Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Apr 2010, 12:45   #181
GianLuca
Novice
 
GianLuca
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
si asta e adevarat ... trebuia sa o scoata atunci, dar dupa cum sa desfasoara parca ar fi regizat
GianLuca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 15:00   #182
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
"Oh...My....Gosh...The Day of Reckoning has come, [JT] is gone and now, it's an individual game."


Cel mai satisfacator vot din acest sezon mirobolant.

JT!!

(Scuzati avalansa emoticoanelor.)
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:24   #183
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by shadowofnight:
Cu toate astea, nu inteleg nici in ziua de azi de ce e JT atat de bine cotat - mie mi-a lasat impresia unui jucator mediocru care a intrat in alianta potrivita la momentul potrivit si a jucat un joc social rezonabil.

Pentru mine J.T este unul dintre putinii castigatori care nu isi merita titlul. In Tocantins, sezon pe car eil vizionez in prezent, chiar daca nu este cel mai bun sezon, au fost cativa jucatori mai buni decat J.T. Iar despre sez 20, nu cred ca este cine stie ce hero...hai sa fim seriosi, J.T. a mintit, a inselat, a tradat aliante, si in prima zi din sez 20 a intrat in 2 aliante diferite deci clar urma sa tradeze. Cat despre Cirie, mie unul mi-a placut jocul ei, atat in Exile Island cat si in Micronesia. A dovedit ca acest joc nu este vorba in totalitate de forta fizica si a ajuns destul de departe in ambele sezoane. Si era interesant sa ajuinga si in H vs. V. la Reuniune. Insa cred ca ar fi trebuit sa intre in tribul Villains.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:30   #184
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by Ricutza:
Stephanie a fost super bitchy in al doilea sezon in care a participat, motiv pentru care a si pierdut de altfel. Intr-adevar Tom a fost un strateg bun si si Amanda a avut momentele ei (desi Amanada a avut si noroc sa fie langa jucatori puternici...nu zic ca a fost purtata in spate, ca nu e clar tipul asta dar nici n-a facut ea toate marlaniile). Si de fapt cam aasta s-a intamplat si cu Tom. Cand ai pe altcineva cu care esti aliat dar care e un pic mai marlan ca tine, tu treci drept bun strateg iar el devine "villian".

Stephenie a fost o jucatoare puternica din punctul meu de vedere. In H vs. V a iesit prea devreme din cauza lui James pe care nu l-am suferit niciodata. Amanda a jucat bine din moment ce a ajuns de 2 ori in finala si este si favorita mea in acest sezon. Iar despre Tom, respectele mele. A castigat jocul, fiind un adevarat hero, dupa parerea mea. Si te-as ruga sa imi spui cine a fost persoana cu care s-a aliat Tom care a fost mai "marlan" ca el si care l-a ajutat sa treaca drept un bun strateg. Ca Ian nu cred....Ian a fost un jucator bun, tot un hero iar daca nu ii ceda ultima imunitate lui Katee avea sanse impotriva lui Tom in finala.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:31   #185
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by ricutza:
eu eram cu ochii bulbucati ca Eliza....

Da, chiar era foarte mirata si a fost un moment haios. Eliza mi s-a parut inca din Vanuatu, sezonul in care a jucat, foarte ciudata.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:33   #186
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by GianLuca:
sezonu 20 este destul de penibil ....nu ii precum ma asteptam ....

Singurul lucru care ma deranjeaza este faptul ca este cel mai regizat sezon de pana acum si astfel isi pierde realismul, care ii dadea farmecul.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:34   #187
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by GianLuca:
oricum rob m. merita sa ajunga intre ultimii.

Rob ar fii facut un joc mult mai interesant decat este acum...Si ar fii meritat sa castige. De aceea nu-l sufar pe Russel si sper din toata inima sa fie eliminat cat mai curand.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:36   #188
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by moltisanti88:
Cea mai mare greseala a lui Rob e ca l-a votat pe Randy in episodul doi. Daca o scotea de atunci pe Parvati altfel s-ar fi scris soarta acestui sezon.

Nu stiu daca a fost neaparat o greseala si in plus nu decidea numai el cine va fii eliminat. Si Randy a avut ghinionul sa vina din cel mai slab sezon din punctul meu de vedere, Gabon. Cea mai mare greseala a lui Rob a fost sa aiba incredere in Coach. Si desigur, l-a subestimat pe Russel.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 18:37   #189
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by GianLuca:
si asta e adevarat ... trebuia sa o scoata atunci, dar dupa cum sa desfasoara parca ar fi regizat

Este regizat. Este clar. De aceea nu imi place la fel de mult ca sezoanele anterioare. Sa gaseasca indiciul pentru imunitate in cafea.. Haideti sa fim seriosil
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 20:27   #190
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
costyn162, sti ca poti da mai multe quote-uri in acelasi mesaj, nu?
Originally Posted by costyn162:
Cat despre Cirie, mie unul mi-a placut jocul ei, atat in Exile Island cat si in Micronesia. A dovedit ca acest joc nu este vorba in totalitate de forta fizica si a ajuns destul de departe in ambele sezoane.

Corect, corect, perfect de acord cu tine.

Originally Posted by costyn162:
Si era interesant sa ajuinga si in H vs. V. la Reuniune. Insa cred ca ar fi trebuit sa intre in tribul Villains.
Si eu cred ca ar fi trebuit sa intre in tribul Villains, daca e sa ne luam dupa cum a jucat in Micronesia, desi, dupa cum am mai spus, nu stiu pe ce s-au bazat ei(producatorii) cand au ales jucatorii si triburile din care vor face parte. ?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2010, 12:55   #191
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Episodul 10 mi-a dovedit inca o data ca J.T este cel mai slab concurent din istoria Survivor. Este imposibil sa nu fii auzit de Russel din Samoa. Si chiar daca nu ar fi stiut este imposibil ca intr-un joc ca Survivor sa oferi pe degeaba un idol al imunitatii care te poate duce la castigarea concursului daca stii cum sal folosesti.
Nu stiu de ce, dar am impresia ca Parvati se va alia cu Amanda, si daca o iau si pe Danielle si Candice poate mai fac o alianta a fetelor. Insa imi pastrez afirmatia si dorinta: vreau sa il vad pe Russel eliminat.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 16:04   #192
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by costyn162:

Stephenie a fost o jucatoare puternica din punctul meu de vedere. In H vs. V a iesit prea devreme din cauza lui James pe care nu l-am suferit niciodata. Amanda a jucat bine din moment ce a ajuns de 2 ori in finala si este si favorita mea in acest sezon. Iar despre Tom, respectele mele. A castigat jocul, fiind un adevarat hero, dupa parerea mea. Si te-as ruga sa imi spui cine a fost persoana cu care s-a aliat Tom care a fost mai "marlan" ca el si care l-a ajutat sa treaca drept un bun strateg. Ca Ian nu cred....Ian a fost un jucator bun, tot un hero iar daca nu ii ceda ultima imunitate lui Katee avea sanse impotriva lui Tom in finala.

Pai fix Ian, a fost mai "marlan" decat Tom. Ca de-asta a si ajuns sa-i cedeze locul lui lui Katee. S-a simtit cu constiinta mult prea incarcata. Mie mi-a placut de el. In general la Survivor e cam greu sa joci si sa ramai cinstit si corect. Iar eu apreciez mai mult jucatorii care joaca bine strategic, si nu neaparat pe cei care castiga banii ramanand prieteni cu toti.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 16:12   #193
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by costyn162:
Episodul 10 mi-a dovedit inca o data ca J.T este cel mai slab concurent din istoria Survivor. Este imposibil sa nu fii auzit de Russel din Samoa. Si chiar daca nu ar fi stiut este imposibil ca intr-un joc ca Survivor sa oferi pe degeaba un idol al imunitatii care te poate duce la castigarea concursului daca stii cum sal folosesti.
Nu stiu de ce, dar am impresia ca Parvati se va alia cu Amanda, si daca o iau si pe Danielle si Candice poate mai fac o alianta a fetelor. Insa imi pastrez afirmatia si dorinta: vreau sa il vad pe Russel eliminat.


Parvarti a fost geniala in episodul 10. Asa se joaca idolii frate.
Mi-a parut insa un pic rau de Heroes pentru ca totusi in episodul asta au avut o strategie interesanta (poate mai putin Candice care nu cred ca era cazul sa renunte asa de usor la imunitate). Dar probabil ca asa a fost mai bine ca altfel nu si-ar fi dat seama de Parvarti.
Nu prea mai cred ca Amanda se va alia cu Parvarti, pentru ca ea nu o sa mai aibe incredere in Amanda. A si zis... Si sincer dupa ce Danielle a usor santajat-o cu imunitatea, ma gandesc ca Parvarti o sa ramana cea mai apropiata de Russell.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 16:39   #194
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by ricutza:
Parvarti a fost geniala in episodul 10. Asa se joaca idolii frate.

Eu am o alta idee. Desigur ca privirea si 'Damn it'-ul lui JT cand a vazut al doilea Idol au fost sublime, dar nu cred ca acea miscare a fost cea mai inteligenta.

Sa ne amintim de episodul in care a fost votata Cirie (). Dupa ce Eroii s-au intors de la IC, a fost un cadru in care Cirie si Candice discutau despre strategia lor. Urmau sa voteze 3 pentru Tom si 3 pentru Colby. In eventualitatea in care unul din ei ar fi folosit Idolul, celalalt ar fi plecat acasa. Daca nu l-ar fi folosit nimeni, ar fi votat din nou. De data asta ar fi votat 4 pentru Tom si 2 pentru Colby, in eventualitatea in care unul din ei ar fi folosit Idolul. Cred ca e safe sa presupunem ca Idolii se pot folosi si in runda a doua de vot.

Asa ca o miscare cu adevarat geniala ar fi fost sa nu se apuce ea sa imparta Idolii in stanga si in dreapta, ci sa astepte sa vada cine cum voteaza. Ar fi vazut ca vor fi 5 voturi pentru Jerii si 5 pentru JT. Apoi, dupa ce ar fi votat din nou toti, mai putin Jerri si JT i-ar fi dat 1 idol lui Jerri si JT ar fi plecat cu siguranta acasa (chiar daca ar fi votat-o toti Villain-si pe Jerri, ea l-ar fi votat pe JT stiind ca toate voturile pentru Jerri ar fi fost anulate. Ar fi fost foarte fain ca JT sa fie trimis acasa cu 1 vot). Si nimeni in afara de Danielle nu ar mai fi stiut de al doilea Idol.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 13:59   #195
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by shadowofnight:
Cred ca e safe sa presupunem ca Idolii se pot folosi si in runda a doua de vot.

Nu stiu sigur daca au voie sa foloseasca idolul de imunitate da ca se voteaza a doua oara. Pentru ca deja se obtin informatii si perosnaa care il are stie ce sa faca exact cu el. Si nu cred ca in istoria Survivor a fost vreodata vreo situatie de genul.

Originally Posted by ricutza:
ma gandesc ca Parvarti o sa ramana cea mai apropiata de Russell.

Nu stiu cata incredere o sa mai aiba Russel in Pravati dupa chestia cu idolul. Insa s-ar putea sa o mai tina in joc sau invers, sa-l tina ea pe el in joc, doar pentru strategie. Crad ca in episodul 11 Sandra o sa aiba o hotarare foart eimporanta care poate decide soarta jocului.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 15:31   #196
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Pey nu a mai fost o situatie asemanatoare, dar nu vad de ce nu ar fi permisa folosirea unui Idol si in runda a doua.

A mai vazut cineva episodul de azi? In sfarsit a plecat Amanda, nu am putut-o suferi sezonul asta...Bine, nici inainte nu eram cel mai mare fan, dar m-a scos din sarite in repetate randuri in H v V.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 16:51   #197
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Greu s-au mai hotarat ce sa faca. Candice a dezamagit din nou si a aratat de ce nu-si merita locul in acest all stars.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 17:02   #198
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Corect, desi Candice a inceput sa ridice semne de intrebarea inca din episodul 6 sau 7.
La fel si Colby. M-a amuzat cum el incerca sa vizioneze filmul ala in timp ce alea doua se bateau ca proastele pentru indiciu.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 17:19   #199
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Colby parca e in vacanta. Nu prea e implicat foarte mult in joc. Miscari strategice nu face, e mereu absent si nu are nicio sansa sa castige. Imi pare rau pentru el, deoarece mi-a placut mult in sezonul 2. Acum insa e pierdut.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 17:27   #200
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Stiu.
Si mie mi-a placut de el in sezonul 2, dar omul a avut un sezon bun si 2 in care a dormit. Ce sa cred eu din asta?

Ai vazut cat de nesimtit a fost Russell la TC?
"Sandra is just there." Netrebnicul.

Si Jeff insista sa ma scoata din sarite in fiecare episod.
(catre aceeasi Sandra, la RC) "That was just a waste of shots, right there."

Ce naiba a patit sezonul asta?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells