Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Nov 2011, 12:37   #2261
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by iiii:
Ma enerveaza taranoii si tzatzele care , nu stiu regula, inainte sa urci in metrou , trebuie sa astepti , sa coboare cei din metrou.

Am fost toata saptamana trecuta in Budapesta,Ungaria.Indiferent ca mergeai cu metroul sau tramvaiul, autobuzul era o disciplina pe care nu o gasesti si nu cred ca o vei gasi in Romania prea curand.Nimeni nu te impingea sa intre in metrou pana nu treceau mai intai cei care coborau.Cu toate ca suntem la o aruncatura de bat de Ungaria, ungurii sunt peste noi din toate punctele de vedere.Aici in Romania au trecere manelistii si tiganii.In Ungaria nu am vazut cei cu gaturile groase si cu lanturi la gat mergand prin oras cu manelele la maxim.Nu am auzit un singur clanxon in trafic.Romania este tara lu Papura Voda.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 12:49   #2262
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Draga Cristina, ce ai zis tu e prefect adevarat la toate domeniile. Ungurii sunt mai dezvoltati si mai civilizati decat noi, nu imi place sa recunosc, dar asa e.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 22:30   #2263
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ai dreptate iiii dar se pare ca moneda ungurilor se scufunda in fata EURO, sper ca leul nostru sa faca fatza sa putem atrage investitori straini
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 09:25   #2264
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ii atragem un rahat, singurul nostru avantaj e ca avem marea neagra si dunarea, cadaca eram o tara ca ungaria , cred ca nu mai existam.

si mai think ca unu dintre sefii UE e ungur...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 11:45   #2265
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Si de ce nu va mutati domne in Ungaria, Budapesta, Germania sau unde mai vreti voi ?
Taranoii, manelistii, cocalarii si pitipoancele, babele care taca taca toata ziua vor exista mereu in Romania dar mai ales in Bucuresti ca deh...capitala e fruntasa la tot ce tine de prostie, lene si inselaciune.Anul trecut am fost in Arad si pot spune ca acolo lumea este altfel, mult mai calma si mai calculata, o lume total diferita de cea pe care o stiu eu de la buc.
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:00   #2266
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu nu plec pentru ca am o dependenta patologica de anumite trasaturi ale romanilor pe care nu le-am gasit prin strainatate (nu intotdeauna trasaturi pozitive, dar ce sa-i faci, masochismul trebuie si el satisfacut).

Si cred ca atitudinile astea nedorite se vor schimba. Doar ca va dura ceva. Asta e, asteptam si criticam pana cand lucrurile se schimba. Daca nu spui ce nu-ti place si nu faci scandal, nu poti sa ceri nici schimbari.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:07   #2267
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by robbiex2:
Si de ce nu va mutati domne in Ungaria, Budapesta, Germania sau unde mai vreti voi ?
Taranoii, manelistii, cocalarii si pitipoancele, babele care taca taca toata ziua vor exista mereu in Romania dar mai ales in Bucuresti ca deh...capitala e fruntasa la tot ce tine de prostie, lene si inselaciune.Anul trecut am fost in Arad si pot spune ca acolo lumea este altfel, mult mai calma si mai calculata, o lume total diferita de cea pe care o stiu eu de la buc.

ai inteles exact aiurea, eu am dat un exemplu clar, la o realitate crunta. Referitor la ideea cu plecatul., poate am sa plec, doar ca turist, pentru ca in strainatate am sa ma simt mereu un strain, si stiu ca locul meu nu e acolo, intr-o societate care nu imi apartine si din care nu fac parte. comprendre?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:14   #2268
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
realitate crunta ? hai ma fii serios, daca asta e realitate crunta, in tarile unde se omoara aia ca tampitii pentru cine stie ce lucru mai putin valoros, ce este ? si nu ma refeream la exemplu tau.
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:16   #2269
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nu ma refeream la tari nedezvoltate din africa! unde societatea lor nu a evoluat, si a ramas inca la nivel de trib.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 16:12   #2270
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza la culme userii care sunt obsedati dupa medalie... si care copiaza commenturile lasate de alti useri, si cand citesc parerile , trebuie sa vad doua pareri identice . look si voi, la pagica lui http://www.cinemagia.ro/actori/peter-sarsgaard-5848/ si o sa vedeti asemanarea dintre commentul lui alex_il_fenomeno trimis pe pe 25 Iunie 2011 12:13 si commentul lui Sorin87 trimis pe 29 Septembrie 2011 21:08 .

nu inteleg obsesia unora pentru o amarata de medalie care nu aduce dvd
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 14:18   #2271
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
profesorii care lasa elevii sa copieze. cel mai recent caz mi s-a intamplat la teza la economie unde am fost lasati sa copiem si tot retardatu' care nu poate lega 2 cuvinte in limba romana a luat 9 si 10.

Eu avand propria mandrie si neplacandu-mi sa copiez am luat 5 . ( urasc problemele de costuri ). Pot sa pun pariu ca daca nu se copia nu aveam cea mai mica nota din clasa.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 14:54   #2272
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu zic sa lasi principiile deoparte, tinere, ca nu asa se ajunge departe-n viata.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 14:58   #2273
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by chuckyfan:
profesorii care lasa elevii sa copieze. cel mai recent caz mi s-a intamplat la teza la economie unde am fost lasati sa copiem si tot retardatu' care nu poate lega 2 cuvinte in limba romana a luat 9 si 10.

Eu avand propria mandrie si neplacandu-mi sa copiez am luat 5 . ( urasc problemele de costuri ). Pot sa pun pariu ca daca nu se copia nu aveam cea mai mica nota din clasa.

fi atent... in filmul Filantropica... Dinica ii zice lui Diaconu o faza legata de demnitate da? si ii zice ce sa faca cu demnitatea lui.... remember?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 15:22   #2274
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
n-am vazut Filantropica

si cat de departe o sa ajung daca o sa am aceasta mentalitate de a cere si de a ma baza pe altii toata viata? sa fim seriosi.....
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 15:36   #2275
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
bineeee. sa nu zici ca nu te-am avertizat...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2011, 04:50   #2276
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Originally Posted by chuckyfan:
n-am vazut Filantropica

si cat de departe o sa ajung daca o sa am aceasta mentalitate de a cere si de a ma baza pe altii toata viata? sa fim seriosi.....

tu printr`un copiat la un rahatel de test iti bazezi ambitia si toata viata ? cu exemplul dat de tine, ca ala a luat 9-10 si tu ai luat 5, nu ai demonstrat decat ca ala e mai bun ca tine, ca ala ajunge departe iar tu stai undeva singuratic si te hranesti cu mandrie si onoare.te lupti cu ei, fie la copiat sau ascultat, ii bati din cuvinte, faci misto subtil si inteligent incat sa rada si ei.sunt atatea cai placute de a`ti razbuna mandria
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2011, 20:23   #2277
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Cel mai tare si mai tare ma enerveaza parcarile cu plata si faptul ca nu mai exista nimic fara plata. Dar dintre toate, nesimtirea la cote maxime e parcarea cu plata de la spitale, care pur si simplu te jecmaneste, de parca ai ajuns acolo din proprie placere. Sper ca cine a facut aceste reguli inumane sa platesca cu virf si indesat macar in alte lumi.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2011, 13:26   #2278
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce s-a ales de Coldplay .Ultimul album ''Mila siliconului'' e o colectie de lalaieli plictisitoare . Au reusit sa coboare chiar mai jos de ''Living la vida loca'' precedentul lor album . Jalnic e atunci cind sunt parasiti de muze cei care altadata zburau sus ca vulturii.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 09:10   #2279
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza ingrozitor urmatorul aspect :

cand merg seara, pe stradute , pe langa curti, si merg eu in linistea mea, si latra un caine de dupa un gard...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 11:15   #2280
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
cianura, dom'le!

pe mine, daca nu iese din curte, nu ma deranjeaza foarte tare. ma gandesc ca daca as sta la curte mi-as lua si eu un latrator din asta ca-i bun la casa omului.

Last edited by aniela07 : 21 Nov 2011 at 21:13.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells