Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Sa fie debanat Halebardul?
sa fie debanat 7 43.75%
sau sa fie debanat 2 12.50%
debanat dar sa dea o bere la baietii de pe forum 7 43.75%
Voters: 16. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Nov 2009, 22:57   #81
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Arrow

Pitbulle - io zic ca, pentru a-i demonstra reciprocitatea sentimentelor, să-l faceţi, din nou moderator CineMagia.
nu ştiu a cui fusese acea... imposibil de catalogat idee, probabil a unuia care nu se pricepe la cititul oamenilor, şi nu numai.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 08 Nov 2009, 23:16   #82
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by halebardul3:
vad ca bogdan mirica e scenarist.
cum vine asta cu "primul meu lung metraj"?

cum zic si figurantii, ca a aparut filmul LOR?

Quote:
Ho Ho Ho, al carui scenariu este scris de Bogdan Mirica, surprinde povestea lui Horatiu (Bogdan Iancu), un baietel de 8 ani care inca mai crede in Mos Craciun si care primeste drept cadou de Sarbatori o zi la mall. Ceea ce ar fi trebuit sa fie o zi normala de Craciun se transforma insă intr-o adevarata aventura in momentul in care copilul se pierde de mama sa.

priveste atent cartonul final din trailer.
vezi ce scrie la "Scenariu".
sincer, nu credeam ca poti fi atat de idiot si invidios
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 08 Nov 2009, 23:58   #83
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
hm, o luam de la inceput.
devenise civilizat acest forum.
cine vine inapoi?
halebardul care v-a si m-a injurat cat a putut si dincolo, si aici?
daca intra, pe cuvantul meu daca mai scriu o litera pe forumul asta.
nu e o atitudine gen alex leo serban, dar chiar nu mai pot intoarce si obrazul celalalt.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 00:04   #84
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, Keep, explicatia e mult mai simplä:
Dorul de Cinemagia, suferinta cä nu mai e printre noi, complexul conflictual dintre dorinta lui profundä de a reveni si orgoliul care-l împiedicä sä recunoascä asta (fortându-l sä-si îmbrace în vestminte injurioase sentimentele lui de pretuire la adresa noasträ) - si, last but not least, ocluzia matzo-gravului, a cärui epavä mumificatä e märturia vie a avortonismului for all to see online - ei bine, toate astea i-au creat bietului nostru Hale o stare mai complicatä, pe moment. Nu mai vede bine, nu mai întelege ce vede, nu mai urmeazä aproape nici un fel de succesiuni sinaptice coerente. Ca atare, majoritatea mesajelor lui au un caracter straniu, gen: "Aripile albastre ale oilor din Piata Romanä", "tuflendricul subecuatorial nu figurantizeazä bengos", sau "zbârci, jupâni, vivat pozitronii faulknerieni!" Sä speräm cä-i va trece.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 00:28   #85
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Iartä-l, Keep.
Omul e ränit, suferä...

Intelege si tu prin ce-a trecut: în iulie, a mosit un plod, împreunä cu sufleta lui Pereche, si cu binecuvântarea nasului Al. L. Serban. S-au mândrit cu el, au trâmbitat lumii întregi cä odraslul lor e cel mai destept, cel mai mumos, cel mai atletic, cel mai cult din lume, cä suge din biberon Kundera, Houllebeq si Thomas Mann, si încä din scutece se trage de sireturi cu Gorzo, Fulger, Dan Condurache, Salman Rushdie si Radu Gabrea! Ba încä, Al Serban a primit vitejeste chiar si o scatoalcä, întru virtutea cinematzogravä - si vai ce-a mai chiräit si guitat, de credea poporul cä dau turcii si mai multe nu! Nici nu se compara, amazingul kopkill-minune, cu curva asta bätrânä, epavizatä si relicvoidä, de Cinemagia!...
...Si când colo, ce sä vezi? Nici mäcar la cresä n-a apucat sä meargä, bietul tzânc, c-au si început belelele... Fäcea pe el, umbla prin lume numai târâs pe burtä, bälmäjea sunete râzäret-neinteligibile, fura mucii din närile bunicä-sii ca sä-i pape, ba încä-i pläcea sä se automutileze cu briciul de ras al unchiului si sä iasä-n curu' gol când aveau musafiri... Si agoniza, bietul, nici la femei n-apucase sä ajungä, cä el si trägea sä moarä... pânä n-a mai rämas decât un hoit emaciat, uscat, la care surferii cascä ochii si-si zic cä nu-i adevärat... Päi sä nu-nnebunesti?
...Deci, de-aia-s eu întelegätor cu el, si nu pierd nici o ocazie sä-i alin durerea, dovedindu-i cât de constient sunt de adeväratele lui sentimente cinemagofile. Sä fim buni cu el, Keep. Dumnezeu e iubire.

Last edited by Pitbull : 09 Nov 2009 at 02:12.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 02:07   #86
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu sunt de acord nici cu Keep nici cu Pit. Si cu atat mai putin cu Dragomara. Pur si simplu Halebardul este unul dintre membrii de seama ai forumului si, oricat ne-ar fi suparat pe unii dintre noi, are dreptul sa-si spuna parerea.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 02:12   #87
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sigur cä da!
Päi eu ce-am zis?
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 02:19   #88
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Tu lasa, intra pe mess ca vreau sa vorbim ceva.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 05:21   #89
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Arrow

Originally Posted by Pitbull:
eu întelegätor cu el, si nu pierd nici o ocazie sä-i alin durerea, dovedindu-i cât de constient sunt de adeväratele lui sentimente cinemagofile. Sä fim buni cu el, Keep. Dumnezeu e iubire.
dacă nu-i dai şi să sugă, zău dacă-i făcut ceva!
PS: @Judex sunt de-acord că nu eşti de-acord cu afirmaţiile noastre.
@Nu fi copil! de ori câte ori s-ar da peste cap Halebardu nu poate fi mai mult de-o... mascotă.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 06:41   #90
halebardul3
Banned
 
halebardul3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 16
Originally Posted by keepwalking:
priveste atent cartonul final din trailer.
vezi ce scrie la "Scenariu".
sincer, nu credeam ca poti fi atat de idiot si invidios

invidios pe ce sa fiu, pe (inca) o constructie din sabloane? iar idiotul se stie cine este.

mi s-a parut cam mult si umflat in pene spus "primul MEU lung metraj", cand esti co-scenarist si trecut pe locul 2

Pitbull, aberezi: dupa cum vezi pot intra pe cinemagia oricand vreau, ce-o tot dai cu "tanjeste sa vina inapoi"? Pot veni cand vreau, ce ma poate opri? dar n-am la ce.

Last edited by halebardul3 : 09 Nov 2009 at 09:26.
halebardul3 is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 06:47   #91
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Esti incredibil , poi daca nu ai la ce? de ce mai postasi acum?
Ai zis aseara la revedere !
Si acum intrasi iar .... ce vrei sa arati? Intri aici ca sa ne iriti cu mesajele tale?
Daca intri posteaza ca omu' parerile si ideile tale si garantez ca nimeni nu va comenta, deci te hotarasti si tu ?
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 07:04   #92
halebardul3
Banned
 
halebardul3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 16
Originally Posted by Pitbull:
Drago, nu cäuta consecutii logice euclidiene în mesajele lui Hale.
Singura formä de ratiune din postärile lui este neclasicä - de tipul:

7 mere - 13 päpädii x 0,3 bâzdâci = Halebardul iubeste Cinemagia
Dacä trei cärute sevalizeazä un tompilacru, rezultä cä Halebardul tânjeste sä redevinä cinemagician.
Ideea tuturor operelor scrise ale lui Socrate, Sf. Pavel, Idi Amin si Relu Fenechiu este cä inima Halebardului a rämas däruitä pe veci Cinemagiei.
O, voi, frati de sânge siberieni, cu sau färä Obama la Tg. Ocna, Halebardul va reveni de-a pururi pe Cinemagia!
Cäci nu s-a scris pe lume poveste mai de jale / Decât amorul dintre cinemagisti si Hale!

pitbull, ai un fix; orice-as spune tu intelegi acelasi lucru.
nici daca v-ati retrage toti, cinemagia n-ar fi un forum interesant. Ar ramane sectiunile prost facute, topicurile tembele, interfata scarboasa, scripturile enervate etc.

dragomara,
nu mai bea vin rosu cand iti iei medicatia.
halebardul3 is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:08   #93
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sigur cä da, iubite si pretuite = orice-ai spune, eu înteleg acelasi lucru: SUBTEXTUL! ADEVARUL PROFUND SI IMUABIL! MONADA! (Nu "gonada"!)
As fost instance now:
Originally Posted by halebardul3, in his inner self:
nici daca v-ati retrage toti, cinemagia n-ar fi un forum neinteresant. Ar ramane sectiunile profesionist facute, topicurile demne de invidiat, interfata sobra, sfintele scripturi etc.
Multumim, Hale. Stiam noi cä sub travestiul täu morocänos se ascunde o inimä de aur, o minte brici si un bun-gust epocal.
De trei ori pentru Hale: sold-sold, URAAA!!!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:19   #94
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
NOTA: Am mutat aici, unde le e locul, câteva mesaje prin care scumpul nostru Hale, sub aparenta cârcotirii, îl felicita pe Keep pentru "Ho-ho-ho"; subtextul lor nu era filmul respectiv, ci dorul fierbinte al Halebardului de a se reintegra printre noi, deci apartineau de ACEST topic. De aceea, deasupra apar unele discrepante partiale între mesaje, repetäri ale postärilor acelorasi membri, etc. Nu le mai aranjez, oricum e clar pentru toatä lumea despre ce e vorba: HALEBARDUL E IN DRUM SPRE CASA, DINSPRE MORMANTUL MATZULUI GRAV, SI NU MAI POATE DE BUCURIE!
WELCOME BACK, OLD CHUM!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:23   #95
halebardul3
Banned
 
halebardul3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 16
Bine.
Daca interpretarea asta iti ajuta moralul, intelege asa. In fond, si o paruiala poate fi confundata cu o coafare.
Dupa cum se vede, trecand peste defectele tehnice, problema importanta a forumului sunt oamenii.

Acum ma retrag. Am venit doar sa intreb de ce am fost banat pe IP, s-a rezolvat, gata.
Aveti grija de Dragomara.
halebardul3 is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:27   #96
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Te-asteptäm cu drag înapoi!
...Mult mai curând decât ar crede oricine!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:32   #97
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Categoria Cărare humanum est

In fond, si o paruiala poate fi confundata cu o coafare.

Categoria Probleme globale ale omenirii

Dupa cum se vede, trecand peste defectele tehnice, problema importanta a forumului sunt oamenii.

Categoria Email Bobu

Am venit doar sa intreb de ce am fost banat pe IP, s-a rezolvat, gata.

Categoria "Noul Testament"

Aveti grija de Dragomara.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:35   #98
halebardul3
Banned
 
halebardul3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 16


Dumnezeule mare!
Am disparut, gata.
halebardul3 is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 09:36   #99
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ce-am zis eu...?!?!?
CE-AM ZIS???????

...S-a-ntors dupä fix 12 minute!
Oy, oy - doru-i dor...

...Abia astept sä reapari, Hale!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 09 Nov 2009, 15:44   #100
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Smile

Originally Posted by halebardul3:
Bine.
Daca interpretarea asta iti ajuta moralul, intelege asa. In fond, si o paruiala poate fi confundata cu o coafare.
Dupa cum se vede, trecand peste defectele tehnice, problema importanta a forumului sunt oamenii.

Acum ma retrag. Am venit doar sa intreb de ce am fost banat pe IP, s-a rezolvat, gata.
Aveti grija de Dragomara.
te rog frumos nu mă mai face să râd, că mă dor coastele, ficatul, şi al treilea rinichi!! şi-mi mai curg şi lacrimile, de se alege praful de machiajul meu, şi totuşi mai am ceva drumuri de făcut astă-seară!

(să ştii că deja lucrez la costumul tău, cel de bufon. drept combinaţie de culori am ales albastru şi galben.)
Dragomara is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells