur a serviciilor ,economia bazata pe inteligenta ,revolutia IT .Munca fizica parea ca o sa revina definitiv robotilor si tractoarelor.Iata insa ca dupa criza economica au inceput iarasi baietii (aia care scriu carti ,ne dau sfaturi ''competente ''la TV ,ne conduc ) sa ne trimita la cazmale si strunguri.Gata cu tinerii care-si pierd anii cu masterate si doctorate ,tara are nevoie de brate de fier .Nu ne zicea Basescu acum citiva ani ca sunt prea multi filozofi in tara si ca ar fi nevoie de tinichigii .El nu stia saracul ca se incadra intr-o tentinda globala.Nu vedeti ca pe Discovery Channel sau pe NG ne sunt bagate pe git tot felul de seriale in care munca bruta este divinizata : pescari de crabi ,sudori de motociclete ,sondori ,cofetari ,bucatari ,samd. Ni se transmite direct mesajul :la lopata lenesule ,lasa cartea..Cu alte cuvinte ,economiile nu mai pot da nastere unor locuri decente pentru armata de tineri studiosi asa ca acestia trebuie sa se multumeasca cu ce gasesc , chiar daca la intors hamburgerii pe gratar.
Halal emisiuni educative si mai ales stiintifice.Pai vii rupt de la munca si mai casti okii la niste boi care ani de zile se cearta in ateliere cu sefii lor sau cu colegii.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 11:01   #1191
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by bremen1980:
De citiva ani a devenit o moda sa revalorizam munca ,in special munca fizica.
In perioada anilor'80-'90 se vorbea la greu de :epoca postindustriala ,virsta de aur a serviciilor ,economia bazata pe inteligenta ,revolutia IT .Munca fizica parea ca o sa revina definitiv robotilor si tractoarelor.Iata insa ca dupa criza economica au inceput iarasi baietii (aia care scriu carti ,ne dau sfaturi ''competente ''la TV ,ne conduc ) sa ne trimita la cazmale si strunguri.Gata cu tinerii care-si pierd anii cu masterate si doctorate ,tara are nevoie de brate de fier .Nu ne zicea Basescu acum citiva ani ca sunt prea multi filozofi in tara si ca ar fi nevoie de tinichigii .El nu stia saracul ca se incadra intr-o tentinda globala.Nu vedeti ca pe Discovery Channel sau pe NG ne sunt bagate pe git tot felul de seriale in care munca bruta este divinizata : pescari de crabi ,sudori de motociclete ,sondori ,cofetari ,bucatari ,samd. Ni se transmite direct mesajul :la lopata lenesule ,lasa cartea..Cu alte cuvinte ,economiile nu mai pot da nastere unor locuri decente pentru armata de tineri studiosi asa ca acestia trebuie sa se multumeasca cu ce gasesc , chiar daca la intors hamburgerii pe gratar.
Halal emisiuni educative si mai ales stiintifice.Pai vii rupt de la munca si mai casti okii la niste boi care ani de zile se cearta in ateliere cu sefii lor sau cu colegii.

just.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 12:27   #1192
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
...
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 12:27   #1193
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by bremen1980:
De citiva ani a devenit o moda sa revalorizam munca ,in special munca fizica.
In perioada anilor'80-'90 se vorbea la greu de :epoca postindustriala ,virsta de aur a serviciilor ,economia bazata pe inteligenta ,revolutia IT .Munca fizica parea ca o sa revina definitiv robotilor si tractoarelor.Iata insa ca dupa criza economica au inceput iarasi baietii (aia care scriu carti ,ne dau sfaturi ''competente ''la TV ,ne conduc ) sa ne trimita la cazmale si strunguri.Gata cu tinerii care-si pierd anii cu masterate si doctorate ,tara are nevoie de brate de fier .Nu ne zicea Basescu acum citiva ani ca sunt prea multi filozofi in tara si ca ar fi nevoie de tinichigii .El nu stia saracul ca se incadra intr-o tentinda globala.Nu vedeti ca pe Discovery Channel sau pe NG ne sunt bagate pe git tot felul de seriale in care munca bruta este divinizata : pescari de crabi ,sudori de motociclete ,sondori ,cofetari ,bucatari ,samd. Ni se transmite direct mesajul :la lopata lenesule ,lasa cartea..Cu alte cuvinte ,economiile nu mai pot da nastere unor locuri decente pentru armata de tineri studiosi asa ca acestia trebuie sa se multumeasca cu ce gasesc , chiar daca la intors hamburgerii pe gratar.
Halal emisiuni educative si mai ales stiintifice.Pai vii rupt de la munca si mai casti okii la niste boi care ani de zile se cearta in ateliere cu sefii lor sau cu colegii.

La main a la plume vaut la main a la charrue. In spatele cuvintelor tale se gaseste o frustrare personala, si te inteleg, dar tine cont ca fara taranii care muncesc pamantul in zapuseala, tinerii studiosi nu ar exista. Din pacate tot tineretul vrea facultate si vrea munca usoara (nu din lenevie, ci din observatie empirica, observatie evidenta la copii "bratelor de fier" care se gandesc sa nu ajunga ca parintii lor). Sunt 7 miliarde de oameni pe pamant, si in mod regretabil s-a ajuns la o lupta pentru supravietuire. Cu robotizarea agriculturii unde crezi ca vom ajunge? Ne vom roade cartile pentru mancare si le vom arde pentru caldura.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 12:46   #1194
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nu este frustrare.Ai mei sunt ''proletari'' si am avut si eu o perioada cind am muncit in ''productie'.Am trecut si de perioada studiilor asa ca nu sunt un intretinut pe spinarea poporului muncitor.Nu dispretuiesc taranii sau muncitorii dar ma irita antiinlectualismul asta tot mai pronuntat care revine .A mai fost la moda in perioda interbelica (atit la comunisti cit si la fascisti/nazisti ).Obsesia actiunii .Un fel de ''noi muncim ,nu gindim''. Este o intoleranta la adresa celor care vor sa aiba alt drum in viata.Daca un tinar de 18 ani vrea sa faca o facultate pe banii lui ,sa fie sanatos.E treaba lui si a familiei sale.Ca o sa-i foloseasca sau nu diploma il priveste.
Tarile din Asia s-au ridicat prin munca dar mai importanta a fost componenta tehnologica la care ajungi dupa ani grei de studiu. Nu cum spunea Basescu ''Sa se uite copiii pe Google ca sa vada papadia ,nu e nevoie sa mai faca si ora de biologie.''.

Last edited by bremen1980 : 12 May 2011 at 12:56.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 12:53   #1195
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
bremen, nu il mai pomeni atat pe Basescu, e un gunoi incult, un taranpete din Dobrogea, pe care atat il duce mintea.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 12:58   #1196
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
N-am nimic cu Base ,el prinde si el ideile in zbor si pe urma le da pe goarna fara sa le mai gindeasca.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 13:02   #1197
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Am o parere ffff proasta despre nenorocitu asta de Basescu... in primu rand smecheriile care le-a facut cu navele, apoi ca primar al Bucurestiului, apoi ca presedinte... ne-am facut de cacao cu francezii... si nu am sa uit niciodata sloganul de campanie : " Aducem romanii acasa " trebuie sa il mai ti minte... cu ciorexu ala care cobora din avion si zicea ca si el e roman, si cand s-a vazut in scaunel frumos la Cotroceni, sa plece toti din tara, profesori, medici....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 13:05   #1198
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by iiii:
Am o parere ffff proasta despre nenorocitu asta de Basescu... in primu rand smecheriile care le-a facut cu navele, apoi ca primar al Bucurestiului, apoi ca presedinte... ne-am facut de cacao cu francezii... si nu am sa uit niciodata sloganul de campanie : " Aducem romanii acasa " trebuie sa il mai ti minte... cu ciorexu ala care cobora din avion si zicea ca si el e roman, si cand s-a vazut in scaunel frumos la Cotroceni, sa plece toti din tara, profesori, medici....


iiii, sunt 100% de acord cu tine!
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 13:13   #1199
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
multumesc Cristina_
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2011, 14:06   #1200
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Ma enerveaza produsele Yves Rocher care sunt cam scumpe si trebuie sa le astepti aproape 2 sapatamani pana sa iti vina comanda acasa.Mai ma enerveaza preturile foarte mari ale unor haine din mall care nu isi justifica pretul! Mai ales daca scrie pe ele "Made in China" sau "Made in Turkey"!

Last edited by Cristina_ : 15 May 2011 at 14:10.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells