Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 May 2010, 21:24   #261
foxyroxy
Veteran
 
foxyroxy
 
Join Date: Feb 2010
Location: Dreamland
Posts: 199
Pay it forward de 6 ori..deocamdata....
Mary and Max 3 ori
Rock n Rolla 4 ori
foxyroxy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 21:27   #262
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
the prestige si iluzionistul da! dar vantage point nu mi se pare a se ridica la nivelul artistic al primelor! si sincer,denis quaid a imbatranit! chiar nu e unul din rolurile sa f.bune, nu ca ar avea cine stie ce in palmares...
altfel spus e un film de actiune si... cam atat!nimic sa te aduca inapoi la el...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 21:47   #263
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
RocknRolaaaaaaaa ! Nu stiu cum am putut uita de asta. L`am vazut de vreo 5 ori
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 21:53   #264
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
guy ritchie? hmm...da! asa mai vii de-acasa!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 22:22   #265
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Revolver, mai sus mentionatul Rocknrolla .. big fan. Bineinteles, vazute mai mult de o data
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 22:55   #266
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Jason Statham era preferatul dar acum i-a cam luat fata Gerard Butler, nu?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 23:14   #267
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
O sa ii ia fata cand o sa predomine in filmele lu` Ritchie. Acum poate i`a luat`o in ochii fetiscanelor pt care revista Ciao e "fashion Bible"
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 07:47   #268
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Gerard Butler e pe val! o sa vina si vremea cand o sa-i fie recunoscut si talentul, nu numai calitatile fizice....
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 09:03   #269
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Dar este pe val, nimeni nu`i contesta calitatile actoricesti
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 10:30   #270
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
am avut impresia ca ai pus accent mai mult pe sex-appeallul lui! mai rar combinatia intre talent si frumusete fizica....cu toate ca in ziua de azi, partea a doua se poate rezolva extrem de usor intr-un cabinet de chirurgie estetica...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 11:40   #271
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Chiar daca nu este o capodopera am vazut ''Across The Universe'' de vreo 4-5 ori in ultimele luni .De fiecare data cind l-a dat HBO si l-am putut vedea nu l-am ratat .
http://www.youtube.com/watch?v=3TTQU7KT92U
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 21:17   #272
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Originally Posted by Medicate:
Lord of the Rings ... de foarte multe ori, enigma asta nu o pot desluși nici eu!
subscriu, la care as mai putea adauga:
Serendipity - 10
Gladiatorul - 20
Iluzionistul - 10
Nea Mărin Miliardar - 40
Filantropica - 10
Jesus of Nazareth - 20
Toate panzele sus - 30
Operatiunea 'Monstrul' - 10
I Am Legend - 5
The Bucket List - 5
A Bug's Life - 5


si lista ar mai putea continua..
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 21:20   #273
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
nu e pitbull aici sa te auda ca ai vazut nea marinul de 40 de ori....bine totusi ca nu e pokerul...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 22:02   #274
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
rrs85, un adevarat cinefil. Numai Gladiatorul insumeaza aproape 50 de ore. Pana nu de mult ne intrebam ce ne determina sa vedem un film de "cateva" ori, ce sa mai zic de "cateva zeci" de ori
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 22:06   #275
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Nu pot sa-mi dau seama de unde atata exactitate. Notati de fiecare data cand il vedeti? Eu nu mai stiu exact daca am vazut un film de 4 sau 5 ori, ce sa zic daca l-as vedea de vreo 20-40 de ori. Si memoria nu e una din problemele mele...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 22:14   #276
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
pai,cinefilii inraiti isi noteaza...sau poate vor sa se inscrie in guiness book,mai stii?
acuma revenind..ce-am zis acum vreo doua saptamani ,chiar nu inteleg cum poti vedea si revedea un film de-atatea ori...
ti se umple paharul,te duci naibii pe camp...nu stiu! saturatia ar putea sa fie atat de mare incat sa faci si alergie,eventual...
e exagerat numarul,eu asa cred!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2010, 13:18   #277
horney1
Junior
 
horney1
 
Join Date: Jul 2006
Location: Arad
Posts: 40
Starship Troopers cred ca l-am vazut de 10 ori.
__________________
It's howdy doody time kiddies, the bad man is here!" - Caleb (Blood II)
horney1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 09:30   #278
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Cu siguranţă filmul pe care l-am văzut cel mai des este Dirty Dancing.De ce? Era inainte de '89, prindeam un aparat video o data pe an (in adolescenta) si cam aceleasi filme. Multe de actiune - cu Van Damme, Stallone si Bruce Lee si Dirty Dancing. Asa ca ma uitam repetat la ultimele 2. Doar că cele cu Bruce Lee erau mai multe si nu mai stiu pe care le revedeam (depindea si de frate-meu). Iar Dirty Dancing mi-a placut si inca imi place fiindca a fost filmul romantic al adolescentei mele, fiindca imi plac muzica si dansul din film. Şi acum îl revăd cu plăcere din aceleaşi motive. Înainte de '89 sigur l-am văzut de vreo 10 ori, iar apoi de-a lungul anilor, l-am revăzut din când în când, inclusiv acum vreo 2 luni, am avut chef să mă uit la el.

Pe următoarele locuri cu aproximativ 4-6 vizionări sunt: Pulp Fiction, Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch, Meet Joe Black, Good Will Hunting... De ce? Pentru că sunt filmele mele favorite.

Dintre seriale - pe primul loc e Twin Peaks pe care l-am văzut de 5 ori. S-a dat la sârbi mai întâi şi mă uitam o dată noaptea la programul de noapte, apoi după-masă la reluare. Asta a fost de 2 ori fiindcă după un timp l-au reluat. Poate am mai sărit eu nişte episoade, dar în general mă uitam. Şi apoi m-am uitat şi la români o dată.

Alte seriale re-vizionate - Seinfeld, de vreo 2 ori şi Gilmore Girls - o dată la televizor şi a doua oară mi-am luat eu toate seriile şi l-am revăzut.
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 15:46   #279
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
subscriu la Seinfeld . cand eram mica si ma uitam la filme la TV le vedeam de foarte multe ori. acum ca pot alege ce film sa vad, cand si de cate ori vreau nu ma mai uit la un film decat foarte rar abia de 2 ori si asta de cele mai multe ori pentru ca se intampla sa vrea sa il vada careva si eu l-am vazut deja.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 16:24   #280
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by abureala:
rrs85, un adevarat cinefil. Numai Gladiatorul insumeaza aproape 50 de ore. Pana nu de mult ne intrebam ce ne determina sa vedem un film de "cateva" ori, ce sa mai zic de "cateva zeci" de ori

Eu mai rar caut sa vad acelasi film de mai multe ori, am vazut trilogia POTC de vreo 8 ori doar pentru ca a fost data foarte des la TV si asa s-a nimerit. Exceptie face Sweeney Todd, pe care intentionat si planuit l-am vazut de vreo 7 ori in decurs de 2-3 luni si pe care l-am revazut in urma cu o luna. Inca sunt in stare sa ti-l zic pe de rost aproape la perfectie . Bine, e si genul de film la care descoperi ceva nou cu fiecare re-vizionare.

Dar sa vad acelasi film de 20-30 de ori...nici chiar asa. Revazand acelasi film pierd ocazia de a vedea altele - si asa sunt multe pe care as vrea sa le vad, dar nu apuc. De ex in loc sa vad Gladiatorul de 40 de ori, as putea sa ma uit la el doar de vreo 5 ori si restul "vizionarilor" sa le inlocuiesc cu o parcurgere a filmografiei lui Kubrick, de exemplu. Desigur, conteaza in cat timp ai ajuns la 30 de vizionari, fiindca sa zicem ca in decurs de 3 ani, cu aproximativ o vizionare pe luna a aceluiasi film, problema nu e chiar atat de grava. Dar daca te uiti in fiecare zi la acelasi film...Houstoooon!!

Just so you know, sunt filme cu Johnny Depp pe care nu le-am vazut de mai mult de doua ori (From Hell) .

Originally Posted by mr.lexutzu:
Cred ca ...Inglourious Basterds ... il da la TV de 3-4 ori pe zi si fara sa vreau ma uit mai mereu la el ...


WTF?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 10 May 2010 at 16:28.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells