Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Apr 2014, 19:55   #161
casi_casian
Novice
 
casi_casian
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
cum se numeste filmu?

cum se numeste filmul ala in care este vorba de unu care cand sa nascut primul lucru a fost sa se beseasca si de cate ori se emotia se besea,toata faza in film era cum se besea asta
casi_casian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2014, 01:28   #162
iacob_laurentiu
Novice
 
iacob_laurentiu
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
Originally Posted by nicusorcostin:
Sall.Am vazut mai demult un film,si acum nu dau de el.Stiu ca era cu o echipa ANTITERO formata din 5 luptatori,4 baieti si o fata.Stiu ca in film dupa o misiune ei devin roboti.Daca stiti cum se numeste filmul va rog sa ma ajutati cu un link ceva.Multumesc anticipat.


salut nicusorcostin! ai mai gasit pana la urma titlul filmului?
iacob_laurentiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2014, 16:27   #163
KamiKaz3
Novice
 
KamiKaz3
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
Salut am vazut un film acum 1 an.Este cu un barbat care avea un tata imparat,iar tatal lui la ales pe fratele acestuia sa ii fie urmas la tron , iar el a plecat. Cand a fugit de la castel la omorat din greseala pe fratele lui , caznd intr-o rapa. Dupa arata pe el cand este mare si era un fel de Pirat foarte nemilos si a omorat foarte multi oameni, il arata intrun castel in care intr-o camera erau foarte multe oglinzi si din oglinzi ies niste maini care ii iau aliati (pentru ca el a intrat in acel castel ca a auzit ca este foarte mult aur) in urma lui nu mai era nimeni a intrat in camera tronului si s-au inchis usile brusc si a aparut o creatura puternic a reusit sa scape,sarind pe geam. De atunci a jurat ca nu mai fura si nu mai omoara oameni, s-a dat ne partea biserici ,dar el era blestemat si era urmari te rau ,iar calugari la alugat de la biserica .......mai este mult de povestit ,sper ca ma puteti ajuta

Last edited by KamiKaz3 : 18 Apr 2014 at 16:33.
KamiKaz3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2014, 00:04   #164
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
reply

Originally Posted by florryinn:
asta e da batrane. am aflat si abia acum am vazut mesajul tau. chestia e ca nu l-am gasit pe niciun tracker sau altceva pe net.e un film superb.
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2014, 02:22   #165
So.aLone
Novice
 
So.aLone
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
hm??

Am vazut un film mai demult,ii vorba de un barbat mai tinerel,ce ii pacalit ca merge undeva intr-o zona mai salbatica sa vaneze niste animale,el creznad ca o face pentru bani,se increde in niste straini,care pana la urma,aveau ei un obicei,sau o placere deasta mai ciudata,sa vaneze oameni,ii duceau acolo,le dadeau drumul,si apoi ii vanau,daca stiti cum ii zice la film,as fi recunoscator
So.aLone is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2014, 10:10   #166
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by So.aLone:
Am vazut un film mai demult,ii vorba de un barbat mai tinerel,ce ii pacalit ca merge undeva intr-o zona mai salbatica sa vaneze niste animale,el creznad ca o face pentru bani,se increde in niste straini,care pana la urma,aveau ei un obicei,sau o placere deasta mai ciudata,sa vaneze oameni,ii duceau acolo,le dadeau drumul,si apoi ii vanau,daca stiti cum ii zice la film,as fi recunoscator
Surviving the game 1994
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2014, 17:06   #167
So.aLone
Novice
 
So.aLone
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
msms domnu
So.aLone is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2014, 00:59   #168
lavinia_varzaru
Novice
 
lavinia_varzaru
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Question

Salut, incerc sa imi amintesc cum se numeste un film si nu reusesc este vb despre un tip care creeaza o vedeta pe computer ce devine foarte populara,apare la evenimente o holograma, iar ulterior incepe sa capete personalitate si in final va fi nevoit sa o distruga!! Ma poate ajuta cineva? Ms
lavinia_varzaru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2014, 10:14   #169
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
Simone, cred.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2014, 18:54   #170
dana_f
Novice
 
dana_f
 
Join Date: May 2014
Posts: 2
poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu un titlu de film! E o drama mai veche cu o femeie care a fost maltratata si a plecat in lume dupa ce si-a facut o taietura pe fata si sub infatisarea unui barbat. Ajunge intr-o comunitate unde prefera sa aibe grija de animale pentru a sta cat mai departe de lume, tot departe de lume isi face o casa unde isi ia ajutor un indian cu care ajunge sa traisca si cand moare lumea afla ca e femeie...
dana_f is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2014, 21:35   #171
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by dana_f:
poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu un titlu de film! E o drama mai veche cu o femeie care a fost maltratata si a plecat in lume dupa ce si-a facut o taietura pe fata si sub infatisarea unui barbat. Ajunge intr-o comunitate unde prefera sa aibe grija de animale pentru a sta cat mai departe de lume, tot departe de lume isi face o casa unde isi ia ajutor un indian cu care ajunge sa traisca si cand moare lumea afla ca e femeie...
Este acesta http://www.cinemagia.ro/filme/the-ba...ului-jo-4938/?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2014, 13:14   #172
dana_f
Novice
 
dana_f
 
Join Date: May 2014
Posts: 2
ms de ajutor
dana_f is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2014, 22:10   #173
e571kkt
Novice
 
e571kkt
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Caut si eu un film...este despre niste tineri, unul cu bani si celalalt cu creier, care fac o aplicatie de descarcat muzica pentru internet iar dupa ce au succes cel inteligent este tradat. filmul e din perioada 1990-2000, mai tin minte o faza in care personajul principal se intalneste cu un batran care pescuia pe o plaja, batran care se dovedeste a fi un mare director de companie in cautarea placerii in lucrurile simple. Parca mai e si o tipa pe undeva pe acolo, una care canta la chitara o melodia care este folosita intr/un moment important al filmului.
in speranta ca veti intelege ceva, va multumesc anticipat
e571kkt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2014, 13:48   #174
dan2626
Novice
 
dan2626
 
Join Date: May 2010
Posts: 3
Smile rog titlu film cu un papagal care se credea caine

Va salut ! am vazut in urma cu putin timp la tv filmul Paulie si mi-am adus aminte de un film pe care l-am vazut mai demult tot cu un papagal care sa nascut in anii cand traiau piratii si in acel timp a vazut unde au ascuns piratii o comoara----- dupa 2 sau 3 sute de ani parca (cica papagalul ar fi trait atat) in zilele noastre el ii ajuta pe cativa copii sau tineri sa le arate locul comorii . este un film de comedie SUPER . Parca e acelasi film cu papagalul care se credea caine si zicea ca nu poate zbura din aceasta cauza ! deci va rog daca stiti cumva titlul acelui film(sau filme daca e vorba de 2 filme diferite ) sa imi scrieti si mie ! multumesc frumos.
dan2626 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2014, 16:08   #175
dan2626
Novice
 
dan2626
 
Join Date: May 2010
Posts: 3
Originally Posted by dan2626:
Va salut ! am vazut in urma cu putin timp la tv filmul Paulie si mi-am adus aminte de un film pe care l-am vazut mai demult tot cu un papagal care sa nascut in anii cand traiau piratii si in acel timp a vazut unde au ascuns piratii o comoara----- dupa 2 sau 3 sute de ani parca (cica papagalul ar fi trait atat) in zilele noastre el ii ajuta pe cativa copii sau tineri sa le arate locul comorii . este un film de comedie SUPER . Parca e acelasi film cu papagalul care se credea caine si zicea ca nu poate zbura din aceasta cauza ! deci va rog daca stiti cumva titlul acelui film(sau filme daca e vorba de 2 filme diferite ) sa imi scrieti si mie ! multumesc frumos.
Tot cautand pe net.....Am gasit ! se numeste: Papagalul şi comoara(The Real Macaw) este din 1998 ! pacat ca nu- l gasesc sa-l mai vad online ( in romana ). poate il vor mai difuza la tv .
dan2626 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2014, 04:29   #176
Terryaditza
Novice
 
Terryaditza
 
Join Date: May 2014
Posts: 3
Salut , ma intrebam daca ma poate ajuta cineva.
Am vazut un film de actiune/politist prin perioada 2002-2005 din care nu imi amintesc prea multe.
Actiunea avea loc intr-o tara din Asia,Korea daca nu ma insel,unde un detectiv strain este chemat in tara pentru a ajuta la rezolvarea unor crime.El se imprieteneste cu legatura lui si parca statea la el acasa.Tin minte ca unul dintre cei doi este otravit cu o ciuperca administrata prin aerul conditionat,ciuperca ce a fost folosita si in celelalte crime.Cea mai de seama faza pe care mi-o amintesc este aceea in care politia descopera sediul unui clan , clan ce folosea aceasta ciuperca.Politia si clanul se omoara unii pe altii in aceasta faza iar la sfarsit un politist gaseste o fetita in mijlocul camerei pe corpul careia aceasta ciuperca era crescuta,daca ma poate ajuta v-as fii recunoscator ,daca ati vazut acest film sigur v-a marcat.
Terryaditza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2014, 15:05   #177
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Terryaditza:
Salut , ma intrebam daca ma poate ajuta cineva.
Am vazut un film de actiune/politist prin perioada 2002-2005 din care nu imi amintesc prea multe.
Actiunea avea loc intr-o tara din Asia,Korea daca nu ma insel,unde un detectiv strain este chemat in tara pentru a ajuta la rezolvarea unor crime.El se imprieteneste cu legatura lui si parca statea la el acasa.Tin minte ca unul dintre cei doi este otravit cu o ciuperca administrata prin aerul conditionat,ciuperca ce a fost folosita si in celelalte crime.Cea mai de seama faza pe care mi-o amintesc este aceea in care politia descopera sediul unui clan , clan ce folosea aceasta ciuperca.Politia si clanul se omoara unii pe altii in aceasta faza iar la sfarsit un politist gaseste o fetita in mijlocul camerei pe corpul careia aceasta ciuperca era crescuta,daca ma poate ajuta v-as fii recunoscator ,daca ati vazut acest film sigur v-a marcat.


http://www.cinemagia.ro/filme/shuang...mortala-11235/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2014, 15:35   #178
Terryaditza
Novice
 
Terryaditza
 
Join Date: May 2014
Posts: 3
Ms asta e :*
Terryaditza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2014, 02:11   #179
laurentiu_gabriel
Novice
 
laurentiu_gabriel
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Smile

Nu stiu numele dar stiu actiunea . Un savand sau un fel de doctor creeaza o pastila sau un ser , infine , acestea il fac mult mai inteligent , mult mai rapid etc . Filmu bate mult spre s.f . Multumesc anticipat , raman dator !
laurentiu_gabriel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2014, 10:06   #180
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
singurul care imi vine acum in minte e Limitless
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells