Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Aug 2007, 19:20   #101
atyclb_87
Junior
 
atyclb_87
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 22
Send a message via Yahoo to atyclb_87
La capitolul asta am doua titiluri: Velvet Goldmine si La capatul liniei de Dinu Tanase...


Piesa neterminata... il am si eu. L-am gasit chiar usor pe dc++.
__________________
It makes films like crimes and directors like criminals.
_______________________
http://irocheez.blogspot.com
atyclb_87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2007, 20:05   #102
Piotr Buendia
Senior
 
Piotr Buendia
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 145
asa de simplu cum am gasit si eu la capatul liniei
__________________
Nous sommes du Soleil. We love when we play.
Piotr Buendia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2007, 21:04   #103
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Quote:
Totusi, un film difuzat de doua ori la tv (pe TRV2 mai toate filmele sunt date si in reluare!) nu prea poate fi catalogat drept 'inaccesibil' - eu as fi multumit si numai sa vad la tv ce am insirat in lista de mai sus.

pt. lista ta, urmareste b1tv si procinema cu rabdare si perseverenta. experientele mele ma fac sa cred ca unele nu sunt chiar asa raritati pe cat par. acum depinde daca vei fi multumit sa le vezi peste 2-3 ani sau aproape de batranete
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2007, 09:31   #104
seven7seven
Veteran
 
seven7seven
 
Join Date: Jul 2007
Location: Dej, RO
Posts: 194
Am gãsit Ovosodo, Faber!
Pe emule, descãrcând vreo 20 de ore :lol:

Important e cã e acolo. Acum caut o subtitrare în englezã.. :hmm:

Dacã are cineva nevoie de film, vã servesc cu plãcere.
__________________
Your eyes are weary from staring at the monitor. You feel sleepy. Notice how restful it is to watch the cursor blink. Close your eyes. The opinions stated above are yours. You cannot imagine why you ever felt otherwise.

*snap fingers*
seven7seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2007, 22:19   #105
Faber
Senior
 
Faber
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 111
Originally Posted by seven7seven:
Am gãsit Ovosodo, Faber!
Acum caut o subtitrare în englezã.. :hmm:

Daca n-ai gasit inca sa stii ca poti lua o sub. in eng. de aici: http://www.opensubtitles.org/en/subt...970/ovosodo-en .

(Intre timp, am 'taiat' si eu doua filme de pe lista. :happy: )
__________________
"In viata nu vor fi putini cei care iti vor spune cum sa traiesti. Or sa aiba toate raspunsurile...ce sa faci si ce nu. Nu te certa cu ei. Spune-le: Este o idee excelenta. Si apoi fa ce vrei." (Anything Else - Woody Allen, 2003)
Faber is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2007, 23:11   #106
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Quote:
Dacã are cineva nevoie de film, vã servesc cu plãcere.

ai carpete zburatoare pe ruta Dej-other cities from Romania? si pe cineva care sa aiba timp sa-l vada pentru mine?
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2007, 09:01   #107
seven7seven
Veteran
 
seven7seven
 
Join Date: Jul 2007
Location: Dej, RO
Posts: 194
Originally Posted by Liou:
ai carpete zburatoare pe ruta Dej-other cities from Romania? si pe cineva care sa aiba timp sa-l vada pentru mine?

Nu, da am hub-ul meu, ºi upload decent.. Tot ce îþi trebuie e sã ai net cât de cât bunicel, sã nu stãm 24 de ore :happy:

O sã mã uit eu la el pentru tine, ºi þi-l povestesc..
__________________
Your eyes are weary from staring at the monitor. You feel sleepy. Notice how restful it is to watch the cursor blink. Close your eyes. The opinions stated above are yours. You cannot imagine why you ever felt otherwise.

*snap fingers*
seven7seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2007, 11:26   #108
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
glumeam, am si eu emule
ideea era ca daca te oferi sa ajuti pe cineva cu placere, s-ar putea sa ai surprize f. neplacute. eu am avut: am trimis un film, la un moment dat, cu posta romana(!), unei tipe de pe acest forum, dupa ce am convenit ca solutia asta era cea mai ok. Mi-am zis ca, in fond, nu-i asa mare branza, decat sa ne chinuim cu transferurile si alea alea, isi poate primi filmul in 3-4 zile. Mi-a dat adresa(care era reala), i-am trimis plicul, dar mi s-a intors inapoi, cu mentiunea ca destinatarul nu a mers sa si-l ridice de la posta in decurs de 10 zile (i-l trimisesem pana si recomandat!), lucru care m-a lasat :sick:. I-am trimis un mesaj sa vad ce s-a intamplat, dar a disparut ca magarul in ceata si nici nu a mai scris pe forum cu id-ul respectiv. :sick: habar n-aveam cine se ascundea in spatele acelui nume, dar muncisem destul de mult s-o ajut, am cumparat pana si un cd special(ca filmul nu-ncapea pe unu normal de 700mega), oi fi injurat si la vreo coada la posta, cine stie.. toate astea ca sa constat ca, de fapt, nu-i trebuia asa de mult filmul.
deci notiunea asta de "cu placere" inseamna altceva pentru altii. eu de-atunci sunt sceptica pana si in privinta unui transfer de pe un calc. pe altul(te poti trezi cu pc-ul facut praf de virusi, who knows?)
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2007, 14:35   #109
seven7seven
Veteran
 
seven7seven
 
Join Date: Jul 2007
Location: Dej, RO
Posts: 194
E bine de ºtiut. Mai existã ºi astfel de persoane..

Totuºi, prin poºtã mi se pare extrem de nepractic (pentru mine).. Deci cel mai mare efort pe care l-aº face ar fi sã pun filmul pe rapidshare. O chestiune de 15 minute.. Transferul prin IM e foarte nepractic, deci ca transfer direct rãmâne fiabilã varianta hub-ului sau a torrentului privat..

Iar de viruºi n-ai de ce sã te temi.. Mai ales cã trimiþi, nu descarci. :happy:

--

LE: Mersi Faber, am gãsit-o ºi eu pe aia dar nu se potrivea, ºi e scrisã destul de aiurea, fãrã majuscule ºi chestii. Poate mã pun sã o sincronizez cadru cu cadru, ºi o ºi traduc. Depinde cât timp îmi rãmâne zilele astea..
__________________
Your eyes are weary from staring at the monitor. You feel sleepy. Notice how restful it is to watch the cursor blink. Close your eyes. The opinions stated above are yours. You cannot imagine why you ever felt otherwise.

*snap fingers*
seven7seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2007, 18:06   #110
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
caut si eu un film de multisor... l-am vazut odata la tv... Mr. Jones cu richard gere 1993 anu in care a parut ... stiu ca nu e cine stie ce film dar sincer mie imi place si atinge 2 subiecte sensibile mie... maniaco-depresivii si psihiatrii... love both :love:
ps: stiu ca-s ciudata si totusi dak ma puteti ajuta....
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2007, 20:09   #111
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Quote:
Transferul prin IM e foarte nepractic, deci ca transfer direct rãmâne fiabilã varianta hub-ului sau a torrentului privat..

eu am incercat mai multe feluri de transfer, decat IM-ul, fara succes..
iar,din pacate, cu hub-urile si torrentii privati nu ma stiu.
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2007, 00:32   #112
emil_m
Novice
 
emil_m
 
Join Date: Sep 2007
Location: SPANIA
Posts: 1
sal!

scuze,dar am si io o rugaminte.caut de foarte multa vreme filmul tristan si isolda al regizorului italian fabrizio costa,facut in anul 1998.am tot incercat sa-l cobor de pe net,dar nu il gasesc.daca stie cineva de unde il pot cumpara.multumesc.
emil_m is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2007, 16:35   #113
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
anyone MR. Jones ????? pls!!!!!!!! nici o informatie macar?
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells