Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Dec 2010, 02:50   #261
spencer
Novice
 
spencer
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
cum se numeste filmul?

salut!

filmul pe care il caut eu si din care nu-mi amintesc decat actiunea, este asa:
o tipa blonda, asista la momentul in care o persoana de sex fem isi abandoneaza copilul pe scarile unei case de copii (cred) intr-un cosulet, in timp ce suna la usa institutiei. Actiunea se petrece in preajma sarbatorilor de iarna... Ea se apleca, ridica copilul strigand dupa femeia care disparuse plangand in multime. Intre timp usa se deschise si femeia care ridicase copilul este invitata inauntru. Ea fiind impresionata de frumusetea/gingasia bebelusului, raspundea fara sa gandeasca asupra consecintelor, la intrebarile puse de cei care o invitasera in birou. Abia la intrebarea "Sunteti casatorita?" a reactionat, explicand ca nu ea este mama lui... Finalul este cu Happy end... cunoaste un tip dragut, copilul ramanandu-i in crestere.
O faza comica este cand, tipul care era invitat la ea aude scancetele copilului ea spunand ca este al vecinilor. dupa cateva incercari de de a-l lamuri copilul iese de dupa canapeaua pe care stateau ei, defiland prin fata lor in 4 labe. Replica lui: "A spart peretele!!!!"
Va multumesc.
Imi cer scuze dc nu am postat in locul potrivit.
spencer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2010, 14:30   #262
sarge
Novice
 
sarge
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
Question

Caut un film insa nu mai stiu cum se numea. Actorul principal este Kevin Costner(daca imi aduc bine aminte), este undeva prin razboi si in final ajunge el sa se ascunda de niste soldati intr-o masina cu un bebelus...acesta plange si ca sa nu fie descoperiti maica-sa ce era printre cei ce urmau sa fie omorati incepe sa cante un cantec de leagan. Pe femeie o omoara si dupa ce soldatii se duc mai departe K.C. ramane cu acel copil. Stie cineva?....please

Last edited by sarge : 06 Jan 2011 at 15:40.
sarge is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2010, 14:36   #263
Ra7ul
Novice
 
Ra7ul
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 5
The War (1994) - asta ?
Ra7ul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2011, 13:59   #264
sarge
Novice
 
sarge
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
din pacate nu este acesta, dar multumesc oricum
sarge is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2011, 20:03   #265
cris_s18
Novice
 
cris_s18
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
Originally Posted by jansic:
Originally Posted by cris_s18:
Salut ! Caut un film (comedie) in care un tip bogat colectiona capete de animale si din colectie mai lipsea o singura specie: umana. Tipul alege omul pe care il va decapita (personajul principal) care e un dobitoc si care crede ca a fost ales pt ca e destept (nu mai tin minte daca ii ofera un job sau o vacanta la ferma). Personajul principal e latino american.Bogatasul are si un fiu, care il avertizeaza pe latino american ca va fi decapitat si ii arata colectia iar acesta se hotaraste sa fuga si de aici incepe o vanatoare plina de peripetii si f amuzanta.

Deci..stie cineva? :-)

Cred ca e The Pest

Daaaaa!!! Asta e. Multumesc mult!
cris_s18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2011, 19:07   #266
Domolul
Junior
 
Domolul
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 46
Unul cu actiunea intr-un food supermaket. vazut la cinema 2006,7 sau 8, cu concursuri care casier face mai multi clienti, cu binecunoscutul panou de angajatul lunii si locul secret intre baxuri de mancare la nivelul 5 pe raft unde angajatii beau si jucau carti. Un film destul de mediocru dealtfel.
Domolul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2011, 21:15   #267
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Employee of the Month (2006) ?
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2011, 21:29   #268
matmircea
Veteran
 
matmircea
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 260
da ala e filmul
matmircea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2011, 21:32   #269
matmircea
Veteran
 
matmircea
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 260
Originally Posted by sarge:
Caut un film insa nu mai stiu cum se numea. Actorul principal este Kevin Costner(daca imi aduc bine aminte), este undeva prin razboi si in final ajunge el sa se ascunda de niste soldati intr-o masina cu un bebelus...acesta plange si ca sa nu fie descoperiti maica-sa ce era printre cei ce urmau sa fie omorati incepe sa cante un cantec de leagan. Pe femeie o omoara si dupa ce soldatii se duc mai departe K.C. ramane cu acel copil. Stie cineva?....please
eu te-as sfatui sa te uiti la Kevin Costner ..mai precis http://www.cinemagia.ro/actori/kevin-costner-2087/ si cauta ceva trailere cu filmele lui poate il gasesti
matmircea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2011, 20:30   #270
danutsrl2010
Novice
 
danutsrl2010
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 6
salut caut si eu un film nu prea imi mai amintesc cine sti ce dar sper sa fie de ajuns era un negru si un alb si fac echipa nu mai stiu pe cine apara ei ori u tablou ori alceva numai stiu .imi aduc aminte de o faza merg amandoi la negru acasa si albu ii placea de sorsa a dormit o noapte la ei parca si cand sa trezit de dimineata a tras cu pistolu in perete sau nu mai stiu. mai miam amintit ca negru ala avea 2 copii mici .si mai tin minte o replica de la sora lu negru cand s-a trezit albu si a tras cu pistolu in perete a zis ca mai pateste si ea asta uneori. nu e arma mortala
danutsrl2010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2011, 21:37   #271
Domolul
Junior
 
Domolul
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 46
Originally Posted by FreakDoll:

In sfarsit cautarea a luat sfarsit ! Tii, si cat de aproape am fost !
Domolul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 03:26   #272
kesher
Novice
 
kesher
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1
Caut numele unui documentar frantuzesc, probabil coproductie cu romani, care a fost difuzat acum cativa ani pe TV5 europe de ziua nationala a Romaniei, in cadrul unui program dedicat acestei zile. Din cate imi amintesc, documentarul urmareste evolutia a 3 femei (o educatoare/invatatoare la vreo 30 de ani, o bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt) care s-au inscris la o agentie de matrimoniale. Toate 3 isi cautau pe cineva, tanara primea invitatii de la straini. Ultima secventa e cu invatatoarea/educatoarea care plange singura in clasa.
kesher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 09:00   #273
danutsrl2010
Novice
 
danutsrl2010
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 6
nu
danutsrl2010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 18:18   #274
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by kesher:
Co bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt

LOL
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2011, 17:56   #275
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by kesher:
Co bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt

LOL
Exista cuvantul "bunoaca"?
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2011, 22:00   #276
SNOWMAN34
Guru
 
SNOWMAN34
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 756
Cred ca se referea la "bunaciune".
Asta exista, e cred, folosit de suedezii din zona Rahova-Ferentari.
Cat despre documentarul tau kesher, poate arhiva TV5 sa-l mai aiba...
SNOWMAN34 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 09:04   #277
uffy
Novice
 
uffy
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 22
am vazut un film, nu mai stiu cum se numeste, era cu doua fete, care faceau parte dintr'o "banda" .. si la un moment dat au inceput sa umble cu alta gasca din cealalta parte a orasului, sa se drogheze..si intr'un final una din ele a fost violata, iar prietenii ei au vrut sa o razbune, nestiind ca ea s'a lasat de buna voie pentru ca vroia sa intre in grupul celorlalti. cred ca era cam asa, nu mai stiu sigur

Last edited by uffy : 13 Jan 2011 at 09:11.
uffy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 12:20   #278
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Havoc (2005)
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 16:29   #279
uffy
Novice
 
uffy
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 22
asta e .. mersi mult
uffy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 22:41   #280
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
In filmul pe care-l caut, cred ca pe la inceput, unul dintre personaje intra in propria casa si-si gaseste un membru al familiei mancat de doi copii, dintre care unul statea calm pe dulapul din bucatarie, plin de sange. Acestia locuiau la marginea unei paduri/oras impreuna cu parintii si erau cu totii canibali.

Anyone?
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells