Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Aug 2013, 20:13   #81
SJulian
Novice
 
SJulian
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 2
Originally Posted by margott:
multumesc !
SJulian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2013, 11:46   #82
nicusorcostin
Novice
 
nicusorcostin
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 2
Sall.Am vazut mai demult un film,si acum nu dau de el.Stiu ca era cu o echipa ANTITERO formata din 5 luptatori,4 baieti si o fata.Stiu ca in film dupa o misiune ei devin roboti.Daca stiti cum se numeste filmul va rog sa ma ajutati cu un link ceva.Multumesc anticipat.
nicusorcostin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2013, 10:19   #83
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Am si eu nevoie de putin ajutor. Vreau sa gasesc un film, dar nu mai stiu cum se numeste. E vorba despre o gasca de tineri, care face o farsa unei colege intr-o cabana, si o filmeaza. Apare o disputa intre ei, iar fata cade si se loveste cu capul de masa. Crezand ca este moarta, o ingroapa de vie, dar fata nu murise. Apoi apare in viata, plina de puteri, facandu-i sa se automutileze pe toti care i-au facut rau. Ea este indragostita de profesorul ei de facultate, pe care il dorea cu roice pret.La final el moare, aruncandu-se sau cazand de pe o cladire.
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2013, 12:39   #84
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
@theo9010

Tamara? - http://www.imdb.com/title/tt0401815/
Nu stiu sigur, ca nu l-am vazut, dar suna tare asemanator
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2013, 13:48   #85
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Originally Posted by florryinn:
@theo9010

Tamara? - http://www.imdb.com/title/tt0401815/
Nu stiu sigur, ca nu l-am vazut, dar suna tare asemanator

multumesc!
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2013, 17:04   #86
crawlers88
Novice
 
crawlers88
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 3
caut 2 filme

cum se numesc filmele
In primul este vorba cred ca de un film politist in care personajul principal a tras din gresala (fiind in misiune ) in niste copii mascati cu masti, intr-un magazin, a crezut ca e vorba de niste infractori....La afectat mult chestia asta...... Mai stiu ca pe sotia lui o chema Lucy, iar intr-un timp el are o aventura cu o prostituata . Prostituata era negresa si tin minte ca il alinta cu vorbe de genul " imi plac barbatii in uniforma".....
Cam atat imi aduc aminte.... Va rog sa ma ajutati daca stiti despre ce film e vorba
Actorul principal seamana cu Chuck Norris sau s-ar putea sa fie chiar el.

Al doilea film s-ar numi ceva in genul "radio99"e facut 1999 e vb. despre 2 indivizi care intra intr-o afacere nu mai stiu cu ce e un gen thriller...
crawlers88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2013, 13:28   #87
Thunderbolt
Novice
 
Thunderbolt
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 2
Caut un film!

Incep prin a va cere scuze in cazul in care postul meu ajunge unde nu trebuie, dar nu sunt prea familiarizat cu forumul, abia m-am inregistrat.
Acum, sa trec la motivul pentru care ma adresez dumneavoastra. Inainte de anul 1989, nu-mi aduc aminte anul precis, TVR a difuzat un film frantuzesc sub titlul "Dansatorii", daca nu ma insel. Cred ca ar putea fi incadrat la genul "romance" sau chiar "musical".
V-as ramine profund recunoscator daca m-ati putea ajuta sa aflu titlul original al acestui film si, eventual, unde si cum ar putea fi vizionat sau, macar, sa-mi spuneti unde as putea sa ma adresez pentru a obtine aceste informatii.
Cu speranta ca mesajul meu va gasi receptivitate, va multumesc anticipat si va doresc numai bine.
Thunderbolt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2013, 12:49   #88
nicusorcostin
Novice
 
nicusorcostin
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 2
Originally Posted by Thunderbolt:
Incep prin a va cere scuze in cazul in care postul meu ajunge unde nu trebuie, dar nu sunt prea familiarizat cu forumul, abia m-am inregistrat.
Acum, sa trec la motivul pentru care ma adresez dumneavoastra. Inainte de anul 1989, nu-mi aduc aminte anul precis, TVR a difuzat un film frantuzesc sub titlul "Dansatorii", daca nu ma insel. Cred ca ar putea fi incadrat la genul "romance" sau chiar "musical".
V-as ramine profund recunoscator daca m-ati putea ajuta sa aflu titlul original al acestui film si, eventual, unde si cum ar putea fi vizionat sau, macar, sa-mi spuneti unde as putea sa ma adresez pentru a obtine aceste informatii.
Cu speranta ca mesajul meu va gasi receptivitate, va multumesc anticipat si va doresc numai bine.

Nu am vazut filmul...dar cred ca asta e.
http://www.imdb.com/title/tt0015727/?ref_=fn_al_tt_2
nicusorcostin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2013, 19:59   #89
blankap
Novice
 
blankap
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
caut film

va rog ajutatima sa gasesc un film

L-am vazut cu iubitul meu acum 2 ani. Era vorba despre un cuplu casatorit care erau in pragul unui divort, adica nu se mai intelegeau si el a inceput sa se poarte frumos cu ea, tot ii facea cadouri si o surprindea cu fiecare gest. Pana la urma a recucerito si asa si-au salvat relatia. Nu tin minte nimic mai mult dar as vrea sal revad
blankap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2013, 21:38   #90
Thunderbolt
Novice
 
Thunderbolt
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 2
Originally Posted by nicusorcostin:
Originally Posted by Thunderbolt:
Incep prin a va cere scuze in cazul in care postul meu ajunge unde nu trebuie, dar nu sunt prea familiarizat cu forumul, abia m-am inregistrat.
Acum, sa trec la motivul pentru care ma adresez dumneavoastra. Inainte de anul 1989, nu-mi aduc aminte anul precis, TVR a difuzat un film frantuzesc sub titlul "Dansatorii", daca nu ma insel. Cred ca ar putea fi incadrat la genul "romance" sau chiar "musical".
V-as ramine profund recunoscator daca m-ati putea ajuta sa aflu titlul original al acestui film si, eventual, unde si cum ar putea fi vizionat sau, macar, sa-mi spuneti unde as putea sa ma adresez pentru a obtine aceste informatii.
Cu speranta ca mesajul meu va gasi receptivitate, va multumesc anticipat si va doresc numai bine.

Nu am vazut filmul...dar cred ca asta e.
http://www.imdb.com/title/tt0015727/?ref_=fn_al_tt_2

Nu este asta. Era un film frantuzesc, cred ca a fost facut undeva intre 1975-1985.
Oricum, multumesc pentru efort.
Toate bune!
Thunderbolt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2013, 22:01   #91
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Am vazut un film acum ceva vreme..defapt i-am vazut doar inceputul.Era vorba despre un baietel, mama acestuia se culca cu barbatii pentru bani si un nebun o omoara in fata copilului sau. Ulterior..baiatul crescuse si era angajat la spital, era asistent la morga sau ceva de genul acesta.El devenise necrofil („face sex" cu mortii) si tot ce face filma cu telefonul. In plus l-a filmat pe un student la medicina cum vinde/cumpara droguri. Pana aici am vazut.Va-s ruga sa imi spuneti, daca stiti, cum se numeste acest film.
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 10:30   #92
Dana04
Novice
 
Dana04
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 4
Cine imi poate spune cum se cheama filmul ala in care un tip e disparut crezut mort si fantoma lui se duce acasa si incearca sa le spuna ca inca traieste si la sfarsit il gasesc intr o rapa in padure si mai e in film o pasare galbena care moare... Filmul ii din 2004 2005 ceva de genu
Dana04 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 11:24   #93
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by Dana04:
Cine imi poate spune cum se cheama filmul ala in care un tip e disparut crezut mort si fantoma lui se duce acasa si incearca sa le spuna ca inca traieste si la sfarsit il gasesc intr o rapa in padure...

The invisible 2007
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 23:07   #94
vadmokus
Novice
 
vadmokus
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
help! mor daca nu aflu :))

un film vazut acum 10 ani dar inca ma bantuie!!!! scena se petrece in America in perioada celui de al 2-lea razboi mondial,sotul pleaca la razboi iar nevasta ramane acasa cu 2 copii,ea aude vesti ca sotul a murit,de acolo incepe dezastrul, ferma lor e in paragina,la fel si casa,incep sa ramana si fara bani si vin toate greutatile,un cunoscut vrea sa o ieie de sotie dar femeia refuza,apoi femeia ii ofera ajutor unui strain care e ranit parca,el se face bine,va pune pe picioare ferma,femeia se indragosteste de el si incep o viata impreuna, si la sfarsit parca se intoarce sotul,dar el va si pleca pana la urma pentru ca va recunoaste ca el a murit in inimile familiei si toti au deja o viata noua,,,, parca asa ceva era stie cumva cineva cum se cheama filmul? va rog ajutati-ma!!!

Last edited by vadmokus : 15 Sep 2013 at 23:10.
vadmokus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2013, 11:34   #95
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Buna. am vazut odata un film cu o femeie care ducea o viata linistita, casatorita, cu copii undeva la tara, dar cand se ducea la culcare se "trezea" de fapt intr-un oras aglomerat, unde ducea o viata agitata,. si tot asa, de fiecare data cand mergea la culcare se trezea in cealalta "viata". si intr-o zi I-a povestit prietenei ei ca amandoua lumi par la fel de reale, si nu stie cum sa isi dea seama sa vada care e de fapt cea adevarata.il stie cineva?
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 19:19   #96
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by theo9010:
Buna. am vazut odata un film cu o femeie care ducea o viata linistita, casatorita, cu copii undeva la tara, dar cand se ducea la culcare se "trezea" de fapt intr-un oras aglomerat, unde ducea o viata agitata,. si tot asa, de fiecare data cand mergea la culcare se trezea in cealalta "viata". si intr-o zi I-a povestit prietenei ei ca amandoua lumi par la fel de reale, si nu stie cum sa isi dea seama sa vada care e de fapt cea adevarata.il stie cineva?


Passion of mind
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 19:54   #97
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Originally Posted by margott:
Originally Posted by theo9010:
Buna. am vazut odata un film cu o femeie care ducea o viata linistita, casatorita, cu copii undeva la tara, dar cand se ducea la culcare se "trezea" de fapt intr-un oras aglomerat, unde ducea o viata agitata,. si tot asa, de fiecare data cand mergea la culcare se trezea in cealalta "viata". si intr-o zi I-a povestit prietenei ei ca amandoua lumi par la fel de reale, si nu stie cum sa isi dea seama sa vada care e de fapt cea adevarata.il stie cineva?


Passion of mind

Multumesc!
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 10:25   #98
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
buna!am vazut un film mai demult era cu un tip care moare si ajunge in purgatoriu, dar trebuia sa se intoarca pe Pamant ca sa ajute sau sa salveze pe cineva si singurul corp disponibil era al unui catelus proaspat nascut. Ma rog, reuseste sa-si indeplineasca misiunea (dupa ce crescuse mare), dar moare iarasi si de data asta se reincarneaza in veverita. Iar cel mai bun prieten al sau, tot caine, se reincarneaza intr-o cotofana, parca. Si asta e finalul.
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 10:30   #99
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by theo9010:
buna!am vazut un film mai demult era cu un tip care moare si ajunge in purgatoriu, dar trebuia sa se intoarca pe Pamant ca sa ajute sau sa salveze pe cineva si singurul corp disponibil era al unui catelus proaspat nascut. Ma rog, reuseste sa-si indeplineasca misiunea (dupa ce crescuse mare), dar moare iarasi si de data asta se reincarneaza in veverita. Iar cel mai bun prieten al sau, tot caine, se reincarneaza intr-o cotofana, parca. Si asta e finalul.

Fluke 1995
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 21:37   #100
Agateophobia
Novice
 
Agateophobia
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 4
Help?Caut un film cu vampiri

Buna seara.
Caut si eu un film destul de vechi,zic eu,cred ca de prin 80-90 cu vampiri.
Ideea filmului era ceva de genul,din cate imi amintesc, cu un fel de bordel de vampiri,care era condus de o gagica bruneta,frumoasa,vampiroaica si aia.Tipa asta juca rolul negativ in acest film.Asta vroia sa fie cu unul care era om si se tot chinuia sa-l ademeneasca,dar lui ii placea o alta tipa,o blonda,parca,tot om ca si el. Astea doua,blonda si bruneta erau intr-un fel rivale,ca normal,se bateau pe ala. Blonda incerca sa-l salveze pe ala de bruneta.
Sunt cateva scene pe care mi le amintesc,cum ar fii: Unul din vampiri, din grupul brunetei (regina sau ce naiba era aia) manca viermi si la sfarsit cand asta e omorat,e taiat cu o sabie si-i ies din stomac toti viermii,fiind si foarte gras de la atatia viermi.Scarbos,stiu! Vampiroaica nu ramane cu tipul care-i placea ei,desigur.Moare. Si la sfarsit imi mai amintesc scena de final cum baiatul asta si cu blonda aia raman ei impreuna stand frumos amandoi la un picnic...iarba verde...ceva de genul.

Filmul l-am vazut cand eram mica Deci mare lucru nu pot sa zic ca-mi mai amintesc.Am uitat sa mentionez ca nu stiu daca era film american sau de alta natie.Nu-mi mai amintesc.Sper totusi sa poata cineva sa ma ajute,deoarece caut filmul asta de ani de zile.Nu de alta,dar vreau sa-l revad si sa vad cum mi se mai pare acum. Nu stiu daca era film low-budget, nu conteaza ca e film prost sau cum o fii,ma intereseaza doar sa il gasesc ca am ramas cu niste scene in cap si mor de curiozitate sa aflu cum se numea si sa-l revad. Va rog,ajutati-ma daca puteti.Sper ca n-am fost off topic

Va multumesc!Astept raspuns
Agateophobia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells