Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2002, 18:13   #1
rpetre
Novice
 
rpetre
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2
Mi-e rusine s-o spun, dar de-abia acum am aflat ca Ocean's 11 a fost cel mai celebru film al Rat Pack (ma refer la Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr., Peter Lawford, etc.). L-a vazut cineva? Ar merita sa vad mai intai filmul vechi?

Petre.
rpetre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2002, 17:14   #2
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
trebuie sa recunosc ca nici eu nu am vazut varianta mai veche. Insa am vazut-o pe cea noua!
Am fost extraordinar de dezamagita! Filmul nu are scenariu bun, nu are actiune, nu are suspans, totul este previzibil, iar finalul nu este demn nici de o telenovela!
Este inredibil cum o multime de actori talentati nu reusesc sa salveze filmul. Este cel mai prost rol al Juliei Roberts care este incredibil de insipida.
Brad Pitt este singurul actor care intr-adevar reuseste sa-si arate valoarea. Desi are un rol secundar, ii este clar superior lui George Cloney care poate ar fi trebuit sa ramana in Spitalul de Urgenta!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2002, 01:21   #3
roxettefan
Novice
 
roxettefan
 
Join Date: Sep 2001
Location: tvmania
Posts: 2
Corect! E cel mai slab film venit in tara anul asta! De fapt, orice film cu Clooney in rol principal e de la slab in jos (ex.:"3 kings" sau "Out of sight").
roxettefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2002, 18:16   #4
musetzel
Novice
 
musetzel
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 9
Desi a fost considerat cel mai bun film al celebrului Rat Pack, pe mine nu m-a impresiona;in schimb, varianta noua m-a plictisit si consider ca este un film care te atrage datorita distributziei si aici ... o alta dezamagire, Julia Roberts joaca ... chiar joaca?! Sunt de acord ca charmantul Pitt salveaza cat de cat situatia - eu am vazut un reportaj pe CNN cand s-a lansat filmul in USA si Barbara Walters, care a fost alaturi de actori pe parcursul filmarilor a spus lucruri minuanate despre acest film si recunosc ca l-am asteptat cu sufletul la gura. Si ... ce fiasco!
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
musetzel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2002, 15:18   #5
dancoman
Novice
 
dancoman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 1
Ocean's Eleven este, pe scurt, o porcarie! Au adunat o gramada de actori mari ca sa faca un jaf de film. Nu merita vazut nici macar in avion.
dancoman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2002, 22:32   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am vazut azi varianta vehe...mi-a placut mult mai mult...mai ales sfarsitul!bine, n-a avut prea multe lucruri in comun cu varianta noua...doar numele, ideea de a jefui 5 cazinouri din Las Vegas, ideea de a opri curentul si numele personajului principal...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2002, 22:34   #7
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
*veche
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2002, 08:16   #8
Lord Barty
Novice
 
Lord Barty
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 4
Eu m-am distrat la filmul asta, dar nici nu am asteptat multe din partea lui. E oricum greu sa conturezi un caracter in gasca de vedete pe care a adunat-o. Nu e de mirare ca nici unul dintre ei nu a iesit in evidenta insa, desi finalul e mai mult decat previzibil, ideea m-a amuzat... si atat.

Respekt!
Lord Barty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2003, 08:06   #9
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Iarasi critici dure... in afara de regie si actori filmul are si scenariu... chiar nu va placut nimic din filmul acesta??
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2018, 11:01   #10
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Intre timp au mai aparut filme foarte bune pe aceleasi subiect.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells