Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Mar 2009, 13:56   #81
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
e o camera de filmat, doar suntem pe un forum de cinema.
cat sa iti mai explic?
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 13:58   #82
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Ntzz,nu e aia.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:07   #83
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pauline Kael:
Si in plus,are un stil de a se supraevalua, + o pseudo-cultura de net, care mie nu mi-ar fi picat bine la frageda ei varsta.Fara suparare.

Ei uite,gluma,gluma,dar acum chiar m-am suparat. Eu nu ti-am atribuit niciodata defecte inexistente si nici nu ti-am criticat altceva in afara de niste nume scrise gresit si chiar si acea "critica" era spusa in gluma,dar ai luat-o ca pe o ofensa teribila. Frageda pe naiba,sunt majora in buletin si altele la varsta mea deja isi leagana copilul. Consider ca am ajuns la o anumita maturitate in gandire,mai ales ca am trecut prin destule la viata mea, dar nu fac eu confesiuni pe net cum fac altii. Internetul,folosit cum trebuie, este o buna sursa de informare si eu exploatez cat pot de mult aceasta latura a sa. Remarc ca faci referire subtil la faptul ca ti-am spus ca nu am citit excesiv de multe carti,dar asta nu iti da dreptul sa ma faci proasta,la fel de subtil. Ti-am mai spus si ca am tendinta de a ma subevalua si nu stiu de ce insisti in a arata tuturor contrariul,cu privire la munca mea, nimeni nu e mai critic decat mine. Ca altii ma supraevalueaza sau deduc gresit o auto-supraevaluare din glumele mele, asta e problema lor. Sunt modesta,timida si un orator groaznic.Ce vrei mai mult? Daca insisti sa stricam prietenia,ata ete,o stricam!
buticut is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:09   #84
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Care prietenie? :huh:
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:11   #85
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Era o expresie....cyber-pseudo-prietenie,daca iti placa mai mult cum suna.
buticut is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:20   #86
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Uite ce e,eu sunt buna ca painea calda,chiar fraiera,si asa sunt si in realitate,sunt vesela,imi place sa umplu masa cu de toate,ma feresc de barfe si de muieri proaste(nu e cazul nost').
Dar am ghicit ca ma tratezi cumva fara respect si asta nu mi-a placut deloc.Bineinteles ca ai f multe calitati,stii ca te-am admirat si sustinut mereu(cauta pe forum),dar esti a mia suta persoana,care isi permite familiarisme. Si nu suport,sunt f sensibila la de-astea.In rest,putina imaturitate ludica nu ti-ar strica,mai ales ca esti majora de f putin timp.Ai timp si neplacuta placere paradoxala sa fii matura mai tarziu.
De obicei nu sunt dusmanoasa,deloc,si intorc obrazul cam de vreo trei ori,hai sa zicem ca asta a fost prima data.
Nu e vorba cate carti sau filme ai vazut,ci ce ai inteles din ele.Nu-mi place sa jignesc,m-ai enervat in seara aia ca nu ziceai nik de Lars Von Trier,nu m-am gandit la carti.E un topic in cafenea cu cartea preferata,evit sa intru,pt ca majoritatea le comenteaza aiurea si sunt prea putine.
Si daca ai chef sa-ti intinzi rufele aci,e treaba ta,eu te-am invitat pe mess,te-am cautat,ti-am zis ce si cum,dar esti abila,stii cum s-o cotesti.Nu-mi place sa acord nimanui prea multa importanta,ma plictiseste si oboseste,e inutilEu nu iti mai raspund la acest subiect, e dejaul deja vu-ului.Ma duc sa beau o cafea araba.Ha!
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:27   #87
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
daca nu va suparati, incercati pe privat sau altundeva?
ca aici mi se spune halebardul si nu vad legatura.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:27   #88
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Ti-am zis ca e bun,imi place :shock: .Probabil nu ai observat,ca imediat dupa scrisesesi altceva. I'm a fast keyboard typer ...Tu ai inceput sa ma dai de gol cu chestii pe care ti le-am zis in privat.Incheiem aici.Chiar nu imi place asta...
buticut is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:28   #89
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by halebardul:
daca nu va suparati, incercati pe privat sau altundeva?
ca aici mi se spune halebardul si nu vad legatura.
hm-hm...

Last edited by halebardul : 14 May 2009 at 07:38.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:35   #90
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by buticut:
Ti-am zis ca e bun,imi place :shock: .Probabil nu ai observat,ca imediat dupa scrisesesi altceva. I'm a fast keyboard typer ...Tu ai inceput sa ma dai de gol cu chestii pe care ti le-am zis in privat.Incheiem aici.Chiar nu imi place asta...
Ai zis ca iti place,n-ai zis de ce,ca si cum n-ai fi vazut nici un film d'ela dar voiai sa pari ca da,nu stiu de ce te eschivezi si insisti cu amanunte ...in fine.N-am zis decat ca esti f tanara(asta e o mandrie) si mai demult ca lucrezi in domeniul IT?Care e jignirea?
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:38   #91
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by halebardul:
daca nu va suparati, incercati pe privat sau altundeva?
ca aici mi se spune halebardul si nu vad legatura.
Mi amor(pardoname),am cautat-o pe fatutza pe mess,am vrut sa vb cu ea,dar ea nu vrea,nu raspunde, ca aci ar fi misto,sa pic eu naspa.Ma doare capul.Off,asa imi trebuie.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 14:40   #92
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Fietelooor!
Spalati rufele mai incolo ca altfel il chem pe Cocolino sa faca ordine!

Last edited by halebardul : 14 May 2009 at 07:39.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 15:03   #93
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
E smecheruta si fata asta.Nu spune nimic pe mess,doar arunca cu acuze,ca am dezvaluit eu despre ea,ce anume? Nu zice nimic.Iar despre filmele de care habar n-are, zice ca le-a vazut.A facut o impresie buna atunci cu primul comentariu,dar e firesc,era despre actorul ei preferat(Sweeney Todd),la capitolul asta sta bine.In rest navigheaza pe o mie si una de siteuri si cam atat.
Eu o s-o evit,m-a jignit destul si m-a acuzat nefondat.
Mi-a trimis doua mesaje,fiecare cu doua trei cuvinte ca a zis ca i-a placut nu stiu ce si ca am zis eu ca mi-era foame. :shock:
In rest,nimic,ce am dezvaluit eu despre ea.(?????)
Mama,netul asta.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 15:11   #94
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pauline Kael:
Mama,netul asta.
Tata,brutul ala.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 15:15   #95
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
E,si Pitbull,poate rontaie si el ceva,poate pune mana pe vreun fund,pe ceva :lol: la inghesuiala.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 16:22   #96
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Pauline Kael:
Mama,netul asta.
Tata,brutul ala.
Unchiul,bruta ailalta.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 20:18   #97
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
E,topicul era despre altceva,stiam de pozele acelea,dar dragut din partea ta.Unii au niste fete absolut delicioase,caraghiaose,iar altii sunt chiar uratei :lol:
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 02 Mar 2009, 00:02   #98
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Intrasem intr-un local de interlopi sa ma documentez pt un scenariu razvratitor. Cu un aparat foto digital si inarmat cu curaj marca Jack Daniel's. Naiv. Idealist. Idiot.
Nu cred ca as fi iesit de acolo daca nu as fi avut acel noroc, ma dusesem la baie sa ma pis, deja doi malai cu ceafa lata pusesera ochii pe mine sa ma lase fara franc, sa stearga podeaua cu mine si eventual sa mi-o si traga, perversii dracu! De-aia aveam adidasi Puma, sa o pot zbughi maiastru si eficace. Hi hi hi...Dar ZDOC! BUM! PLEOSC! zgomote, i-am vazut fugind scaparandu-le calcaiele... si cand am revenit in bar, toti erau culcati la pamant. Bai, chiar pa toti! Am ramas cu gura cascata usor nemultumit ca "cineva" imi furase ideea scenariului si o mai si punea in practica. Vad ceva, prin semiintuneric, il zaresc pe el, imbracat in negru, isi aprindea o tigara, doar tutunul rosiatic ce ardea..si-a cercetat din priviri "isprava" si a disparut intr-o clipita inainte ca eu sa ma dezmeticesc.
I se spunea Halebardul...
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 02 Mar 2009, 00:12   #99
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Io zic sa numai postezi nimic pana nu primesti premiile de la concursul editia 2009 :lol:
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 02 Mar 2009, 06:26   #100
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
@ neuptolem

In sfarsit, ceva coerent!
Mi-a placut povestioara. Pai vezi ca se poate?
(de fapt si aia din concurs era interesanta )

@ redmen
:shock: nu inteleg
ce-am eu a face cu concursul ala si premiile lui?
probabil ma confunzi.
halebardul is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells