Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Nov 2004, 23:25   #21
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Are un MODERATOR dreptul sa se adreseze, fie si in gluma, cu formula 'Pentru Dobitoci'?
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:27   #22
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
DA
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:27   #23
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
ambra blu nu respecta pe nimeni
nu-i cereti asta, pentru ca nu poate/vrea/intelege
si, in fond, who cares?
doua balonase si-o franzela in cinstea noului sau status!
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:45   #24
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Benny, nu cred ca ai sa vezi asa ceva in Forumurile alea straine de care vorbesti. Daca voi vreti sa aveti aveti astfel de moderatori si-i acceptati, foarte bine, fiecare are nevoie de un anumit mediu ca sa se simta bine. Ce vroiam eu sa zic in mesajul initial era doar ca a raspunde la un astfel de subiect ignorand formularea respectiva este in opinia mea degradant pentru cel care raspunde.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:53   #25
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
ce discutie interesanta aveti voi aici...
acuma oricum este prea tarziu... poate ca reusiti sa faceti o petitie in care sa-i cereti lui emanuel sa-l arunce afara pe ambra blu din moderatie... dar nu cred ca asta ar schimba ceva.
si oricum, cred ca ambra se bucura sa vada ca are si el un topic care ii poarta numele... hehe.

@europe_east... pe forumurile straine este altfel, stiu. dar nu trebuie sa te crezi acolo, pentru ca asta este un site ROMAN. si dupa cum stii (sau dupa cate vad ca nu stii), nu america ci Romania este tara tuturor posibilitatilor... heheh
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 00:27   #26
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
Originally Posted by BeNnY:
Mesajele lui keyser sunt off-topic! Si daca nu ii raspundea AB inainte si le stergea direct, atunci da, nu era frumos. Da' daca l-a lamurit, acum poate sa le stearga.

si daca scriem ca sa stergem unde ajungem? ca asa vorbim pe yahoo messenger mai on-topic decat pe forum
si de ce dreq sa le stergem? sunt prea multe mesje si nu le suporta serveru'? sa stergem atunci toate aberatiile din 'cafenea', unde cu totii aiurim cu gratie... sau monstruozitatile alea de la 'noi despre film'.
'iconoclast'-ul este intr-adevar singurul topic unde se discuta despre Film, nu despre basinile pe care le visati voi noaptea! si chiar daca sunt post-uri idioate la 'iconoclast', who cares?... pe cine nu intereseaza, sa nu le citeasca

ps: in any case, nu ar trebui sa ciripesti la capitolul 'off-topic', prichindelule... in ultimul timp tu marchezi numai pe langa :sick:
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 01:23   #27
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
wow, :o am parasit locul asta lasand in urma doar 2 raspunsuri si o regasesc trecand la pagina 2 . Deci deranjeaza pe mai multa lume...Benny te acuz de partinire si subiectivism "moderatorul.....asa cum un politist poate sa impuste un suspect care indreapta arma inspre el, in cap sau in umar , picior''.... Unde asta , la new york poate.Aici trebuie sa someze de 3 ori , sa traga in plan vertical si abia dupa, daca nu e beat si-l ajuta carpatiul din 78 poate sa traga. Daca e asa cum spui tu ar trebui sterse 90% din mesajele de pe cinemagia.Mie mi s-au sters unele mesaje (2 la nr. care aveau direct legatura cu subiectul).In plus dl. ab(e mascul din cate stiu eu), si-a sters singur unele mess., dandu-si seama ca nu-l avantajau (asta e dreptul fiecaruia sa faca ce vrea CU ALE LUI). Eu am impresia ca nu e "moderator'' doar acolo. M-am uitat la faq, uitati-va si voi la intrebarea "cum pot sa devin moderator?". Propuneti si voi sa deveniti asa ceva, ma refer la astia care au vechime pe aici, sunt curios daca se intampla. Mie nu-mi mai ramane decat sa-mi imaginez un harciog urat , care citeste mess. de aici si se amuza copios, dupa care reintra in coltul lui intunecos si rece.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 01:42   #28
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Mie imi plac mesajele lui Keyzer, dar si alea lui Ambra(sau Ambrei imi spune Benny)... asa ca nu prea as vrea sa stergeti nimica de p'aicia... in afara de aberatiile lui Blue si entuziasmul Badaranului(de fapt daca ma gandesc mai bine mie mi-a placut de Badaran)...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 02:03   #29
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
ce topic plictisitoooor. cre cã n-aveþi ce face cei care aþi postat aici. N-am avut rãbdare sã citesc nici 3 mesaje complet.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 03:42   #30
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
tipic
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 04:57   #31
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Korben, nu stiu exact la ce te referi cand zici 'tipic'. Dar uite ca am gasit pe aceeasi condica (Leonard, nu pretind ca asta e un 'topic', e pur si simplu doar o reclamatie!) un mesaj al Ricutzei care spunea exact acelasi lucru: ca un mesaj al ei a fost pur si simplu sters pentru ca asa a cerut Ambra Blu - a se vedea mai jos reclamatia 'In the garden of Weeden'. Cazul ei a fost mai fericit: un moderator a gasit de cuviinta sa ii trimeata un mesaj de explicatii. Eu nu sunt decat de putin timp aici si nu ma consider un membru de baza al Forumului pentru ca nu am postat decat o parere doua ici-colo, si in general mai degraba intrebari. Dar din cat am citit pana acum mi se pare ca Ricutza era!! Si tot degeaba, se pare. Motivul pentru care bantui acest Forum si nu altele, precum Imdb-ul, este pentru ca acest Forum are mai putini aderenti si prin urmare poate avea loc o discutie. Ocazional, se mai gasesc si postari cu miez. Dar ce s-a intamplat mi se pare de necrezut si mi se pare ca pune sub semnul intrebarii tot ce se intampla aici. Supravietuind printre injuraturi - ar fi o eticheta buna. Si inchizand ochii la nesimtire.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 08:42   #32
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Ah, ce surpriza pentru fanii clasic! Sa vedeti numai cine va va modera !
Un deliciu total, ar zice Gorzo.
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 09:30   #33
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
si totusi ce se intampla cu topicul in the garden of weeden? ca ce chestie exista un subiect care nu are nici o legatura cu tiff, acolo? in plus mai e si public, dar nu mai are nimeni voie sa posteze?!!? ma enerveaza cumplit dezorganizarea de pe forum. iar faptula ca ambra e cinefil nu ii da dreptul sa transforme forumul intr-o mare problema personala!
si el de ce naiba nu a raspuns reclamatiilor, asa cum poate sa reactioneze in general impotriva tuturor "dobitocilor"?
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 09:35   #34
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Daca Cinemagia este cumva un experiment sadic, unde clasicii sunt intaratati intentionat impotriva 'iconoclastilor' si vitavercea (ceva cam ca in 'The Serpent Egg' asa, daca imi aduc eu bine aminte, ca sa-l aduc iar pe Bergman in discutie , atunci poate imi spune cineva si mie. Macar sa stim ca suntem la circ.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 09:59   #35
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Pai din cite citesc parca altii fac tumbe si urla batind in toba...
europe_east: Daca ai fi avut self-esteem si ai fi rationat putin, nu te-ai fi inclus in categoria dobitocilor pe threadul din sectiunea iconoclast. Simplu!
captain: Au mai fost explicatii pentru In The Garden of Weeden, dar preferati sa faceti scandal prefacindu-va ca nu intelegeti. Foarte bine, spor mult.
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 10:08   #36
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
K's, nu m-am inclus in categoria cu pricina. Ma simt solidara insa cu cei care in opinia ta sau a voastra intra in acea categorie. Asta pentru ca exista numai o parte a 'baricadei' cand e vorba de marlanie.

Ceea ce nu mi se pare ca lumea intelege aici este faptul ca a discuta cu necunoscuti prin acest mediu cere niste reguli minime de politete. Poate voi va cunoasteti intre voi, va stiti metehnele si cand e o injuratura alintata si cand nu, dar eu nu stiu. Nu va cunosc. Asa ca atunci cand vad 'Dobitoci' nu vad decat insulta si nu si subtilitati ascunse.

Cat despre circ, era destul circ si inainte ca eu sa deschid aceasta reclamatie.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 10:24   #37
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
Originally Posted by K's:
Au mai fost explicatii pentru In The Garden of Weeden, dar preferati sa faceti scandal prefacindu-va ca nu intelegeti. Foarte bine, spor mult.

am citit toate explicatiile voastre de ca***, dar asta nu e un motiv ca sbject-ul ala sa mai existe inca acolo...de ce nu il mutati la cafenea, sau de ce nu faceti un topic nou, care sa se cheme 'ambra's bullshit'
asta ar fi osolutie care i-ar proteja pe toti ceilalti de voi 2, nu crezi?
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 10:26   #38
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Nu.
Bullshit?! I really doubt that.
Cu asta zic si pa lamentarilor de aici.
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 12:42   #39
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by keyzer soze:
Originally Posted by BeNnY:
Mesajele lui keyser sunt off-topic! Si daca nu ii raspundea AB inainte si le stergea direct, atunci da, nu era frumos. Da' daca l-a lamurit, acum poate sa le stearga.

si daca scriem ca sa stergem unde ajungem? ca asa vorbim pe yahoo messenger mai on-topic decat pe forum
si de ce dreq sa le stergem? sunt prea multe mesje si nu le suporta serveru'? sa stergem atunci toate aberatiile din 'cafenea', unde cu totii aiurim cu gratie... sau monstruozitatile alea de la 'noi despre film'.
'iconoclast'-ul este intr-adevar singurul topic unde se discuta despre Film, nu despre basinile pe care le visati voi noaptea! si chiar daca sunt post-uri idioate la 'iconoclast', who cares?... pe cine nu intereseaza, sa nu le citeasca

ps: in any case, nu ar trebui sa ciripesti la capitolul 'off-topic', prichindelule... in ultimul timp tu marchezi numai pe langa :sick:

Vezi primele mele mesaje pls, thx. Se tine cont doar de regulile care vor ei sa le aplice, in schimb noi trebuie sa ne conformam cu regulamentul lor de cacat. Hai sa facem si noi un regulament pentru moderatori! :w00t:

(eu cand zic moderatori ma gandesc exclusiv la Emanuel, nu si la AB sau daniel)
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2004, 12:46   #40
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Adevarul este ca Emanuel e" foarte ocupat "cu postarea de bancuri porcoase la cafenea , nu are timp de bunul mers al paginilor unde este moderator. Bancul cu liciriciul e un deliciu.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells