Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 May 2010, 00:50   #2161
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Cum adica ucide fotbalul? Au invins cu 3-1 in tur, au scos-o pe Chelsea...sunt pe merit in finala. Bayern e mai buna? Cu o calificare norocoasa pe Old Trafford si un gol din offside de doi metri cu Fiorentina. Tin cu Barcelona din '99, dar cu Inter si-au aratat limitele. Fotbalul nu e doar atac, ci si o aparare exacta.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 01:06   #2162
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Si daca Mourinho s-ar fi dus pe Camp Nou sa le ofere spectacol unor habarnisti, probabil ca Inter si-ar fi luat vreo 4 goluri, asa cum a patit-o Arsenal. Fotbalul este un sport, care se joaca si cu mintea, nu numai cu picioarele. Daca vrei spectacol, mergi la circ.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 22:20   #2163
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by moltisanti88:
Cum adica ucide fotbalul? Au invins cu 3-1 in tur, au scos-o pe Chelsea...sunt pe merit in finala. Bayern e mai buna? Cu o calificare norocoasa pe Old Trafford si un gol din offside de doi metri cu Fiorentina. Tin cu Barcelona din '99, dar cu Inter si-au aratat limitele. Fotbalul nu e doar atac, ci si o aparare exacta.
Inteleg,dar parca Interul a revenit la perioada Hector Cuper...dau 1 gol si apoi baga autobaza tot meciul...de aia nu imi place fotbalul italian,prea tacticizat si schematizat....fotbalisti care cad ca secerati numai cind bate vintul etc.
Asta nu inseamna ca Interul nu a meritat să ajungă în finală...și nici că Mourinho nu e un strateg desăvîrșit....
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 22:42   #2164
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by RomaniaMare:
fotbalisti care cad ca secerati numai cind bate vintul etc.
Vezi Pedro, de la Barcelona.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 23:01   #2165
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by RomaniaMare:
Asta nu inseamna ca Interul nu a meritat să ajungă în finală...și nici că Mourinho nu e un strateg desăvîrșit....
De acord. Interul a avut un mare noroc cu deciziile arbitirilor si cu faptul ca spanioli au calatorit 14 ore dupa ce jucasera cu Espanyol derby-ul local sambata, in vreme ce Inter a invins pe Juve vineri. Ma rog, deja intru in detalii... Cert este ca sunt unele momente cand norocul e de partea ta (vezi Chelsea-Barca) si altele in care mingea refuza sa intre in poarta. Asta e. Asa s-a scris istoria.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2010, 08:40   #2166
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Un sincer bravo lui Liverpool pt "blatul" istoric cu Chelsea, din weekend, datorita carora ManUtd va pierde campionatul si nu va deveni lider la numarul de titluri (in dauna lui ... Liverpool, ambele fiind la egalitate acum). Este singurul tip de "blat" pe care il aprob
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2010, 12:02   #2167
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Chambord:
Un sincer bravo lui Liverpool pt "blatul" istoric cu Chelsea, din weekend, datorita carora ManUtd va pierde campionatul si nu va deveni lider la numarul de titluri (in dauna lui ... Liverpool, ambele fiind la egalitate acum). Este singurul tip de "blat" pe care il aprob
Total de acord, a fost un pic trist ca fix pe umerii lui Pool a picat batalia pentru titlu, doar ca they had to do what they had to do. Numa sa nu-si dea Chelsea cu firma in cap si sa faca egal cu Wigan, doamne feri.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2010, 12:32   #2168
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Hihi, lectura obligatorie:
http://www.amazon.co.uk/Stand-You-Ha.../dp/0340717548
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2010, 23:33   #2169
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Un alt blat istoric:

http://www.guardian.co.uk/football/b...-inter-serie-a
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 01:42   #2170
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Teorema lui the Special One.

Doi fundasi centrali italieni cu dublaj ca la carte + culoare de pasa inchise / (Messi + Xavi) x Barcelona = 0

Postulatul lui Van Gaal : Bayern nu e Heidi fetita muntilor, ca Barca.

Concluzia: in finala echipa care greseste odata s-a curatat. Spectatorii neutri pot sa isi ceara banii inapoi, ca mai mult de doua trei ocazii in meci nu cred ca vor fi.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 04 May 2010 at 01:48.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 09:44   #2171
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
mi-e scarba de ce se petrece in divizia a. ma uit rar la meciuri dar ieri impulsionat de faptul ca prin minutul 25 era 2-0 pentru craiova si lupta pentru titlu devenea interesanta am ajuns acasa la fix sa dau pe ultimele 20 de minute din meci. era deja 2-1 si meciul putea de la o posta. nu stiu cum au jucat oltenii in prima repriza de le-au dat 2-0 dar am vazut cum au jucat in a doua. ma intreb de s-ar mai duce oamenii la stadion SA PLATEASCA BANI DIN SALARIUL LOR -25% ca sa vada meciuri aranjate. faultul din minutul 93 a fost util doar pentru a rezolva imputinta clujenilor care nu au fost in stare sa o vare in poarta. piturca jr nu mai juca ca cica s-a accidentat exact dupa ultima schimbare regulamentara, oltenii nu au tras de loc de timp desi era in joc soarta lor in a, prepelita tragea dupa ciori, s-au retras in aparare desi aveau un om in plus. eu nu cred ca e nevoie de probe, te uiti la repriza a doua si chiar de te cheam mitica dragomir intelegi ca la pauza cineva a apasat pe niste butoane.

invit toti microbistii din tara sa nu mai mearga pe stadioane.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 11:04   #2172
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by victor:
mi-e scarba de ce se petrece in divizia a. ma uit rar la meciuri dar ieri impulsionat de faptul ca prin minutul 25 era 2-0 pentru craiova si lupta pentru titlu devenea interesanta am ajuns acasa la fix sa dau pe ultimele 20 de minute din meci. era deja 2-1 si meciul putea de la o posta. nu stiu cum au jucat oltenii in prima repriza de le-au dat 2-0 dar am vazut cum au jucat in a doua. ma intreb de s-ar mai duce oamenii la stadion SA PLATEASCA BANI DIN SALARIUL LOR -25% ca sa vada meciuri aranjate. faultul din minutul 93 a fost util doar pentru a rezolva imputinta clujenilor care nu au fost in stare sa o vare in poarta. piturca jr nu mai juca ca cica s-a accidentat exact dupa ultima schimbare regulamentara, oltenii nu au tras de loc de timp desi era in joc soarta lor in a, prepelita tragea dupa ciori, s-au retras in aparare desi aveau un om in plus. eu nu cred ca e nevoie de probe, te uiti la repriza a doua si chiar de te cheam mitica dragomir intelegi ca la pauza cineva a apasat pe niste butoane.

invit toti microbistii din tara sa nu mai mearga pe stadioane.

Victore, cine i-ar fi putut obliga pe jucători să se dea la o parte? Tu nu vezi că dacă Poli Iași bate diseară Universitatea e aproape în Liga a 2-a? Craiova a tot pierdut acasă în ultima vreme. Ieri parcă se târau oltenii, dar se vedea că nu mai au vlagă. Așa a făcut și Astra, dar de data asta Mandorlini s-a prins că decât să arunce mingile aiurea în careu ca la Ploiești mai bine joacă mai combinativ. Faultul în careu din final o fi fost el comis intenționat, dar nu cred că toată echipa s-a dat la o parte ca să-și taie craca de sub picioare. Mai ales mi se pare de neconceput ca Mititelu să accepte să piardă diferența față de Poli Iași numai ca să câștige CFR campionatul. Ce sens ar fi avut? Cât să-i fi dat Paskani ca să accepte să pice în B de dragul CFR-ului?

Altfel, Timișoara s-a făcut de rușine. Dacă după golul nevalidat părea că eroarea de arbitraj n-o să aibă nicio importanță și că Timișoara o să bată ușor, pușcăriașul cu suspendare și ceilalți băieți și-au dat cu firma în cap. Nu vreau să supăr pe nimeni, dar dacă nici cu puncte muncite de alții și luate cu japca nu ești în stare să iei campionatul, ce rost mai are să-i acuzi pe alții de blaturi? Gestul lui Iancu e mai rușinos decât cel comis de Guriță.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 11:29   #2173
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
dar cum poti explica ca o astfel de echipa precum craiova a batut la vaslui ?

eu nu spun ca toti au fost de vina, poate nici mititelu dar sunt vreo 3, 4 jucatori de la craiova care put de la o posta. imi aduc aminte ca uruguayul la un mondial tragea de timp din minutul doi cand a ramas in 10. tu esti cu un om in plus si nu tragi de timp deloc ? mai ales cand "oficial" nu mai ai rezistenta necesara pentru un meci de 90 minute ? atunci de ce repui repede mingia in joc , nu ca sa o ia adversarul ? si daca noi nu avem ce trebuie pentru o opinie competenta atunci sa il ascultam pe balaci : e o enigma cum a aratat craiova in repriza a doua.

jucatorii vin si pleaca, il doare in fund pe x ca retrogradeaza craiova, la anul poate sa joace la alta echipa. iar mititelu cum se spune ca ar avea probleme financiare(cine nu are ?) ar putea sa fie mai multumit in b unde cheltuiesti mai putin. si acolo se aranjeaza meciurile.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 11:40   #2174
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
A fost blat clar la Craiova.Vedeam meciu` cu mai multa lume si la 2-0 am zis ca o sa se termine 3-2 pentru CFR si toti au ras de mine.Pacat de echipa aia de care si`a batut joc Mititelu` si altii.As fi preferat sa castige campionatul FC Vaslui dar butoanele au fost apasate mai bine de CFR.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 13:38   #2175
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Știu și eu măi băieți ce să mai cred? Așa, și întinderea lui Donose din debutul returului cu Benfica poate a fost aranjată. Sau faptul că Munteanu n-a bătut cornerul scurt și le-a dat mingea danezilor să egaleze în 2003. Sau bătaia de joc a românilor în sfertul de finală cu Suedia, când adversarul era în inferioritate și numerică, și tactică, pentru că nu făcea decât să arunce mingea la noi în careu iar noi ne mulțumeam să i-o degajăm înapoi.
O fi bătut Craiova la Vaslui, dar a pierdut majoritatea meciurilor de acasă, inclusiv o dublă consecutivă, cu Unirea și cu Internațional (etapele 29 și 30). Dacă Mititelu chiar și-a propus să pice, atunci e de plâns. Ca să revii din Liga a 2-a ai nevoie de foarte mulți bani. Nu văd cine să-i mai dea lui bani de salarii și de blaturi la Severin.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 13:41   #2176
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Craiova nu o sa pice in divizia secunda.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 13:41   #2177
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ipule, cum adica 'puncte muncite de altii si luate cu japca' in cazul Timisoarei?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 13:45   #2178
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by redmen:
Craiova nu o sa pice in divizia secunda.

o, ba da, si ramane Iasul in locul ei
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 14:05   #2179
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
1. Ce ziceti de o victorie "surpriza" etapa viitore pentru craiova in deplasare la steaua ?
2. Sa fie o coincidenta ca pentru al treilea an consecutiv un apropiat pdl castiga campionatul ?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 14:10   #2180
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
1. Steaua sigur va ajuta Craiova
2. Mizeriile clujene si data trecuta au castigat tot cu sustinere portocalie. Poate va mai amintiti mascarada cu valiza si incercarile de a-i scoate pe jucatori functionari publici ca sa poata fi acuzat Gigi de tentativa de mituire. Penibil Basescul si sfertodoctii pedei.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells