Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Apr 2010, 23:38   #1
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Lightbulb Salutare ! Si eu caut un film de mult timp, fara succes. :D

Era o comedie cu un majordom (parea sa aiba peste 30 de ani actorul) care servea in casa unei batrane cu baston, avara si rea, proprietara unei fabrici de iaurt (parca, ptr. copii). Majordomul satul de fitele batranei, impreuna cu un prieten, se hotaraşte s-o jefuiască si sa fuga. Planul nu le iese, si parca cainele batranei il musca intre timp pe majordom de picior, asa ca acestia o rup la fuga cu tot cu caine cand batrana se intoarce acasa. Vazand batrana (care-i barbatoasa) casa aratand ca dupa un jaf, il striga pe majordom, si cum nu-l gaseste, suna la politie. Majordomul vede la stiri ca este dat disparut in urma unui jaf, si se gandeste sa ceara rascumparare autorapindu-se. Batrana parca refuza sa plateasca, dar fiind sfatuita de consilierul ei ca nu da bine imaginii firmei sale ca sa nu plateasca recompensa, mai ales ca pe produsul vandut apare si fata ei de bunicuta dragalasa, si cand se duc 2 politisti la batrana in living ca sa vorbeasca despre planul de rascumparare, pe batrana o ia somnul pe scaun si sforaiturile ei il intrerupe pe unul din politisti. Ştie cineva cum se numeşte filmul asta ? Il caut de-o vesnicie. Dateaza de prin 2000 -/+ 1-5 ani. An cautat in MULTE liste online de filme din 2008 pana in 1990, si degeaba.
Stiu ca poarta numele moajordomului filmul, ceva cu "B", parca. Cu cat se lasa mai greu de gasit, cu atat mi-l doresc mai mult. AJUTOR !

Last edited by otonis : 16 Apr 2010 at 00:19.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 07:38   #2
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Screwed (2000)
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 12:30   #3
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Arrow

Nu, nu este Screwed. Mersi ptr. idee, Windom.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 16:09   #4
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Arrow

Parca-mi amintesc ca "Bernard" il striga batrana, dar nu gasesc filmul, si nici pe actorul respectiv nu-mi amintesc sa-l fi vazut in alt film. Macar stiti unde pot gasi un catalog cu pozele tuturor actorilor din 1990 incoace ?!
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 20:47   #5
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Arrow

Nu Kuhaylan, nici "Bernard and Doris" nu este.
Asta de care spun este mult mai comic. Deja ma doare capul la cat am rascolit azi google-ul in cautarea filmului. Pe HBO il vazusem prima oara.
Multumesc oricum.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 19:29   #6
kriall
Novice
 
kriall
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3
park era bob the butler nu?
kriall is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 23:37   #7
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Originally Posted by kriall:
park era bob the butler nu?
Nope. In filmul de care zic aparea mai mult batrana care era foarte severa si haioasa, majordomul, un catel, si alte cateva personaje. Actiunea se petrecea mai mult in casoiul batranei. Avea un aer britanic, parca, dar sunt sigur ca era american filmul, desi nu bag mana in foc.
Va spun ! Parc-a intrat in pamant filmul asta. Mi-am intrebat si prietenii cu care am vazut comedia, dar nu-si amintesc de el, de parca nici n-ar mai exista-n mama lui de film. Aduce la atmosfera cu "Duplex". Sunt cam pe aceiasi lungime de unda. Oricum, eu va multumesc MULT pentru ca ati incercat sa ma ajutati. Numai bine !
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells