Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Nov 2011, 00:16   #421
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by grotesQue:
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.

Beetleborgs
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 00:39   #422
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Originally Posted by grotesQue:
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.

Beetleborgs

Vai... Mersi mult, iti raman dator BIG TIME... Le tot caut de vreo 7-8 luni.

Si ca sa fiu on-topic tot in acea perioada mai era un serial asemanator cu un baiat venit de pe alta planeta, avea un costum asemanator cu cele din Power Rangers. Imi amintesc vag un episod cand sa dus la un strand cu un prieten si isi tinea respiratia foarte mult si inota foarte repede.

Mersi mult Kriss.
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 00:47   #423
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Nu mai e nevoie am gasit. Se numeste Saban's Masked Rider.
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2011, 05:03   #424
dicom
Novice
 
dicom
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
cum se numeste filmul?

Buna ,caut si eu un film,stiu doar ca a rulat in cinematografele romanesti.Un film fascinant si dur,hipnotic prin atmosfera si scenografie,filmat undeva in desertul canicular al extremului orient rus unde,o mica comunitate de oameni lupta atat impotriva haitelor de caini salbaticiti (ai caror sursa de hrana devin sistematic) cat si impotriva desertului insusi cu toate fantasmele,capcanele si nebunia pe care o degaja...


Multumesc anticipat

Last edited by dicom : 26 Nov 2011 at 22:51.
dicom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2011, 05:59   #425
dicom
Novice
 
dicom
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Chiar nimeni nu stie?
dicom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2011, 13:22   #426
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Dany_Jim:
iera despre nu barbat cu o moneda care se urca in tren si pleca inapoi in timp si acolo cunoaste o ziarista care publica ziarul local din vremea ceea si alege in cele din urma sa se stabilasaca de finitiv inapoi in timp iar in vitor el apare intro poza veche.



Si mai era unul filmcu un lift care merga inapoi in timp



Dar filmul in care te intorci tu in timp, si te duci la toate orele de romana,dupa care revii in prezent si rescrii postul,nu crezi ca ar fi mai interesant?
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2011, 15:22   #427
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Originally Posted by Dany_Jim:
iera despre nu barbat cu o moneda care se urca in tren si pleca inapoi in timp si acolo cunoaste o ziarista care publica ziarul local din vremea ceea si alege in cele din urma sa se stabilasaca de finitiv inapoi in timp iar in vitor el apare intro poza veche.



Si mai era unul filmcu un lift care merga inapoi in timp



Dar filmul in care te intorci tu in timp, si te duci la toate orele de romana,dupa care revii in prezent si rescrii postul,nu crezi ca ar fi mai interesant?




Back to the Future, probabil.
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2011, 22:58   #428
dicom
Novice
 
dicom
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Post cum se numeste filmul?

Chiar nimeni nu ma poate ajuta?..... filmul este rusesc


Hello! is anybody there?.........................

Last edited by dicom : 28 Nov 2011 at 03:38.
dicom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2011, 23:03   #429
aaandra.
Senior
 
aaandra.
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 148

pretty pls?
aaandra. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2011, 23:12   #430
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Nu-s sigura ce intrebi, dar poza e din Masculin Feminin.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2011, 23:19   #431
aaandra.
Senior
 
aaandra.
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 148
mersi mult
aaandra. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2012, 20:22   #432
slayer20100
Novice
 
slayer20100
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1
Salut.Caut si eu de cateva zile un film,dar nu'mi amintesc titlul.
Din ce'mi amintesc:
Fratele unui politist este implicat in mafie si se ocupa cu vanzarea de droguri.
A fost urmarit in timp ce vorbea cu fratele lui politist,l'au considerat tradator si l'au omorat.
Acum politistul face tot ce poate din punct de vedere legal(adica mai nimic),dupa care demisioneaza si se infiltreaza in cartelul in care era si fratele lui.
Mai retin ca isi bate niste tatuaje pe care le aveau mafiotii,ca sa devina mai credibil.
Dupa ce le castiga increderea o gaseste pe sotia fratelui lui,care era gravida si se droga..si cam atat retin.
Daca m'ati putea ajuta sa indentific filmul v'as fi foarte recunoscator.
slayer20100 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2012, 20:15   #433
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
Mai tine minte cineva cum se numea un serial difuzat acum multi ani de Antena1 in care un tip era acuzat pe nedrept de niste crime comise de frate-sau geaman de care nimeni nu stia? Tot serialul a incercat saracul sa demonstreze ca nu e nebun/mincinos/bipolar Stiu ca a fost difuzat dupa The Pretender.

L.E. Nevermind, found it myself
Era vorba de Two(1996), un serial canadian de numai 22 de episoade, one big fat fail, dar macar pot dormi linistita la noapte...
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.

Last edited by Pepper : 16 Jan 2012 at 23:44.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2012, 13:54   #434
Vicky_free
Novice
 
Vicky_free
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Buna.
Am vazut cu multi ani in urma un film si tot incerc sa-mi amintesc cum se numeste.
Este vorba despre un cuplu , nu tin minte exact scenariul , dar din ce-mi amintesc , tipa pleaca in Africa , la o cascada ... si moare la nasterea fiicei sale . Prin intermediul copiilor care ieseau din moarte clinica , ea trimitea mesaje sotului ei , de fapt , copii care ieseau din moarte clinica desenau o cruce ondulata sa-i zic , ceea ce pe harta indica cascada .Pana la urma sotul ei isi da seama ce vrea sa insemne mesajul cand vede o poza cu sotia lui la o cascada si pleaca in cautarea cascadei. Ajuns acolo , gaseste un trib si pe fiica sa , care este copia mamei sale ... in linii generale . Va rog mult , are cineva vreo idee ?
Vicky_free is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2012, 14:36   #435
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
@Vicky_free

hmm, sa fie Dragonfly: http://www.imdb.com/title/tt0259288/
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2012, 15:02   #436
Vicky_free
Novice
 
Vicky_free
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Originally Posted by florryinn:
@Vicky_free

hmm, sa fie Dragonfly: http://www.imdb.com/title/tt0259288/
Daaa...multumesc mult :*
Vicky_free is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2012, 02:19   #437
Tzaks
Novice
 
Tzaks
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Caut un film care l`am vazut la televizor.Nu stiu foarte multe detalii..si nu l-am vazut pe tot.
Se faceau niste experimente pe oameni si le dadeau puteri supranaturale,dar trebuia sa se trateze cu un vaccin sa nu moara(dupa acel experiment mureau mai repede)unii erau numiti "cautatori"se gandeau la cineva si vedeau ce o sa faca..si asa ii gaseau.Daca nu ma insel unul dintre actori era
Samual L. Jackson.El era in echipa rea..el intra in mintiile altor oameni si le spunea ce sa faca,erau unii care tipau tare ..si altii care mutau obiecte.
Rolul principal muta obiecte,era ajutat de o fata tanara care era cautatoare..ea cand se gandea la ceva desena ce vedea..Toata treaba asta cu experimentele era genetic.
Din ce am zis pare un SF adevarat.Dar nu e asa..
Tzaks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2012, 22:28   #438
marianmihaela
Novice
 
marianmihaela
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Caut si eu un film cu o adolescenta care face parte dintr-o familie bogata,si-a pierdut mama,si este trimisa de tatal sau la un internat unde se intampla mai multe lucruri care o fac sa isi schimbe atitudinea fitoasa care o avea inainte...
marianmihaela is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 13:51   #439
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by marianmihaela:
Caut si eu un film cu o adolescenta care face parte dintr-o familie bogata,si-a pierdut mama,si este trimisa de tatal sau la un internat unde se intampla mai multe lucruri care o fac sa isi schimbe atitudinea fitoasa care o avea inainte...

Wild Child(2009)?
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 15:43   #440
mihaella04
Novice
 
mihaella04
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
please helppp

caut de foarte mult timp un film, dar din pacate l-am vazut acum mult timp si nu mai tin bine minte toate detaliile. stiu ca era vorba de o femeie care avea doi baieti. stiu ca s-a casatorit cel mic si aceasta femeie i-a facut viata un iad nurorii ei..apoi, dupa casatoria celui mare au aparut certuri. la un moment dat femeia angajeaza doi tipi sa o urmareasca pe cea de-a doua nora(sotia fiului mai mare) si aceasta isi semneaza pe o foaie numarul masinii care o urmarea..punctul culminant e atunci cand nora se duce sa ia copilul de la scoala si este impuscata...apoi in ultima scena apare soacra cu cei doi indivizi intr-o inchisoare, ii ia de mana si le spune ceva de genul "acum voi sunteti familia mea"..foarte frumos filmul, chiar imi doresc sa il mai pot revedea..v-as ruga sa imi raspundeti daca aveti idee...multumesc frumos !!!
mihaella04 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:32.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells