Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Apr 2011, 16:53   #81
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
De acord cu capodecina.Are versuri mediocre care nu iti inspira nimic,sunt sute de rapperi "simpli" din punct de vedere liric ca el deci nu e nimic special.Totusi cred ca merita putin respect ca si-a luat inima-n dinti si a venit la emisiune dar in mare parte a ajuns in finala pentru ca a aflat lumea ca nu mai are parinti
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2011, 18:07   #82
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by crin3l:
dar si manipulatoare (desi nu cred ca s-a gandit neaparat la asa ceva)

Degeaba ai tupeu daca nu ai nimic fresh...


Vezi tu... cheia succesului in muzica e sa manipulezi... prin texte, clipuri. Ca sa faci bani tre` sa faci multe compromisuri, ti-l dau exemplu pe Puya. De la stilul care il facea cu Sisu inainte... din `98, 2000 s.a.m.d. si a facut 0 bani. Iar de cand o da pe "maneaua" asta e full de bani, de ce? Pentru ca asta prinde. Omul a ales sa faca bani mai presus de muzica. De cate ori ai auzt tu sa cante La Familia pe telefoanele mobile la pustani si de cate ori auzi acum piesele astea "fresh"? La greu. De ce? Pentru ca prinde. La noi in Romania se cere cantitate, nu calitate iar lumea inghite tot.

De-asta clipurile unor trupe de C***T, care au aparut peste noapte, au 2 texte, refrenul de 10x si doua bagaboante care dau din tzatze.

Si exemplele continua. Este boy-band-ul asta, de merrge pe Kiss Fm de 40x pe zi... Deepside Dj sau cum or fi... de sunt 3 sau 4 in trupa. Pai frate... e varza daca s-a ajuns ca la o piesa sa lucreze 4 producatori. Si ma cam mir ca ei sa aibe habar sa lucreze la butoane... Daca au album scos (habar nu am, nici nu ma intereseaza) trage o geana... la producator. Sunt sigur ca nu ei sunt...

Last edited by capodecina : 07 Apr 2011 at 18:22.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2011, 19:40   #83
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by crin3l:
dar si manipulatoare (desi nu cred ca s-a gandit neaparat la asa ceva)

Degeaba ai tupeu daca nu ai nimic fresh...


Vezi tu... cheia succesului in muzica e sa manipulezi... prin texte, clipuri. Ca sa faci bani tre` sa faci multe compromisuri, ti-l dau exemplu pe Puya. De la stilul care il facea cu Sisu inainte... din `98, 2000 s.a.m.d. si a facut 0 bani. Iar de cand o da pe "maneaua" asta e full de bani, de ce? Pentru ca asta prinde. Omul a ales sa faca bani mai presus de muzica. De cate ori ai auzt tu sa cante La Familia pe telefoanele mobile la pustani si de cate ori auzi acum piesele astea "fresh"? La greu. De ce? Pentru ca prinde. La noi in Romania se cere cantitate, nu calitate iar lumea inghite tot.

De-asta clipurile unor trupe de C***T, care au aparut peste noapte, au 2 texte, refrenul de 10x si doua bagaboante care dau din tzatze.

Si exemplele continua. Este boy-band-ul asta, de merrge pe Kiss Fm de 40x pe zi... Deepside Dj sau cum or fi... de sunt 3 sau 4 in trupa. Pai frate... e varza daca s-a ajuns ca la o piesa sa lucreze 4 producatori. Si ma cam mir ca ei sa aibe habar sa lucreze la butoane... Daca au album scos (habar nu am, nici nu ma intereseaza) trage o geana... la producator. Sunt sigur ca nu ei sunt...

Word up!
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2011, 17:31   #84
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Is 99% de acord cu tine capodecina. 1% e din cauza lui Adrian, care sper sa nu fie doar un pusti cu potential(pe care eu sunt sigur ca il are) si sa reuseasca sa si-l valorifice.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2011, 20:50   #85
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Bai ce melodie a cantat Alma Boiangiu ? :o
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2011, 21:45   #86
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by mvpsebi:
Bai ce melodie a cantat Alma Boiangiu ? :o
Ea si cu the beatboxing kid mi s-a parut ca s-au prezentat cel mai bine.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2011, 23:01   #87
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by mvpsebi:
Bai ce melodie a cantat Alma Boiangiu ? :o
Ea si cu the beatboxing kid mi s-a parut ca s-au prezentat cel mai bine.

Si Rebeca mi'a placut mult..merita un loc in finala, fara dubii !
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2011, 00:58   #88
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
danonino, dar Pro Tv-ul asta a facut dintotdeauna, nu te-ai obisnuit inca?

crin3l, o tentativa de Survivor a avut mai demult Kanal D, Rataciti in Panama se numea.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2011, 09:06   #89
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
cum au zis carcotasii: Rataciti in pana mea
M-am uitat si eu de curiozitate sa vad cat seamana cu survivor dar nu am rezistat mai mult de 10 min
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2011, 09:20   #90
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by klaudya_e:
cum au zis carcotasii: Rataciti in pana mea
M-am uitat si eu de curiozitate sa vad cat seamana cu survivor dar nu am rezistat mai mult de 10 min


Eu cred ca daca nu ar fi fost "vedetele" alea obosite, emisiunea s-ar fi bucurat de succes.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2011, 11:34   #91
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by klaudya_e:
cum au zis carcotasii: Rataciti in pana mea
M-am uitat si eu de curiozitate sa vad cat seamana cu survivor dar nu am rezistat mai mult de 10 min
Idem. Slaba de tot emisiunea. Am asteptat-o cu atat entuziasm si interes, incat am ramas foarte dezamagit. Nu m-as inscrie niciodata la un concurs de genul.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2011, 11:35   #92
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by mvpsebi:
Bai ce melodie a cantat Alma Boiangiu ? :o
Jewel - Foolish Games. Totusi interpretarea unei concurente de la Megastar 1 (Deea), mi-a placut mai mult decat cea a Almei.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2011, 17:15   #93
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
stie cineva cum se numeste melodia cantata de Alin Stanis?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2011, 19:51   #94
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Talentul romanesc a plecat in Anglia.

http://www.youtube.com/watch?v=z62zr...ntertainmen t

S-ar putea sa il fi vazut deja, dat fiind ca e Most Popular la categoria Entertainment.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2011, 23:36   #95
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Mi-am amintit de ce imi era sila de ProTV.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2011, 23:42   #96
fubulica
Novice
 
fubulica
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1
O emisiune ce parea promitatoare s-a dovedit precum celelalte emisiuni de la PRO TV, una aranjata....marketing-ul in tara asta primeaza...ori asta ori traim intr-o tara de prosti (asta e sigur)...ROMANII AU TALENT ...castigator dintre cei talentati este "talentul" cu o poveste periculoasa in spate. Mi-aduc aminte de "Dansez pt tine" prima editie, in care o tipa participa pentru a-i reface chipul prietenului ei deformat de la un accident pe partia de sky...ca mai tarziu dupa o luna, sa-i revad in mall in Bucuresti, stand la cafele impreuna...el binenteles era "deformat". Kkt de televiziune si de tara
fubulica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2011, 23:43   #97
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
N-am nimic cu baiatul (ma bucur ca nu a castigat Narcis, chiar incepuse sa ma scoata din sarite vocea lui), dar sincer as interzice concurentilor sa mai vorbeasca de viata lor personala. Nu ar fi castigat fara acel sob story. Intr-adevar, e tragic ce i s-a intamplat, dar...sa fim seriosi. Conteaza ce faci, nu ce ti s-a intamplat. Asa e si la Dansez Pentru Tine, se voteaza cauza si nu cel mai bun dansator. Eu tineam cu Balance .

Noroc cu Sexy Pavel Bartos , finala a fost mai suportabila datorita lor.

Apropo, voua nu vi s-a parut suspecta camera care tot focusa pe Narcis, cand anuntau primii trei clasati? Fix cand a insistat pe Narcis, l-au numit.

Romanii au talent, da' nu-i vedem noi
http://www.youtube.com/watch?v=AzoO3BpCj70
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 25 Apr 2011 at 23:50.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2011, 23:50   #98
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Nu va suparati dar nu pot sa inteleg cum va uitati la asa emisiuni.Totul mi se pare aranjat , cine trebuie sa castige.Cand aud de emisiunea Romanii au talent imi vine in cap Big Brother, emisiuni vrajalea doar pt audienta.Cel mai probabil Romanii au talent ,o sa mai fie intr-o alta serie pana cand lumea isi va da seama ca nu este decat o pierdere de timp.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2011, 00:59   #99
millennium
Novice
 
millennium
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1
Thumbs down Rusine!!!!!!!!!!!!!!

Suntem o natie de 2 lei , ipocrita si care nu apreciaza si nu stie ce e ala un talent! trebuie sa pleci din tara sa fi remarcat. dar trebuie sa facem si ceva faptic nu numai sa dam din gura si sa scriem pe forumuri. Narcis nu te supara, ai (sper) sa faci banii astia, pana la urma nu erea vorba de bani ci de faptul ca romanul cel mai talentat a fost... unul care nu trebuia , nu ca nu merita, nu a fost concursul cine e mai amarat , cine are mai multi mort, ne meritam soarta. Sincer eu in locul lui Tutu rupeam premiul in 2 si ii dadeam 50% lui Narcis" uite frate ia si tu jumate ca eu nu merit, dar poate trebuie sa ii imparta cu cine stie cine...
millennium is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2011, 04:38   #100
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Sincer, am ramas un pic dezamagit de rezultatul votului. Nu prea cred ca rapperul merita sa castige. Personal, eu i-am simpatizat pe trupa Balance.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells