Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Sep 2010, 02:13   #361
AndreiPopescu87AB
Junior
 
AndreiPopescu87AB
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 35
Ai vazut multe?[/quote]

Care le-au dat pe HBO cred ca le-am vazut aproape pe toate. Am mai vazut si pe net cateva.
AndreiPopescu87AB is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2010, 09:01   #362
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
bai, io zic sa incetam cu astea. ori va dati arama pa fatza , ori ce mama naibii!
ati intrat in randurile noastre fara nici un fel de restrictii, v-am primit "bucurosi", chiar ne-ati descretit putin fruntile, dar lasati naibii cioacele, odata!
ori spuneti clar si raspicat ce aveti de gand, ori duceti-va invartindu-va! aici discutam lucruri serioase, nu ne jucam.
memeito, ti-am facut o propunere. ai de gand sa raspunzi? sau te-ai intimidat cand ai auzit ca trebuie sa ai ceva viabil pe maneca?
vezi ca aceasta propunere nu e valabila la nesfarsit. are si rabdarea mea o limita.
astept sa revii cu ceva concret!

Last edited by rvn : 12 Sep 2010 at 09:50.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2010, 10:51   #363
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
eu cred ca memsito citind opera lui Daniel si a lu' Teo so gandit sa faca si el o cheste de genu asa ca acum a intrat Popescu in actiune... in fond de ce nu a mai postat memesito dupa ce a aparut memesito?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2010, 11:59   #364
Memeito
Junior
 
Memeito
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 66
Originally Posted by rvn:
memeito, ti-am facut o propunere. ai de gand sa raspunzi? sau te-ai intimidat cand ai auzit ca trebuie sa ai ceva viabil pe maneca?
vezi ca aceasta propunere nu e valabila la nesfarsit. are si rabdarea mea o limita.
astept sa revii cu ceva concret!
Ce propunere? Ce poti tu sa faci ptr. mine?
Memeito is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2010, 14:22   #365
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
pai, in primul rand poti sa mergi la biserica sa dai acatiste, fiindca poti s-o iei si-asa: ti-a pus Dumnezeu mana in cap, baiatule!
si stii de ce? fiindca din intamplare, ma aflu si eu p-acilea si vreau sa te ajut.
ca atare, am destule relatii cu persoane "suspuse" care te pot ajuta sa te remarci si chiar sa-ti realizezi proiectele, dar cu o conditie: sa fii sigur ca merita, ca sunt profitabile. ca altfel, nu mai discutam.
cum spuneam, baga aci, ce ai tu mai bun, ce consideri tu ca te reprezinta si cei care se pricep, vor da verdictul.
daca nu ma crezi, intreaba in stanga si-n dreapta pe altii. o sa vezi ca pot sa fac asta pentru tine.
banii vor veni si nu vor fi putini, dar sa merite.
eventual ma poti contacta pe privat, daca vrei amanunte. gandeste-te! ai o sansa, n-o rata!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2010, 20:24   #366
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
s-a speriat pisicuta...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2010, 12:37   #367
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu s-a speriat - s-a refugiat la "Imperiul simturilor > Scene de viol în filme", unde a postat aceastä... aceastä... n-am cuvinte...
Originally Posted by Memeito:
Eu am un proiect pe care as vrea sa il realizez - un film despre rascoala de la Bobalna....
In el va fi prezentat un viol de zile mari, ceva ce nu s-a mai vazut niciodata in istoria cinematografiei. Taranii rasculati vor pune mana pe boierul ce ii oprima iar acesta va fi legat fedeles de o buturuga in mijlocul satului. Aici boierul va fi violat de sute de tarani pana la moarte timp de cateva zile- o sa fie o scena epica cu o coada lunga de tarani ce isi asteapta randul sa isi bata joc de boier.

Ceea ce nu înteleg e rolul lui Memeito în toatä treaba asta:
- boierul
- descendentul lui, în urma acelui halucinant act procreativ
(Cred cä si una, si alta.)

In curând deschid un poll:

Cum este Memeito?
- prost de picä
- retardat
- dement
- sadic
- incult
- mutant
- genial

Vot la vedere, la mai multe categorii simultan.
(Ultima categorie, accesibilä numai lui Memeito, o datä; färä clone.)

Last edited by Pitbull : 18 Sep 2010 at 12:48.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2010, 13:12   #368
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
io astept poll-ul. da' , mai mult ca sigur votez penultima varianta.
are legatura cu SF-urile pe care le viseaza el..alea care crede ca o sa-l umple de bani.....
of, Doamne, mare ti-e gradina ta!!!!!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 19:53   #369
AndreiPopescu87AB
Junior
 
AndreiPopescu87AB
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 35
Ce inseamna SF pentru Memeito? Tot vorbea de SF, dar cand isi prezinta ideile, vorbeste doar de violuri. Si ce are oare cu romanii de ii face pe toti violatori?
AndreiPopescu87AB is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 20:02   #370
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Probabil viseazä un alien care violeazä tot mamapondu'.
Sau vitävercea.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 21:37   #371
Memeito
Junior
 
Memeito
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 66
Proiectul meu numit "Rascoala" in cateva cuvinte:

Taranii traiesc din greu sub biciul nemilos al boierului.
Sunt obligati sa munceasca de dimineata pana seara in conditii oribile.Putinii bani pe care ii
castiga se duc pe bautura.Boierul dispretuieste taranii si nu se sfieste sa le arata asta, dar ocazional mai cheama la conac cate o tarancuta sub diverse pretexte si se foloseste de ocazie ca sa o inghesuie.
In cele din urma auzind ca in satele de prin preajma lumea s-a rasculat impotriva boierilor, taranii se strang cu furci, topoare si ce mai gasesc la conacul boieresc.Oamenii boierului sunt omorati,boierul este luat prizonier iar conacul jefuit.
Unii dintre tarani gasesc lanturi de aur si alte bijuterii in conac si se impodobesc cu ele ca sa se faleasca.
Cu mancarea si bautura gasita in conac taranii incing o petrecere pe cinste si isi fac de cap cu fiicele boierului.
A doua zi boierul este adus ptr. judecata si taranii vin cu diferite propuneri prin care sa fie
omorat.In cele din urma boierul este legat in mijlocul satului si pedepsit pe la spate de toti
taranii pe rand timp de cateva zile...
In cele din urma armata soseste iar rascoala este inabusita in mod sangeros.
Taranii luati prizonieri sunt omorati in modurile cele mai groaznice: infipti in protzap si pusi la foc mic,fierti in ulei, rupti in bucati,jupuiti de vii,etc.
Taranii poate au fost invinsi dar spiritul lor nu va putea fi distrus niciodata.

The end...
Memeito is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 21:54   #372
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
pisicuto, io ti-am zis ca floricelele expandeaza....nu mai crezut!
de ce naiba ai mancat atat de multe?
na! acuma trebuie sa suportam efectul ingurgitarii lor si nu ne convine.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 21:56   #373
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Memeito:
Taranii luati prizonieri sunt omorati in modurile cele mai groaznice: infipti in protzap si pusi la foc mic,fierti in ulei, rupti in bucati,jupuiti de vii,etc.

aicea, cei drept, rivalizezi cu saw-urile.
poate chiar le depasesti
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 22:09   #374
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Memeito:
Proiectul meu numit "Rascoala" in cateva cuvinte:

Taranii traiesc din greu sub biciul nemilos al boierului.
Sunt obligati sa munceasca de dimineata pana seara in conditii oribile.Putinii bani pe care ii
castiga se duc pe bautura.Boierul dispretuieste taranii si nu se sfieste sa le arata asta, dar ocazional mai cheama la conac cate o tarancuta sub diverse pretexte si se foloseste de ocazie ca sa o inghesuie.
In cele din urma auzind ca in satele de prin preajma lumea s-a rasculat impotriva boierilor, taranii se strang cu furci, topoare si ce mai gasesc la conacul boieresc.Oamenii boierului sunt omorati,boierul este luat prizonier iar conacul jefuit.
Unii dintre tarani gasesc lanturi de aur si alte bijuterii in conac si se impodobesc cu ele ca sa se faleasca.
Cu mancarea si bautura gasita in conac taranii incing o petrecere pe cinste si isi fac de cap cu fiicele boierului.
A doua zi boierul este adus ptr. judecata si taranii vin cu diferite propuneri prin care sa fie
omorat.In cele din urma boierul este legat in mijlocul satului si pedepsit pe la spate de toti
taranii pe rand timp de cateva zile...
In cele din urma armata soseste iar rascoala este inabusita in mod sangeros.
Taranii luati prizonieri sunt omorati in modurile cele mai groaznice: infipti in protzap si pusi la foc mic,fierti in ulei, rupti in bucati,jupuiti de vii,etc.
Taranii poate au fost invinsi dar spiritul lor nu va putea fi distrus niciodata.

The end...

Fiinta asta nu existä...
Nici textul de mai sus nu existä.
Este o halucinatie a noasträ a tuturor - suntem în plin Cinemaginception.
Cred cä Memelito e fiicele de sex masculin ambigen, niciodatä näscuti, a lui Daniel-însusi cu sine-Teo.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 22:15   #375
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
trezeste-te Pitbulle!!!!
asta o sa sparga topurile!
si o sa ne rada in nas cand s-o umple de bani.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 23:01   #376
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
mi se face greata numai cand ma gandesc cum ar arata un film ca asta... oare sunt singura care gandeste asa?...
in prima faza ma gandeam la Rascoala lui Rebreanu'... dar NU... omul asta vrea sa isi bata joc de romani... mai Memesito, tu iti dai seama cum ar arata filmul asta peste hotare?... unde draq e realitatea din el, sau ce vrei tu sa transimti prin filmul asta? ca nu mai inteleg nimic... nu visezi numai violuri... cred ca devine patologica treaba... revino-ti si nu te mai uita la filme de genu ca nu face bine la creieras...

in the end...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 23:29   #377
AndreiPopescu87AB
Junior
 
AndreiPopescu87AB
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 35
Originally Posted by dragonfly_drk:
mi se face greata numai cand ma gandesc cum ar arata un film ca asta... oare sunt singura care gandeste asa?...
in prima faza ma gandeam la Rascoala lui Rebreanu'... dar NU... omul asta vrea sa isi bata joc de romani... mai Memesito, tu iti dai seama cum ar arata filmul asta peste hotare?... unde draq e realitatea din el, sau ce vrei tu sa transimti prin filmul asta? ca nu mai inteleg nimic... nu visezi numai violuri... cred ca devine patologica treaba... revino-ti si nu te mai uita la filme de genu ca nu face bine la creieras...

in the end...

Partea cu violenta mi se pare realista, dar cand incep cu violul deja mi se pare si mie o bataie de joc. Adica toti taranii din satul ala sunt violatori, homosexuali sau bisexuali? Cat despre cum ar arata peste hotare, cred ca ar lua si prostia asta un premiu. Din cate am observat tot filme in care arata ce rau e in Romania si cat de rai sunt romanii castiga.
AndreiPopescu87AB is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 23:33   #378
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
da, poate ar lua un premiu, doua, trei... dar in felul acesta nu vor avea cei despre hotare niciodata o parere buna despre noi... cred ca cel mai bine ar fi sa facem si noi un film in care sa aratam si frumusetile Romaniei... ca de defecte m-am saturat.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 23:58   #379
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Memeito, nu mai pierde timpul în România! Caută-ţi pe Internet un producător american. Va fi un succes fantastic, poate chiar de Oscar.

Dacă nu te superi, nişte sugestii:

1. Să existe un erou principal, protagonistul, care să se lupte cu boierul, antagonistul.

2. Dacă se poate, acest protagonist să semene cu Dracula.

3. Toţi ţăranii să aibă caninii mult mai mari decât incisivii.

4. În timp ce ţăranii îl violează în grup pe boier, la final, să îi sugă şi sângele, nu numai p...

5. Să treci în contractul cu producătorul american că vrei în echipă şi doi regizori-actori români, care îţi pot fi absolut necesari: Daniel din Timişoara şi văru-su Teo din Cluj.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2010, 00:22   #380
AndreiPopescu87AB
Junior
 
AndreiPopescu87AB
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 35
Originally Posted by dragonfly_drk:
da, poate ar lua un premiu, doua, trei... dar in felul acesta nu vor avea cei despre hotare niciodata o parere buna despre noi... cred ca cel mai bine ar fi sa facem si noi un film in care sa aratam si frumusetile Romaniei... ca de defecte m-am saturat.

As face dar nu am cu cine . Oricum am scris niste scenarii (nu prea bune, dupa parerea mea) in care am si romani cu scoala si sanatosi la cap.:
- Un horror: http://rapidshare.com/files/222763062/Omul_lup.pdf
- Un fel de SF cam ca si serialul "Limita imposibilului": http://rapidshare.com/files/395710800/Intersectia.doc
- Mai am ceva scurt metraje SF. pe care le-as putea face cu cativa actori amatori, numai ca nu stiu nici macar unu .
- Si am mai facut o prostie de scurt metraj pentru copii inspirat dintr-o poveste pe care mi-o spunea bunica.: http://www.youtube.com/watch?v=JnkOy2BGkCU
Cam atat am putut face singur.
AndreiPopescu87AB is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells