Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Aug 2011, 15:48   #2981
ionychy
Novice
 
ionychy
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Mutumesc pentru reply,@omudindulap!...That sucks!!.. ..era normal sa avem si optiunea asta in caz ca...nu mai vrem!.hmm...ciudat,tare ciudat!....Dar,''Romanica'' e plina de ciudatenii deci nu ma mir!Nu m-am gandit cand mi-am facut contul(acum 2 ani..) ca nu am sa-l pot inchide,cand am observat,era prea tarziu...
Sper ca totusi intr-o zi va exista si aceasta varianta!

By the way,imi place citatul tau cu...''One should always be drunk...''...have a nice day!
ionychy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2011, 13:19   #2982
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

Cand am zic ca nu se mai merita sa contribuiti aveti un exemplu a lui (manusa)nu vreau sa ii iau apararea dar saracu om a incercat ca si mine de altfel dar eu am renuntat de mult ca sa primeasca un raspuns ca de ce nu i se accepta pozele sau de ce dispar si nu primeste nici un punct pe munca lui a venit un raspus pe cat de apatic pe atat de lipsit de sens ca nu se vor mai accepta poze care nu corespund din punct de vedere al claritati pai si pana acuma nu tot asa a fost sau nu am inteles eu bine au fost si pana acuma niste parametri prin care se accepta o poza sau smecherit nu mai au fonduri dar nu zic nimic pe la inceputul anului prin martie si aprilie au avut probleme cu concursurile si festivalurile si nu au acceptat chipurile poze ca nu au avut timp acuma ca pozele nu corespund nu sunt destul de clare cum trebuie sa fie ca nu am inteles nimic din ce a explicat acel Alex.M lui Manusa trebuie sa fie format HD
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2011, 13:24   #2983
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

Nu vom aproba screencaps / capturi la filme mai importante si/sau noi pentru care se pot gasi pe net fotografii de pe platou / de presa etc si, de asemenea, nu vom aproba fotografii / capturi inferioare calitativ fotografiilor / capturilor deja existente la pagina unui film.

AHA asta e o prostie dar in fine nu mai stiti cum sa scapati daca nu aveti lovele de ce nu ne spuneti lipsa de respect prea multe reguli pt un DVD de 55 de RON asta e o piedica in stilul pur rromanesc ,ce urmeaza ?
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2011, 19:21   #2984
Crist11
Novice
 
Crist11
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 11
Mda, si eu ma rog de ei sa accepte niste poze, mi s-a spus de catre Stefan sa astept, astept de 1 luna, si mi-a mai zis sa postez aici pe forum, am postat, sunt ignorat complet.
Nu e bataie de joc, pentru ca nu este, este nesimtire sa nu mi se raspunda.
Le dau naiba de poze, dar macar un raspuns plauzibil pentru nonsalanta cu care sunt dus de nas.
Crist11 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 22:43   #2985
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by tantibus:
Cand am zic ca nu se mai merita sa contribuiti aveti un exemplu a lui (manusa)nu vreau sa ii iau apararea dar saracu om a incercat ca si mine de altfel dar eu am renuntat de mult ca sa primeasca un raspuns ca de ce nu i se accepta pozele sau de ce dispar si nu primeste nici un punct pe munca lui a venit un raspus pe cat de apatic pe atat de lipsit de sens ca nu se vor mai accepta poze care nu corespund din punct de vedere al claritati pai si pana acuma nu tot asa a fost sau nu am inteles eu bine au fost si pana acuma niste parametri prin care se accepta o poza sau smecherit nu mai au fonduri dar nu zic nimic pe la inceputul anului prin martie si aprilie au avut probleme cu concursurile si festivalurile si nu au acceptat chipurile poze ca nu au avut timp acuma ca pozele nu corespund nu sunt destul de clare cum trebuie sa fie ca nu am inteles nimic din ce a explicat acel Alex.M lui Manusa trebuie sa fie format HD


Şi semnele de punctuaţie?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2011, 20:32   #2986
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Wink

Am pus acuma 3 poze la un film THE WOLVERINE 2012 astept sa vedem in cat timp voi primi cele 3 puncte
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2011, 12:43   #2987
Crist11
Novice
 
Crist11
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 11
Originally Posted by tantibus:
Am pus acuma 3 poze la un film THE WOLVERINE 2012 astept sa vedem in cat timp voi primi cele 3 puncte


Eu am pus 30 de poze, acum 1 luna si nu exagerez, mai asteapta.
Crist11 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 22:57   #2988
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Pentru ce l'ati banat pe danonino? Pentru ca a intrat iar alcoolicul ala, cu un nickname aproape identic ca al lui si scria tot felul de prostii? Nu era normal sa se apere?? Cand injurau tot felul de specimene non'stop pe forum, stateati pe ganduri 3 luni daca sa le banati sau nu. A, da' stai ma!! Ca si eu am primit avertisment pentru nimic. Aoleu, cata corectitudine. Da pe langa, lol!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 00:22   #2989
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Si eu as zice ca nu era cazul sa fie banat danonino. Nu o fi conform regulamentului, dar e cam normal sa ripostezi macar putin, mai ales cand cineva isi face special cont ca sa se ia de tine. Pana la urma si daca ar fi fost banata mai repede clona respectiva nu s-ar fi ajuns aici.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 20:22   #2990
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Poate danoninoo era chiar clona lui danonino, asa s-ar explica dublul ban . Intr-adevar, de multe ori suntem sfatuiti sa ii ignoram pe trolli, chiar si eu dau des sfatul asta, fiindca stiu unde se va ajunge, dar daca te au doar pe tine ca tinta, la un moment dat o sa cedezi. A sarit si danonino cu jignirile, dar a fost provocat. Cazul lui e mai special, cu circumstante atenuante. True, corect e sa se pedepseasca si cel care incepe, si cel care continua, dar danoninoo nu a fost certaretul forumului, care se leaga de toata lumea si cu care eviti sa intri in vorba, ci umbra lui danonino, asa ca poate danonino merita o "pedeapsa" mai usoara.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2011, 23:31   #2991
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ANUNŢ IMPORTANT:

1. Pentru ăia care dau informaţii gratuite prin pm cu nume, id-uri de mess şi informaţii personale, vă urez din tot sufletul să putreziţi în pace...
2. În momentul în care o să vă aflu, că nu sunteţi mulţi, vă garantez o călire foarte lungă şi dureroasă pe aragaz, la foc mic.
3. Danoninoo e o clonă dar nicidecum a lui danonino... Poate ar fi foarte indicat, ca adminii să îşi facă naibii treaba şi să banneze toţi trolli, spammerii şi clonele vechilor useri frustraţi de viaţă.

fragment de discuţie a unui idiot care nu are ce face decât să afle id-urile de mess ale altor useri:

idiot (09.09.2011 00:07:46): sunt danonioo
idiot (09.09.2011 00:07:49): recunosc

idiot (09.09.2011 00:08:34): mai jmult am vrut sa il enervez
idiot (09.09.2011 00:08:40): serios
dragonfly (09.09.2011 00:08:56): de ce sa il enervezi? ce ti-a facut ca sa te enerveze?
idiot (09.09.2011 00:09:07): face glume proaste
idiot (09.09.2011 00:09:23): o sa ii aflu in cateva zile si id lui
idiot (09.09.2011 00:09:29): si atunci am sa vb cu el

dragonfly (09.09.2011 00:11:11): bun... de unde ai tu id-urile userilor si numele lor?
idiot (09.09.2011 00:11:25): intreb
idiot (09.09.2011 00:11:30): pe unul si pe altul
idiot (09.09.2011 00:11:36): se afla usor sa stii


REPET:

ăia care mai dau id-uri şi nume, să sugă o ceapă... da atât de adânc încât să se înece cu ea.
Menţionez că prin mesajul ăsta nu am încălcat niciun regulament al forumului, nu am postat nimic din intimitatea nimănui şi nici nu am spus cine e bulangiul ăla care nu are ce face noaptea (chiar dacă, probabil ar fi frumos să îi răspund cu aceeaşi monedă).

No, amu daţi-mi ban şi mie.

Mulţumesc pentru atenţie, urmează o binemeritată pauză publicitară. Revenim în 5 minute cu alte spume la gură şi detalii picante din viaţa forumului cinenumafilmnue.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2011, 23:35   #2992
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Subscriu!! Cum va permiteti sa faceti asa ceva?? Oameni fara ocupatie!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 09:45   #2993
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libelula, mai bine vb cu gloria sau cu stefan pe privat serios , si le explici lor cap coada ce si cum.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 10:45   #2994
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Dacă aş fi avut vreun interes pentru forumul ăsta lately, poate că aş fi vorbit cu ei... Însă, din moment ce singura direcţie pe care o are e în jos, chiar nu prea cred că există o soluţie. Plus, mi se pare inadmisibil ce se întâmplă aici... E singurul site pe care m-am plimbat şi se ocupă cu asemenea porcării. Aici nu există dreptul la anonimat, dreptate sau libertate de exprimare.

(în ultima vreme nici nu am intrat pe forum, şi sincer, dacă nu s-ar fi întâmplat asemenea porcărie, nici nu cred că aş mai fi intrat. Şi îmi pare extrem de rău că mi-am făcut cont aici iar acum nu mai pot să îl şterg. Dar, oricum nu am nimic de pierdut, aşa că, de acum înainte, până când voi fi banată definitiv, voi avea grijă să pun pe masă tot ce se întâmplă în spatele uşilor închise. Ca avertisment pentru cei care ar vrea să îşi facă cont aici, să ştie ce îi aşteaptă)

Tocmai de aceea, am vrut să aduc la cunoştinţă lumii, despre o chestie care se întâmplă de ceva vreme şi nimeni nu are curaj să vorbească despre ea pe faţă (probabil că dacă adminii şi moderatorii şi-ar face treaba calumea aceşti distinşi useri, sugători de informaţii nu ar mai ajunge în punctul în care să sustragă tot felul de detalii intime despre viaţa anumitor useri, de la persoane slabe de înger care pun botul la orice şi îşi dau cu papagalul în cel mai grosolan mod cu putinţă - ce câştigă din treaba asta, numai ei ştiu - Şi nu dau nume pentru că nu ştiu cine e responsabil pentru toată porcăria asta, dar sper din tot sufletul să se simtă... rău de tot).

Aşa că mai bine să văd, dacă au ei curaj să răspundă pe faţă, chiar dacă, în cel mai bun caz mă aştept la un răspuns diplomatic din partea lor şi atât. Sau un ban... definitiv. Pe care îl aştept de atât de mult timp şi el nu mai vine. Oricum, acum că o să încep să îmi dau drumul la guriţă şi să detaliez cam ce se întâmplă (pentru că ştiu destule), proabil că se vor simţii atacaţi şi mă vor bana... Can't wait for it.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 13:12   #2995
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Libe, stii identitatea lui danoninoo? Da-l de gol daca e o clona .
Heh, stiam eu de ce dadeam ignore la toate cererile necunoscute de add. Mai dai peste un idiot care iti mananca nervii si pe urma trebuie sa il stergi. Culmea ca si in cazul meu, un ex de pe forum investigase sa imi afle mailul...bine, nu era greu de gasit, trebuia doar sa stii unde sa il cauti, dar aveam senzatia ca ma stalkuieste. Nasol ca ti-au divulgat id-ul, eu sunt un caz mai fericit pentru ca intru foarte rar pe messenger si listele mele de prieteni sunt relativ mici.

Dragonfly, moderatorii nu au posibilitatea de a bana, cel mult pot sa stearga, sa modifice, sa stickuiasca etc. thread-uri/mesaje.

Quote:
idiot (09.09.2011 00:08:34): mai jmult am vrut sa il enervez
idiot (09.09.2011 00:08:40): serios
dragonfly (09.09.2011 00:08:56): de ce sa il enervezi? ce ti-a facut ca sa te enerveze?
idiot (09.09.2011 00:09:07): face glume proaste
idiot (09.09.2011 00:09:23): o sa ii aflu in cateva zile si id lui
idiot (09.09.2011 00:09:29): si atunci am sa vb cu el

Vai ce frica trebuie sa-i fie lui danonino ca o sa vorbeasca danoninoo cu el . Ignore si se rezolva.

Quote:
dragonfly (09.09.2011 00:11:11): bun... de unde ai tu id-urile userilor si numele lor?
idiot (09.09.2011 00:11:25): intreb
idiot (09.09.2011 00:11:30): pe unul si pe altul
idiot (09.09.2011 00:11:36): se afla usor sa stii

Din fericire eu bag mana in foc pentru toti userii cinemagia care au id-ul meu, n-ar fi vreunul in stare sa il dea mai departe fara sa ma intrebe inainte, atata le trebuie . Ma intreb pe cati o fi intrebat pana sa te gaseasca :S. Poate e vorba de cineva pe care il ai deja in lista de messenger, dar sub un alt ID si incearca sa te prosteasca spunandu-ti ca ti-a aflat datele de la altcineva.

Quote:
3. Danoninoo e o clonă dar nicidecum a lui danonino... Poate ar fi foarte indicat, ca adminii să îşi facă naibii treaba şi să banneze toţi trolli, spammerii şi clonele vechilor useri frustraţi de viaţă.

Ia-i totusi mai moale pe admini, ca ambii sunt la Venetia momentan, e de inteles de ce nu prea au mai avut timp sa faca o curatenie pe forum si probabil nici n-au avut prea mult timp sa investigheze problema lui danonino.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 09 Sep 2011 at 13:21.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 13:17   #2996
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
la faza cu addurile sunt perfect de acord cu tine buticut.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 14:04   #2997
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ce-i cu prostiile astea? De cand trebuie administratorii sa verifice mesajele private ale altora ca sa afle daca cineva da informatii personale despre un user sau altul. Adica e vina lor ca nu-ti ignora dreptul la o discutie privata si nu e vina ta ca dai tot felul de informatii unor persoane indoielnice. Ca altfel n-au cum sa afle informatii, doar in caz ca le dai tu, in mod public sau de la alte persoane care stiu informatiile tot de la tine.

Last edited by Liviu- : 09 Sep 2011 at 14:07.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 14:38   #2998
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Administratorii oricum nu au acces la mesajele private si nu e treaba lor ce se intampla pe privat, decat daca e vorba de un spammer care trimite acelasi mesaj la enspe mii de persoane.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2011, 08:44   #2999
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by Liviu-:
Ce-i cu prostiile astea? De cand trebuie administratorii sa verifice mesajele private ale altora ca sa afle daca cineva da informatii personale despre un user sau altul. Adica e vina lor ca nu-ti ignora dreptul la o discutie privata si nu e vina ta ca dai tot felul de informatii unor persoane indoielnice. Ca altfel n-au cum sa afle informatii, doar in caz ca le dai tu, in mod public sau de la alte persoane care stiu informatiile tot de la tine.

Wohoooow. Stai că eu nu am zis nimic de verificatul mesajelor private. Nici măcar nu am cerut aşa ceva.

Originally Posted by buticut:
Administratorii oricum nu au acces la mesajele

are you sure about that?

Quote:
Libe, stii identitatea lui danoninoo? Da-l de gol daca e o clona

damn it, de ştiam cine e, acum era într-un sac de box

Quote:
Dragonfly, moderatorii nu au posibilitatea de a bana, cel mult pot sa stearga, sa modifice, sa stickuiasca etc. thread-uri/mesaje.

când am spus de moderatori, mă refeream la lucrul ăsta, să şteargă commenturile inutile la timp.

Quote:
Ia-i totusi mai moale pe admini, ca ambii sunt la Venetia momentan

e interesant cum la Veneţia fiind, au dat un ban cu ochii închişi dar când sunt spammeri sau trolli pe forum nici măcar nu se sinchisesc. thumbs up for that... ce să-i faci, traficul e trafic şi avem nevoie de el... aşa că, hai cu spammuuu... zbunţi-zbunţi!!!
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by dragonfly_drk : 10 Sep 2011 at 08:50.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2011, 08:50   #3000
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by dragonfly_drk:
Wohoooow. Stai că eu nu am zis nimic de verificatul mesajelor private. Nici măcar nu am cerut aşa ceva.

Si atunci care-i reprosul? In afara de faptul ca moderatorii nu sterg mesajele la timp si baneaza clonele greu? Ca ai scris mai multe lucruri care nu prea au treaba cu chestiile astea...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells