Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Oct 2009, 18:31   #21
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by Gospin:
Ai avut noroc !

Norocul nu e normal.There's something strange about it....
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2009, 12:08   #22
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Cele de la Criterion sint atit de scumpe deoarece constituie un etalon in ceea ce priveste calitatea (imagine crystal clear, audio de asemenea + o gramada de bonusuri ce insotesc fiecare film, inclusiv cite un booklet detaliat). Dezavantajul ar fi ca toate sint Region 1 si nu pot fi citite decit de playerele care citesc asemenea dvd-uri sau cele region free. De pe siteul Criterion nu se pot lua, din pacate, pentru ca nu trimit in Romania dar se pot cumpara de pe Amazon. Daca prinzi si o perioada de reduceri le poti lua la un pret decent. Eu am vreo 30 de bucati pina acum...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2009, 07:04   #23
tuiila
Novice
 
tuiila
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 12
Salut!

Eu le descarc on line si le mai iau si dvd cu meniu cu tot.Deci nu imi bat capul sa dau bani pe ele.Mai ales ca este legal sa descarci dupa net.Asa spune legea.Am pana acum 850 de dvd-uri.
tuiila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2009, 07:40   #24
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Pentru unii notiunea asta de "legal" are orizonturi foarte largi...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2009, 18:34   #25
Morning7tar
Novice
 
Morning7tar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1
Talking

mai bine ma chioresc la un cam de pe net.sau imi iau cinematograf la banii astia
Morning7tar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2009, 00:06   #26
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Windom:
Cele de la Criterion sint atit de scumpe deoarece constituie un etalon in ceea ce priveste calitatea (imagine crystal clear, audio de asemenea + o gramada de bonusuri ce insotesc fiecare film, inclusiv cite un booklet detaliat). Dezavantajul ar fi ca toate sint Region 1 si nu pot fi citite decit de playerele care citesc asemenea dvd-uri sau cele region free. De pe siteul Criterion nu se pot lua, din pacate, pentru ca nu trimit in Romania dar se pot cumpara de pe Amazon. Daca prinzi si o perioada de reduceri le poti lua la un pret decent. Eu am vreo 30 de bucati pina acum...

Unele DVD Playere,desi sunt Regiunea 2, pot fi deblocate ca sa fie Region Free. Eu am un Mustek...nu grozav,dar acceptabil,mai ales ca pot vedea cu el DVD-uri de orice regiune (testat!). Nu a trebuit decat sa apas niste taste de la telecomanda intr-o anumita ordine. Read more here: http://www.dvdexploder.com/dvdcodes.htm . Asa m-am putut uita pe DVD Player la Sweeney Todd, Dog Day Afternoon si Trilogia The Godfather,singurele mele DVD-uri Region 1 pana in acest moment. Intr-adevar, cele de la Criterion sunt scumpe,asa ca ma multumesc cu DVD-uri "Standard". Am o colectie decenta de DVD-uri,in permanenta crestere .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2010, 20:22   #27
marius93
Veteran
 
marius93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 153
De pe torrentz-uri, ca-s gratis
marius93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 15:37   #28
Lelouche
Veteran
 
Lelouche
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 150
Salutare din nou. Toate bune si frumoase pina acum,dar nimeni nu vine la interval cu nici o sursa (nici macar de torrenti). O fi ok oare sa postam adrese de torrenti sau mai bine ne abtinem?
Tuilla are oarecum dreptate in ceea ce priveste downloadul de pe torrenti,numai ca ar fi ok daca nu faci proiectii publice,ci doar zaci in fotoliu si te benoclezi singur la TV.

Sa auzim numai de bine.
Lelouche is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 17:11   #29
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Din cate am mai vazut pe aici Cinemagia e impotriva numirii surselor de descarcare on-line. Ca surse proprii eu folosesc un site de torrente doar cu filme asiatice si, nu prea am apucat pana acum, dar sigur o sa-l folosesc odata ce incep vacanta, unul de filme europene. Sunt foarte bune pentru ca gasesti filme ceva mai rare pe net si ma refer la filme mai putin comerciale, ca de asta sunt si rare pana la urma.

As vrea sa cumpar si cateva dvd-uri din afara, dar nu prea am bani momentan (dar cine are?). Numai bine ca mai astept pana intra BR-urile in functiune cum trebuie si iau asa. Trilogia razbunarii a lui Park o sa fie primele cumparate probabil
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 17:23   #30
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
BR-urile au intrat deja, in forta. A mai scazut pretul si la playere, din pacate n-am reusit inca sa-mi dau seama daca folosesc sistemul Regiunilor, la fel ca dvd-urile. Pe Amazon.uk gasesti la preturi mai mult decit rezonabile titluri esentiale in format bluray. Sa nu mai zic de Criterion, ca incep si eu sa salivez (luna viitoare lanseaza The Thin Red Line - e unul dintre filmele pentru care s-a inventat bluray-ul).
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 17:57   #31
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Originally Posted by Windom:
(luna viitoare lanseaza The Thin Red Line - e unul dintre filmele pentru care s-a inventat bluray-ul).

Motivul fiind...?
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 18:01   #32
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Frumusetea cadrelor, mai e nevoie sa o spun?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 18:35   #33
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Nu, doar ca m-ai nedumerit la faza ca bluray-ul s-a inventat pentru cateva filme anume.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 18:40   #34
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Nu lua si tu totul ad litteram.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2010, 09:23   #35
paul1ca
Junior
 
paul1ca
 
Join Date: Jan 2010
Location: Ploiesti,Impala 67
Posts: 41
Send a message via Yahoo to paul1ca
Bineinteles ca astept cu lunile ca sa vad un DVD-RIP,pentru ca la mine aici in Ploiesti exista doar un singur cinematograf care ruleaza filme de acum 6-7 luni si este de o calitate super proasta,daca stateam in capitala ma duceam cel putin odata pe saptamana la cinema .
__________________
YOU SHALL NOT PASS
paul1ca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2010, 08:32   #36
alex_il_fenomeno
Banned
 
alex_il_fenomeno
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 174
filme pe net se pot lua direct de la adresele : (................................................. ...............)

Last edited by Pitbull : 02 Jul 2010 at 08:48.
alex_il_fenomeno is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2010, 08:47   #37
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Fenomenule, ai intrat in vizorul autoritatilor pentru promovarea pirateriei pe net. Vei fi contactat in viitorul apropiat de catre organele legii pentru lamurirea situatiei.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2010, 08:49   #38
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Era contactat (prin edit-out) chiar în timp ce postai tu.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jul 2010, 19:44   #39
omserios
Veteran
 
omserios
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 186
Mai sus zicea cineva ca cele de la Carturesti sunt scumpe? Totusi, la cele luate de pe net (in forma fizica), adaugand transportul si alte cheltuieli nu ajung sa fie peste primele la pret? La Carturesti au o gama destul de buna in materie de filme, dar ma intreb daca nu exista alte magazine (in Bucuresti sau in tara), complet specializate pe filme, mai vechi sau mai noi, mai bune sau mai slabe, mai cunoscute sau mai obscure.
omserios is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2010, 07:18   #40
alex_il_fenomeno
Banned
 
alex_il_fenomeno
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 174
Dar ce , voi luati numai filme originale din magazine? Nu lucrati si cu DVDRip-urile? ?
alex_il_fenomeno is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells