Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Ce pärere aveti despre afisarea vârstei fiecärui forumist?
Da, obligatoriu! 5 9.26%
Da, dar numai benevol... 14 25.93%
Da, dar numai în cazul userilor de sex masculin. 5 9.26%
Mi-e total indiferent 7 12.96%
Cum vreti voi, dar mi se pare inutil si irelevant 14 25.93%
In nici un caz! 9 16.67%
Voters: 54. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Nov 2009, 18:34   #61
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by Liviu-:
Bla-bla-bla!
Mulţumesc pentru analiză, la modul în care ai făcut-o mai potrivită-ţi era meseria de... măcelar. Nu cred că e încă timpul pierut să ţi-o schimbi. Îmi pare rău că trebuie să te dezamâgesc şi să nu mă laud asemenea ţie cu trecutele, prezentele şi viitoarele mele realizări, bunul-simţ, inteligenţa, maturitatea şi nu în ultimul rând viaţa m-au învăţat că nu eu tb să vb despre mine.

Cum am tot repetat-o pe acest forum nu e dovadă de inteligenţă să vb despre ceea ce nu ştii/ cunoşti, în cazul tău, despre mine, da'dacă tu ţii neapărat, io chiar nu mă supăr şi chiar o consider un mare privilegiu, întotdeauna am visat să fiu psihanalizată de viitori autointitulaţi oameni de mare cultură şi caracter. pe bune!

Poate dacă creierul tău nu ar fi atât de cult dpdv cinematografic şi-ar fi pus ceva mai multe întrebări decât cele pe care ar fi tb să le fi rezolvat deja la lecţiile de geografie/ economie din gimnaziu, poate că ştiu ceva mai multă psihologie decât tine, şi poate că nu de pe forum, cu toate că cei asemenea ţie există numai pe Internet, în viaţa reală nu cred să fi întâlnit pe cineva care să fi afirmat "aaa... eşti din Focşani, comuna aia mică, deci eşti idiot şi aşa o să mori..." poate că dacă citeai mai mult, şi mai atent, poate că ai fi intuit, dacă nu priceput ceva.

Foarte pe scurt, că nu vreau să-ţi răpesc timpul de postat cronici valoroase: când mai faci o astfel de valoroasă analiză psihologică, intelectuală şi umană te rog frumos ia-te pe tine drept etalon, asta dacă nu vrei să râdă şi curcile de tine. adică io, cea din comună, cea care mă uit la multe filme şi care evident scriu numai unde citesc geniile în devenire, adică la cafenea. (corul: Dragomara nu se uită la multe filme. dimpotrivă. asta şi unde n-are timp în viaţa ei lipsită de realizări. )

în încheiere am să-ţi spun ceea ce i-am tot repetat Illotemporei: te pricepi tu la oameni la fel de bine cum mă pricep io la struţi. şi io chiar nu am habar de... struţi

no, baftă domn'doctor! complimente mămichii tale pentru modul în care te-a crescut! aaa... şi lasă-te de filme, şi de psihologie pentru că eşti mult prea talentat, terci drect la politică. parcă te şi vâd: io care... io care am dres.... io care am făcut... io care...

(mi-a fost ruşinică citindu-te, acelaşi gen de ruşine pe care am trăit-o citindu-l pe Keep, unul dintre oamenii cărora le vreau tot binele din lume, şi tocmai de-aia le spun întotdeauna (şi mai mereu degeaba) adevărul, mi-a fost deci ruşine, pentru că atunci când spui psihologie nu te referi la cel care inventează omul, la literat, ci la cel care-ar tb să-i cunoască sufletul, chestie care e fffff departe de tine.)

mulţumesc încă o dată pentru că mi-ai întrecut deja judecăţile. acum nu că răutatea şi nesimţirea ar fi făcut parte din opiniile mele iniţiale vis-a-vis de tine. totuşi câtă dreptate avea Alexandru Paleologu!

PS: felicitări celor care te-au "sprijinit", în faptele mari stă caracterul. luaţi aminte! :

PS1: dacă ai fi făcut ceea ce te-am rugat de zeci de ori, şi anume să-ţi scrii vârsta, ambii am fi fost mai câştigaţi, sau cel puţin io. n-aş mai fi postat la Cafenea cu toate că sunt o nerealizată dintr-o comună pe care geniul tău n-a reuşit să o asimileze. (comuna - lol). iar tu ţi-ai fi manifestat geniul incontestabil în invizibile cronici care ţi-ar fi pus în valoare şi mai invizibila cultură. cinematografică.

Last edited by Dragomara : 20 Nov 2009 at 18:48.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 20 Nov 2009, 19:54   #62
halebardul10
Banned
 
halebardul10
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 6
Originally Posted by corinka:
Cu asemenea subiecte, de ce sa ne mai miram cand vine cate un halebard si ne ia la misto?

Pai nu? Uite ce-i aici.

@dragomara
nu vrei sa-ti spuna forumistii si lungimea in centimetri, ca sa vezi daca te intereseaza?

@ceilalti
Bravo!

Last edited by halebardul10 : 21 Nov 2009 at 07:54.
halebardul10 is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 08:31   #63
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by halebardul10:
Originally Posted by corinka:
Cu asemenea subiecte, de ce sa ne mai miram cand vine cate un halebard si ne ia la misto?

Pai nu? Uite ce-i aici.

@dragomara
nu vrei sa-ti spuna forumistii si lungimea in centimetri, ca sa vezi daca te intereseaza?

@ceilalti
Bravo!

mărimea aia care mă interesează pe mine e dată numai de ideile şi părerile postate. la prima ta măsurare mi-a ieşit un "-17" cm.

şi acum hai să-ţi aduc aminte ce-ai postat aci aseară:

Scuze de dimensiune, am vrut doar să fie lizibil.

Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 09:32   #64
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation chiar n-am timp, dar unde oricum sunt o nerealiază, treacă de la mine! :P

Ce făcuşi Liviule mamă, editaşi postarea după ce tocmai promişeşi că nu mai spui/ scrii nimic?! Ba mai mult ai adus elemente şi referiri dintr-o postare ce încă n-a fost citită?! Ha?! Călătoriile în timp chiar “e” posibile, deci! Hm…

“dumneata” în stânga, “dumneavoastră”-n dreapta, să mor io de înţeleg la cine te referi?! E total exclus să fie vb chiar despre nerealizata, inculta, ţăranca din comuna aceea al cărei nume nici acum nu ai reuşit să-l asimilezi şi explici?! Nooo nici ea şi nici io nu credem că despre dânsa-i vorba.

Am încercat aseară să mă pun în locul tău, şi uite la ce concluzie am ajuns:
Eu Liviu, un tânăr de 19-20 de ani, foarte cult, plin de realizări, venind din vestita metropolă multi- şi ultra-culturală a Vasluiului, mă simt de-a dreptul vexat că Dragomara (incultă, tărancă, nerealizată) mă roagă să-mi postez vârsta la profil pentru că nu vrea să citească, pe acest forum, persoanele sub 30 de ani, asta în primul rând unde acest forum foarte cult, despre filme, abundă în recenziile şi postările mele extem de valoroase, mă simt deci vexat şi ca să-I demonstrez IQul meu, cel pe care ea n-o să-l atingă-n 10 vieţi, îi reprosez public tarele evidente de caracter şi intelectuale, cele pe care le-am descoperit şi hiper analizat în multele noastre întâlniri şi discuţii, faţă-n faţă în comuna aia al cărei nume iar îmi scapă.

Acuma de, îmi cer scuze pentru incultura mea, da’nici în o mie de vieţi nu m-aşfi imaginat că valoarea unei judecăţi este dată de numărul mare de proşti care-o află (citesc)!! Abia acum realizez că unde io îmi doresc să nu fiu citită de niciunu (prost) judecăţile mele sunt nule. Vai mie, vai mie!

Nu ştiu dacă intenţia ta iniţială a fost (doar) să-mi demonstrezi faptul pentru care ar tb să te citesc, însă modul prin care-ai ales să o pui în aplicarei a avut ca unic rezultat tocmai contrariul. Dacă nici înainte nu mi-ai spus mare lucru, şi crede-mă chiar am citit toate secţiunile forum-ului, acum m-ai convins pe deplin de ce nu ar trebui CU NICIUN chip să o mai fac!
Văd că-i dai înainte cu tâmpeniile pe care numai un geniu ca tine ar putea să le emită, uite un ex: eşti o incultă dpdv cinematografic, da’ ce să vezi chiar te uiţi la multe filme (evident cele despre care eu (Liviu) am umplut forumul cu recenziile), ăăăă… şi când aveam vârsta mea erai şi mai incultă… decât mine (Liviu).

No, ce-ai făcut ai angajat un medium, sau doar citeşti dimineaţa-n urină, ăăă… sau doar ţi-a păpat căţelu manualul de logică, şi mai stai şi prost cu memoria?!

În încheiere am să-ţi mulţumesc că mi-a demonstrat “teoria”, nu asta fusese intenţia acestui topic. Sunt îngrijorată de faptul că delirul ăsta de grandoare de care-ai dai constant dovadă, nu că ar fi anormal să avem o părere bună despre noi înşine, însă dacă ai început de la 20 de ani cu siguranţă la 40 vei ţine discursuri în faţa colegilor de ospiciu. Te rog nu o lua ca pe-o insultă pentru că nu e. Ai toată compasiunea mea, evident şi ceva dezgust – asta ca să-ţi spun ce simt cu adevărat vis-�*-vis de tine, sentimente pe care mi le-au indus doar propriile-ţi cuvinte, altceva nu ştiu, şi nici nu vreau să ştiu, însă dacă aş şti categoric nu le-aş scoate din context (viaţa ta reală) şi nici că ţi le-aş reproşa pe un forum despre filme.

Shizofrenie. Întreabă-l pe profesor despre ea.

Am să repet pentru ultima oară: faptul că nu vreau, pentru că nu am timp, nu-mi spun nimc, nu am chef de chat, să vb cu persoane sub 30 mă priveşte strict pe mine. Voi puteţi scrie/ vb cu oricine şi oriunde, chiar nu mă interesează DELOC acest aspect. Şi eu şi voi existăm, pe acest forum, indiferent de voinţa şi dorinţa cuiva de-a ne citi. Personal chiar mă deranjează să fiu citită de oameni care nu mă pricep, de-aia am şi luat decizia de a aşterge tot ce-mi aparţine, şi dacă eu nu-mi iubesc cuvintele şi nu sunt de-acord cu opiniile mele nimeni nu e! însă nu mă deranjează, ba chiar mă bucură dacă cei care nu mă înţeleg, mă consideră inclută, ţărancă (LOL) şi nerealizată îşi văd de viaţa lor demnă şi cu multe sensuri şi trec peste postările mele, cele pe care oricum am să le şterg. etc. etc.

Io chiar vreau ca toată lumea să fie fericită făcând numai ceea ce-i place.

Aaa… şi evident că am şi excepţii, una dintre minţile sub 30 de ani care-mi plac din cel mai mult aci e a lui Mistah J. el înţelege.

Last edited by Dragomara : 21 Nov 2009 at 16:20.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 10:12   #65
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Am deschis pc-ul si am accesat aceasta pagina de pe forum....poate cinestie gasesc ceva care sa ma binedispuna.....



Cred ca mai bine nu mai intram......


Trebuie sa fac ceva fiindca observ ca nu prea mai inteleg anumite chestii....


Oare inca mie somn...?


Mai bine ma uit la un film ....dar la care?


Deja am vazut acest film....Oare sa fie vreun serial in care actorii nu mai au resurse si se iau la cearta?

Consider ca e o pierdere de timp sa citesc tot ce se scrie aici.

Dragomara
Pagina este vizibila doar prietenilor. Trimite un mesaj sau adauga ca prieten. (cam mult tupeu sa ceri varsta forum-istilor )

Last edited by cremaxx : 21 Nov 2009 at 10:16.
cremaxx is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 11:18   #66
halebardul10
Banned
 
halebardul10
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 6
Originally Posted by Dragomara:
şi acum hai să-ţi aduc aminte ce-ai postat aci aseară.
Eventual imi amintesti ce am editat dimineata. Si? Ce-i cu asta? E acelasi lucru, intr-o alta formulare.

Bine zis:
Profil dezactivat. Utilizator plecat.
Cu sorcova.
halebardul10 is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 12:23   #67
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
@ Dragomara, faptu' ca ai plecat de pe un forum spunand ca nu te intorci dar totusi actionand in mod paradoxal celor spuse de tine, ca sustii anumite fixatii d-ale tale nevrand sa iei in considerare opiniile celorlalti, nevrand nici macar sa le intelegi, te face sa pari foarte orgolioasa si narrow-minded. Mai bine plecai pur si simplu.
Rapture is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 13:35   #68
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

ştiu nu e frumos să aduci discuţiile din privat(e) pe forum, însă vroiam să vă spun că mi-a scris Liviu- (evident ăl care nu mai discută cu nerealizata de mine), mi-a scris deci că nu se consideră superioară mie

no, acum chiar că nu mai înţeleg nimic, nu că ar fi fost mare lucru de priceput, da'totuşi...

am avut un coşmar ciudat aseară: o tipă-mi evalua, şi admira, sânii, "operaţiune" care nu mă făcea nicidecum să simt prea bine. analizând, dimineaţă, visul, mi-am amintit de Illo, cea care făcuse această afirmaţie pe forum fără să mă fi văzut vreodată, şi evident fără să fi fost atât de intime încât să-i vb despre corpul meu. ce-ţi e şi cu subconştientul ăsta!!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 16:27   #69
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

no, hai că l-am rezolvat pe micuţul invadator din privat, mânca-l-ar mama pe el de turc:



cool faza cu ascunsul mesajelor celor din Ignore List; cred că am să lungesc lista asta cât pot de mult, şi uite aşa o să câştig timp pentru ceea ce merită şi trebuie citit.

Last edited by Dragomara : 21 Nov 2009 at 16:32.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 18:33   #70
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
@dragomara,

nici nu stii ce idee buna ai dat multora de pe acest forum!!
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 18:38   #71
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by keepwalking:
@dragomara,

nici nu stii ce idee buna ai dat multora de pe acest forum!!
ştiu. şi sentimentul e mutual.
partea proastă e că tb să fii mereu logat pentru a nu-i vedea pe cei de pe IgnoreList.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 20:29   #72
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
Ce făcuşi Liviule mamă, editaşi postarea după ce tocmai promişeşi că nu mai spui/ scrii nimic?! Ba mai mult ai adus elemente şi referiri dintr-o postare ce încă n-a fost citită?! Ha?! Călătoriile în timp chiar “e” posibile, deci! Hm…

“dumneata” în stânga, “dumneavoastră”-n dreapta, să mor io de înţeleg la cine te referi?! E total exclus să fie vb chiar despre nerealizata, inculta, ţăranca din comuna aceea al cărei nume nici acum nu ai reuşit să-l asimilezi şi explici?! Nooo nici ea şi nici io nu credem că despre dânsa-i vorba.

Am încercat aseară să mă pun în locul tău, şi uite la ce concluzie am ajuns:
Eu Liviu, un tânăr de 19-20 de ani, foarte cult, plin de realizări, venind din vestita metropolă multi- şi ultra-culturală a Vasluiului, mă simt de-a dreptul vexat că Dragomara (incultă, tărancă, nerealizată) mă roagă să-mi postez vârsta la profil pentru că nu vrea să citească, pe acest forum, persoanele sub 30 de ani, asta în primul rând unde acest forum foarte cult, despre filme, abundă în recenziile şi postările mele extem de valoroase, mă simt deci vexat şi ca să-I demonstrez IQul meu, cel pe care ea n-o să-l atingă-n 10 vieţi, îi reprosez public tarele evidente de caracter şi intelectuale, cele pe care le-am descoperit şi hiper analizat în multele noastre întâlniri şi discuţii, faţă-n faţă în comuna aia al cărei nume iar îmi scapă.

Acuma de, îmi cer scuze pentru incultura mea, da’nici în o mie de vieţi nu m-aşfi imaginat că valoarea unei judecăţi este dată de numărul mare de proşti care-o află (citesc)!! Abia acum realizez că unde io îmi doresc să nu fiu citită de niciunu (prost) judecăţile mele sunt nule. Vai mie, vai mie!

Nu ştiu dacă intenţia ta iniţială a fost (doar) să-mi demonstrezi faptul pentru care ar tb să te citesc, însă modul prin care-ai ales să o pui în aplicarei a avut ca unic rezultat tocmai contrariul. Dacă nici înainte nu mi-ai spus mare lucru, şi crede-mă chiar am citit toate secţiunile forum-ului, acum m-ai convins pe deplin de ce nu ar trebui CU NICIUN chip să o mai fac!
Văd că-i dai înainte cu tâmpeniile pe care numai un geniu ca tine ar putea să le emită, uite un ex: eşti o incultă dpdv cinematografic, da’ ce să vezi chiar te uiţi la multe filme (evident cele despre care eu (Liviu) am umplut forumul cu recenziile), ăăăă… şi când aveam vârsta mea erai şi mai incultă… decât mine (Liviu).

No, ce-ai făcut ai angajat un medium, sau doar citeşti dimineaţa-n urină, ăăă… sau doar ţi-a păpat căţelu manualul de logică, şi mai stai şi prost cu memoria?!

În încheiere am să-ţi mulţumesc că mi-a demonstrat “teoria”, nu asta fusese intenţia acestui topic. Sunt îngrijorată de faptul că delirul ăsta de grandoare de care-ai dai constant dovadă, nu că ar fi anormal să avem o părere bună despre noi înşine, însă dacă ai început de la 20 de ani cu siguranţă la 40 vei ţine discursuri în faţa colegilor de ospiciu. Te rog nu o lua ca pe-o insultă pentru că nu e. Ai toată compasiunea mea, evident şi ceva dezgust – asta ca să-ţi spun ce simt cu adevărat vis-�*-vis de tine, sentimente pe care mi le-au indus doar propriile-ţi cuvinte, altceva nu ştiu, şi nici nu vreau să ştiu, însă dacă aş şti categoric nu le-aş scoate din context (viaţa ta reală) şi nici că ţi le-aş reproşa pe un forum despre filme.

Shizofrenie. Întreabă-l pe profesor despre ea.

Am să repet pentru ultima oară: faptul că nu vreau, pentru că nu am timp, nu-mi spun nimc, nu am chef de chat, să vb cu persoane sub 30 mă priveşte strict pe mine. Voi puteţi scrie/ vb cu oricine şi oriunde, chiar nu mă interesează DELOC acest aspect. Şi eu şi voi existăm, pe acest forum, indiferent de voinţa şi dorinţa cuiva de-a ne citi. Personal chiar mă deranjează să fiu citită de oameni care nu mă pricep, de-aia am şi luat decizia de a aşterge tot ce-mi aparţine, şi dacă eu nu-mi iubesc cuvintele şi nu sunt de-acord cu opiniile mele nimeni nu e! însă nu mă deranjează, ba chiar mă bucură dacă cei care nu mă înţeleg, mă consideră inclută, ţărancă (LOL) şi nerealizată îşi văd de viaţa lor demnă şi cu multe sensuri şi trec peste postările mele, cele pe care oricum am să le şterg. etc. etc.

Io chiar vreau ca toată lumea să fie fericită făcând numai ceea ce-i place.

Aaa… şi evident că am şi excepţii, una dintre minţile sub 30 de ani care-mi plac din cel mai mult aci e a lui Mistah J. el înţelege.
Oloitor.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 23 Nov 2009, 12:18   #73
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Mda...vad ca despre varsta s-a cam rezolvat,votul arata totul.

Acum as vrea si eu sa fac un topic in care sa cer ca fiecare dintre noi sa spuna cate kilograme are,ca cine stie.......poate unii dintre noi nu se simt bine din cauza greutatii si asta explica modul recalcitrant in care isi expun(e) cunostintele aici,pe forum.
cremaxx is offline   sendpm.gif
Old 23 Nov 2009, 15:40   #74
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by cremaxx:
Mda...vad ca despre varsta s-a cam rezolvat,votul arata totul.

Acum as vrea si eu sa fac un topic in care sa cer ca fiecare dintre noi sa spuna cate kilograme are,ca cine stie.......poate unii dintre noi nu se simt bine din cauza greutatii si asta explica modul recalcitrant in care isi expun(e) cunostintele aici,pe forum.
64 - uniform distribuite, atât cunoştinţele cât şi kilogramele.

aaa... că uitai: welcome to my IgnoreList.

pe zi ce trece sunt tot mai fericită aici (nu că ăsta ar fi meritul cuiva de pe-aci.)
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 23 Nov 2009, 16:26   #75
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by cremaxx:
Mda...vad ca despre varsta s-a cam rezolvat,votul arata totul.

Acum as vrea si eu sa fac un topic in care sa cer ca fiecare dintre noi sa spuna cate kilograme are,ca cine stie.......poate unii dintre noi nu se simt bine din cauza greutatii si asta explica modul recalcitrant in care isi expun(e) cunostintele aici,pe forum.
64 - uniform distribuite, atât cunoştinţele cât şi kilogramele.

aaa... că uitai: welcome to my IgnoreList.

pe zi ce trece sunt tot mai fericită aici (nu că ăsta ar fi meritul cuiva de pe-aci.)

Nu trebuia sa ma adaugi pe lista ta cea "neagra" fiindca dupa cum ai observat nici macar nu ti-am cerut prietenia (oare dece?).
Nici nu vreau sa fiu prieten cu cineva care vorbeste depre schizofrenie doar asa ca sa umple paginile pe forum.
Ai putea sa te opresti din a fi "mai altfel "decat restul lumii.....poate locul tau nu e aici....
cremaxx is offline   sendpm.gif
Old 25 Nov 2009, 11:54   #76
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by Pitbull:
Explicaţie pentru sugaci şi nu numai
- Nu e relevantä cu privire la nivelul intelectual al userilor.
- Nu e relevantä nici cu privire la alte criterii semnificative pentru continutul si scopurile forumului.
- Fiecare user are dreptul de a decide dacä si-o declarä sau nu; deci, nu le putem impune s-o facä.
- Nu se poate controla veracitatea datelor declarate, deci tot efortul ar sta sub semnul îndoielii.
frate, dar voi ori nu citiţi, ori nu pricepeţi, sau sunteţi doar rău intenţionaţi, ori toate 3 la un loc.

- întrebaţi orice amărât de psiholog despre faptul că vârsta este unul dintre aspectele importante în stabilirea nivelului intelectual al unei persoane

- a fost o vreme, foarte scurtă ce-i drept, în care am crezut că acest site/ forum chiar are profil cultural. acum, unde vii şi-mi spui că tu poţi (şi o şi faci) să minţi în legătură cu identiatea ta când îţi creezi contul, mă întorc la afirmaţia pe care-o tot repet de ceva zile şi anume CineMagia=Hi5. dacă afirmaţia asta nu are legătură cu lipsa aia de maturitate de care tot vb eu, atunci io sunt tâmpitâ şi nu ştiu ce presupune un site cultural?!

- să te uiţi ca boul (scuzaţi expresia, dar ştiu cel puţin o duzină de cazuri pe-aci, useri pe care io vreau să-i ocolesc, şi care evident din întâmplare au sub 30 de ani), ei bine să te uiţi ca boul continuu la filme, din care nu înţelegi (=înveţi, aplici) nimic nu are nimic de-a face cu, cultura cinematografică. din punctul meu dv, ca nivel intelectual această activitate nu depăşeşte simplu hobby de-a bate mingea pe maidan all day long! fiind mai sănătos chiar e de preferat cel din urmă.

- controlatul veridicităţii datelor e valabil (şi util) siteurilor de dating, aşa ceva nu are ce căuta pe un site de cultură.

Concluzie: din ce-am citit în ultimele zile constat că singura chestie care se urmăreşte aci este HI5-izarea site-ului.

unde administraţia a avut grijă să înlăture prin deciziile înţelepte mai toţi cinefillii şi oamenii de cultură autentici nu-mi rămâne decât să vă felicit! Bravo! Bravo! Bravo! Bravo! Bravo! Bravo! şi la mai mare! nu prea văd ce-ar mai putea urma?! după cum am mai spus, mai jos chiar nu se poate, nu de alta, da'chiar nu mai e unde.

vreau să cred că ăsta nu e rezultatul unei campanii (strategii) anume gândite de către cineva, ci că e doar rodul neştiinţei, nepriceperii şi dezinteresului administraţiei, în speţă al moderatorilor. acum nu că sugacii ăia, cei cu care nu mai vreau eu să vb nu ar avea şi ei meritul lor.

oricum, PĂCAT, lucrurile s-ar fi putut termina cu totul altfel.

Dragomara, pe mine ma surprinde cum poti sustine aceasta campanie de afisare a varstei userilor, cand tu faci cea mai penibila discriminare pe care am citit-o pe acest forum.
Daca inainte chiar oscilam intre a-mi afisa sau nu varsta, multumita prejudecatilor tale, voi alege sa nu.

Din cauza oamenilor ca tine, voi ajunge sa fiu super paranoica legat de dezvaluirea oricarui detaliu din viata mea privata pe acest forum. Cine stie, poate in curand voi alege sa nu-mi mai afisez nici sexul in speranta ca poate poate mesajele mele for fi citite si judecate pentru continut si nu pentru cine sunt sau nu sunt eu.

Si da, a judeca maturitatea unor oameni in functie de un prag de varsta, este intr-adevar o atitudine foarte "matura". Mie mi se pare comparabila cu criteriile copiilor de gradinita: "avem amandoi tricouri rosii deci suntem prieteni", "tu ai parul blond eu brunet deci suntem dusmani".
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 25 Nov 2009, 17:18   #77
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

cum vrei tu, io oricum te citeam decât din an în Paşte.
no, cu cât citesc mai puţin şi mai valoros aci ( ), cu atât am timp mai mult pentru realizări măreţe în viaţa reală, vb unui mucos contemporan super realizat.

Last edited by Dragomara : 25 Nov 2009 at 21:35.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 08:18   #78
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
tu esti oricum o floare de colt
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 08:39   #79
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
O Gioconda fara suras in tertulia virtuala romaneasca.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 26 Nov 2009, 09:08   #80
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Auziti domle' , da' pana la urma cum a ramas?
Se va afisa varsta tuturor membrilor sau nu?
Va fi o sanctiune daca nu va fi afisata varsta?
Confused!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells